Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.428 příspěvků, z toho 128428 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 10. dubna 2016 v 19:54® BigMike

malamut> já už toho nechal, na kuchání cejnů jsem si oddělal za půl roku loket.)) Letos jsem ještě nebyl s prutem u vody, ale tento týden mám něco volna a až se to přehoupne do teplejcna, prvních letošních 7kg prubnu nachytat:) Akorát to holt nebude mít zuby, tak to poplave dál.

Sobota 9. dubna 2016 ve 13:42® malamut
malamut

BigMike> takovej Bobrman s rybkou by to dal :-) Ale řešit a kritizovat možnost ponechání 7kg denně je naprostá blbost, málokdy se to v cílový rybě povede a když už potřebuju cejny do udírny, nebudu je střádat po dvou, no a pokud je někdo takovej borec, co to dokáže chytat na požádání, pak nemá snad potřebu to využívat denně.

Sobota 9. dubna 2016 ve 12:09® Draky
Draky

BigMike> Jestli nezamrzne řeka, tak klidně vemu na tenhle termín službu. :-D

Sobota 9. dubna 2016 v 11:15® BigMike

malamut> akorát asi nikoho neseženeme na leden až únor. I když jsou asi i tací, co těch 7kg dají kdykoliv.)

Sobota 9. dubna 2016 v 11:12® BigMike

teddyL> jo, můžeš, pokud máš na 2 pruty povolenku. Klidně první prut na těžko s 2 návazci s jednoháčkem, ale i dvojháčkem či trojháčkem, na každém jinou nástrahu ( žížala, kukuřice ) a to samé na 2. prutu pod splávkem – 2 návazce s jednoháčkem až trojháčkem ( bílí červi, hnojáček ):)

Tento příspěvek byl editován 9.4.2016 11:14:36 uživatelem BigMike.
Sobota 9. dubna 2016 v 10:03@ teddyL

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda při lovu mohu chytat na 2 pruty najednou, ale v této kombinaci návazců: jeden prut na těžko a druhý prut na splávek? Děkuji za odpověď.

Pátek 8. dubna 2016 ve 21:17® malamut
malamut

BigMike> ta štafeta je fajn nápad, snad bych v září pár dní dal :-)

Pátek 8. dubna 2016 ve 21:16® malamut
malamut

Evžen18> že by skrytá reklama?

Pátek 8. dubna 2016 v 18:12® BigMike

Sakra, to je výzva – 365×7kg. Napíšeme nějakému mistrovi (Jakub, Tychler a jiní ) nebo se o to pokusíme? Štafetou? Nebo osobně s tím, že pokud budu mít denní, den se počítá jako nachytaný?:)

Pátek 8. dubna 2016 v 18:00@ Evžen18

Zdravím, rybaření se věnuji již několik let, beru na ryby, jak své dva syny, tak i vnuky. Co se k nám připojili i kluci, výbava se nám už nevejde do auta, tak se vždycky domlouváme na větší akci a půjčujeme si na ten den dodávku. Známý mi doporučil firmu www.dodavky-express.cz a od té doby bych s jinou firmou nespolupracoval. Poskytují skvělý servis a jako stálý zákazník u nich mám vždy nějakou zajímavou slevu. Pokud řešíte podobný problém, určitě se doporučuji na ně obrátit. Máme tak možnost si odvézt i ten největší úlovek. :-)

Pátek 8. dubna 2016 v 7:44® malamut
malamut

regulus> tak nějak s tebou v mnohým souhlasím, a co se týká těch peněz, co by byly potřeba na kvalitnější zarybnění, bylo by dobrý, kdyby se Svaz méně věnoval sportování a více hospodaření. A 7kg (sežratelnejch ryb) denně 365 dní v roce asi neudělá nikdo, a pokud by se to občas povedlo, bude to celkem dobře zarybněná voda :-)

Pátek 8. dubna 2016 v 0:29® regulus
regulus

malamut> já bych řekl, že se to spíš moc řeší než aby to byla nějaká trgédie, ona ta chyba bude asi úplně někde jinde a dost možná to nesouvisí s rybářama nebo možná souvisí. Před těma X lety já měl řeku před barákem (uprostřed města), úplně za mala (v první polovině 70 let) jsme se tam normálně koupali, pak to začala být stoka, nicméně ryby tam byly, rybářů tam sedělo víc než dneska (všude to tak není, někde naopak). Dneska je ta řeka na oko čistá, ne, že by tam žádný ryby nebyly, ale je jich míň nebo jich alespoň míň bere (teda ne že bych si stěžoval, ale je to realita). Zkus mi vysvětlit, jak je možný, že na jedný a tý samý řece, kde popravdě není přerybářováno, možná někteří berou víc než musí, ale zase to není potok aby se za dva dny vychytal se těm rybám daří hůř než dřív i když je s velkou pravděpodobností lépe zarybňována než v minulosti.
Když vezmu stojáky, co se tam za den s odpuštěním nasere v mnoha případech chemickejch sraček, kterým se říká vnadící směs, každek lojza si vezme k vodě minimálně 5-ti litrovej kýbl šrotu vylepšenej těma schajse a nasere to do vody a pak se díví, že ryby neberou. Dřív se chodilo s pytlíkem prézlí, vařeným hrachem nebo třeba i bramborou, trochu jsi to prohodil a ryby se tam stáhly, protože měli hlad, dneska jsou přežraný, jen si jezdí okolo rybníka, tam sfutrujou hromádku šrotu, tam druhou bez námahy hledat žrádlo, protože ti pitomci jim to tam ze břehu hážou. Líně jezdí, žerou a serou a pak stoják zahnívá. Vykládám už 20 let, že to je k hovnu, že by se mělo alespoň dramaticky omezit vnadění, ale to je úplně marnej boj, i tady to na 100% chytnu.

