Chytej.cz

Ústí nad Labem

V diskuzi je 57.735 příspěvků, z toho 57735 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 8. dubna 2014 v 1:09® Brendy
Brendy

To místo se tu řešilo už ke konci roku. Jakékoliv omezení vždy dopadne jen na ty „lepší“ rybáře. Šmejdi si vždy najdou způsob jak s tím vykouřit. Možná to bude na jiném místě, ale najdou. Já tam nechodil, už proto, že tam věčně někdo byl. Takže mi to může být jedno. Jenže až se šmejdi přesunou, zakážeme chytat na dalším místě? A pak dalším? V našem státě je standardem nedodržovat pravidla. A rybáři samozřejmě nejsou výjimka. Jenže co vyřeší zákaz? Nic. Vím že nejsou lidi. Ale na podobnou věc by podle mě platila jen nekompromisní kontrola a tvrdý trest. Jenže tihle šmejdi mají většinou kamarády (taky šmejdy). Takže kontrola není protože nejsou lidi a trest není protože to někdo smázne…

Tento příspěvek byl editován 8.4.2014 01:11:11 uživatelem Brendy.
Pondělí 7. dubna 2014 ve 20:33® Kazan

Vaclav III.> jj, dobrá knajpa a moc dobrý kroužkový budvar, potíž je v tom že když jste tam byli tak já musel do továrny. No nicméně pokud by jsi sem měl cestu dej vědět, rád tě zas uvidím.

Pondělí 7. dubna 2014 ve 20:26® Vaclav III.

Kazan> No já čas od času zavítám do Tábora,chodím do restaurace U Lva,schází se tam skvělá parta rybářů......můžeme se domluvit.

Pondělí 7. dubna 2014 v 19:44® Kazan

Vaclav III.> No, nebudete to mít jednoduchý Vendo, držím palečky, škoda že to mám tak daleko, někdy bych s tebou zas rád sedl napivo . Pozdravuj toho darebáka Štemberu;-)

Pondělí 7. dubna 2014 v 18:54® Vaclav III.

Kazan> Jo, přesně tak, souhlas.Lidem by se to mělo vysvětlovat, zase, zase a zase,jenže jsou tací, co to pochopit nechtějí.Ostatně každý jsme jiný s jiným pohledem na věc.Jako buzerace to vyznít nesmí, no bude to náročné…

Pondělí 7. dubna 2014 v 17:07® 1Mara
1Mara

Kazan> to jo, ale né v takové míře, ono je tam dobré zátiší pro nekalosti. Múj názor je, že lidi si to dělají sami a ano, holt to odnesou všichní.Si vem jen letošní vyhlášku města Štětí, proč asi udělali změny a to takové, že je to skoro hošjí jak v CHKO. Zase jen lidi.

Pondělí 7. dubna 2014 v 16:56® Kazan

Vaclav III.> tak nějak chápu, že lidi kolem ústecké MO asi chtějí laťku rybolovu posunout trochu někam jinam než bývala. Jen nevím aby se to neubralo špatným směrem. Pokud by daný úsek byl postaven třeba na úroveň toho cecku vzadu na Srbicích, kde se nikdá nesmělo chytat, co by ne. Ještě malá poznámka, myslím že pokud většina rybářů ústecké( a okolních) MO nebude mít pocit že to děláte pro ryby a budoucnost rybolovu a slušné rybáře asi bude vaše snaha zbytečná a bude to dřív nebo později vykládáno jako buzerace. Lidem je třeba vysvětlovat proč a jaké jsou zájmy.

Pondělí 7. dubna 2014 v 16:24® Vaclav III.

Kazan> Ahoj, nenazýval bych to tak, že to je kvůli nepravostem,oz­načení hranic revíru v návaznosti na vzdálenost od vodní stavby, toť vše. ikdyž co si budeme povídat,jde o úsek řeky, kdy ryby jsou,mají tam dobré podmínky k životu,ale bohužel. V zimě kormoráni a v létě rybáři.Umístit tak někam kameru a přenášet přenos.....Bylo by rázem po debatách.Znám mnoho míst v ČR, kde mají ryby pod jezy zóny klidu a nikdo ,,Krakonošovo,, neřeší.Tady je to markantní, protože dlší jez je vzdálen po proudu několik set kilometrů.Je moc rybářů, kteří se k přírodě a rybám chovat neumějí a můžeš jim to 1000× říkat , stav se nezmění a nezmění, pak se ještě cítí ukřivděně a hledají chyby všude jinde jen ne v sobě.

Pondělí 7. dubna 2014 v 16:16® Kazan

1Mara> sám píšeš že se to děje i na jiných místech Lábka, proto se znovu ptám, tam se zakáže chytat taky? Nebo tam se snad pochybení tolerovat budou?

