Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 18. února 2016 ve 2:38® regulus
regulus

Bernardo> nedá mi to … :-|

Poslední pokus a pak už na to seru.

Voda to je příroda, tisíc věcí je spojenejch s tícem dalších, musí se alespoň v jakejchsi mantinelech udržovat jakási rovnováha, zkusím to na konkrétním příkladě.

Pokud tu byla před časem řeč o Rajhradicích, tak od splavu až do Židlochovic je tam cca 30 cm vody, možná je tam 5–6 metrových tůní (bavím se o stavu, kdy na príglu nepouštějí vodu, tedy samozřejmě s časovým posuvem než tam ta voda doteče). Odhadem je to okolo cca 4 km, od splavu nahoru po hovnárnu je to asi 3 km, to je trochu hlubší, metr a kousek když moc, od Hyper je to zase 30 cm až ke splavu nad soutokem a tak můžu pokračovat až k Príglu.
Proč to píšu?
Co bych tady jako soukromník mohl asi tak vysazovat abych uspokojil trofejí chtivé rybáře a přitom tam ty ryby prosperovaly. Jasný, v některých úsecích z toho teoreticky můžeš udělat duhákodrom třeba by to možná i nějak fungovalo, ale zlikviduješ tím původní ryby. To prostě není tak, že nasypeš do rybníka několik kádí kapř, nasypeš tam pár pytlů šrotu aby se rozjeli a začneš prodávat povolenky.

Když to shrnu, tak takoví lidé jako ty by asi ani neměli být členové nějakého rybářského spolku, nač vám je svaz, chcete chytat trofejní ryby, tak jsou pro vás nejlepší ty soukromáky. Jak jsi sám psal, je tam klid, spousta ryb, uklizeno atd.

Já su hold opačnej typ, soukromáky mě nelákají (ne že by to bylo úplně blbě) ale prostě nejsem ten typ rybáře co by tohle vyhledával. Nemusím mít trofejní 1000× ulovený jesetery, kapry a já nevím co, v klidu se spokojím se čtvrtmetrovou podouství, 30 cm ostroretkou nebo 40 cm parmou, protože jsou to ryby co do té řeky patří, kapr to určitě není, to už je mi milejší ta šepleď, pěkná plotice nebo okoun taky potěší. Zrovna tak na pstruhovce nelze očekávat, že budu chytat 50 cm pstruhy, protože až na pár vyjímek ta ryba v této řece do takové míry nedoroste a to ne proto, že by ji někdo hned sežral, ale ta řeka prostě není tak úživná, že by se v ní proháněli samí půlmetroví pstruzi a lipani.

Mám ale obavy .................

Středa 17. února 2016 ve 23:41@ Bernardo

1000 ryb za rok není žádnej problém, ale jak velký ryby chytáte??? 20 cm nebo 30cm? Kolik procent z těch 1000 ryb má přes 60cm? 5%? Zkuste napsat pravdu a ne jak plno rybářů pohádkářů.

Středa 17. února 2016 ve 23:34@ Bernardo

KSČM není urážka, to je strana:-)) ). Podle diskuze už chápu, proč je to tak, jak to je. Už se ničemu nedivím. Konečně jsem pochopil, kde je zakopanej pes. Teď vážně. Stará se snad svaz o všechny revíry stejně? Všude jsou ryby? Já vím, je to slovíčkaření, ale vy asi nerozumíte slovu soukromý revír. Ať váš slavnej svaz klidně je, ale čím bude víc soukromých revírů, tím bude víc ryb a lepší chytání a pokud tohle popíráte, tak fakt už nevím co s vámi.

Středa 17. února 2016 ve 23:23® hraji
hraji

bernardo> na soukromé vodě jsem samozřejmě chytal a ne jednou. A co se týče počtu nachytaných ryb, jen v loňském roce jsem na revírech svazu nachytal víc než 1000 kusů ryb, přesnou statistiku si nevedu, ale to číslo asi dost přesvědčivě vyvrací vaše tvrzení, že se na soukromých vodách nachytá víc ryb v poměru k ceně povolení. Nepsal jsem, že nyní jsou soukromé vody na okraji zájmu, napsal jsem, že v okamžiku, kdy by se staly z revírů svazu soukromé vody, zůstaly by některé na okraji zájmu, a to by pak jejich majitelům pomohl kdo? Píšete i o dotacích. Vy víte o nějakém dotačním titulu, ze kterého by se daly čerpat peníze (dotace) na péči o revíry? Prozraďte mi prosím jeho název.