Takže když si to shrneme, oč jde, aby se dala chytit ryba (nemyslím kapr), aby nebyl bordel okolo vody a to je asi tak vše. Na první věc jsou bohužel v dnešní době potřeba peníze a to nemalý a na druhou, na to prostě mast není a není to jen o rybářích, plná PETka při cestě k vodě není těžká, ale ta prázdná už má tunu, takže ji mrsknem nejlépe do vody, to samý sáček nebo piksla od nějakýho krmení. No a co se týká ryb, tak vždycky byli lidi co toho brali haldu, ale myslím si, že jsou jich jednotky procent, naprostá většina rybářů, si vezme ryby sem tam a nebo je nebere vůbec. Pokud bude 7kg ryb denně 365× do roka, tak se s tím nic neudělá a ani omezení X určitých ryb za rok je k ničemu, kdo to chce odrbat, ten to odrbe, ale je to fakt jen pár procent.

Čtvrtek 7. dubna 2016 ve 13:49® malamut
malamut

hraji> co mi tady zase podsouváš? Já se o žádnejch penězích ani nezmínil, čísla tady sypeš ty, já jsem zastáncem daleko přísnějších pravidel pro přijímání členů, ona ta masovost je totiž dost k hovnu. Bláboly o řidičích komentovat nebudu.

Středa 6. dubna 2016 v 19:52® BigMike

Tahle rovnice nemá řešení! Toto se dělo před 1989, děje se i po. Je to o lidech a pokud tady po planetě budou dupat, bude to občas na levačku. Tady byl týpek co na jaře naplnil popelnice mraženejma kaprama, paňvádž mu začala nová sezóna a lupal do mrazáku čerstvější, ale nerozdával:) A těch co rozdávají tu máme také dost a dost!

Středa 6. dubna 2016 ve 14:49® hraji
hraji

malamut> zdá se mi, že žiješ ve vzduchoprázdnu. Řidiči navzdory zkouškám způsobují nehody, profesionální řidiči navzdory pravidelně se opakujícím zkouškám způsobují nehody, a přesto nikdo nevolá po tom, aby dělali IQ testy. A kvůli výkonu koníčka budeme? Svaz má dnes jako podmínku přijetí dvě podmínky finanční a jednu morální. Zaplatit členství, zaplatit zápisné a souhlasit se Stanovami. Nic víc. Tak jak to zpřísnit? Dát zápisné 10 000 korun, členský příspěvek dát na 2000 korun? Ale co to přinese? Fakt kvalitu? Dovolím si po mnoha letech ve svazu napsat, ale hovno. Jediné, co to přinese bude menší počet členů a víc pytláků u vody. Další, co to přinese, bude větší drancování vod než dnes. A to chceme?

Středa 6. dubna 2016 v 8:43® malamut
malamut

regulus> já šel v osmi letech do kroužku a bez toho snad ani nešlo povolenku získat, jak to tehdy měli dospělí, to si nepamatuju. Rozhodně by neškodilo, aby se podmínky pro získání členství ve Svazu zpřísnily. Pokud „rybáři“ nejsou schopni dodržovat základní pravidla, tak by členy být neměli. A pokud se chovají jak idioti, tak taky ne.

Úterý 5. dubna 2016 ve 22:38® regulus
regulus

malamut> jsme zhruba stejně staří a asi stejně pamatujeme. Zkus si vzpomenout na doby minulé, šels na ONV, kopil sis RL, přišel jsi na MO ČRS, zkoušky (možná nějaký byly, ale asi to bylo stejně tak jak dnes), vstoupil jsi do svazu a koupil jsi si povolenku. A teď mi zkus vysvětlit, co je jinak a co je teda špatně??? Ano, je mnohonásobně víc rybářů, proč??? Nevidím nějakej dramatickej rozdíl v ceně povolenky za komárů a dneska, dovolil bych si tvrdit, že většina lidí má méně času na koníčky než měla dřív.

