Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 6. července 2015 v 7:27® HaD
HaD

Shrek> hele já už si sám položil na střechuvíce věcí – ajfoun, prut, hrnek s kafem apod. a během 2 minut odjel a sbíral to rozmlácený…

Neděle 5. července 2015 ve 20:09® Shrek
Shrek

BigMike> fakt by mě nenapadlo, že někdo skočí do auta a jede. Vždycky obejdu auto, jestli se něco neválí pod kolama, jestli je vše ok a pak vyjedu. Jistě, nějakej podíl na tom mám asi i já. Už jsem za ten den taky trochu vychladnul…

Neděle 5. července 2015 v 17:13® kubas
kubas

skwor> Tys ještě nepochopil, že nějaké ryby nikoho moc nezajímají :-| …

Neděle 5. července 2015 ve 13:10® skwor
skwor

jepice> Děkuju za odkaz, hnd včera jsem tam posílal fotku. Absolutně nechápu, jak si MVE může dovolit tu řeku v těch vedrech takhle přiškrtit. Prasečí mozky, fakt.

foto/diskuze/vseobecna/2015/th-img114707.jpg
Neděle 5. července 2015 ve 12:23® BigMike

Shrek> musíš začít především u sebe! Zamysli se – který „.ů.“ nechal ležet prut na střeše auta?!:) Já pořád přemýšlím dopředu, co se může stát když… Tím neříkám, že se mi občas také něco „nepodaří“:)

Neděle 5. července 2015 v 9:51® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

Včera jsem dělal školení Davidovi na téma tenkara. Na tu „italskou tenkaru“ jsem si vzpomněl až dnes. Mosca Valsesiana. Taky „japonský potok“.

http://www.moscavalsesiana.it/
Tento příspěvek byl editován 5.7.2015 09:54:16 uživatelem Hogo Fogo - zrušený vulgární profil.
Sobota 4. července 2015 v 17:24® Shrek
Shrek

Dnes mi manželka donesla spodní díl prutu s RedArcem, že prý si mám jít najít špičku. Prý si nevšimla, že 2,7 m dlouhej vláčák leží na střeše auta, sedla do něj a odjela. Spodní díl sbírala někde na dálnici a špičku už nenašla. Ptám se vás, přátelé? Chytit a po chvíli pustit, nebo rovnou zabít??

Čtvrtek 2. července 2015 ve 13:56® jepice-zruseno

Zajímavé a snad i užitečné stránky: http://suchejezy.cz/

Pondělí 29. června 2015 ve 13:38® hraji
hraji

lukino050505> pojem bivakovat žádný český zákon a předpis nezná. Bivakování je ve svém původním významu nouzové přespání horolezců ve stěně. Těžko srovnat se stanem. Všechno, co ti sem kolegové napsali je pravda. Můžeš přespat jednu noc, ale bez ohniště, bez poškození krajiny a pak se musíš sbalit a odejít. Zkus se dostat do reality dneška, prostě míst, kde si můžeš jen tak postavit stan a spát tam, mimo kempy, je minimum.

Pondělí 29. června 2015 v 9:22® lukino050505
lukino050505

Mary> Jo tohle všechno vím. Pokud někde přespím jednu noc, tak nestanuji, ale bivakuji a s tím jsem se už v řádech taky setkal. Třeba podle skoro celého Labe o co je tedy rozšířena pražská voda je: Podél celého revíru je zakázáno stanování, kempování, táboření, bivakování a rozdělávání ohňů. Na jiném místě je zase: Parkování dvoustopých vozidel na pobřežních pozemcích, rozdělávání ohňů a stanování je zakázáno. Ale já se ptal, jestli někdo neví o místu, kde by se to dalo. Mimo tedy míst bezdomovců jak mi poradil Jepice. Chci udělat synovi hezké zahájení prázdnin.

Pondělí 29. června 2015 v 8:11® Mary
Mary

lukino050505> Dobrý den,

zákon řeší pouze táboření ve volné přírodě, které je povoleno jen se souhlasem vlastníka pozemku, nebo na vyhrazeném místě např. v kempu. Definice táboření je podle některých úřadů dlouhodobý pobyt v přírodě na jednom místě. Je tudíž jedno, zda je lovící na lehátku, pod celtou, v bivaku, nebo stanu. Rybářská stráž nemá v kompetenci řešit stanování ani rozdělávání ohňů a na porušování zákona Vás může pouze upozornit. Policie ČR a Správa CHKO či NP řeší pokutou většinou pouze umístění stanu či bivaku.

Sobota 27. června 2015 v 19:31® jepice-zruseno

lukino050505> Ahoj, mimo kemp správně takové věci dělat nesmíte. Sice to určitě víš, ale proto je těžké cokoliv doporučit. Kolem Sázavy budou zřejmě vodáci a tím i zvýšený tlak na přechrápávácí místa. Kolem Orlíku, kde vám platí povolenka, podmínky pro tyhle akce moc neznám. A jinak je to všude docela dost civilizovaný, kolem pražských částí Labe a tůní taky asi nebude nejlepší situace. Ještě mě napadají určité části Štěchovické přehrady, kam se špatně leze ze skály a nejsou tam příliš chaty. Tam to přespání v těch šutrech ale taky nebude úplná pohoda :-D No a pak jsou pražské revíry více v Praze, kde spí někdo u vody normálně. Můžete se třeba domluvit s těma chlápkama, co maj ta igelitová obydlí v lese na břehu Hostivařské přehrady naproti petrovickýmu pionýráku, nebo se smažkama na Štvanici :-D

Sobota 27. června 2015 ve 13:15® Nils Master
Nils Master

Danek Vlacek> jinak bych nekupoval vse u jednoho shopu… ale dle ceny z vicero no

Sobota 27. června 2015 ve 12:18@ Libor_02

http://www.rybarskepotreby-shop.cz/

Sobota 27. června 2015 ve 12:13@ Danek Vlacek

Můžu poprosit o odkaz na stránky? I když tak ostatní prosím hned odkaz je to takové přehlednější. Podívám se na vše zvlášť a rozhodnu se. Předem moc díky za pomoc chlapy.

