Chytej.cz

Rybaření v zahraničí

V diskuzi je 1.560 příspěvků, z toho 1560 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 12. dubna 2012 v 19:44® hering
hering

satan666> 31 června!Hm tak to se asi nevrátíš nikdy :-D

Úterý 10. dubna 2012 ve 23:39® osprey
osprey

satan666> O nikom nevím. Pokud jde o mě, utrácel jsem letos už dost.

Úterý 10. dubna 2012 v 15:52® satan666
satan666

osprey> diky za tip..nahodou bys asi nevedel o CLOVICKU co by se chtel treba pripojit na vypravu na Kapverdske Ostrovy.vse je zarizene pres meho kamarada,ktery tam dela v rybarske cestovce Baraccuda tours.ubytko je zarizene,Placeny Rybolov mam se slevou"pri 2 lidech by se naklady jeste snizili"na nejake dny bude k dispozici Soukroma mala lod s motorem"na soukrome chytani",je sliben Nocni lov Zraloku..atd.le­tenka se da poridit zpatecni od Exim tours.za cca.11000–14000 kc.odlet 16 cervna-prilet 30 ci 31 cervna.APROPO-budu tam v Nejlepsi moznou dobu na lov Marlina ci Plachetnika,dale na programu-Dorada,Amber jack…a spousta jinych rybicek.

Úterý 10. dubna 2012 ve 12:31® osprey
osprey

satan666> Kup si normální návazcový vlasec na moře, nemusí to být fluorocarbon. Obyčejný čirý vlasec 0.80 mm. Unese to 30 kg v klidu a nedáš za to tolik. Hotové návazce jsou u nás stejně tak na štiky a jsou krátké. Na to moře bych dal takový, aby se s tím ještě slušně házelo – určitě kolem metru, i víc.

Pokud jsi tu šňůru přilepil tou páskou, tak už to nic dělat nebude, tam není co testovat:-))

Úterý 10. dubna 2012 ve 12:25® satan666
satan666

osprey> porad mi prosimte,kde sehnat hotove Fluorocarbonove navazce od firmy Spro ci Dragon..nosnost min.30 kg a vic.koupil sem jeden v Ravenu a od te doby nemuzu sehnat.jen treba na 18 kg a to potrebuju trochen vice.jinac pletenka namotana a zkousel sem to a drzi to docela pekelnicky.se uvidi za necelej mesiv ve Svedsku.

Úterý 10. dubna 2012 v 11:45® osprey
osprey

satan666> Spíš bych dal takovou tu kobercovou nebo co se s ní omotávají hokejky. A těch ovinů nemusí být bůhví kolik.

Pokud jde o tu šňůru, tak těžko radit. Ale nezapomeň na nějaký ten silný návazcový vlasec. Zas nevím, jak dalece je třeba, ale mohl by. I obyčejná treska je dost zubatá na to, aby předřela holou tenčí pletenku.

Úterý 10. dubna 2012 v 11:31® satan666
satan666

osprey> penn atlantis nemam,tak to udelam jak pises,neco pod a neco nad.staci jednou tou paskou omotat ne..?trebas elektrikarskou paskou…a jeste dotaz s temi poppry az 75 gr.na ty Kapverdy budou v poho ne..a snuru nakonec budu brat 0.30 mm.akorat to Power pro to v teto sile nedela..myslim ze sou pak uz jen silnejsi

Úterý 10. dubna 2012 v 10:38® osprey
osprey

satan666> Pokud tam nedáš podvin z vlasce a nemáš tam na cívce žádný speciální povrch (koukni na Duel, kde je Penn Atlantis, ten to má), tak to k té cívce uvážeš a ještě to přelepíš lepicí páskou (ideálně pár ovinů pod, přelepit a pár ovinů přes).

Na holém kovu se návin pletenky protáčí – osobně jsem to vyzkoušel. Je to prdel, když zdoláváš rybu a nemůžeš pořádně brzdit, protože se ti při určitém tahu točí celý návin.

Chtěl jsem to vidět, tak jsem to jednou navinul naholo a tu lepenku vzal s sebou. Po první větší rybě (treska, jižní Švédsko) jsem to fofrem vymotal a přilepil. A byl klid.

Úterý 10. dubna 2012 v 10:20® satan666
satan666

nazdar.jeste malej dotazek.jak spravne navinout Pletenku na navijak..?! diky za rady

Pondělí 9. dubna 2012 v 18:36® Firefighter
Firefighter

osprey> OK,děkuju.Budu si pamatovat pro příště:-)

Pondělí 9. dubna 2012 ve 13:40® satan666
satan666

Mikyška> a jakou silu bys doporucil…cihni na nejake video jak treba ten kranas bojuje.je to i tady v galerii..

