Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 29. června 2012 v 17:13® osprey
osprey

baja> V první řadě bys musel konkretizovat, co přesně tě zajímá a taky budeš muset překousnout to, že tu teď týden nebudu.

Ale jinak se ptej. Nejsem tu sám, kdo má snahu občas poradit. Čím konkrétnější dotaz, na který bude jednoznačná odpověď, tím spíš se někdo najde.

Pátek 29. června 2012 v 17:03@ baja

Ahoj, dik moc za odpoved.Pokud si udelas cas na pokracovani. Budeme radi:-)

Středa 27. června 2012 ve 12:58® osprey
osprey

baja> Pokud jde o zdolávání ryby – skládá se z práce prutem a navijákem. U navijáku je třeba seřídit brzdu – vlasec by měl jít odvíjet, ale ne úplně snadno. Brzdná síla závisí na síle vlasce, velikosti ryby, háčků…

Prutem se ryba přitahuje a tlumí se jím její výpady. Když přitahuješ, netočíš pokud možno kličkou. Prostě táhneš a když máš prut nahoře, postupně ho skláníš a dovineš, co jsi přitáhl. Stejně tak nemá smysl točit kličkou, když si ryba bere vlasec přes brzdu.

Ryba se zdolává tak, abys ji zdolal sice v rozumné době, ale přitom ji stihl unavit – něco v duchu, že člověk sice může uběhnout i maraton, ale je schopen se oddělat i na patnáctistovce, což je časově pět minut proti dvěma hodinám. Jenže ta pětiminutová námaha se podstatně líp rozdýchává. Pokud jsem rybu nucen zdolávat díky slabému cajku dvě hodiny, beru ji většinou do kuchyně.

Pokud chceš v rozhovoru pokračovat, napiš a pojedeme dál.

Úterý 26. června 2012 ve 23:04@ baja

Ahoj,s přitelem jsme v Norsku na pracovnim pobytu a je tu spousta prilezitosti k chytani ryb:-) koupili jsme si tedy prut a pustili se do toho. Jen mame trosku mensi problem, ze jsme to v podstate nikdy ani jeden nedelali (jen jako deti na potoce a to uz je davno:-)) a nic moc o tom nevime.No,co za hacky, prut a tak, to jsme nejak vymysleli, asi:-) Ale potrebovali bychom poradit ohledne zdolavani ryby, jejiho osvobozeni z hacku, pousteni a pripadneho zabiti.Chceme byt samozrejme co nejsetrnejsi.At se k tem rybam nechovame prilis barbarsky.Chapu, ze je to asi dost obsahle tema na odpoved v diskuzi,ale pokud byste nekdo vedel o nejakem odkazu, kde se tato zakladni rybarska (eticka)pravidla dozvime, byli bychom vam moc vdecni.Díky moc:-)

Neděle 10. června 2012 ve 13:37® lunimus

Samcak> zhodou okolnosti som si prave dnes cital miestny atlas ryb z encyklopedie … http://www.chytej.cz/…klej_obecna/

minimalizacia zaberov sa riesi (ak som pochopil spravne) väcsim olovkom, aby nastraha rychlejsie prepadavala ku dnu, alebo väcsimi nastrahami …

Neděle 10. června 2012 ve 13:34® osprey
osprey

Samcak> V první řadě – video ukazuje jen to, co je záměrem natočit (a co se samozřejmě natočit povedlo).

Pokud ti vadí oukleje, omez vnadicí směs a používej víc partikl, pelety apod. Hnoják nebo půl rousnice jim už taky dělá problémy. Dobré je krmit flek delší dobu, aby se tam natáhlo něco většího. Oukleje se mezi velké ryby zas tolik nehrnou.

Konkrétně se blbě radí, každá voda je jiná.

Neděle 10. června 2012 ve 13:28® Samcak

Zdravím, mám takový dotaz ohledně ouklejí. Tam kam chodím na řeku jich je spousta, ne že by mi to vadilo aspoň mají dravci co žrát, ale na druhou stranu pomalu nic jiného nechytám. Rád chytám na červí nebo kukuřici, ale tu tam nemůžu dát, protože první rybou která mi zabere je právě ouklej, vím, že tam jsou i větší ryby, ale k těm se bohužel nemůžu dostat. Když se kouknu na nějaké video tak snad nikde na řece je nechytají nevím jestli je to kouzlo střihu, ale v diskuzi z lovu se o nich taky nikdo nezmiňuje tak se chci zeptat jak se jim můžu vyhnout popřípadě jestli je to normální. Jinak větší ryby je myšleno ostroretky, podoustve, cejni ty tam jsou, ale nemůžu se k nim dostat. Díky :-)

Pátek 8. června 2012 v 11:24® osprey
osprey

Milan Topič> V pohodě. Když je to za hranici, my se ozvem, jsme slušní, milí, veselí, ale musíme si tyhle věci hlídat, abychom neumřeli hlady:-))

Hodně zdaru.