Sobota 27. června 2015 ve 12:09@ Libor_02

Danek Vlacek, objednávám na RS Fish velký výběr, doposud skvělá komunikace. Mají i normální prodejnu. Jinde neobjednávám.

Sobota 27. června 2015 v 11:36® Nils Master
Nils Master

Danek Vlacek> podle toho co no.. ale rad mam www.rybarske-nej.cz, spinningshop.pl, rsp-fishing.cz a pak ebay :-D

Sobota 27. června 2015 v 10:49@ Danek Vlacek

Zdravím pánové, zrušili mi obchod, kde jsem nakupoval přes internet všechny své potřeby a byl jsem hodně spokojený. Hledám adekvátní náhradu. Poprosím o nějaké tipy, kde nakupujete a objednáváte vy.

Čtvrtek 25. června 2015 ve 21:01® lukino050505
lukino050505

Máme pražskou povolenku. Nemáte někdo tip na to kam vyrazit s desetiletým synem, který taky začal rybařit. Chtěli by jsme někde přespat v malým stanu, rozdělat oheň opéct buřta a i se vykoupat? Jednalo by se o jednu noc někde v divočině. Kemp nechceme. Díky za každou pomoc

Úterý 23. června 2015 v 7:34® hraji
hraji

lukino050505> normální je vysazovat velikosti K1 a K2, a nikoliv rybu v tržní velikosti, tedy K3 a větší. Tak to určuje zákon, respektive vyhláška.

Pondělí 22. června 2015 v 16:53® lukino050505
lukino050505

cormoran> To asi nebudou z vytření. Zažil jsem obdobnou věc po znovu napuštění Hostivařský přehrady v roce 2013 a taky se tam chytali velikost 10 – 15 cm. Tady nevím, jestli chtěl svaz ušetřit a místo normálních mírových tam dal větší množství miminek.

Pondělí 22. června 2015 v 15:30® kubas
kubas

lukino050505> No vidíš, aspoň mají sumci co žrát :-) …

Pondělí 22. června 2015 ve 14:59® cormoran
cormoran

lukino050505> U nás v SÚS by neměl kapr pod osmdesát deka do vody. Nevím jak u vás. Ale je možný, že je to fakt jeden povedenej ročník výtěru.

Pondělí 22. června 2015 ve 14:51® HaD
HaD

lukino050505> a nejsou z výtěru? Jsou nasazení?

Pondělí 22. června 2015 ve 12:23® lukino050505
lukino050505

Ahoj vespolek, můžete mi někdo vysvětlit, proč se na svazovou vodu o který se ví, že jsou na ní sumci a to i docela slušný vysazují kapří mimina. Byl jsem na jedné takové v sobotu a největšího kapra co jsem vytáhl, jsem si i vyfotil. Jinak jsem jich nachytal asi 20 a ti byly ještě menší.

foto/diskuze/vseobecna/2015/th-img114462.jpg
Sobota 20. června 2015 ve 22:10® BigMike

jepice> kdepak, žádné pochybnosti – prostě je to chrastice a hotovo.)))

Sobota 20. června 2015 v 15:42® jepice-zruseno

BigMike> Ono takhle z fotky těžko poznat, ty lidi co to uměj tomu pak zkoumaj nějaký ty jazýčky a chloupky a tak. Teda možná velkou chrastici poznaj hned, ale obecně ty trávy jsou na poznávání děsný :-))

Sobota 20. června 2015 ve 13:56® BigMike

jepice> jo, jo, bude to ta chrastice rákosovitá! Díky, zase jsem na pár hodin, možná dnů moudřejší, pak si to tu znova najdu.)))

A ten zajíc nebo co to bylo koukal fakt divně.))

Tento příspěvek byl editován 20.6.2015 13:57:18 uživatelem BigMike.
Sobota 20. června 2015 ve 12:31® jepice-zruseno

BigMike> Jestli to vypadá jak rákos, tak by to mohla bejt chrastice rákosovitá :-) Jediný, co o ní vím je, že je to celkem velký, má to rádo vodu a používá se to v kořenovejch ČOVkách. Přiznám se, že zápočet z těhle věcí jsem měl s odřenýma ušima :-D To zvířátko na tebe čumí jako na nějakou atrakci :-)

Tento příspěvek byl editován 20.6.2015 12:35:29 uživatelem jepice-zruseno.
Sobota 20. června 2015 v 11:38® BigMike

Chlapi, copak je to za trávu v popředí i v pozadí? Je toho okolo vody na břehu dost a dost i mě dost krká a nevím název. Někdo povídal, že je to rákos, který nemá podmínky k plnému využití potenciálu!?

foto/diskuze/vseobecna/2015/th-img114424.jpg