Pondělí 9. dubna 2012 ve 12:54® Mikyška
Mikyška

satan666> Spiderwire mám v klasický zelený barvě a průměru 0,17 nebo tak nějak. Mám na ní pár sumíků okolo metru a celkem se nechá. Ale osobně bych volil to Power pro. Zdá se mi ještě o něco lepší.

Ty ryby na který to chceš budou mít asi hned po záběru slušnej odpal. Asi bych se nebál jít do silnějšího průměru. U tý power pro opravdu to co udávaj celkem sedí. Například mám ho na navijáku kde je uvedená kapacita 130 m 0,30 a mám tam cca 130 m 0,28 power pro a ještě by se možná krapet vešlo.

Pondělí 9. dubna 2012 v 7:43® satan666
satan666

cau.jeste by me zajimal vas nazor na šňůra Spiderwire ULTRACAST – invisi průhledná.tam sem nasel 0.25 prumer a nosnost 25.80 kg.jestůi si to dobre pamatuju..

Neděle 8. dubna 2012 v 18:42® satan666
satan666

Mikyška>nazdar.diky za nazor.pouzivat ji chci na Privlac na Kapverdske Ostrovy-lovene ryby..Kranasy,Do­rada…atd.

Neděle 8. dubna 2012 v 18:29® osprey
osprey

satan666> Jak píše Mikyška. U Whiplashe nosnost sedí, ale šňůra je mnohem silnější. Měl jsem v ruce 0.28 mm, ale hádám, že to byla aspoň 0.40 mm.

Neděle 8. dubna 2012 v 18:00® Mikyška
Mikyška

satan666> U whiplashky ten uváděnej průměr vůbec nesedí. Je minimálně jednou tak silná než to co uváděj. Jinak se přiklánim k power pročku. Tam bych řek že ty parametry celkem seděj. Taky by bylo dobrý napsat na co tu šňůru chceš používat.

Neděle 8. dubna 2012 v 17:29® satan666
satan666

osprey>a co rikas na Whiplashku..tam me zaujal Tenky prumer-Velka Nosnost

Neděle 8. dubna 2012 v 15:10® osprey
osprey

Firefighter> Vypadá to jako nedospělý jedinec, jsou špatně vidět určovací znaky, bojím se, že ti asi nikdo moc nepomůže.

Tyhle fotky, které by měly posloužit k určení ryby, je třeba fotit naplocho, tak aby byla jasná poloha úst, daly se spočítat ploutevní paprsky apod.

Neděle 8. dubna 2012 v 15:07® osprey
osprey

satan666> Klidně zůstaň věrný Power Pro, je to pravděpodobně jedna z nejlepších.

Sobota 7. dubna 2012 v 17:50® satan666
satan666

cau.jakou pletenku poridit.power pro,whiplash,spri­dervire…porad­te.nosnost musim mit min.na 25 kg..diky za rady

Pátek 6. dubna 2012 ve 22:22® Firefighter
Firefighter

Zdravím všechny diskutující:-) potřeboval bych poradit s touhle čudlou. Chytil jsem jí v září na řeckém ostrově Kos z pláže na malou plandavku. Nevíte o co by se mohlo jednat??? Procházel jsem atlasy ryb na netu a nejblíž tomu odpovídá Oblada melanura,ale ty černý fleky moc nesedí.

http://zivazeme.cz/…s-ryb/oblada

díky moc

foto/diskuze/zahranici/2012/th-img48333.jpg
Středa 4. dubna 2012 ve 12:26® osprey
osprey

satan666> Já toho v zahraničí moc nenachytal. Ve Švédech jsem byl na jižním pobřeží a pak na Alandech, i když ty patří už Finsku. Ale mluví se tam švédsky.

Getno Gard je myslím jezero Asnen. Článků o lovu na Asnenu je na síti dost, hoď si to do Googlu. Poměrně dobrá lokalita a hlavně se tam nechytá na nějakých megahloubkách.

Vzal bych si asi ještě Power Pro na 65 lb. Používá ho kolega Prutos, který tvrdí, že 50 lb ještě serve prutem a u 65 lb už se o to nemusí starat. Loví ale u nás (sumcovláčka), na moři ne.

