Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 14. ledna 2014 v 15:28® Draky
Draky

peta128> Je to tam nejaka zakleta zem. :-93;

No to vis, jenom trenink z tebe udela mistra. :-D

Úterý 14. ledna 2014 v 15:21® peta128
peta128

Draky>Jo já taky v rybářství na půlku zapomenu,hlavně furt zapomínám na broky:-D a trénuješ poctivě na ty zkoušky:-))

Úterý 14. ledna 2014 ve 14:52® Draky
Draky

peta128> Minulej rok jsem byl tak linej si zajit do rybarstvi pro vlasec (v rybarstvi byl problem se zas rozpomenout :-D ), ze jsem to odchytal na 10 let starou 0,18 silon a vytahnul jsem na to spoustu kapriku 40–55 cm. Takze takovej pruser to neni. :-)

Spis jsem tim chtel jen naznacit, ze vybava rozhodne neni vse. :-)

Rozepsal no. Mam zkouskove :-D :-D

Tento příspěvek byl editován 14.1.2014 13:53:36 uživatelem Draky.
Úterý 14. ledna 2014 ve 14:35® peta128
peta128

Draky>Si se nějak rozepsal:-D ,ale pravdu máš to zase jo,teda až na ten starej vlasec;-)

Úterý 14. ledna 2014 ve 14:30® Draky
Draky

double-j> Ber to tak, ze je to jen ukazka nejakeho levelu rybariny. Drahej prut ani navijak ryby nachyta. Jetli je to hezci nebo pohldejni to uz je vec jina a stejne hodne subjektivni. :-) Jsou tu rybari co chytaj na bambusaky nebo tak drahy pruty, ze ti je z skoro toho spatne, ale i rybari co si dali dohromady vybavu za 800 a kdo myslis ze chyta nejvic? Ten co se od ryb nejvic naucil.

Vzdycky je nejdulezitejsi se trefit rybam do chuti (barvou, tvarem, prichuti, vuni… – nemusi to bejt zrovna nejdrazsi vyrobky na trhu.) a tohle plati uplne u vsech druhu lovu. Teda za predpokladu, ze sis nasel nejaky misto, kde ta ryba je. :-) Pak uz ty ryby muzes klidne tahat na starej silon, tupej hacek a klacek od rajcat. Nejaka ryba se proste ukecat necha ikdyz sestava nebude idealni a treba se ti bude stavat, ze ryba casto spadne, ale proste pujde to i na to minimum.

Muzes si tu precist nekolik clanku o tom co rybam chutna a co na ne plati, ale stejne zjistis, ze na tvoji vode to je trochu jine. Treba ja jsem si nikdy nezachytal tak dobre na kukuricku jako na cerva. To jsem pritom tisickral nekoho videl tahat rybu za rybou jen na kuku.

Stejne tak je dulezite v pripade nekterych technik lovu se naucit spravne krmit. Tohle podle me spada do faze dozivotniho uceni a asi nikdy to nepochopis uplne.

No a kdyz se pres tyhle veci uz nejak trochu prokouses, tak se ti v hlave bude honit „Co bych mohl udelat navic? Kde jsem minule udelal chybu? Proc nic nebralo?“ a v tuhle chvili prichazi na radu rady zkusenejsich rybaru, lepsich videii a vlastniho experimentovani. Zacnes zmensovat/zvetsovat hacky. Menit ruzne snurky, navazce. Proste zkouset nove veci.

Nakonec je mozne, ze se po tom vsem vratis k brcku, staremu teleskopu sednes nekam do rakosu, kde budes cekat na nejakou hezkou rybu a pri tom se budes kochat prirodou a klidem u vody.

