Chytej.cz

Ústí nad Labem

V diskuzi je 57.735 příspěvků, z toho 57735 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 16. dubna 2014 ve 12:49® Vaclav III.

1Mara> Přece se z toho neposerem.! Nehodlám brečet jací jsou ostatní.Jsou takoví jací jsou.Já sám za sebe jsem v pohodě, tak nebudu brečet nad tím, co nemohu ovlivnit. Co ovlivnit mohu, ovlivním a budu se k rybám a přírodě chovat tak, abych se před ní nemusel stydět.Jak to maj ostatní a co dělaj, za to si každý ponese následky sám.Proto je zbytečné plýtvat energií.

Středa 16. dubna 2014 ve 12:25® 1Mara
1Mara

Vaclav III.> Ahoj Vendo, tak tak, prostě doba se změnila a lidi sní, holt na tu horší stranu :-((

Středa 16. dubna 2014 ve 12:12® Vaclav III.

1Mara> Ahoj, to, že rybáři kolikrát nepoznají ryby je pravda(oni je někdy nepoznají ani porybní).To, že se rybáři nedokáží chovat v přírodě a k rybám je pravda,ale peníze od všech jsou potřebné, to je pravda taky.....Pokud bych měl mluvit sám za sebe, tak bych povolení k rybolovu dával pouze způsobilým lidem,kteří prokáží, že se k přírodě a rybám chovat dovedou.Ale mám pocit, že to jde jiným směrem.Pak si tu každý cizinec koupí povolenku na pumpě.Svaz s toho bude prosperovat, ale vody Bůh ochraňuj.Koupěj li si povolenku darebáci, co u nás zákony nectěj ani náhodou, budou se dít zvěrstva. To odkud si z kanceláře vidět nebude.Všichni budou chtít po RS aby sjednala pořádek.Už vidím ty případy porybných jak si ve svém volném čase, zadarmo a dobrovolně nechaj prostřílet kolena.....je to celé nedomyšlené, ale musíme to respektovat, jsme součástí..

Středa 16. dubna 2014 v 11:15® 1Mara
1Mara

Vaclav III.> Ano, souhlasím a i jsem to psal níže, že lidem tohle nedochází a rabují pořád to co jde, ano, mají právo dle RŘ si vzít to, co je povoleno, ale svaz by se měl nad některými zákony v řádech zamyslet a upravit je, mám na mysli odnesení kg. ryb v kalendářním dnu. Přijde mě , že oni k vodě vůbec nechodí a neví, jaká je situace, sice to píšu stejně jako ty, ale tohle už jsem říkával mockrát. Další průšvih bych osobně viděl množství rybářů, kteří dostávají povolenky jak na běžícím pase, ale o vodě a rybách toho moc nevědí, jsou rádi za určení druhů ryb a to někteří jedinci nerozeznají štiku od candáta a to je kámen úrazu, takovejhle člověk u vody prostě nemá co dělat. Můj názor. :-)

Středa 16. dubna 2014 v 11:01® 1Mara
1Mara

chosebaits> Tím máš na mysli, že Andy je moje podržtaška ?? Važ slova, tohle by si kde kdo mohl vysvětlovat jinak a po svém .

Středa 16. dubna 2014 v 10:11® Vaclav III.

chosebaits> Přesně tak, já rozumím pomyslným vzorcům hospodaření,e­konomickým procesům ale také si myslím, že hospodaření na stojatých a tekoucích vodách je rozdíl. Dost mě štve,když se problémy nechtějí vidět, ale jsem v tuto chvíli optimista, spousta věcí se za poslední rok, či dva změnila k lepšímu. Co se bohužel nezměnilo je chování lidí k rybám.Víš, když kontroluji povolenky rybářů u Labe a vidím, co jsou schopni o vody odnést – opět musím potvrdit a dvakrát podtrhnout, sumci škodí ze všeho nejméně a nedostatek ryb v řece z jejich vlivu jim může připisovat člověk, co o tom nic neví.Kormoráni, to je průšvih, bez debat , ale lidi, kteří od řeky odnesou 10 –15 sumců a 30 candátů a stejný počet bolenů za rok, nebo ti co zabijí v týdnu 4 metrové amury a k tomu ještě pár kaprů s magickou délkou 69 cm.To je vážně špatné,ale to , že ty ryby budou v budoucnu chybět jim už nedocvakne.A to rozhodně nemám nic proti tomu, aby si rybář odnesl co sám může zkonzumovat v rozumné míře. Ach jo.