Středa 4. dubna 2012 ve 12:18® satan666
satan666

osprey> diky za info.co bys mi tedy doporucil za silu te pletenky na tu privlac…vezu si sebou i Surfovej prut a tam mam nosnej vlasec 40,co by melo stacit myslim…jinak sebou vezu hodne kvalitnich vlascu od prumeru 0.30 mm az po 0.60 mm.no krom Popu vezu Plandavky,woble­ry,ruzne gumy…atd.tim bych si chybu udelat nemel coz…?!jinak zacatkem kvetnajedu jeste do Svedska na Stiky-revir-Getno Gard…nemas s touto lokalitou nejake zkusenosti,,ze bys poradil nejake uzitecne INFORMACE.

Středa 4. dubna 2012 ve 12:14® satan666
satan666

osprey>

Úterý 3. dubna 2012 v 11:16® osprey
osprey

satan666> S tou Power Pro bych to udělal tak, že bych přibalil ještě cívku s něčím silnějším. Pletenka moc nepruží a ty mořské ryby mají fest odpal. Když zjistíš, že ti ta, co máš, nestačí, nebudeš muset jezdit po krámech. Samozřejmě z našeho pohledu suchozemských krys je ta devatenáctka silná dost.:-)

Na pletence na 14 kg ale ustřelím při náhozu wobblera, když se mi zaklapne naviják, ani nemrknu. Stalo se mi to asi dvakrát, ale jen to lupne. Nemám zkušenosti s dynamikou pohybu těch mořských ryb, ale většinou se to s nimi moc najemno nehraje. Tak bych se trochu posichroval. A asi kus silného monofilu na návazce (nějakou 0.70 – 0.80 mm). Dost těch potvor je zubatých a hlavně pokud se pletenka dostane do kontaktu se dnem, bývá rychle vymalováno.

Úterý 3. dubna 2012 v 6:35® satan666
satan666

osprey> diky za info.premyslim jeste nad silou pletenky.,mam uplne novou pover pro 0.19 mm nosnost v uzlu 14 kg.to by mohlo na ty mensi ryby stacit a prut ma odhozovku 60–160 gr.coz by melo byt take cajk.no a stema Popama bych si mohl dobre zachytat coz…krom jineho vezu spoustu Wobleru,Planda­vek,Gum,proste kotel vseho co by se mohlo hodit.a jeste sebou vezu Sufcastingovej prut..pac si myslim,ze tam bude i toto loveni Krasne.

Pondělí 2. dubna 2012 ve 22:33® osprey
osprey

satan666> Obecně – kranas se ze břehu loví, dorado je pelagická ryba, která dává přednost otevřenému moři.

Používat se budou spíš pletenky – hází se daleko a vlasec by moc pružil. Podívej se na jeden z posledních článků o lovu tuňáků od Romea. Ony ty mořské ryby bojují dost podobně – obrovská síla a rychlost, takže tam třeba zjistíš, že hodně záleží na kvalitě navijáku.

Jinak ti trošičku závidím, já se na tyhle destinace asi jen tak nedostanu. Ale zas tolik mě to nemrzí, člověk nemůže mít všechno a ke mě život zas tak skoupý nebyl.

Pondělí 2. dubna 2012 ve 20:03® satan666
satan666

zdravim.v cervnu odletam na Kapverdske ostrovy za kamaradem.mate nekdo zkusenost s Privlaci z Pobrezi ci z lode..jak velke navnady"mam krom jineho nejake POPPY-50 a 75 GR."silu vlasce,popripade DOBRE misto kde jste chytali.lovil jste tam nekdo treba KRANASE,DORADO ze Brehu…?!

Pondělí 2. dubna 2012 v 16:28@ tom27

Zdravím všechny v říjnu se chystáme opětovně na ryby k Batltu, konkrétně do Polska na tresku. Chybí nám zaplnit místa, tak nabízím. Plánujeme to na cca 4 dny i s cestou. Celkem to vyjde (ubytování, doprava,1× rybaření na kutru i s vybavením)na cca 6000. Pište na email.

Úterý 27. března 2012 ve 23:16® osprey
osprey

krupajz> Přijde na to. Při své první návštěvě Švédska jsem chytil jednu štiku. Důvodem byl nevhodně zvolený termín návštěvy, málo zkušeností a extrémně teplé počasí.

Pravděpodobně dopadnete daleko líp, ale je třeba počítat s tím, že takové ty megalovy, o nichž se píše v časopisech, vyžadují, aby všechno klaplo.