Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:52® kakr

Petula> Už se někdy někomu stalo, že mu byla RS zadržena povolenka za porušení zákazu vjezdu nebo stanování?? Znáš konkrétní případ??

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:48® Petula
Petula

jepice> A rozhodně ta vesta není proto,aby si na ní lovil slíčné dámy,ale pro tvojí bezpečnost a bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.A právě ta tvá brožurka BP jak ji pořád obhajuješ zasahuje do vyšších zájmů a to rovnou nezákonně.Myslím,že toto téma už se může uzavřít!!!

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:45® Petula
Petula

jepice> Vidíš že ti to pálí a reflexní vesta vyplývá v povinnost z čeho?Ze zákona a to úplně stejného jako je zákaz vjezdu,takže teď sis akorád naběhl a udělal ze sebe ňoumu.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:40® jepice-zruseno

kakr>

Petula> Přesně tam je ten problém, BP nesmí být v rozporu s vyššími právními předpisy. Nějaká svoboda pohybu nebo svoboda volby barvy oblečení určitě existuje. (I když jak kde – opravuji-li auto na silnici, mám povinnost nosit reflexní vestu, která mi nesluší).

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:36® Petula
Petula

jepice> Pokud se bude jednat o soukromý pozemek a soukromou příjezdovou cestu budu s tebou souhlasit v opačné případě mi může brožurka s BP vlést víš kam,v tom prvním případě má vlastník své vlastnické práva,která jsou zakotvena v OZ,v druhém případě by nějaké pravidla spolku měli přebít zákon o dopravě???Opět a znovu nikoliv!!!!Asi tak nějak to je.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:35® kakr

jepice> Použiji jiný příměr. Když bude v BP napsáno, že lovící musí mít zelené ponožky, tak je RS oprávněna zadržet povolenku,pokud má ponožky červené?? Je to sice absurdní, ale totéž jako zákaz vjezdu vozidel. Obé nemá s výkonem rybářského práva nic společného.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:30® kakr

David H.> Pořádek si musíte v BP udělat sami, nikdo jej za vás neudělá.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:30® jepice-zruseno

Petula> RS nebude řešit dopravní přestupek, ale porušení BP. BP můžou zakázat vjezd automobilů i tam, kde se o dopravní přestupek nejedná! Nepleťme si zde dvě věci. Vjzd k vodě za účelem lovu ryb může zakázat BP i tam, kde je vjezd jinak povolen. Analogicky může být v BP zakázáno brodění, ale RS nemůže postihnout někoho, kdo se brodí řekou za jiným účelem než je lov ryb.

Že jsou BP často úplně dementní, je úplně jiná pohádka. Navíc může být problém, pokud jsou BP v rozporu s vyšším právním předpisem. Tam teprve může nastat onen problém – tedy co v BP může být a co již ne.

Tento příspěvek byl editován 4.8.2014 18:38:15 uživatelem jepice-zruseno.
Pondělí 4. srpna 2014 v 18:22® Petula
Petula

kakr> Jen za zmínku stojí,že právo na upozornění při páchání přestupku nemá pouze RS ,ale každý občan stejně jako má právo zavolat k vyřešení PČR

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:19® Petula
Petula

Ono je to do nekonečna a do nebe volající.Své práva a povinnosti má zakotvené v zákonech jak rybář,tak RS,v případě nepostižitelnosti při přestupku RS přichází na řadu jak správně zaznělo buď upozornění nebo PČR.Ani ve snu si nechci představit,že by RS dostala pravomoci řešit dopravní přestupky.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:15® Petula
Petula

David H.> Na věky věků amen.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:13® HaD
HaD

kakr> pak je něco v nepořádku…

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:13® kakr

David H.> No a jsme u jádra pudla. Zkus si vedle sebe položit BP MRS a BP kteréhokoli ÚS ČRS. Myslím si, že v BP MRS nenajdeš nic o zákazech vjezdu, stanování a pod.Pochopitelně i v MRS byly podobné snahy, ale už dávno byly rázně utnuty.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:05® ladamaj
ladamaj

kakr>kdepak špatně sem to napsal jde o brožuru RS k de je jasně psáno co a jak a paragrafy běžně si to muže pořídit i běžný rybář JUDr.Alexander Šíma Rybářská stráž,otázky pro zkoušky rybářské stráže donutil s mne abych to vyhrabal z dokladů:-> ne v pohodě jde jen o to že každý od RS si kolikrát vysvětluje věci po svém ale skutečnosti jsou jiné.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:04® HaD
HaD

kakr> Upozornit může. Ale v BP pak lze upozornit i na to, že se nesmí řídit pod vlivem, bez platné TK apod. a že daňové přiznání se podává k 31.3. resp. k 30.6.

