Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 8. března 2014 v 19:46® sonykarp

ondracihla> Ahoj jestli kluk začina tak mu stači,časem si stejně vybere sam.

Sobota 8. března 2014 v 19:24® ondracihla

Ahoj, prosím co si myslíte o prutech z Lidlu ? Chtěl bych ho pro kluka na tůň. Díky za tipy

Středa 5. března 2014 ve 22:38® jepice-zruseno

BigD> Zade tak kriticky snížená ta hladina není. Na těch prudších místech, např. na špičce, je to tak akorát na to dát si tam židličku.

Středa 5. března 2014 ve 21:50® sonykarp

lunimus> Děkuji ti za radu,pokusim se snad nějakeho šupika zdolat,a s tim krmenim děkuji skusim to apak dam vědět.Jedem až za 14 dni snad se ještě otepli.

Středa 5. března 2014 ve 21:27® BigD

lukino050505> Vypadá to, že letos upouštěli hladinu zbytečně. Tání se nekonalo a než se hladina zase zvedne, bude u hráze dost husto. Počítám, že to ještě pár týdnů potrvá. Asi se podívám na Vltavu pod Vrané. Alespoň zkusíme nový Fladen a poškádlíme woblerkem okouny a jelce. Jinak samozřejmě feeder.

Středa 5. března 2014 v 18:41® ladamaj
ladamaj

lunimus>ahoj tak k Dunaji to opravdu přirovnat nelze žádný tok Labe.Na Dunaji je několika násobně větší proud tak i rovněž teplota vody jinak s ostatním naprosto souhlasím nakonec sem na Labi odrůstal a na Dunaji sem chytával také jde o 2 rozdílné vody.Jinak ztebou naprosto souhlasím voda na tocích je pořád ještě studená ale přesto některé druhy potravu přijímají ale je to bída.

Středa 5. března 2014 v 16:01® lunimus

sonykarp> Ahoj … Labe síce nepoznám, ale bude to zrejme podobné ako na Dunaji … v tomto období je voda ešte studená a tak nečakaj žiadne zázraky … skús hľadať hlbšie a kľudnejšie miesta …

Inak bol som minulý víkend na rybách a ani ťuk … ešte je na poriadne zábery naozaj zima :-)

… napr kapor vo vode pod 6°C neprijíma takmer žiadnu potravu … V tomto období by som to videl skôr na nejaké plotice, možno nejakého pleskáča ale tiež skromne … kapra teraz zrejme na breh nedostaneš :-) kŕmenie asi skôr slané a naozaj malé porcie + malý háčik

Středa 5. března 2014 v 9:13® lukino050505
lukino050505

BigD> Nevíš, jak přibyla hladina. Minulý týden prý byla odpuštěná. Taky to tam chci v sobotu zkusit, ale abych se tam vešel. Jestli je to upuštěný tak bych musel až k hrázi. Nejlépe by bylo, kdyby sem někdo dal čerstvou fotku třeba ze včerejška.

Úterý 4. března 2014 ve 22:11® BigD

sonykarp> Je nádherný- toho ti fakt přeji! Nedávno jsem sledoval na netu video, na kterém zabral parádní jeseter chlápkovi na belly-boatu. Pěkně ho povozil a ty skoky byly parádní.. Letos na veletrhu jsem si koupil leadcore (šňůra s olověným jádrem), tak jsem zvědavý, jestli to bude mít nějaký efekt. Máte s ním nějaké zkušenosti?

Úterý 4. března 2014 ve 21:34® sonykarp

BigD> Taky ho nemam ze svazovky ale ze soukromaku skoušel jsem přidat fotku ale neukazala se nevim proč.Měl 136cm a je to neuvěřitelny bojovnik krasny skoky nad hladinu.tahal jsem ho 30 minut.Ale amur je lepši frajer!Tak přeju hodně štěsti.

foto/diskuze/zaciname/2014/th-img105334.jpg
Úterý 4. března 2014 v 19:29® BigD

sonykarp> hmm- já ještě na jesetera neměl štěstí- prý jsou někde v Brandýse na jezeře. Snad jednou- času dost. Zatím zkusíme zahájit sezónu klasicky. Seženeme šrot, partikl, bonduelky, navrtáme nástražní boilies, navážeme forpasy a hurá na ně! O víkendu asi sednu na Hostivař…

Úterý 4. března 2014 v 18:21® sonykarp

BigD> Toho už mam a neni z teska.

Úterý 4. března 2014 v 18:21® sonykarp

BigD> Toho už mam a neni z teska.

Úterý 4. března 2014 v 18:17® sonykarp

jepice> Děkuju,tak sebou vezmu i jemějši nařadi,na těch ramenech nebo slepačkach by to mohlo fungovat už mi to řikalo vic lidi ,ještě jednou děkuju za radu.