Sorry, ale dělat psycho a IQ testy na chytání ryb, to už vážně zavání Chcholouškem … :-O

Úterý 5. dubna 2016 ve 22:25® regulus
regulus

BigMike> teda ne že bych byl obhájcem levnejch povolenek, ale z druhé strany kdyby se to mělo vyhnat někam do výšek, že by si to nemohli dovolit študáci a důchodci, tak by asi bylo nejlépe to úplně zabalit a nechat to napospas. Máš ale pravdu v tom, že vůbec nezáleží na tom, jak je kdo movitej nebo chudej, inteligentní nebo jednodušší, ale záleží na tom, jak se u vody chová a to je ve všech případech v nejlepším případě 50/50. Z toho plyne poučení,že aby se lidi chovali u vody slušněji nepomůžeme tím, že zdražíme extrémně povolenky, ale úplně něčím jiným. Nabízí se milion možností, ale žádná nebude ta pravá, lidi jsou různí, kdo to bude chtít obcházet tak to obcházet bude a kdo se chce pravidel držet, tak to bude dělat i kdyby byly omezení značně veliká. Je to tak trochu začarovanej kruh, možná se to moc dramatizuje … Každopádně to má svůj vývoj a mám pocit, že to plkama na tomhle serveru nezměníme.

Úterý 5. dubna 2016 v 19:07® malamut
malamut

BigMike> evidentně jsi měl potřebu můj příspěvek a názor zpochybnit, budiž, prý je demoška. Ale nechápu, co s tím má společnýho to, čím člověk jezdí.

Tento příspěvek byl editován 5.4.2016 19:08:29 uživatelem malamut.
Úterý 5. dubna 2016 v 18:58® Bořík

petice pro naši starou dobrou Berounku: http://www.naseberounka.cz/

Úterý 5. dubna 2016 v 16:59® BigMike

malamut> a jak poznáš blba? Osobně si myslím, že kolikrát Franta Klofáč z Dolní Lhoty co neudělal ani řidičák se k přírodě chová lépe než Ing. Igor Pudr RNDr.CSc.co jezdí k vodě v BMW.

Tohle nikdo nevyřeší, jedině zvednout ceny povolenek a to by asi bylo křiku! I když by pak třeba zrovna Igor povolenku koupil levou zadní a bral už úplně všechno.

Úterý 5. dubna 2016 v 8:43® malamut
malamut

japes> šlo by tomu zabránit snadno, jen by Svaz nesměl do svých řad brát každýho, kdo má do prdele díru a naopak by po nových, ale i stávajících členech měl požadovat složení zkoušek, náročností na úrovni mysliveckých, včetně psychotestu a IQ testu, rybářů by byla tak čtvrtina, ale kvalitativně by to šlo nahoru. Svaz ovšem soudí, že prachy od blba nesmrdí a hlavní je, aby bylo za co sportovat a z čeho vyplácet odměny, ryby už nikoho nezajímaj,

Úterý 5. dubna 2016 v 6:20® japes

Chci se s nečím svěřit. Včera jsem se bavil s kolegou v práci o rybách a on mi povídá, že má kamaráda a ten mu pořád vnucuje kapry. Kamarád už letos jich nachytal 25 a že už neví co s nimi, tak chodí po vesnici a rozdává je. Chápete to? Říkám mu, že kamarád je pěknej idiot a že jsou to ryby čerstvě vysypaný do řeky a že za měsíc nebude mít kamarád co chytat a on na to, že né, že pak nosí sumce a občas štiku a cejny pro slepice.
Po chvilce se mi zvedl žaludek a musel jsem odejít domů, protože bych se asi nervově zhroutil:)
Stačí pár takových pitomců na revíru a máme všichni smůlu:((( Co pak tomu nejde nějak zabránit?
Petrův zdar Petr

Neděle 27. března 2016 v 16:15® ryl

Ahoj kluci, byl nekdo v minulem tydnu na Kubonu v Paskove, nebo na Piliku ?

Úterý 22. března 2016 v 9:32® ondrulin

zdarec pánové, pokud víte o někom kdo by si zajel na tresky do Norska,tak ho rád vezmu sebou, kolega z party odpadl nečekaně ze zdravotních důvodů, tak sháníme náhradníka. Vše je již zajištěno, cesta, lodě, chata,trajekt… . odjezd 1.4.2016 navečer, pobyt na místě 3–10.4.2016. kontakt 724 201 690, ondrej.belohoubek@sasbrno.cz

Neděle 20. března 2016 ve 21:03® jepice-zruseno

kpt. Karas> Silon pořád vyrábí mimo jiné vlákna, ale již ne nylonové vlasce pro rybáře. Zaměřije se v tomto směru na výrobky z recyklovaných pet lahví.

Tento příspěvek byl editován 20.3.2016 20:04:43 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 20. března 2016 v 19:16@ kpt. Karas

co říkáte na ty vlasce v Lídlu ? Reflexní barva, není to divné ? Vyrábí ještě Planá nad Lužnicí ?

Neděle 20. března 2016 ve 12:34® spike
spike

HaD> 1 a 2 místo v hlasování o TOP exponát výstavy, nezbývá než gratulovat, pěkná práce :-)

Sobota 12. března 2016 v 15:06® crazykapr
crazykapr

Prosím o minutku času všech, kterým není osud této řeky lhostejný. http://www.petice24.com/…oli_berounky

Sobota 12. března 2016 v 8:18® Vaša

Zdarec.V soutěži o lístky na veletrh v Brně je napsáno .Odpovězte na dvě soutěžní otázky a odpověď pošlete na ..... Ale já tam vidím jen jednu otázku :-((