Pondělí 7. dubna 2014 v 15:56® 1Mara
1Mara

Kazan> Chytání na pilkry kde rádoby rybáři chytali tak dlouho, dokuď nebyla ryba podseklá se řachla hned po hlavě a šup domů, tolstolobik,bolen, sumec, kapr, candát atd. Lodě, které si zajížděli až za ceduli do plavební dráhy, komory , kde na břehu to musela řešit i městská policie se státní, hlavně když si maníci zajeli autem a vlekem až k vodě, aby dali loď do vody a mohli jí dát z vleku na vodu. Já si myslím, že to stačí k tomu, aby normální člověk uznal, že tam není něco v pořádku. Ano, tohle se občas děje i na pláži a jiných místech Labka, ale tam to bylo top. :-(( Tímto nemluvím o rybářích jako je manous, Olda, a atd. Všichni víme moc dobře, kdo tam takhle chytá a chová se jako debil a prase !

Pondělí 7. dubna 2014 v 15:33® Kazan

Vaclav III. Olda > Chlapi tak nějak nechápu zdůvodnění ,, děly se tam nepravosti,, to se bude v budoucnu kde se pytlačí rušit rybářský revír?
Patrně bych byl opatrný i na to, co níže psal Hering, věřím tomu že se najde spousta lidí která využije toho se po RS svézt pokud bude mít možnost.

add. nejde mi o to prudit, berte to jako dotaz bývalého ústečáka, který za zdí taky viděl kdysi chytat v lednu lidi na rybičky. Nemyslím jen že zákaz chytání to vyřeší. Možná by bylo dobře, více rozvést co vás k tomuto opatření vedlo;-)

Pondělí 7. dubna 2014 ve 13:17® Vaclav III.

Pro všechny

Chápu, že v případě chytání pod Střekovskými zdymadly jde o opatření, které není a nebude populární.Mnozí rybáři na mně nenechají nit suchou.Ano v tomto směru jsem k problému trochu blíž, protože hlavně po zahájení lovu dravců jsme při kontrolách denně viděli, jaký je v těchto místech problém.Také mám v některé dny spoustu telefonátů, kdy mi sami rybáři volají, kdo tam co dělá a co se tam děje.Věřte mi, že bych se tady raději bavil s pravými rybáři, mající sportovního ducha.Těch je bohužel menšina. Kolega níže napsal : vše pro rybáře…já mu sám za sebe odpovím …vše pro ryby.Ty naši ochranu potřebují. To že mnozí nadávají mě opravdu těší, je vidět, že se snažíme svoji práci skutečně dělat.Je mi milejší sto nadávek než hlásání, že na všechno kašlem.Pomluvy a napadání byly , jsou a budou,s tím jsem do toho šel a strachy se neklepu. Věřím, že mnoho z Vás jednou pochopí, že nechci někomu kázat morálku ani nikoho omezovat,ani si hrát na poloboha.Jde mi o to,aby v řece , kterou mám velice rád žily populace zdravých ryb po dlouhá léta a abychom my rybáři neničili to, čím nás rybařina může obohatit.K tomu tiše přihlížet nebudu.

Pondělí 7. dubna 2014 v 11:47® BlueShark
BlueShark

olda: No tak to bych tam taky nechodil, možná dobře, že to má být (až klapnou kilometry) pryč… Já to teď tedy zanedbával v centru, ale to je opravdu teď tolik vyder, každej rybaří nebo se mi to jen zdá? :-D (Oldo, vnoučata Ti začala rybařit)? :-D

Tento příspěvek byl editován 7.4.2014 11:47:38 uživatelem BlueShark.
Pondělí 7. dubna 2014 v 9:16® olda
olda

BlueShark> No jo no,sumci mi ani neštvou,pro mne to tam bylo spíš o bolenech.Ale já tam už ani vloni nechodil,bylo to tam v kterou koliv dobu jak na tržišti,dokonce tam už i spali,asi aby nepřišli o místo.

Pondělí 7. dubna 2014 v 8:41® Vaclav III.

Apofis>

Tak vážený pane,já se tady se všemi bavím slušně. Vy mě tady veřejně napadáte z porušování zákonů,pokud máte v rukou hmatatelné důkazy, že zákon porušuji…Jinak nemyslím, že bychom si tykali.Další debata s Vámi je asi zbytečná.Forma, jakou jste mě tady oslovil vypovídá, že máte sám se sebou nějaký problém…

Pondělí 7. dubna 2014 v 8:34® IVO
IVO

Apofis> možná bys měl trochu přibrzdit …

Pondělí 7. dubna 2014 v 7:57® hering
hering

Vaclav III.> S tímhle na mě nechoď. Právě,že říční kilometrovník uvedený v popise nekoresponduje s vaší cedulí,ale s tělesem zdymadel! Takže na tomto břehu se budeme bavit jen o 50 metrech od RP! Ošetřených jiným paragrafem. Jiný omezení jako třeba chráněná rybí oblast,zde uvedeno není. Jestli jste tam měli někdy legálně nějakou ceduli tak si to zase legálně vyběhejte,ovšem s patřičným uvedením popisu v soupisech revírů.Asi tak!