Středa 17. února 2016 ve 22:55® hraji
hraji

regulus> klid, klidná síla ho zdolá. On si musí pomáhat urážkami směřovanými na členství v politických stranách. Nemá argumenty, jen tu hromadí své výmysly, nedomyšlené a ve své podstatě zmatečné. Vůbec netuší, jak složité je starat se o revír, pokud z něj nemá být jen kaprodrom.

Středa 17. února 2016 ve 22:54® kubas
kubas

sethy> Kolik máš kořalky :-D ?

Středa 17. února 2016 ve 22:53® hraji
hraji

bernardo> jenže vy znáte situaci, kdy je zde dejme tomu 100 soukromých vod na celou republiku, ale najednou by tu bylo několik tisíc vod. A kdo by se staral o ty revíry, které by soukromníci nechtěli?

Středa 17. února 2016 ve 22:51® gavlos
gavlos

bernardo> tak si kup lipno,ty trotle…

Středa 17. února 2016 ve 22:51® regulus
regulus

hraji> řekl bych že je to plýtvání časem, pán patří do skupiny o které jsem si psal s Roburem.

Středa 17. února 2016 ve 22:48@ bernardo

Odpovím velmi rád. Jedině soukromník by se dokázal starat o svůj revír, pač pro něj by to bylo živobytí. Jedině soukromník je zodpovědnej za revír, za zarybnění apod. Kdo by na to kašlal, tak by k němu nikdo nejezdil a on by krachl. Že jsou soukromý revíry na okraji zájmu? Jak vidím, tak jste asi nikdy na soukromáku nechytal. Naopak se soukromý revíry stávají oblíbenější, pač tam si lidi zachytaj, je tam čisto a stojí to v porovnání s počtem ulovených ryb pakatel. Je to podnikání jako každé jiné. Jen bohužel stále nepochopené. Ale dotace se berou ve velkým

Středa 17. února 2016 ve 22:39® Venca Zelenka
Venca Zelenka

regulus> Tak to bylo hluboké jak moja zasypaná studňa, možná panáčka nikdy nenapdlo, když má tu dovolenou popojít o kilometr dál, nebo přejet na jiný revír :-D Ještě, že nemám takové problémy, bo bych se musel hůšat na hůře, vyzdobený provazem :-D DD

Středa 17. února 2016 ve 22:37® hraji
hraji

bernardo> píšeš hlouposti, respektive píšeš věci, které jsi nepromyslel do detailu, protože zřejmě nemáš moc tušení, jak dnes funguje celý systém. Zkusím ti vysvětlit proč. Ale jistotu, že to pochopíš tedy nemám. Píšeš o soukromých revírech. Že bys je udělal ze všech revírů a svaz bys zrušil. Tak se nabízí taková otázka. Jak se budou ti provozovatelé revírů starat o to, aby v těch soukromých revírech byly ryby, které stojí na okraji zájmu rybářů, ale přesto do vody patří a jejich zmizení by bylo poškozením biodiverzity? Kde na to vezmou peníze? A když bude všude samý soukromý revír, budou chodit rybáři jen na ty atraktivní s velkými rybami, nebo se přikáže, že každý rybář bude muset povinně navštívit i ty neatraktivní revíry? A teď to hlavní, kdo přikáže soukromníkům, aby se starali o řeky, kde mohou vysazené ryby migrovat nahoru a dolů? Kdo ze soukromníků vysadí do řeky ryby s perspektivou, že přijde velká voda a ty ryb odnese? A kdo se bude starat o revíry, které budou tak neatraktivní, že o ně nebudou soukromníci stát? Zkus mi prosím odpovědět.

Středa 17. února 2016 ve 22:31® gavlos
gavlos

bernardo> a kdo tady neco psal o umeni ty joudo!!!co ti brani tam sedet a tahat kvanta ryb???pokud dobre ctu nikdo o zadnem umeni nic nepsal…klido si na dovolene privstan a bud tam drive,nez onen zminovany nepritel..co ti v tom brani??nejednou sem jel na ryby uz ve 4 rano..furt neco pindas a nelibi se ti to a tamto..kup si povolenku na soukromak(nejlepe mistenku) a uzij si vysnenou dovolenou…

Středa 17. února 2016 ve 22:27® sethy
sethy

HaD> Hotovo, zabaleno, můžeme vyrazit ;-)