Řidič jaksi musí ctít dopravní předpisy aniž by ho na ně upozorňovala pravidla zájmového spolku a dohlížet a trestat za porušení má za úkol orgán, který je k tomu určen a placen z našich daní.

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:01® HaD
HaD

Petula> RIP

Pondělí 4. srpna 2014 v 18:00® kakr

David H.> Souhlasím všechny zákazy vjezdu, parkování, stanování a pod. řeší jiné vyhlášky a nařízení. Na druhou stranu podobné „zaplevelení“ BP může mít a dle mně má pro rybáře charakter upozornění. RS může rybáře upozornit, že se chová protiprávně, může zavolat MP, PČR a pod. kteří jsou ze zákona oprávněni přestupky řešit. Zadržet povolenku za vjetí do zákazu vjezdu nemůže. Vlastně může,ale asi by to neustála…

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:59® Petula
Petula

David H.> No úlovek parádní sice fotky nešikovné,ale gratulace,všechna čest!!!

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:56® HaD
HaD

Z trochu z jiného soudku: http://teplicky.denik.cz/…0140731.html

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:53® Petula
Petula

jepice> já se taky nepřu,to co má co dělat s rybařinou ať si RS řeší,je to v její kompetenci,ale rozhodně nemůže trestat za dopravní přestupky.Každá MO ČRS má pouze ryb.revír na starosti a obhospodařuje ho,hranice revíru včetně pravomoci RS jsou jasně daná,Příjezdové cesty respektive dopravní značka bývá většinou mimo hranici revíru,takže už jen z této logiky mně porybný postihovat nemůže,to by potom mohl vybírat pokuty rovnou ve městě.Dalším extrémem můžu napsat,jelikož tady řešíme nic víc než extrém třeba příklad RS,která vjede do zákazu vjezdu za účelem kontroly,což zákon umožňuje,ale má v autě pruty-nerybaří.Podle tvé verze by už byl v tomto případě postižitelný stejně jako rybář?

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:49® HaD
HaD

kakr> Já nejsem expert na procesní věci BP apod., ale zhruba tak nějak to bude/je. Jsem názoru, že by měly být v BP odlišnosti téměř u každého revíru, zejména v lovných mírách, dobách hájení (výtěrového, nasazovacícho, zimoviště atd.). Každý revír má na starosti nějaký hospodář – to by měl bý člověk, který je v oboru vzdělán a rybám rozumí a měl by navrhovat zmíněné konkrétní parametry. Pokud např. ví, kde zimují ryby, měl by tuto oblast označit a zakázat zde v určitých měsících rybolov. Pokud ví na základě statistik a zkušeností, že nějaká ryba na revíru velmi rychle roste a prosperuje, či naopak, měl by upravit lovnou míru. Ví-li, že voda pro tření určitých ryb dosáhne optimálních teplot později, měl by hájit déle atd. atd. Takže rozumné smysluplné věci rozhodně. Vjezd automobilů je podle mě ale už trochu mimo. Stačí aby dotyčný řekl, že s ním nepřijel, nebo není jeho, nebo ho dovezla manželka, zkrátka cokoliv a RS má smolíka. Po mě kdyby chtěla např. RS techničák aby zjistila že je vozidlo moje, poslal bych jí někam. Třeba na vyšetření k lékaři. RS nástroj na auta má – PČR. Tak proč to matlat do BP. Zkrátka s tím nesouhlasím a v životě bych se povolenky za auto nevzdal.

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:46® Petula
Petula

kakr> Ono je zvykem,že již bylo spousta věcí schválena,vyšla v BP a druhým rokem to záhadně z BP zmizelo,nikoho to nijak netrápilo,až díky různým internetovým diskuzím se všemu přichází na kloub a pohlaváři si toho jsou vědomi.Zkouší se pouze kolik si nechá rybářská základna líbit,až už je toho moc a hrozí postihy,couvnou.Nic víc za tím není.