Úterý 4. března 2014 v 17:46® jepice-zruseno

sonykarp> Normálně bych poradil spláveček a ty ramínka a slepáčky kolem řeky, ale vyloženě na kapry, to netušim teda…

Úterý 4. března 2014 v 11:03® sonykarp

BigD> Děkuji za radu.Ja neměl namysli kapra za kaprem ale aspon jednoho šupika.Z řekou nemam žadne skušenosti a tak nevim čemu bych se měl vyvarova.A jestli zakrmovat hodne nebo jenom PVA s peletkama a nadrcenym boilie.Nebo tam nahazet metodmix a pak se uvidi.?

Úterý 4. března 2014 v 7:54® BigD

sonykarp> Ahoj! Jestli chceš jít na jistotu, doporučuji tesco. Prodavači dáš tuzér, vyfotíš se s šupináčem, občas tam mají i jesetera, a zase ho pustíš. Vše rychle, v teplíčku a ještě si nakoupíš domů, co potřebuješ. :-D Jinak je to o zkoušení. Místečko ti asi žádný kaprař neporadí, ale pokud se okolo řeky projdeš, ty nejlepší fleky jsou tam, kde se s tebou sedící rybáři odmítají vybavovat.

Úterý 4. března 2014 v 0:15® sonykarp

Ahoj mam dotaz,mohl by mi někdo poradit? 21 března jedem na vikend na Labe v okoli Lyse n Labem.Jsem kaprař začatečnik a rad bych si zachytal a nejen vyhazel krmeni a nic.Cemu bych měl věnovat pozornost ajake bych měl zvolit boilie nebo pelety?A zda mam použivat metod mix nebo ne .Předem děkuji za rady Sony.

Sobota 1. března 2014 v 9:01® Vapr

Vapr> Díky za rady,zkusil jsem to s melasou a CSL. Ještě to nebylo ono,tak jsem lehce přidal vodu,nacpal do punčochy a odložil na zkoušku.Po pěti minutách bylo vše OK,tak jsem se zbavil obav.Díky – Vapr.

Čtvrtek 27. února 2014 ve 22:41® jepice-zruseno

Vapr> Já to dávám do krmítka a je to v pohodě :-))

Čtvrtek 27. února 2014 v 18:40® timbab
timbab

Draky> S tím máš pravdu,taky to jde zalét Maggi nebo sojovkou.

Čtvrtek 27. února 2014 v 17:50® Draky
Draky

Vapr> Smes musis dostatecne osolit nebo osladit, pak by to melo prestat rozpoustet PVA viz rada s boostrama, ktera by mela fungovat prave na tomhle principu.

Čtvrtek 27. února 2014 v 17:40® timbab
timbab

Tom 11> Jak píše Bigpista a většinou se rozpouští celkem rychle,někdy stačí vlhké ruce a nezamotáš do toho nic.

Čtvrtek 27. února 2014 ve 12:02® Bigpista
Bigpista

Tom 11> Záleží na PVA, některé se začne rozpouštět okamžitě a obávám se, že při náhozu bys to měl všechno za límcem.

Čtvrtek 27. února 2014 v 11:45® Tom 11
Tom 11

timbab> Myslíš že by mu to nevydrželo tu chvíli i když to namíchá vodou ? Tak rychle to nenasákne ne ?

Čtvrtek 27. února 2014 v 9:28® timbab
timbab

Vapr> Z těch běžnějších to zalej CSL nebo melasou-nerozpouští PVA.Jinak samozřejmě spousta zvýrazňovačů(bo­osterů)k tomu určených ale to je zbytečně drahé.

Tento příspěvek byl editován 27.2.2014 08:29:50 uživatelem timbab.
Čtvrtek 27. února 2014 v 7:17® Tom 11
Tom 11

Vapr> krmnou směs bez vody asi nepůjde udělat :-) PVA ti rospustí cokoli s vodou, ale dobře navlhčená směs(nebude se sypat a nepoteče z ní voda) by ti v tom měla vydržet až do vody, Nebo to řešit delším časem PVA

Čtvrtek 27. února 2014 v 6:22® Vapr

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,čím nejlépe zalít krmítkovou směs aby se dala použít do PVA punčochy či sáčku. Díky – Vapr

Čtvrtek 30. ledna 2014 ve 22:30® standalos

cus hledam nejakyho partaka na ryby zacinam a pripadam si jako trdlo.tak treba taky nejaky trdlo se najde? praha

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Úterý 14. ledna 2014 v 18:25® double-j

Tak urcite :-) Dekuju za postrehy, uz jsem nejaky ten patek taky odchytal, jen jsem ted mel delsi pauzu a davam prave veci znovu dohromady, papiry uz se nemuzou dockat, az do nich neco napisu, tak se tak porozhlizim, no :-) Ale jinak spis prave souhlasim s temahle myslenkama, nez s tim, co se v nekterych tech videich da najit :-D

btw: k tomu vlasci, z jednoho stareho navijaku sem pred tydnem likvidoval starej a motal novej a musim rict, ze na to, ze lezel asi 13 let nekde ve sklepe byl dost v kondici a daval mi pekne zabrat ho z toho servat :-D kdyz jsem mu chtel pomoct, tak se k tomu moc nemel, asi i na ten by se dalo byvalo chytat. nejspis to bude tim, ze to byvalo poctive :-D