Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 1. listopadu 2014 v 9:38® Petula
Petula

Klobasa> Díky za poklonu,až jsem z toho chytil jinou barvu :-) ,jsem už takový,co na srdci to na jazyku a od vymýšlení bludů a jiných debilovin jsou tady jiní,které to evidentně i baví.Mé články napsal život sám a jsem rád,že se můžu o tyto zážitky podělit,ikdyž né všem se to líbí,někdy pravda bývá krutá a ti co se v ní shlédnou kopou potom okolo sebe to víc,viz příspěvky v diskuzích!!!:-))

Sobota 1. listopadu 2014 v 9:34® Nerodia
Nerodia

Vážení kolegové rybáři , začaly výlovy rybníků a já stále sháním některé tvory . Mám zájem o raky signální, kraby čínské,sumečky americké.Nemohu z časových(fi­nančních) důvodů navštívit každý výlov ,proto se na Vás obracím s touto prosbou.Nejlépe by mě vyhovovalo někde ze středočeského kra­je.

Pátek 31. října 2014 ve 23:44® BigMike

Klobasa> nejedl, nemusím mít vše. Jak říkám, padají po infarktu do vody a dál to neřeším. Ale nechají se takto vytlačit z revíru!:)))

Pátek 31. října 2014 ve 21:58® Klobasa
Klobasa

Lepší, než sedět v teple doma u compu se založenýma rukama a čekat, že se všechno vyřeší samo. V mezičase posbírám odpadky okolo vody. Howg, domluvil jsem, hezkej víkend Všem hlučným i tichým bláznům:-)

Pátek 31. října 2014 ve 21:08® Klobasa
Klobasa

BigMike> Má pravdu, předsedo! Do pr…e s nima.

Pátek 31. října 2014 ve 20:55® Klobasa
Klobasa

skwor> Dobrá, mi to zkusíme s Deafem sami, vezmu i prak na vnadění dravců!

Tento příspěvek byl editován 31.10.2014 19:57:29 uživatelem Klobasa.
Pátek 31. října 2014 ve 20:51® skwor
skwor

Klobasa> Tenhle víkend se na ryby určitě nedostanu :-((

Pátek 31. října 2014 v 19:59® Klobasa
Klobasa

BigMike> Jedl jsi to? Přeci to tam nenecháš mrchožroutům? Jíst se dá po dobré kuchyňské úpravě všechno, Kubas tvrdí, že aj jeseter:-) Lepší než kopat jámu a ve vodě to něco žere? Sumík by mohl.
A jinak myslíš to co já-nešťastná náhoda-padl mi na kudlu a potom ještě devětkrát:-)

Pátek 31. října 2014 v 19:28® BigMike

Klobasa> jsou i jiné způsoby:) A klobásky bohužel nelze ( myslím, že by to asi ani nešlo jíst ), většinou padají do vody – infarkt na větvi nad vodou je jistota.)))

Pátek 31. října 2014 v 19:07® Klobasa
Klobasa

Petula> Ještě jsem zapomněl na prak a cíněnky, popř. skleněnky:-)

Pátek 31. října 2014 v 18:32® Klobasa
Klobasa

Petula> Jinak se mi líbíš a Tvé články mají koule a jsou pravdivé:-) A ber to takhle-kde není žalobce, není ani soudce. Je to velkej problém, každý dokáže radit a skutek utekl.S chápajícím sousedem se domluvit dokážeš, nejhorší je srážka s blbcem.

Pátek 31. října 2014 v 18:08® Klobasa
Klobasa

Petula> Mám na kontě nulu, bohudík u nás na stojácích zatím nejsou. Na Berounce-to mám 25 km. nejblíže k řece, se už ale bohužel vyskytují. Bydlet tam, nebo mít tam chatu, tak mě to ale asi sere. Pak je to jako s kofolou-když ji nemiluješ-není co řešit:-) Díky každému jednomu, nebo více rybářům, nebo myslivcům, který zabil jednoho či více kusů. Svatý Petr se jim v nebi odmění.

Pátek 31. října 2014 v 17:54® Petula
Petula

Klobasa> Kolik jich tímto způsobem zlikviduješ?Je třeba jich zlikvidovat víc než je jen reálná potřeba aby se zabránilo tomu,co se běžně děje na našich tocích a rybnících a to už nejen v zimních měsících.