Středa 16. dubna 2014 v 9:49® chosebaits
chosebaits

Vaclav III.> Škoda jen že nikdo nic nechce vidět a řešení záchrany čehokoli se řeší za minutu dvanáct.Rybolovná technika má obrovské tempo v před a ryby nějak přestávaj utíkat z udic díky pletenkám a citlivím feedrum atd.Člověk se naučil nové věci ovládat,ryba na to čučí přez síť vezírku ven a ten co by měl na toto reagovat jen mlčky kouká z nábřeží s rukama v kapse.:-D

Středa 16. dubna 2014 v 9:41® chosebaits
chosebaits

1Mara>:-D Ale to že ti nosí pruty a štěstí je pravda:-D .

Středa 16. dubna 2014 v 7:17® Vaclav III.

chosebaits> Ahoj, souhlasím, lépe to snad vystihnout nešlo.také se marně snažím vysvětlit, že bude se sumci za 5 let ámen.Podívej, na Labi v 90 tých letech bylo tolik candátů,že nebyl problém jich pod zdymadlama ulovit na přívlač 10 za večer.Na písku pod Střekovským nádražím bylo dost jedinců, kteří měli i 100 candátů za sezónu.Byl to tenkrát masakr v letech 1987 – 1993 a bylo po candátech. Ještě dřív bylo na Labi tolik štik, že nebylo dne, aby se 1 až 2 kusy na písku nechytily. Dneska ?… Další věc.parmy. Moc dobře pamatuju doby, kdy rybáři odnášeli 10 parem denně a takových bylo ..Tenkrát to nikdo neřešil a až na několikátý pokus se podařilo procpat omezení denního úlovku na 2 ks.To už je samozřejmě pozdě, je po parmách.Sice ještě jsou, ale ty 70 – 80 cm už prostě nechytíš.Celý svůj rybářský život (35 let)chodím na Labe a jako rybář mohu porovnávat.Nutno podotknout,že ani hospodáři organizací co jsou na Labi mnohdy nemají přehled o dění na řece. Každopádně je Labe pořád klenotnicí, kterou je potřeba ochraňovat.

Úterý 15. dubna 2014 ve 23:19® 1Mara
1Mara

chosebaits> Tohle není moc humorné…

Jo a Andy chodí semnou a né já sní, si to nějak pleteš :-P

Úterý 15. dubna 2014 ve 22:26® chosebaits
chosebaits

1Mara> A nemůže to být tak ,že si jako malej kluk uměl howno a proto si nic nechytal??? Sám víš ,že dokud si nezačal chodit k vodě s Andy, která ti nosí štěstí a pruty k vodě ,tak si vždy chytil tak možná klíště na šourek:-D .

Úterý 15. dubna 2014 ve 22:21® chosebaits
chosebaits

hering> Chápu

Úterý 15. dubna 2014 ve 22:17® 1Mara
1Mara

chosebaits> No, Pepčo, to stebou souhlasím, ale řeč byla o množství sumců na Labku, ne é američanovi. dokonce jsem někde slyšel a nebo četl, to už nevím, že sumec si trumena klidně dá k obědu, jinak ho prý žádný jiný dravec nechce, ale to jsou asi už jen špekulace :-) . Jak jsem psal, jako klud a v dospívání, jsem na Labku nikdy nechytil sumíka na rousnici a ani na rybičku, za poslední roky to není vůbec žádnej problém, ba naopak, když se zvednou a začnou žrát, přijde mě to že jsou za každým kamenem :-)) bavím se stále o počtech a né velikosti , ta je jak jsem už psal od cca. 20cm- cca třeba 1m. :-)

Úterý 15. dubna 2014 ve 22:02® hering
hering

chosebaits> Nazdar Pepan :-) Jsem v klidu. Jen nemám rád nepodložené pindy.

Úterý 15. dubna 2014 ve 20:40® chosebaits
chosebaits

1Mara>Sumci americký odtáhly zpět za louži a nyní se tam do Labe vracejí ti původní:-) .Já na Lábko nějak nechodím a tak to nemohu posoudit,ale ..... Tady se taky tahaj na rousňáky sumíci 40–50 cm ,ale pak jako když se vypaří.Malí se budou tahat,ale nebude to dlouho trvat a sumík 150 + tam bude vzácnej.Uvidíš.