Pátek 8. června 2012 v 11:18@ Milan Topič

no jo, vlastně, neplacena reklama, ja jen, ze to na mě vyskočilo nad odpověďma, tak mě to napadlo doporučit, protože mam takove zkušenosti.

Pátek 8. června 2012 v 11:00® lunimus

Milan Topič> fuu … tak v tom pripade mozem povedat, ze elektrina od nasej spolocnosti je lacnejsia nez od tradicneho dodavatela … co vobec nie je prekvapujuce, napriek tomu, ze kvalitativne sa ti elektrina nezmeni, len budes mat vyhodnejsiu cenu …

Meno firmy ti ale prezradim az do sukromnej spravy, lebo nemam tolko odvahy aby som robil reklamu na serveri, kde ju nemam zaplatenu … zvlast, ked by som bol ako ty neregistrovany clen …

Pátek 8. června 2012 v 10:40@ Milan Topič

Ahoj, doporučuju kapsáče z ***. Jsou strašně pohodlný. na ryby super hadry. maji i dobrý vesty s kapsama. co mě překvapilo, že i cenově jsou přijatelný, vzhledem k materiálu.

Upraveno adminem.

Reklamních příspěvků je tu i takto dost. Některé vyplynou z dikuze, někdy se jedná o příspěvky lidí, jimž je to částečně tolerováno díky tomu, že se nějakou měrou podílejí na chodu webu. Neopodstatněné reklamní výkřiky bez souvislosti s ostatním obsahem, ale budu upravovat jako tento. Šikovný člověk by ale založil dikuzi „Oblečení k vodě“ a v jejím rámci by tam prováděl reklamu mnohem nenápadněji a s daleko větším efektem. Vím – je to pracné. To ale i vedení celých těchto stránek, které jsou živy právě z reklamy.

Tento příspěvek byl editován 8.6.2012 11:13:15 administrátorem osprey.
Pondělí 4. června 2012 ve 20:56® ladamaj
ladamaj

qwercz>kontakt došel takže ti vše zařídím jak jsme se dohodly po tel. v sobotu dám vědět co a jak.:->

Pondělí 4. června 2012 ve 13:12® ladamaj
ladamaj

qwercz>určitě ale až večer mám ještě běhání,jinak veškerý kontakt mám v kartě není problém.

Pondělí 4. června 2012 ve 12:26® qwercz
qwercz

ladamaj> Mužu ti zavolat a domluvit se ?

Pondělí 4. června 2012 ve 12:22® ladamaj
ladamaj

qwercz>Jestli to takhle budeš chtít udělat tak to samosebou jde.Jinak je to přesně definováno kolegama.Vše je jen na tvé volbě už sem takto pomohl spoustě rybářům akorát bys musel přijet sem nebo bych to dokázal udělat poštou a převodem peněz na účet jde jen o dohodu vše předem zařídím na mé MOžádný problém.

Pondělí 4. června 2012 v 11:54® lunimus

qwercz> jj … presne, ako pise Osprey, nemas povinnost byt clenom organizacie v mieste trvaleho bydliska, akurat ze stratis moznost lovu na vodach patriacich len do zväzu v mieste bydliska …

druha vec ale je, ze som sa u nas stretol s miestnymi organizaciami, ktore si potrpia na trvaly pobyt v danej lokalite … ale potom to zas mozes skusit o kus dalej :-)

btw. tu sa vynara otazka na Ladamaja, ci by ti bol schopny zabezpecit celozväzovu povolenku v ich regione, s tym, ze buduci rok by si prestupil do miesta bydliska … pripadne ci nema nejakeho znameho z ich regionu, ktory by ti v mieste bydliska pomohol …

Pondělí 4. června 2012 v 11:27® osprey
osprey

qwercz> Já to vidím takto: pokud jde o rybářský lístek jako takový, ten vydá patřičný státní orgán kdykoli, pokud doložíš, že jsi členem ČRS nebo MRS a udělal jsi patřičné zkoušky.

Jestli ti organizace v místě tvého bydliště nehodlá vyjít vstříc, zajeď do nejbližšího většího města a zkus to tam. Nemáš povinnost být v MO tam, kde zrovna bydlíš.