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:44® jepice-zruseno

Petula> Já se s tebou nepřu, pokud nemůže rybářská stráž postihovat porušování všech, nebo některých BP, tak je to ale spíš k pláči. Tím pádem potom můžu vláčet všude tam, kde se vláčet nesmí, krmit tam, kde se krmit nesmí a nemusím tady v Praze nosit k vodě podběrák a odnášet si v jižních čechách kapra v délce 35 cm nebo na lipně chytat na pěticentimetrovou rybičku. Já to ale neudělám, protože bych ostatní rybáře, kteří BP dodržují, nasral. podle mě za nedodržování zákona o rybářství mi může být zadržen rybářský lístek nebo mohu dostat pokutu za přestupek od úřadu (?), za nedodržování pravidel ČRS mi může být odebrána povolenka, kterou vydala ČRS.

Tento příspěvek byl editován 4.8.2014 17:48:15 uživatelem jepice-zruseno.
Pondělí 4. srpna 2014 v 17:38® kakr

David H.> Zcela souhlasím jsou to ptákoviny. Proč se ale objevují v BP ČRS skoro všude?? Kolega Petula napsal, že si do nich může napsat kdo chce co chce. Ale někdo je musí schválit,ne??

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:37® jepice-zruseno

David H.> Přesně tak. Tedy pokud by se prokázalo, že jsi to prováděl při cestě na ryby nebo z ryb k danému revíru, kde ty BP platí. Ty pruty v autě samy o sobě důkaz nejsou. Dokazovat cokoliv je samozřejmě obtížné. Ale o BP pokud vím se nerozhoduje na úrovni MO, ale na úrovni kraje (kdyžtak mě opravte). V BP dle mne může být cokoliv, co neodporuje vyšším právním předpisům a projde to oním vnitrosvazovým procesem. Existují různá psaná pravidla, různých úrovní a pro různou společnost lidí – mezinárodní, státní, obecní až po pravidla různých sdružení, klubů, svazů a spolků. Schvalují se různými mechanizmy a vždycky za návrhem i při schvalování stojí lidé. Kvalita pravidel závisí samozřejmě na kvalitě oněch lidí, ale platí pro všechny stejně. Samozřejmě každému vyhovují jinak.

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:27® kakr

ladamaj> RS má nějaký zvláštní RŘ (BP)?? To jsem fakt nevěděl, kde se dá sehnat?

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:24® Petula
Petula

David H.> Asi jevýstižnější­.....je to ptákovina dne!!!

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:20® HaD
HaD

jepice> takže by mohly být odebírána povolenka i za stání na zákazu stání, nebo za rychlost, kdyby si to MO dala do BP a v autě byly pruty. Nebo třeba za hlasité kašlání. Je to ptákovina.

Pondělí 4. srpna 2014 v 17:04® Petula
Petula

Jak jsem již psal,u nás na SM bylo u každého druhého revíru psáno,že porušení zákazu vjezdu je důvodem k odebrání povolenky,dnes to není napsané nikde,jelikož se do toho pustili právníci.Jinač řečeno,kdo si za to nechá vzít papíry je jeho věc,kdo si je vzít nenechá musí toto pod hrozbou pokuty řešit s PČR.Z obou příkladů vyplývá,že do zákazu vjezdů,tedy těch legálních se nejezdí.

Pondělí 4. srpna 2014 v 16:55® Petula
Petula

jepice> Dovolím si upozornit na jednu věc a sice,že ze všech tvých uvedených příkladů porušení zákona vyplývá pouze jeden trest,nikoliv jak ty píšeš trestů více,ale to je jiná věc,kterou si sem zavlekl z neznámého důvodu.Co se týká zákazu vjezdu,opravdu tě může za to postihnout pouze ti kteří to mají v pravomoci což RS není.Nevím proč je to tak těžké pochopit.Důvody odebrání povolenky jsou stanovené zákonem a tím to vše končí.Každá organizace včetně ČRS si musí počínat ze zákona tak,aby žádným způsobem neporušovala zákonné podmínky a normy a to ve všech oblastech,ba naopak si musí počínat pouze v souladu se zákonem.Tudíž v tom papírku BP musí být věci pouze v souladu se zákonem popřípadě s vyjímkou udělenou ministersvem.