Pátek 31. října 2014 v 17:51® Klobasa
Klobasa

Petula> A proč se ptát úřadů? Pochybuji, že nějakého úředníka zajímá práce navíc. Nejsem taky žádnej hrdina a kasat se nebudu, ale luk nebo kuše je tichá a o mršinu v křoví nebo v zemi se jistě někdo postará:-) Samozřejmě, někde to praktikovat lze, někde ne.

Pátek 31. října 2014 v 17:30® Petula
Petula

Klobasa> Kéž by to vše bylo tak snadné jak píšeš,bohužel mohu s flintou leda tak působit jako plašič nikoliv střelec do černého.Bohužel u nás v republice vždy vše musí zajít hodně daleko,aby se někdo rozhoupal a začal problém řešit.Na mé četné dotazy úřadům ohledně kormorána se zrovna pozitivní odpovědi nehrnou,oni sami neví co s ním,tak ho raději chrání než by museli někomu výš něco vysvětlovat.

Pátek 31. října 2014 v 17:02® Klobasa
Klobasa

Petula> Tak máš snad dvě hlavně v pušce? První rána kormorána, druhá pro barona Prášila:-) Pokud Mysak1 vytvoří z těch hajzlů černých dobré klobáske, jsem ochoten přispět na patrony i pozřít jeho pochoutku a následně pomoci se zakopáním nežádoucích prášilů:-) Tři mouchy dvěma ranami! Pro nevědoucí-ta třetí je záchrana ryb.

Pátek 31. října 2014 v 16:38® Klobasa
Klobasa

kubas> Díky za nabídku, já radši čuně a klobáske. I když letos jsem neodolal a zakoupil na výlovu v Luníkově čerstvého amura- bo tu sviňu nemožu lapiť:-(( Byl jistě lepší než jeseter. P.S. Co na to paní porybná z Jestřabic?

Pátek 31. října 2014 ve 14:17® HaD
HaD

Trochu opožděně, ale přece vyhlašujeme vylosovaného vítěze poslední soutěže Z lovu – http://www.chytej.cz/…nastrahy-cz/

Stal se jím TJSS. Gratulujeme a startujeme soutěž novou! Tentokráte přihazujeme DVD o lovu na smáčky a DVD přívlači díl č. 2 :-)

http://www.chytej.cz/…nastrahy-cz/

CHYTEJTE VKLÁDEJTE SVÉ ÚLOVKY A ZÁŽITKY A JSTE VE HŘE!!!

Tento příspěvek byl editován 31.10.2014 13:23:09 uživatelem HaD.
Pátek 31. října 2014 ve 14:09® Petula
Petula

Mysak1> patron je dost a lídí včetně těch,kteří tě za to napráší ještě víc.:-))

Pátek 31. října 2014 v 11:17® Knapik
Knapik

Knapik-CZ> zrušíš si tuhle registraci sám šmudlo, nebo to uděláme jinak ??

Tento příspěvek byl editován 31.10.2014 10:52:57 administrátorem skwor.
Pátek 31. října 2014 v 9:09® malamut
malamut

LuNa49> http://cs.wikipedia.org/…%C4%8D%C3%AD

Pátek 31. října 2014 v 8:43® Mysak1

OBr> Fotky ti ukážu až u tebe na srazíku. :-P :-P :-P ,ale máš recht,palec nejdřív vyhrožoval,že vyrazí se mnou ale nakonec to naštěstí vzdal. (Ještě,že na chytej Martin nechodí)Takže sám jen s termoskou čaje a rybkama. Dostal jsem se poprvé od srazu a velká spokojenost

Čtvrtek 30. října 2014 ve 23:33® OBr
OBr

Mysak1> no, hele, já sice tady něco plácám, občas se i zamyslím, ale stejně u tý vody na kormouše nadávám a byl bych radši, aby místo tisícovky lítaly tak dva,tři páry, pro potěchu oka a aby taky zbylo něco pro mě :-D

Jo, a dokud neuvidím fotky, nevěřím..stejně tak si to mohl „nalovit“ s palcem ;-)

Tento příspěvek byl editován 30.10.2014 22:35:19 uživatelem OBr.
Čtvrtek 30. října 2014 ve 22:14® Mysak1

OBr> Pravdu díš,chlapče. Právě jsem se vrátil ,uklidněnej a smířenej i s těma černochama. Povedlo se pár okyšů i přes 30 a tři céčka do cca 60ti,jeden kandát musel k nám dom(57) a tak má radost i moja. :-P

Čtvrtek 30. října 2014 ve 21:41® OBr
OBr

jepice> Ruku na srdce, myslíš, že to z pohledu evoluce má nějaký smysl?

