Chytej.cz

Sumcařina

V diskuzi je 35.126 příspěvků, z toho 35126 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 17:29® tenodvody
tenodvody

cormoran> Fakt kajmanku? :-D Na nechranky se vydej, rád ti ukážu kam :-)

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 17:18® Jose.Pepe
Jose.Pepe

David H.>jen se nemohu rozhodnout jakou snuru koupit jestli huprovku 0,56 nebo tu 0,68. tak uvidim diky

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Čtvrtek 4. prosince 2014 v 16:17® macek2
macek2

cormoran> podle mě tech sumců bylo vždycky dost,je fakt že dnes se jich hodně i vysazuje,ale jak jsem psal před 30 lety bylo sumcařů znatelně méně,tady na dědině je 6Oletý matador který chytá sumce celý život jednou metodou a to ze dna na chomáč roustnic,má maximálně tři sumce za rok,já jsem ho už před 7 lety přechytal a přechytám ho i dnes,samozřejmně mam na mysli jen jeden revír, řeku co mám tady pod barákem,jde o to že se to to před desítky let tak neumělo ale ti sumci byli,

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 16:03® ladamaj
ladamaj

cormoran>ahoj o té želvě vím a sumci tam sou pěkný ale co se za rok vytáhne tak to sou zoufalci velký sou daleko od břehu je tam rachot…ke kyjicům nikdo kdo používá loď ku na vodě nechytá sumce nezajímají se o to já tam byl ze člunem už mockrát a když sem ho našel na sonu tak sem vzal vábku a zkoušel ho zvednout povedlo se to mockrát i sem ho dostal k nástraze ale neměl zájem.

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 15:47® cormoran
cormoran

ladamaj> Na Bandě vám letos našli kajmanku dravou, tam už ti nikdo na sumce zaplavávat nebude, aby nepřišel o červa..:-D Jakej je tam se sumci konkrétně problém? Není to tak velká voda a kdyby jich tam bylo tolik, co říkáš, tak jsou za pár let vychytaný. Zbylo by tam pár ryb..

Co se týče Kyjic, tak nejsem přesvědčenej o tom, že by tam bylo nějak výrazně hodně sumců. Občas tam zajedu a ani neslyšíš, že by se jich hodně vytáhlo a to se tam za léto protočí lodičkářů. Podle úlovkáčů za poslední tři roky snad jen 17 kusů. To je vzhledem k rozloze směšně zanedbatelný číslo. Letos na konferenci se hlasovalo Chomutovskejm o nějakou výjimku pro jejich odlov. Nijak blíž nespecifikovanej. Takže zamítnuto. Za mě naštěstí, protože si raději ani nechci představit, jak by takovej regulovanej odlov probíhal a kolik by se tam sjelo lodičkářů. Ono by je to sice časem omrzelo, ale stejně. Jen taková poznámka k tý vábničce tam. Tebe osobně neznám, ale vím, že Ivoš má nachytáno na vábku spoustu času a natahal super ryby, nicméně bych si troufnul říct, že Kyjice pro něj nejsou zrovna domácí voda a čtení na echu speciálně tam může být dost matoucí. To co se jevilo jako sumec, ve skutečnosti vůbec sumec být nemusel. Tu vodu asi znáš a sám víš, jak v létě vypadá.

Nechranky si netroufnu odhadovat. Roky se tam na sumce chystám, ale nikdy se k tomu pořádně nedokopu.

A co se týče nasazování, tak sám Jelen mi na prověrkách říkal, ať nasazujeme přidělený sumce s rozumem a dal tip na konkrétní vody. S tím že se musí dát na ten kterej revír určitej počet kusů, to bych tak nehrotil. Hospodář by měl mít v tomhle hlavní slovo.

Tento příspěvek byl editován 4.12.2014 14:50:13 uživatelem cormoran.
Čtvrtek 4. prosince 2014 ve 12:36® ladamaj
ladamaj

cormoran>v pohodě já tě chápu i o tom hodně vím…tady je problém banda naproti kamenčáku jezdím tam léta a vím že tam je spousta sumců několik menších se vytáhne ale to je jen náhoda…při lovu kaprů ho tam kamarád zapřáhl ale neměl šanci sebral nahozené bojlí rohlíkové…jinak jak píšeš o hospodáři na každou vodu se sumec dává ale nikdo nedokáže odhadnout kolik jich tam je a kolik se jich tam vytře..přál bych ti vidět kolik je sumců na kyjicích tam sem byl ze sonarem a vábničkou byl tam i Ivo Sláma a kolik je sumců na Nechranické přehradě tak to raději mlčím mám natočené video od potápěčů a vím kam jet a sumce přivezu a takhle bych mohl jmenovat spousty vod ale hospodář musí na každou lokalitu dát určitý počet kusů vše je hlídáno.9-)