PS-Až lidi přestanou od vody nosit vše co chytnou tak bude dost ryb i pro sumce.

Úterý 15. dubna 2014 ve 20:26® 1Mara
1Mara

chosebaits> No Pepíno, ona ta barevná a smradlavá voda jim asi i nedělala dobře , já se hlavně bavím o sumcích ve všech velikostech , v dnešní době není problém na rousnici chytit i deset sumců velikostně od 20cm. do 80cm. Věř, že Andy je chytá na feeder , tenkrát se chytalo na rousnice po většinou a nechytil jsi ani jednoho , za celé své rybářské roky, jsem na rousnici sumce nechytil a to jsem byl na Labku častějc než jsem v dnešní době. Takže jak jsem psal, sumcí nebily a když byli, tak jen poskvornu to, co se tam vysadilo uměle.Bavím se o létech 80 až 95. Teď jak se voda vyčistila , se třou a asi se mají dobře , jak píšu, není problém jich chytit na Labku třeba za podvečer i deset kosků a je fuk, jestli má dva metry a nebo dvacet centimetrů. On ten malinkej sumík taky toho dost požere , hlavně potěru a atd. Píšu to jak to vidím já a je to můj názor. Ohři moc neznám , tam sem skoro nikdy nejezdil, nebyl důvod, na Labku bylo ryb mraky a jakých ..... :-) V té době jsem sumce viděl jen v časopisu rybářství třeba z Vranova, Orlík, Vltava :-)

Úterý 15. dubna 2014 v 18:14® chosebaits
chosebaits

1Mara> Ahoj.Trochu tě poopravím .Já bych neřekl,že je né jen v Lábku oproti dávným dobám více sumců.Sumců dle mého názoru bylo vždy dostatek a to téměř všude,jen s tím rozdílem že o nich nikdo nevěděl.Na sumce nikdo nechodil a tak nebyl častým ulovkem.Sumec se chytil téměř vždy náhodně aspoň zde v mém okolí.Do té doby tu každý žil v domění,že je tu jen pár kousků a je problém je chytit.Po té co jsem začal s lovem sumců a udělal jsem i několik záběrů během jednoho dne či noci jsem vše přehodnotil.Ut­vrzení toho všeho jsem dostal přez echo s vábkou.Přesně tak to bude i na Lábku.Před 20 lety nikdo sumce nechytal a těch 5 sumců co se náhodně chytlo se neřešilo a tedy sumců bylo asi málo.Dnes na sumce líčí kde kdo a jestli že je na každém kousku políčeno na fouse, tak není divu ,že se jich místo 5-ti za rok chytne 500 kusů . Nárůst ulovku sumce neznačí to ,že jich je čím dál víc.Věř,že se dožijem toho ,že sumec bude zase vzácností.Bude to ještě trvat,ale tak to dopadne.Někteří sumcolovci z Labe to říkají už dnes.

PS- Malej příklad.

Před 25 lety by nikdo neřekl že v Lábku plného chemie plave kvanta kaprů 15 –20 kg.

Před 15 lety bylo Lábko přemnožený kaprem 15–20 kg.

Před 10 lety začala petice K 70.

Co se týče ZLATÝCH ČASŮ našich vod tak jsem rád ,že jsem to mohl vidět na vlastní oči a škoda jen toho,že to budu už jen dětem vyprávět.

Tento příspěvek byl editován 15.4.2014 18:17:58 uživatelem chosebaits.
Úterý 15. dubna 2014 v 16:58® 1Mara
1Mara

chosebaits> No, ono je to otázka názoru, sumců je na Labku oproti minulým létům docela hodně , takže nějakou tu škodu způsobí, hlavně na určitých rybách, ale určitě za to nemůžou, že je v Labku málo ryb , hlavně se na tom podepsali lidé, kteří během těch cca. 15 let začali brát všechno domů a ryba nemá šanci jak vyrůst, tak se třít ve větším množství jako to bylo tenkrát. jak si psal o té Želině a tahu plotic , to je to samé a do toho kormorán, záplavy a je na průser zaděláno. Já jsem se už smířil stím, že ty zlaté časy se už nikdy nevrátí .-(.