Stat se rybarem znamena vydat se na dlouho cestu. Kde nakonec skoncis ti nikdo poradit nemuze a dokonce i to co te hodne chytne, te treba za 10 let opusti a budes zase hledat neco jineho. :-)

Úterý 14. ledna 2014 ve 13:31® double-j

lunimus> však jasné, ale některá ta videa (zjistil jsem, že převážně z MRKu.cz) jsou právě taková až přehnaně profi…ve srovnání s tím, co je od redaktorů/autorů chytej.cz nebo nástrahy.cz o vláčení, ty mi přijdou takové lidové. A vůbec nejvíc mě baví videa od „kocafilm“ :-) Ty se mi zamlouvají…ale asi je pravda, že si to prostě budu dělat po svém a uvidím, jak to půjde :-)

Úterý 14. ledna 2014 ve 13:15® lunimus

double-j> No a navyše keď si pozrieš tie videá tak má človek pocit, že tých kaprov dotyčný vo videu nachytal v priebehu 20 minút … Treba si uvedomiť, že je to zostrih možno z celého dňa … najlepšie je to vidieť na vrhaných tieňoch …

Je síce pravda, že aj mne sa už stalo, že som musel druhý prút zbaliť, ako často som mal zábery, ale zďaleka to nie je pravidlo … Takže by som sa toho fakt nebál … základ je chytať tak, aby ťa to bavilo … ak ťa to bude baviť postaru, tak chytaj postaru … Ak chceš vyskúšať novinky, tak ich vyskúšaj, ale určite nemusíš stresovať :-)

Čtvrtek 9. ledna 2014 ve 22:06® double-j

Tak to jsi mě trochu uklidnil :-) snad to tak bude ;-) a díky

Tento příspěvek byl editován 9.1.2014 21:07:22 uživatelem double-j.
Čtvrtek 9. ledna 2014 ve 21:20® Hora
Hora

double-j> za těch 12–14 let se nic moc nezměnilo,kdybys chyběl 20 – 30 let,to už jo.Ryby berou stejně a nástrahy jsou taky stejné.Jsou pořád lidi co chytají jako kdysi jak psal regul,co se změnilo více je specializace.Je dost lidí co se věnuje jenom kaprařině,nebo vláčce apod.Když začneš tam kde jsi skončil,vše půjde dále.Držím palce.:-)

Tento příspěvek byl editován 9.1.2014 20:21:06 uživatelem Hora.
Čtvrtek 9. ledna 2014 v 0:52® double-j

regulus> hele, pauza rekneme 12–14 let

Středa 8. ledna 2014 ve 22:45® regulus
regulus

double-j> klídek, vono je to ve finále skoro furt stejný, nevím o jak dlouhé pauze mluvíš, ale možná se tak trochu změnily matroše prutů, navijáky, něco k lepšímu a bohužel taky něco i k horšímu. Jak už tady někdo psal, spousta lidí chytá jako před lety, někteří i s letitým vercajkem. Neměj z toho žádný trauma, chytej jak kdysi.

Středa 8. ledna 2014 ve 20:43® double-j

timbab> asi je to lepší

Středa 8. ledna 2014 ve 20:23® timbab
timbab

double-j> Těžko říct,klasickou „bobkařinu“ už nechytám ale zase ani method.Ono když půjdu do důsledků, tak já ani nekoukám na ty videa a jsem spokojenej :-))

Středa 8. ledna 2014 ve 20:19® double-j

Fryw> já právě koukám na „nekomerční videa“, proto mě to tak zarazilo…přijde mi to takový zbytečně profi všechno

Středa 8. ledna 2014 ve 20:17® double-j

timbab> nějak mi ti to přijde…ale možná jen dojem z příliš velkého odstupu od toho…přijde mi, jako by lidi už nechytali na normální splávky a na těžko s policajtama, jen feder, methodfeeder a je k tomu vždy pomalu nutná laboratoř vedle židličky…na zahraničních videech mi to tak nepřijde, tak se spíš ptám, jestli je to obecnej trend v ČR nebo jen můj dojem, případně klam na oko?

Středa 8. ledna 2014 ve 20:02® Fryw
Fryw

double-j> Něco na tom je. Ale není to nic složitýho vlastně, a můžeš si jak vybavení tak postupy modifikovat dle svýho uvážení a finančních možností… Tak to víš že DVD s dědečkem ve vaťáku co jde chytat se starým teleskopem na těsto a prosedí tam celej den, ve finále vytáhne kapříka konzumní velikosti a odchází nebude zrovna nějakej trhák. Ale běžně to jde takhle provozovat :-)

Středa 8. ledna 2014 ve 20:01® timbab
timbab

double-j> Proč myslíš?