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 8:47® cormoran
cormoran

macek2> Já si netroufnu říct, jestli bylo sumců tolik, co dneska. Jsem mladá jitrnice. Cílenýmu lovu sumců se věnuju cca deset, možná jedenáct let. Ze svých dosavadních zkušeností ale mohu říct, že jsme dřív neměli „tolik“ menších sumců kolem metru, ale když jsme po pár vycházkách chytili rybu, tak byla slušná. Dneska díky celkem hojnýmu vysazování a nyní už i díky přirozený reprodukci je ve vodách dost menších ryb. Rybáři mají ale v povědomí už zakořeněno, že je sumec v revíru škodná a tak každá mírová ryba končí pod kudlou. Statistiky jsou toho věcným důkazem.

Když se ale bavím s běžnými řadovými rybáři, tak mi většina říká, že jich vážně tolik nebylo. Možná je to způsobený tím, o čem jsi psal. Na druhou stranu je fakt, že když mluvíš s člověkem, kterej se jim už tenkrát věnoval, tak je taky nachytal. Jen to nebyla otázka malých krcálků, ale velkých přehrad a řek. Ale to jsme zase na začátku toho, co jsem psal Láďovi.

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 8:38® cormoran
cormoran

ladamaj> Já to myslel Láďo ironicky. Z lidí, co se ohání nedostatkem bílý ryby a ryb celkově a svádí vinu na sumce, je mi blivno. Nevyvracím, že nějaká konkrétní voda, o který píšeš, může vykazovat známky přemnožení. To je ale problém zase jen ze strany lidí. Hospodář, kterej se stará o ten kterej revír, musí, nebo by měl mít přehled, kolik se nasazuje kam sumců. A jestli nasadí do dvouhektarový louže stovku Su1, tak je ti jasný, že je to špatně. Taková ryba čase doroste a když se nevychytá, tak je samozřejmě reprodukce schopná a v našich kaprodromech se mu daří.

Nikoho nechci o ničem přesvědčovat a každej má svůj rozum. Je-li někdo přesvědčenej o tom, že když rycne každýho sumce, kterýho chytí a pomůže tak stavu rybí obsádky, tak směle do nich. Já toho názoru nejsem.

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 1:14® ladamaj
ladamaj

tenodvody>také se tak stane že to prubnu:-))

Středa 3. prosince 2014 ve 22:18® s14sh

Něco z Moravy

foto/diskuze/sumcarina/2014/th-img110871.jpg
Středa 3. prosince 2014 ve 21:25® tenodvody
tenodvody

ladamaj> Jo, tak to netuším, asi nezbude nic jiného, než to prudnout :-)

Středa 3. prosince 2014 ve 21:18® ladamaj
ladamaj

tenodvody>to nevím ale hodlám tam použít člun se sonem samo sebou mimo dráhu lyžařů a ne jako rybář.Obsluha vleku tam jezdí s loďkou a spalovacím motorem už sem to tam měl možnost vidět mockrát.Jinak znám další lokalitu kde se provozuje lyžování dokonce se tam provozují i závody jde o střední čechy a jak sou devastovány břehy tak nad tím zůstává stát rozum lítají tam motorové čluny i mimo bóje jde o letitý boj.Jinak nevím proč bych nemohl jako koupající tam mít na vodě člun to slyším poprvé.

Středa 3. prosince 2014 ve 20:39® tenodvody
tenodvody

ladamaj> Mám dojem, že sou tam zakázána i plavidla???

Středa 3. prosince 2014 ve 20:29® s14sh

ladamaj> no clun a sonar zakazanej neni ale dostat to tam… co oko nevidi… :-))

Středa 3. prosince 2014 ve 20:10® tenodvody
tenodvody

cormoran> mě je to s tím sumíkem nějak jedno, hlavně že žerou a je co chytat, zatím :-D

Středa 3. prosince 2014 ve 20:01® ladamaj
ladamaj

s14sh>vím ale tam nestačíš jde to i přes druhý prut ale je to pakárna…koupání tam je povolené i vodní lyže je tam vlek a dál to raději nebudu pitvat člun na vodu jako ne rybář i ze sonarem a zjistit kde se zdržují a to zakázané není:-|

Středa 3. prosince 2014 v 18:31® s14sh

ladamaj> zaplavavat se s tim take nesmi.. muzes to tak max zanest nekde kde nohama dostanes a prut musis mit v ruce ne na brehu

