Chytej.cz

Sumcařina

V diskuzi je 35.126 příspěvků, z toho 35126 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 25. listopadu 2014 v 16:42® Filo

Když už tu padla zmíňka o Tice.Nemáte někdo zkušenost s navijákem Tica Spinfocus GS7000R?

Úterý 25. listopadu 2014 v 15:33® cormoran
cormoran

TondaN> Ok, máš s ní špatnou zkušenost a já tvůj názor beru, byť se s ním neztotožňuju..

Úterý 25. listopadu 2014 ve 14:10® velrybolovec hejcek

Myslím že do ciziny se na sumiky dostanu tak za 2 roky, ale jelikož jsem v takovém středu přehrad Hracholusky, Nechranice, Jesenice a kousek dál mám Orlík a jsem začátečník, tak budu na rybách pořád i když asi nic nechytim :-) tak zkusím buď Huprovku nebo tu oranžovou Black Cat. Jinak jsem si koupil prut Delphin Snow cat fish 2.85m a navijáky Tica Cibernetic 100gg tak se mi to snad u vody nerozpadne :-)

Tento příspěvek byl editován 25.11.2014 13:18:20 uživatelem velrybolovec hejcek.
Úterý 25. listopadu 2014 v 9:50® TondaN
TondaN

velrybolovec hejcek> Jdi do žluté na 2 navijácích mam bílou a na multíkách žlutou v noci jde ta žlutá 10× více vidět jak ta bílá…

Úterý 25. listopadu 2014 v 9:49® TondaN
TondaN

cormoran> Měl jsem jí klasicky balenou jak to mají po 275m, samozřejmě, že dost ryb přes 2m natahá, ale to je na jednu sezónu…Pokud chceš šňůru, která vydrží i hrubší zacházení tak na trhu máš v podstatě jen 2 šňůry tufku a huprovku. Power pro je pro sumcaře co chytají méně pokud člověk 5× – 6× do roka jede za hranice a u nás chytá každý víkend tak to jsou vyhozené peníze…

Úterý 25. listopadu 2014 v 8:24® cormoran
cormoran

TondaN> Dík za názor. Jen se zeptám, měl jsi jí odmotanou z velkýho návinu, nebo origo zabalenou cívku? Trochu jsem se na to ptal známých a dozvěděl jsem se, že ta z velkých návinů v hodně případech stála za hovno.

Povrchovou úpravu mi přijde, že má jako každá běžná jiná. Časem ji ale samozřejmě ztratí.

Jinak ještě, ta konkrétní, o který vím a byl jsem u toho, byla dvakrát v Taliánsku, tak si střihla celkem silovej boj se 180kou a 215kou. A předtím ještě ve Španělsku, myslím že se 190kou. Tu taky rval z lodi na krev, protože pod ním byly stromy. Takže jak jsem psal, za mě dobrý, až na ten kousek, co se začne časem, vlivem oděru o kameny, třepit. Ale to mně osobně dělá i Tufka, i když je pravda, že méně a taky Huprovka. Podle mě neexistuje šňůra, kterou bys časem o kameny neodřel tak, že jí je třeba kus odstřihnout..

Nicméně, kolega teď má pár názorů a může vybírat:-)

Pondělí 24. listopadu 2014 ve 20:37® velrybolovec hejcek

Díky za rady koupím Huprovku bílou na jeden naviják a druhej si počká na červenou nebo žlutou :-)

Pondělí 24. listopadu 2014 v 15:27® TondaN
TondaN

cormoran> Na naše vody fajn, ale jakmile vyrazíš za hranice tak to po půl roce chytání můžeš zahodit. Největší problém vidím v tom, že absolutně nic nevydrží v kamenitém terénu 2. nemá pomalu žádnou povrchovou úpravu… Stačí větší proud s bordelem a nachytá do sebe vše co jde a potom nosnost je 50%.

Pondělí 24. listopadu 2014 ve 14:20® cormoran
cormoran

TondaN> Povídej konkrétně, cos s ní měl za srance? Kámoš jí má už dobrejch pět sezón (cca dvacet vycházek ročně) na multíku, chytá stejně jako já, jak na hluboký a čistý vodě, tak na kamenou regulací a záhozem zprzněný řece a co se týče poškození, tak kromě posledních cca tří čtyř metrů, který je třeba tak jednou nebo dvakrát za sezónu odstřihnout, jí nic není.

Já jí mám asi na třech navijácích na vláčku a taky si nestěžuju. Neříkám, že nejsou lepší. Je ale fakt, že jednou jsem si nechal odmotat z velkokapacitního návinu 200 metrů a po dvou letech byla zralá na vyhození. Hodně plajchovala a snadno se třepila. Ta ale byla jediná, kterou jsem objednával z českýho e-shopu, tak kdo ví, co mi nakonec namotali. Nicméně, náviny 150 a 300 yardů, s těmi jsem neměl problém v průměrech od 0,06 až po 0,28 mm.

Tento příspěvek byl editován 24.11.2014 13:21:36 uživatelem cormoran.
Pondělí 24. listopadu 2014 ve 14:07® TondaN
TondaN

cormoran> Powerku bych po pár zkušenostech doporučil jen největšímu nepříteli.....