Úterý 15. dubna 2014 ve 14:36® chosebaits
chosebaits

hering> To chce klid Fanouši:-)

Úterý 15. dubna 2014 ve 14:35® chosebaits
chosebaits

groovy> Tak tragické to určitě není.Kdyby si chodil na členské schuze ,tak toto nepíšeš a víš ,že se nasazuje spoustu jiných ryb.Nebudu ti lhát,ale kapra nejvíc a proto se tak hojně chytá. Na sumce to nesváděj.Sic sumci jsou,ale rozhodně nedělaj takovou paseku jako spoutu rybáři.Sumec žere jen část roku a a přivlastní si jen to co potřebuje pro vlastní potřebu.Až se budou takto chovat rybáři tak bude ryb všude dost.

Úterý 15. dubna 2014 v 6:54® cormoran
cormoran

hering> Dneska je to Fando trend, hodit všechno na sumce a na svaz. Ten samozřejmě má svoje mezery, ale vždycky může být hůř.

Pondělí 14. dubna 2014 ve 20:59® hering
hering

groovy> Než tu budeš plácat nesmysly, zjisti si nejprve fakta! Házet na sumce,že v Labi není podle Tebe ryba je blábol a že se nic nevysadí je tuplem blábol a teď zrovna nemyslím kapra a sumce.

Pondělí 14. dubna 2014 v 15:55® groovy

chosebaits> S tim vysazovánim máš pravdu. Slyšim furt jen, že se do Labe vysazuje hlavně Sumec a Kapr. Byl jsem o víkendu s mušákem na Labi a chytl jsem jen samé čudly. A vše ouklej. Týden předtim aspoň Malí Tloušti. Když ještě v Labi nebyl samej sumec tak bylo na Labi ryb jak sraček. Co to bagrujou, záplavy a to, že tam nic nevysaděj tak tam nic neni. Jako malej kluk jsem chytal i když jsem už nechtěl, ale teď. Jen oči pro pláč

Tento příspěvek byl editován 14.4.2014 15:57:39 uživatelem groovy.
Neděle 13. dubna 2014 ve 22:18® cormoran
cormoran

pipa> Co konkrétně bys tam chtěl kontrolovat? Že někdo hází pilkr do vody a brnká od dno?

No a co? To nemůže? Úmyslný podsekávání jen tak neprokážeš a v tu chvíli je to spíš otázka etiky.

Myslíš, že RS má na tohle páky?

Neděle 13. dubna 2014 v 19:39® chosebaits
chosebaits

Vaclav III.> Já toto schvaluji a pokud budu na koferenci tak budu hlasovat pro.Jen se bojím,že to dopadne jako se vším např. štika 55 –60 cm.

Na druhou stranu zase vydím problém jiný a žádným zákazem či omezením lovu dravců problém neviřešíme,ale jen a jen onen problém odsunem.

Nedostatek dravců není z důvodu že lidi je berou domu,ale problém je ten že se dravec nenasazuje.To co se nasazuje v podobě rychlenky 3 cm a ročka candáta 7 cm je nic.Kolik těchto ryb se dožije lovné míry??

Těch pár ryb větších co se nasadí je houno.

Neděle 13. dubna 2014 v 19:20® Vaclav III.

chosebaits> Ahoj,myslím že to projde.Jinak někteří účastníci tohoto fóra se baví no…asi mají sami se sebou nějaký problém.

Neděle 13. dubna 2014 v 18:02® chosebaits
chosebaits

Vaclav III.> A myslíš že to přez US projde??? Na konferenci se to zase smete jako vše ostatní.

Neděle 13. dubna 2014 v 18:00® chosebaits
chosebaits

pétr tluchoř>A zrovna dnes jsem si říkal,že je asi na slunci erubce pač jsem ještě dnes nanarazil na blbce a ejhle. Já vím,jen se bavíš.

Neděle 13. dubna 2014 ve 13:55@ pétr tluchoř

To jsou zase ho.na tady. Žvásty, žvásty a zase žvásty. Jeden jak druhej. Chytrolíni. Nikdo mě nezastaví si házet chycený candoše do auta. A pokud půjdou jako loni v listopadu, tak určitě nebudu jedinej. Masu zdar. Pétr papundekl

Sobota 12. dubna 2014 v 19:48® pipa
pipa

1Mara> zapoměl jsi tam i jmenovat mně ty mročo…

Tento příspěvek byl editován 12.4.2014 19:53:44 uživatelem pipa.