Středa 3. prosince 2014 v 18:24® ladamaj
ladamaj

macek2>určitě na tom něco je osobně sem na to mám spoustu náčiní…zde na Chomutovsku je voda kde je spousta sumců ale nesmíš zavážet ani použít člun vím že tu s tím mají problém i sem se nabídl k lovu a převezení jinam ale je to problém každý tak nemá možnost chytat jde spíš o závist což nechápu koupit si náčiní může každý ale co to stojí to víš dobře sám…hodlám to řešit po svém člun na vodu se sonarem a zjistit kde se zdržují no a pak tam jeden zaplave a zatáhne nástrahu…osobně mám spoustu fotek sumců ale ještě sem si nevzal ani jednoho a sem spokojenej za krásný foto a zážitek:->

Středa 3. prosince 2014 v 17:38® HaD
HaD

Jose.Pepe> já to moc nerozlišuju. Velká ryba může přijít kdykoliv a tak chytám většinou nosnost cca 70 kg

Středa 3. prosince 2014 v 16:12® macek2
macek2

ladamaj,cormoran- podle mě byly sumci ve vodě ve velkých počtech i před 50 nebo 100 lety akorát že v té době nebyly dynema šnůry,trojháky s bajonetovým ostřím,echolo­ty,návazcové šnůry na 100kg,dále nebyly DVDčka a knížky o lovu sumců podle kterých by se to mohl kde kdo naučit,proto se těch sumců tolik nechytalo tak jako v současnosti,to však neznamená že jich ve vodách nebylo jako dnes a možná že jich bylo i více a díky takovým vymoženostem jako je Mrk, facefook,chytej­.cz,digi fotáky atd., díky kterým se hned člověk dozví kde,kolik a jak velký sumec se chytl a protože sumce dnes chytá kde kdo a fotek je plný internet vzniká tak dojem že jsou sumci přemnožení,ale jediné co je přemnožené je člověk

Středa 3. prosince 2014 v 11:02® ladamaj
ladamaj

cormoran>naprosto s tebou souhlasím ale je to problém zákaz zavážení atd. tak to do té vzdálenosti nedostaneš…stalo se mockrát že nástrahu na kapra sebral sumec v době hájení9-)

Středa 3. prosince 2014 v 8:20® cormoran
cormoran

tenodvody> Néé, už jsem se s tím smířil, že jak někde není ryba, je za tím sumec. Víš co se říká, stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Takže vybijte věechny sumce a bude tu zase ryb jak za komančů:-)

Úterý 2. prosince 2014 v 18:31® tenodvody
tenodvody

cormoran> Koukám, že tě pořád vytáčí hláška, za všechno muže sumec :-D Vzal sem si na tebe tel, ale jak byla ta sezona krátká, úplně sem na tebe zapomněl, jako na smrt :-D

Neděle 30. listopadu 2014 ve 22:57® TOM Dc

Zdravím, rád bych v nastávajícím roce opět po létech uskutečnil výpravu s kamarády na Pád,může mi,prosím dát někdo nějaké info co je povoleno,co ne …,co se změnilo… atd. Popř. nějaký odkaz,kde všeobecně získat nějaké informace, Děkuji všem…

Sobota 29. listopadu 2014 v 17:15® TondaN
TondaN

Jose.Pepe> Vezmi 0.50 na 58 kg nebo voskovanou 0.60 na 81kg obojí je chytatelné jak čr tak zahraničí a opravdu vydrží…

Pátek 28. listopadu 2014 ve 21:18® s14sh

Za malo penez hodne muziky :-) Jinak ten navin jak rika Macek

foto/diskuze/sumcarina/2014/th-img110756.jpg
Pátek 28. listopadu 2014 ve 12:27® Jose.Pepe
Jose.Pepe

David H.> Čau Davide, jaký zvolit průmer huprovky jako kmenovou snuru pro lov v ČR a příp. v zahraničí? Díky

Čtvrtek 27. listopadu 2014 v 18:35® Jirka 031

macek2> Děkuji , tak to u mne bude cca 180m

Čtvrtek 27. listopadu 2014 v 18:18® macek2
macek2

Jirka 031> já jsem na svou ticu nechal navinout 0,60mm a vlezlo se na nej 200m,té 0,65 tipuji 180m

Tento příspěvek byl editován 27.11.2014 17:20:11 uživatelem macek2.
Čtvrtek 27. listopadu 2014 v 18:07® Jirka 031

Zdravím , mám prosbu , koupil jsem naviják TICA Cybernetic GG 100 a chci tam dát kmen. šnůru 0,65 mm . Nemáte někdo zkušenost kolim metrů se tam vejde? Z info předem děkuji.