Chytej.cz

Sumcařina

V diskuzi je 35.126 příspěvků, z toho 35126 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 13. ledna 2015 v 19:34® Holi
Holi

hrdobec> ještě jsem tam nebyl a chci to zažít osobně a ne jen z vyprávění

Úterý 13. ledna 2015 v 1:10® hrdobec
hrdobec

Holi> určitě jed.....stojí zato zažít …já uvidim co bude ale lehce letos přibrzdim :-)

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:59® Holi
Holi

hrdobec> tak to gratulace. Já už mám dva a na ryby čím dál tím min času. Příští rok chci ale vyrazit na ebro nebo pad. Takovou menší panskou jízdu udělat :-) :-)

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:48® hrdobec
hrdobec

Holi> Díky.....od letoška to poznám určitě páč máme přírůstek do rodiny ale doufám že párkrát se utrhnu i soolo :-)

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:43® Holi
Holi

hrdobec> joo a jinak moc pěkná profilovka

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:42® Holi
Holi

pablol> no koukal jsem hodně na Dyji a Morava by mohla být taky zajímavá

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:39® pablol

Holi> Zajeď k nám, na Moravu 9 či 10 a sumíkú si nachytáš kolik chceš

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:37® Holi
Holi

hrdobec> úplně v pohodě. Vím že to není jednoduché chytit dumce. Taky můj první sumec byl až po dvoch letech a to nekecam. Chce to dost trpělivosti a zkušenosti. No ale kvůli té dovolené musím myslet i na rodinu a ne jen na dumce:-) jestli chapes:-)

Pondělí 12. ledna 2015 v 18:37® Holi
Holi

hrdobec> úplně v pohodě. Vím že to není jednoduché chytit dumce. Taky můj první sumec byl až po dvoch letech a to nekecam. Chce to dost trpělivosti a zkušenosti. No ale kvůli té dovolené musím myslet i na rodinu a ne jen na dumce:-) jestli chapes:-)

Neděle 11. ledna 2015 ve 21:11® hrdobec
hrdobec

Jose.Pepe> je super.....určitě tu 81kilo…na Cybernetic dáš cca 170metrů :-)

Neděle 11. ledna 2015 v 19:22® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Zdravím, chtěl bych se zeptat jaký názor či zkušenosti máte se sumcovou šňurou huprovka 0,68(81kg) či 0,56(63kg) a jaký průměr by jste použili na návin smek.navijáku. Díky za odpovědi http://sumcovasnura.cz/…uprovka-471/ http://sumcovasnura.cz/…uprovka-448/

Tento příspěvek byl editován 11.1.2015 18:22:51 uživatelem Jose.Pepe.
Neděle 11. ledna 2015 v 10:16® hrdobec
hrdobec

Holi> ten předchozí příspěvek přejdi.....vrátil jsem se zrovna z akce kde se dost popíjelo a ted koukám že sem byl zbytečně nepříjemnej tak se omlouvám :-) Nicméně pro ulovení sumce je fakt třeba hodně času a s rodinou dovolenou se to vážně moc neslučuje…ale můžeš mít kliku tak držim palce :-)

Neděle 11. ledna 2015 v 1:01® hrdobec
hrdobec

Holi> sumcařina neni žádná dovolená a kdo se domnívá že ano ten si žádnýho sumce nezaslouží. Bud rybařim nebo se rekreuju.....ale tim sumce neulovim…nebo jen náhodou a s velkym štěstim :-)

Úterý 6. ledna 2015 v 0:03® milfej

Holi> Koukni sem,třeba něco najdeš http://na-ryby.cz/

Pondělí 5. ledna 2015 ve 20:41® Holi
Holi

Zdravím všechny. Prosím dokázal by mi někdo poradit pěknou dovolenou u nás v čechách pro celou rodinu na rybaření a hlavně sumcarinu. Nejlépe s chatou přímo u vody? Děkuju předem za tipy

Pondělí 5. ledna 2015 ve 20:30® mašety311
mašety311

Já být sumcem na malé soukromé vodě,tak mám za dva týdny tak rozpáranou tlamu,že bych zdechl hlady.