Středa 17. února 2016 ve 21:08@ bernardo

Vidím, že co píšu, se týká vás, co reagujete, pač jinak si neumím vysvětlit vaše názory. Když budu sedět na fleku od dubna do října, tak taky chytnu kvantum ryb. Navíc na úseku, kterej má 300 metrů. Toto je umění? Úsměvnej názor. Já vám řeknu, co bych udělal. Zrušil bych celej svaz a udělal všechny revíry jen soukromý. To by bylo najednou ryb všude a pořádný. Hlavně mi nepiště, že ryb je dost a podobný bláboly. Nasazují se sotva 40cm kapři a většího můžete vzít jen jednoho. A to nemluvím o idiotech, co chytnou 5 a všechny vezmou. Mě stačí si dojít pro povolenku…za okýnkem tři lidi a dělají strašně náročnou práci. Jeden přijme, druhej dá nálepku a třetí mě dá kalendář. Pánové, komunismus skončil. Ještě k tomu fleku, že tam jezdí stokrát ten samej člověk. Představte si, že budete mít týden dovču a každej den vám bude sedět jen a ten samej típek na fleku, pač jinej tam zrovna není. Vy dojedete a zjistíte, že tam je a takle celej týden. Co uděláte? Jdete za ním a řeknete mu, že děkujete, že jste si vzal dovolenou jen kvůli rybám a že vám vůbec nevadí jeho přítomnost? Pánové, co berete??? Vy popíráte lidskou vlastnost. Nejste voliči KSČM? K těm kamarádům…víte, říká se, že člověk potká za život max 3 kamarády. Jestli vy jich máte hodně, tak mám pro vás smutnou zprávu…není to pravda, je to utopie. Hezký zbytek večera vám všem. Baví mě to s váma.

Středa 17. února 2016 ve 20:43@ bernardo

No vidím, že píšu zrovna o vás. Proto se bojíte napsat něco víc

Středa 17. února 2016 ve 20:38® _Beny
_Beny

bernardo> Ty jsi teda pacient :-) . Radši to jdi rozběhat, třeba se ti zlepší nálada :-) .

Tento příspěvek byl editován 17.2.2016 19:39:33 uživatelem _Beny.
Středa 17. února 2016 v 17:41® regulus
regulus

bernardo> nic ve zlým, ale nějak nechápu tvoje myšlenkový pochody.

Shrnu to, vadí ti že nevykecáme kam chodíme na ryby a kde berou, vadí ti lidé kteří mají čas chodit na ryby, ti co chodí furt na jeden flek …

Mě prostě připadne, že ti vlastně vadí všechno. Upřímně to ti teda nezávidím, musíš mít dost kamarádů .....

Tento příspěvek byl editován 17.2.2016 16:41:48 uživatelem regulus.
Středa 17. února 2016 v 16:52® gavlos
gavlos

A podotykam,ze pan je duchodce,jezdi docela kus na kole,cca par km..a vzdy a rad se mnou prohodi par slov…nehlede ktomu,ze mi vzdy poradi kde co jak a naco chytl…pritom by nemusel a mohl by masit dle vyberu jeste vice…asi jeden z mala decek(jak se uz nekde psalo) co stoji zato abych se o nem v mnoha pozitivnich smerech zminil…neco me naucil,a jsem zato rad…

Středa 17. února 2016 v 16:45® gavlos
gavlos

bernardo> A co a nebo kdo ti brani sednout 3metry od nej a tahat stejne jak on???nebo nakup v akci srot a zneprijemnuj mu to???mam taky jeden revir a misto,kde mam tak 100 vychazek za sezonu…rybu beru dle chuti a stesti… Ze pan umi lip nez ja,me opravdu nerozhodi..

Středa 17. února 2016 v 16:44® hraji
hraji

bernardo> no, ono by se vidělo, kdyby se udělala kontrola toho, jak ten nejmenovaný rybářský spolek plní svoji povinnost zarybňovat celý revír. Nikdo nemůže o své újmě vysazovat ryby jen do části revíru, pokud pro to není vážný důvod, který schválí orgán státní správy na úseku rybářství. A pokud něco takového ten spolek dělá, je špatný stav na revíru jejich chyba. Těžko se divit rybářům nebo rybáři, že chodí k revíru jak do rybárny, když mu pro to udělá spolek ty nejlepší podmínky. Kdyby ty ryby musel hledat, asi by to nebyla taková těžba. Chyba tedy není jen v tom rybáři, který se řídí nastavenými pravidly, ale z velké části i na tom spolku.