Zkus to a možná zjistíš, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž…

Pondělí 4. června 2012 v 10:37® ladamaj
ladamaj

qwercz>nemáš zač kdybys bydlel blíže tak ti papíry zajistím okamžitě na mé MO to není problém.Problém v tom dělaj funkcionáři.

Pondělí 4. června 2012 v 10:02® qwercz
qwercz

lunimus> Jak to hovoriš.Tak jsem uplně nový člen.Dost mě to naštvalo že sem propásl termín v lednu a příští termín jak už jsem psal bude až další leden příštího roku.

Pondělí 4. června 2012 v 9:38® lunimus

qwercz> ty si uplne novy nadejny clen, alebo pokracujuci clen? To je totizto dolezita informacia … Napr u nas to funguje tak, ze pokracujuci rybari si musia kupit RL + zaplatit clenske do tusim 31.3 Ak je ale uplne novy clen, tak mu predaju RL az do 31.8 a keby niekto moc chcel, tak mozno aj neskor …

A mozno by bolo fajn osobne zabehnut na zväz a s niekym naozaj slusne pokecat :-)

Pondělí 4. června 2012 v 9:31® qwercz
qwercz

ladamaj> Dík za snahu.

Pondělí 4. června 2012 v 9:29® ladamaj
ladamaj

qwercz>rád bych ti pomohl ale bydlíš příliš daleko jinak by to problém nebyl.

Pondělí 4. června 2012 v 9:17® qwercz
qwercz

Dobry den chtěl bych si udělat rybařsky lístek.Ale v místě meho bydliště mí sdělíli,že nejdřív v lednu příštího roku. Muže mi někdo pomoc.

Pondělí 4. června 2012 v 0:00® ladamaj
ladamaj

lunimus>naprosto stebou souhlasím a neznám vaše RŘ.Jinak sto pořešil velice rozumně osprey má pravdu.

Neděle 3. června 2012 ve 23:26® osprey
osprey

lunimus> Rozumné řešení. Ryba tím trpět nebude a zákonu je učiněno zadost.

Neděle 3. června 2012 ve 23:22® lunimus

ladamaj> z hladiska pravneho by to zarucene preslo … ale je fakt, ze kazdy, co len trocha inteligentny clovek uzna, ze ist s akvaristickou sietkou na male rybky na rybacku je riadna kravina …

ale na druhu stranu si zober moj osobny pripad – mam 3 deti, z toho 2 maju svoj vlastny rybarsky listok. Kedze su do 15r mozu lovit len v doprovode dospeleho rybara, t.j. nemozu byt odomna v praxi dalej ako 5–6m – mam vliect k vode 3 velke podberaky??? Nestaci zobrat jeden? – zakon na toto nepamäta a nuti ma zobrat podberaky 3 – riesim to jednym serioznym + 2ks take smiesne sietky na rybky, co sme kupili v chorvatsku na dovolenke, ale realne to ani z batoha nevybalujem …

Neděle 3. června 2012 ve 23:13® osprey
osprey

jiret> I ten plastový stačí. Někdy je i lepší.

A moc se bojíš. Jsou chlapi, co se nebojí mít sedm kaprů ve vezírku a ty máš strach vysvětlit porybnému, že jsi nechal doma peán. :-)

Já ho nedávno taky zapomněl. Nevadilo mi, že mě může někdo peskovat, ale poškodil jsem kvůli tomu jednu rybu a to mě mrzí.

Neděle 3. června 2012 ve 22:32® ladamaj
ladamaj

jiret>jestli máš někoho v nemocnici známého tak pean ti muže sehnat při trošce dobré vůle.

Neděle 3. června 2012 ve 22:29® ladamaj
ladamaj

lunimus>naprosto stebou souhlasím ale ta síťka to by neprošlo a ani bych to neskoušel.

Neděle 3. června 2012 ve 20:58® lunimus

jiret> cena peanu naozaj nie je tak vysoka, aby sa toho nemohlo nakupit aj par kilo :-)

… co sa zakona tyka, stanovuje, ze musis mat so sebou uvolnovac hacikov. Nie je definovany typ. Cisto teoreticky ak prehlasis kombinacky za uvolnovac hacikov, tak z pravneho hladiska uspejes, i ked sa to zrovna RS pacit nebude :-)

ta tycinka ale rozhodne uvolnovacom hacikov je a je dostatocna.

Btw. v rybarskom poriadku mas tiez v povinnej vybave podberak na ryby, ale nie je definovana jeho velkost … teoreticky ti teda staci mala akvaristicka sietka … i ked ani s tym by som sa clenov RS nesnazil zbytocne nahnevat, lebo mi nasiju nieco ine a dovod na odobratie listka si urcite dokazu najst – ak ich budem zbytocne jedovat :-)