Středa 8. ledna 2014 v 19:57® double-j

Tak určitě, jen mi přijde smutný, že se to všechno tváří jak pro závodníky :-)

Středa 8. ledna 2014 v 19:55® Fryw
Fryw

double-j> Žádnej učenej z nebe nespadl. Je spousta lidí co chytá stejně už nějakou desítku let a nachytá…

Středa 8. ledna 2014 v 19:18® double-j

Tak jsem koukal na nějaká vide „jak na to“, abych znal aktuální techniky a zvyky, než se po letech vypravím k vodě…a už se sakra těším, ale připadám si jak největší looser, když na to koukám. Je to normální, nebo tak chytají jen ti, kdo točí „profi“ videa pro chytej.cz a mrk.cz? :-D

Neděle 5. ledna 2014 v 18:10® dodorider
dodorider

Tak, objednal sem si multik s proutkem, muj prvni kousek, sem zvedav jak mi to pujde :-) , doufam ze se to naucim jelikoz to budu mit jako samonauku :-D

Úterý 31. prosince 2013 ve 22:41® Mr.Štikáč
Mr.Štikáč

timbab> vem privlacak a prijed za mnou na vysocinu na nasi damu Sazavu a uvidis NADHERA !!!!!!!!!!

Úterý 31. prosince 2013 ve 22:38® Mr.Štikáč
Mr.Štikáč

hraji> dovoluji si nesouhlasit uzlu vam treba neznamych je spouta kolego ;-)

Úterý 31. prosince 2013 ve 22:37® Mr.Štikáč
Mr.Štikáč

Cau kolelegackove chtel bych se zeptat zdaly nekdo vlastnite prut od : SPRO Insync ............ s mikro ocky pokud ano chtel bych neco prokonzultovat muj mejl:-) rainbowgardenn@seznam.cz vsem
vam preji pohodovy novy rok a hlavne zdravicko a ti co uz snama rybky ,, ty magicke krasne a tajemne bytosti ,,chtat nemohou vzpomente na ne a v dusi prejte hojny lov!

Sobota 28. prosince 2013 v 15:12® pfohre

Prosím o radu. Máte někdo zkušenosti s feeder pruty od Okumy Solitron Feeder Medium 3,60 70g a Solitron Feeder Heavy 3,60 100g. Myslím na jaké vody jsou vhodné? Zvažuji koupi pro chytání na Ohři Klášterec-Nechranická přehrada. Převážně řeka. Dík za každé info.

Pondělí 16. prosince 2013 ve 21:09® hraji
hraji

vilikgrimik@seznam.cz> uvázat nanofil na háček s lopatkou dost dobře nejde, nebo tedy jde, ale pevnost toho uzlu bude hodně nízká. Můžeš zkusit použít háček s očkem a některý z doporučených uzlů pro uvázání do očka.

Pondělí 16. prosince 2013 ve 20:31@ vilikgrimik@seznam.cz

A mohl bych se zeptat jak doporučeným uzlem např navázat háček s lopatkou. Jinak moc děkuji za vaše odpovědi.

Pondělí 16. prosince 2013 v 10:39® Bigpista
Bigpista

vilikgrimik@seznam.cz> V uzlu drasticky ztrácí pevnost. Na druhou stranu, používám ho na přívlač s těmi bezuzlovými spojkami http://www.rsp-fishing.cz/…nk_navod.jpg a když už to při vázce utrhnu, obvykle přervu wolframové lanko a nanofil vydrží.

Neděle 15. prosince 2013 ve 22:03® hraji
hraji

vilikgrimik@seznam.cz> samozřejmě můžeš použít jakýkoliv uzel, ale sám velmi brzy zjistíš, že se vyplatí používat právě ty doporučené. Proto jsou doporučené.

Neděle 15. prosince 2013 ve 22:01@ vilikgrimik@seznam.cz

Dobrý den nově jsem si pořídil nanofil a mohl bych se zeptat musí se na něj dělat jen ty doporučené uzle nebo mužu i normální například háček s lopatou atd.