Tento příspěvek byl editován 17.2.2016 15:45:09 uživatelem hraji.
Středa 17. února 2016 v 15:55@ bernardo

Napřed se bojíte nafotit místo, kde jste zrovna byli, aby vám tam nikdo nechodil a pak napíšete, ať si každej chodí kolikrát chce třeba na ten váš flek. Logika bude asi vaše silná stránka. Déčkaři byl příklad, stejně jako studenti, nebo ti co nemakaj nebo ti co maj prostě čas. Já toho času mám relativně dost, ale aji tak si sednu na určitý fleky 3 krát do roka, pač prostě tam jsou ti stejní rybáři od jara do podzimu a to mě teda vadí. Uvedu jeden revír: je to Rokytná 2,jeden pán tam hodí karavan do kempu a na řece je od dubna do října. Vychytá 80 % kaprů a všechny bere a pak ještě prodává. Takže rybářskej spolek poslední dva roky dává kapry jen nad splav a tam chodí všichni z vesnice a mají to vyřešeno. Vás diskutéry by rád slyšel ten rybářskej spolek…s vidle­ma ale

Úterý 16. února 2016 ve 20:24® Klobasa
Klobasa

Beny> Také děkuji za páteční pokec a pohoštění všem z celého teamu Chytej.cz i kolemjdoucím z f. Illex, a samozřejmě omluva a náčelník snad odpustí, nebylo to schválně a jistě to dobře dopadne8-( Jinak sranda byla, né že né:-/

Úterý 16. února 2016 v 18:36® hraji
hraji

Jirka Rybka> v zimě tmavé krmení, může být lehce slané, do něj trochu bílých červů, na áček červy a nebo pařený rohlík. V létě je lepší světlé krmení (zažene malé ryb a zůstanou velcí cejni), sladké, s melasou a TTX. Do něj bílí červi, nastříhané žížaly, může být i kukuřice z plechovky. Na háček žížaly, červi, patentka.

Úterý 16. února 2016 v 17:32® Jirka Rybka

co doporučujete na cejny

Pondělí 15. února 2016 ve 20:31® ladin76
ladin76

bernardo> Já ti nevim, ale když sem byl I Déčkař tak sem se na ryby nedostal tak často jako když sem teď zaměstnanec Dostanu se k vodě tak 100× za rok Jestli ti vadí že si odnes někdo 60 kaprů- mě to nevadí ještě bych mu přidal ty svoje Kapři se do vody sypou za účelem lovu a následné konzumace

Pondělí 15. února 2016 v 15:59® breca

bernardo> pokud si někdo odnese 730 ks ušlechtilé ryby a celkem 2500 kg ryb ročně v souladu s platnými rybářskými ustanoveními, nemůže nikdo pípnout ani slovo. Prostě pravidla jsou tak nastavena. I když si o tom můžu myslet svoje. To je za a) A vzhledem k tomu, že jsem ve věku „hraji“, tak pouze mohu připojit, že se těším na to, až se na ryby dostanu častěji. Což bude zřejmě právě tehdy, až budu tím déčkem, jak píšeš. A pak na jednom fleku budu třeba 50 x za rok. Bude to i o tom, že mi třeba zdraví a ani ekonomická situace nedovolí jezdit za rybami po celé republice. Ale nezmění to moji lásku k rybařině. To je za b) A doufám, že přesně tuhle logiku jednou taky pochopíš. To je za c) :-)

Tento příspěvek byl editován 15.2.2016 14:59:56 uživatelem breca.
Pondělí 15. února 2016 ve 14:47® hraji
hraji

bernardo> přemýšlím, co ti vlastně vadí víc? To že ti penzisti už mají čas? To že mají povolenku za stejné peníze? To že chodí na ryby a že je chytají? Celý život si člověk nastavuje priority. Přestaň závidět, přestaň se dívat, co a jak dělají jiní. Začni žít tak, abys byl spokojený sám se svým životem. Nastav si priority tak, abys nemusel dumat nad tím, kolikrát byl nějaký penzista na rybách a kolik odnesl ryb. Jako je strašně jednoduché poukazovat na lidi kolem sebe, ale je strašně těžké změnit svůj vlastní přístup, náhled na věc. Zkus to a nechej penzistům jejich čas. Krátí se jim stejně jako tobě.

Pondělí 15. února 2016 ve 13:22® HaD
HaD

bernardo> Jsem na tom jako Draky Balboa :-) Prostě nevím :-)

Pondělí 15. února 2016 ve 13:21® HaD
HaD

_Beny> :-) :-D DD