Pokud bych začlenil člověka zpět do přírody, tak v historii Země se mnohokrát objevil druh, který svojí existencí výrazně ovlivnil zbytek fauny a flóry, často s tragickými následky, které ale díky neskutečným náhodám vedly k tomu, že si tady my dva píšeme a umíme se dorozumět.

Co když „to tak má být“ a my se jen snažíme odvrátit nevyhnutelné s pocitem(opráv­něným) viny, že za to můžeme my.

Vím, že odpověď na mojí první otázku zní „ano“, jinak bys nedělal to, co děláš. Rád si pak poslechnu tvé útržky z toho, co jsem dřív aktivně vyhledával, ale dneska se občas zastavím a říkám si, jestli by nebylo lepší s tím praštit a vyrazit radši k vodě, dokud tady ještě nějaká volná a živá je :-)

…mimochodem, o víkendu jsem viděl u řeky ze 3/4 dokola okousanej dub od bobra. Ten dub má tak 70cm na šířku, zatím se drží, chlapák jeden..co se ale honí v hlavě tomu přerostlýmu hryzcovi, to fakt nevím..asi s ním chce přehradit Berounku, pitomec.

Čtvrtek 30. října 2014 v 19:29® jepice-zruseno

OBr> Kormoráni se hlavně začali chránit, protože byli zralý na vychcípání. Tato zvířátka do přírody rozhodně patří, ale my bohužel nežijeme v „přírodě“, ale v antroposféře. Ochrana přírody a krajiny potom v našich podmínkách znamená udržovat tu antroposféru v nějakých přežitelných podmínkách. A pořád je dost lidí, kteří to nechápou. Aktivní ochrana přírody se jmenuje management ekosystémů a ten tu bohužel asi nebyl moc výši, byť to na první pohled není tak patrné, jako v případě kormoňů. Dobrý by bylo se poučit a urychleně plánovat, co bude například s bobrama.

Čtvrtek 30. října 2014 v 17:21@ LuNa49

Při kuchání cejna jsem v břišní dutině objevil asi parazita. Byl volně propleten v dutině břišní (ne uvnitř ve střívku!), na první pohled jsem myslel že se jedná o mlíčí. Vypadal jako plochá bílá tkanička od bot. Nebyl článkovitý, byl poměrně pevný a asi 30 cm dlouhý. Na průřezu obdélníkový, asi 2×5 mm. Byl přetržený. Na jednom konci byl ukončen bez zjevných otvorů nebo výčnělků. V místě přetržení byly 2 drobné tečky, asi jako když přecvaknete dvojlinku. Byl po celé délce stejně silný. Vnitřnosti jsem vyhodil a až potom jsem si uvědomil že bych měl vědět co TO bylo. Doted' „pátrám“, bohužel bezvýsledně.

Čtvrtek 30. října 2014 v 15:45® Mysak1

OBr> Njn. Pak už jedině klobásy z ochranářů.:-D Čus jedu zkusit pruhovaný.pivo

Čtvrtek 30. října 2014 v 15:42® OBr
OBr

Mysak1> člověk ho začal chránit, protože má asi pocit, že ON jedinej rozumí všemu nejlíp a že bez jeho zásahu nastane nějaká katastrofa… když se s ochranou přestane, tak kdo je bude střílet? Vždyť se to ani žrát nedá… když jsou chráněný, tak mají alespoň rybníkáři nějakou šanci na odškodnění, když se chránit přestanou, budou muset začít platit myslivce, aby kormouše začali střílet. Horší to je s volnou řekou…ty ryby z právního hlediska nikomu nepatří…

Čtvrtek 30. října 2014 v 15:40® Mysak1

džigit> Nemáš nějaké pozitivnější video? Mě to dnes jaksi dostalo, v práci se nedaří a todle mě fakt nasr.lo. Asi nějakej podzimní splín. Jdu na ryby a nebo k palcovi na panáka. Čus.