Pondělí 5. ledna 2015 v 0:11® tankaboth
tankaboth

TondaN> Tak to jistě souhlasím. Máš jakousi jistotu, že ti sumci v určitých mírách na tom daném místě jsou.Tudíž ti odpadá spousty dnů lokalizování a chytání.Je to stejné jak s kapry na soukromce víš, že je možnost tam chytit to a to,Zbytek je na štěstí či umění.A k té náročnosti …pokud budeš mít štěstí ,budou brát a nebudeš kopyto, tak si zachytáš, ale když to štěstí nebude vyhoříš stejně jako už dost veliký počet lidí co tam chytalo.Sumec prostě není jeseter nebo duhák. Ostatně proto je taky sumcových vod tak málo.Páč to není rychlo-business.(Můj názor) rozhodně se tu nechci s nikým přít.

Neděle 4. ledna 2015 v 16:38® TondaN
TondaN

tankaboth> Ten kdo bude se sumcařinou začínat a bude chtít si chytit větší rybu tak pro něho bude mnohem jednoduší si zajet takhle na soukromou vodu než se prát na svazovkách…

Neděle 4. ledna 2015 v 16:19® TondaN
TondaN

tankaboth> O náročnosti revíru bych radši pomlčel…

Neděle 4. ledna 2015 ve 14:26® tankaboth
tankaboth

Petula> To je vidět,že o tom moc přehled nemáš :-) rychle zbohatnout píšeš :-) to je pěkná hovadina, osobně jsem byl u toho když se jelo pro tři sumce 50–55kg z výlovu cena za 1kg byla 230Kč tak si to spočítej když tam podobných ryb je 90+ pak si připočti pronájem rybníku ty převozy po celé republice a krmení pro ty sumce. Pak až se dopočítáš nějaké cifry koukni na to kolik tam mají fleků na lov a zjistíš, že jestli vůbec někdy to začne vydělávat tak to bude za 10let. Pokud se tedy nebude vše stěhovat na větší revír. A to nemluvím o tom, že každej druhej má představu o tom jak to je jednoduché tu rybu tam chytit. Ale opak je pravdou za tři dny/noci v 7 lidech byli tři záběry a zdolaní byli jen dva.Takže rozhodně žádné žně a dost lidí co si ten litr-dva zaplatí anic nechytne už se nevrátí.

Sobota 3. ledna 2015 ve 23:27® Honza 525

malýrybář> o nejakých ramenech vím. ale jestli tam jsou i sumci,tak to nevím. ale na hlavnim toku jsou jiste, to vím.

Středa 17. prosince 2014 v 10:09profil byl smazán

Herink> Cau docela slozity chytani pristup rad a dost vymlaceny

Pondělí 15. prosince 2014 ve 13:36® chosebaits
chosebaits

malýrybář> Sumci jsou v našich vodách i tam kde by si je vůbec nečekal od malích rybníků až po proudné řeky.Nastraž a uvidíš sám.

Pondělí 15. prosince 2014 v 7:59® mašety311
mašety311

malýrybář> Pěkný místa jsou pod Olomoucí od Nových Sadů směrem na Holice.Pak bych doporučil soutok Valová Morava V Uhřičicích a úsek v Kojetíně.Směrem na sever od Olomouce to neznám.V každým případě čím víc po proudu tím líp.

Neděle 14. prosince 2014 v 17:48® Herink
Herink

ahoj chytáte někdo sumce na Veselských pískovnách?

Sobota 13. prosince 2014 ve 22:28® malýrybář

Chtěl bych se zeptat jesi nevíte o nějakém rameni Moravy v okolí Olomouckýho kraje kde se vyskytujou sumci?!

Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:11® tenodvody
tenodvody

chosebaits> jo takhle.

Středa 10. prosince 2014 ve 20:41® chosebaits
chosebaits

tenodvody> Tak jak to píši.Zatím tam žádný prostředek proti zámrazu hladiny není.

Středa 10. prosince 2014 v 18:42® tenodvody
tenodvody

chosebaits> jak to myslíš, že tam zatím nic není?

Středa 10. prosince 2014 ve 12:17® chosebaits
chosebaits

Tady se nějak řádí-:))) Dobrej den.

Jen něco málo k Bandě. V pondělí jsem hovořil o tomto s nejmenovaným a popsal mi danou situaci. Víceméně to důležité je to,že by zde měl být zajištěn rozmražovač nebo nějaké zařízení které nedovolí hladině zamrznout uplně. To že tam zatím nic ještě není je druhá věc.