Tento příspěvek byl editován 7.4.2014 08:02:41 uživatelem hering.
Pondělí 7. dubna 2014 v 7:36® BlueShark
BlueShark

olda: A zrovna takový kloudný úsek viď, fňuk…

Pondělí 7. dubna 2014 v 7:33® Apofis
Apofis

Vaclav III.> ,,pouze jsme obnovili označení,,.My?To ty se do toho angažuješ.Co tě sere furt.Mě se líbí jak se dokáže z pytláka vyklubat super slušnej rybář.Dostals placku a najednou máš plnou tlamu zákonů, ty co jsi chytával jako jeden z prvních přes noc. Nechceš zavřít i pláž, tam chodí za svým koníčkem ještě víc lidí než pod zeď tak co to tam zavřít.Ty aktivisto.

Neděle 6. dubna 2014 ve 23:38® Vaclav III.

hering> Aha…a co takhle zákon o rybářství č.99/2004 sb,§4,odst5. .

Neděle 6. dubna 2014 ve 22:35® hering
hering

Vaclav III.> Jaká hranice revíru? Kde to máš v popisu revíru uvedeno?

Neděle 6. dubna 2014 ve 22:08® olda
olda

Kazan> Děli se tam nepravosti.

Neděle 6. dubna 2014 ve 21:28® chosebaits
chosebaits

monaster> Asi si nemám co stěžovat .U Labe najdeš uplnej klid tak možná u pramene mimo turistickou sezonu:-D .Není nad to když je u vody naprosté ticho a sem tam kvákne žába ši zaspívá ptáček.

Neděle 6. dubna 2014 ve 21:21® chosebaits
chosebaits

monaster> Něco ještě k onomu jezu.To vše musíš hlídat a dělat za jednu povolenku zdarma ,kterou nám spoustu lidí ještě závidí.

foto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105939.jpgfoto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105940.jpgfoto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105941.jpgfoto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105942.jpg
Neděle 6. dubna 2014 ve 21:15® chosebaits
chosebaits

monaster> Myslíš komáři či ryby??? :-) Komáři netuším a pro samou práci jsem ještě na rybách nebyl.Co tak koukám tak se ryby tahaj.Jsem samej výlov a nebo řeším takové ty blbosti okolo.Není to tak dlouho co nám povodí vypláchlo stupeň a zrovna nyní nám zase na oplátku neteče voda kudy má.Přez jez neteče nic,ale hlavně že z jedné strany jezu je šlajsna pro vodáky otevřená a zdruhé strany jezu si vesele točí elektrárna turbínou a to že ryby se nedostanou pod jez v době tření je tak nějak všem šumák.To bych se z toho po…

foto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105931.jpgfoto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105932.jpgfoto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105933.jpgfoto/diskuze/usti_nad_labem/2014/th-img105934.jpg
Neděle 6. dubna 2014 ve 21:10® Kazan

olda> proč byla pošoupnuta hranice revíru níž?

Neděle 6. dubna 2014 ve 21:08® monaster
monaster

chosebait: jinak si zapomněl ještě na 4 kolkaře :-) do ´ustí s tebou a zvyknes si :-) u nás v okolí chodím n alouži z jedný strany vlak co houká u přejezdu, za zadkem silnice -rovná takže pro motorkáře závodní, u toho šikovnej zahrádkář s cirgulou.....a ryby? vyčůraný.......to je škola. vymyslet to aby sito měl nad bahýnkem, abys neplašil, abys něco chytil .amuři jak klády se ti jezděj ukazovat..........

Neděle 6. dubna 2014 ve 20:55® monaster
monaster

chosebaits: ty vole Pepo ty tomu dáváš:-) ciklisti. jak to kouše na oHři?

Neděle 6. dubna 2014 ve 20:08® 1Mara
1Mara

Vaclav III.> Konečně se začínají ledy hejbat, to je dobře. :-)

Neděle 6. dubna 2014 v 18:05® chosebaits
chosebaits

IVO>Ahoj.Neboj,ne­řeknu:-) .Dnes opravdu najít kousek vody bez rybářů či ciklistů je celkem problém,ale ještě se dá něco málo najít.Jen ten samotnej přesun na ono místo je vždy porod:-D .