Pondělí 24. listopadu 2014 ve 12:11® HaD
HaD

velrybolovec hejcek> Osobně volím zásadně „viditelné“ šňůry (bílé, žluté apod.) – jednak se s nima bude lépe večer, brzo ráno a v noci manipulovat Tobě a pokud na revíru jezdí lodě, kánoe, apod, tak je to lepší i pro ně. Sumci je to fuk.

Pondělí 24. listopadu 2014 v 11:44® cormoran
cormoran

velrybolovec hejcek> Stejně jako kolega pode mnou. Ještě není špatná Powerka v silnějších průměrech. A barva, ta je jen pro tebe. Když chceš v noci lépe vidět šňůru, popřípadě, aby se ti na ní nepověsil kajakář, jako letos kámošoj, tak si kup žlutou. Tu uvidí až z vesmíru.

Pondělí 24. listopadu 2014 v 7:13® macek2
macek2

velrybolovec hejcek> Tuf line nebo Huprovka,na barvě nezáleží

Neděle 23. listopadu 2014 v 18:34® velrybolovec hejcek

Zdravím lovci poradíte mi prosím nějakou šňůru na sumiky, a záleží na barvě šňůry? Dik

Středa 19. listopadu 2014 v 19:56® TondaN
TondaN

Ficak> Zkusil bych napojit na jinou sondu pokud máš možnost půjčit si od známého + kombinace baterky. Lowrance má poměrně universální sondu u mnoha modelu takže jdou mezi sebou dobře kombinovat. Tím by jsi měl přijít na to v čem je závada. Pokud by ti to stále blblo i po výměně tak máš problém v sonaru. A co mam zkušenosti s opravou echolotu tak se hlavně prvně zeptat na kolik by to vyšlo jestli to má cenu zkoušet opravovat u huminbirda jsem měl něco podobného u 717 a cena opravy 5500,– takže nebylo co řešit.....

Středa 19. listopadu 2014 v 19:45® macek2
macek2

Ficak> 5,6V?? při takové hodnotě by měla být baterka už posmrti,podle mě stav baterie nemá nic společného s funkčností echolotu,můj sonar mi hodnoty ukazuje správně i když je baterka vybitá nebo nabitá,asi bude problém v přístroji,skus napsat do nějakého servisu kde by tomu mohli rozumnět,nevím jak jinak poradit

Středa 19. listopadu 2014 v 18:12® Ficak
Ficak

Zdar chlapi,mam echo Lowrance Mark 5× a při mapování dna mi skoro klekla baterka( měla 5,6V) a od té doby mi i po dobití ukazuje zmateně vysokou teplotu vody,nevíte někdo co s tím. Díky za každou radu…

Neděle 16. listopadu 2014 v 17:18® macek2
macek2

pipa> na vláčku je to něco jiného,je to více záživnější,já jsem svého největšího sumce dostal taky na vláčku,byl jsem štastný jak blecha:-)

Neděle 16. listopadu 2014 v 10:49® pipa
pipa

Ahoj,všem díkes moc,sem furt z něho trochen na měko8-( ,ale toje muj boj,hrozně to žeru:-> ,tak jdu slavit dál pivo …

Sobota 15. listopadu 2014 v 19:34® ladamaj
ladamaj

pipa>macek2 ti poradil moc dobře já mám také sumčáky a na některých mám multík…myslím že od toho zde je servr abychom si navzájem poradily pokud to člověk zná:-> jinak v této době už moc na ryby nemohu nesmím nastydnout ale sumec moc krásnýpivo

Tento příspěvek byl editován 15.11.2014 18:36:44 uživatelem ladamaj.
Sobota 15. listopadu 2014 v 19:04® macek2
macek2

pipa>super

Sobota 15. listopadu 2014 v 18:52® pipa
pipa

ladamaj> díky moc kámo …

Sobota 15. listopadu 2014 v 17:37® ladamaj
ladamaj

pipa>velká GRATULACE moc pěkné:->

Sobota 15. listopadu 2014 v 17:23® pipa
pipa

Na Svatyho Martina,potěšil na vlačku 194 cm…

foto/diskuze/sumcarina/2014/th-img110532.jpgfoto/diskuze/sumcarina/2014/th-img110533.jpg
Sobota 15. listopadu 2014 v 7:56® velrybolovec hejcek

OK diky už jsem je obědnal

Sobota 15. listopadu 2014 v 0:12® ladamaj
ladamaj

velrybolovec hejcek>macek2 má naprostou pravdu Tica je opravdu držák

Pátek 14. listopadu 2014 v 18:36® macek2
macek2

velrybolovec hejcek> oba jsou použitelné ale já bych bral ticu

Pátek 14. listopadu 2014 v 15:38® velrybolovec hejcek

Zdravi lovci potrebuju radu jakej s techto dvou navijaku bude na sumiky lepší Tica Cybernetic nebo shimano beastmaster 7000dik za radu

Úterý 4. listopadu 2014 ve 20:42® mašety311
mašety311

Jose.Pepe> Budou to malí sumici.Mě se podařilo na jelce cca. 55cm ulovit sumce 92 cm. Podobných zážitků mám na moravě víc.Kamarád letos na cejna cca.30 cm ulovil sumce kolem 55cm.podle mě jak vidí zraněnou rybu tak se baví a když to je na trhačku natvrdo tak se občas oběsí.U podvodního splávku to tak podle mě nefunguje.

Úterý 4. listopadu 2014 v 17:35® Jose.Pepe
Jose.Pepe

cormoran> zatím není ani jedno ani druhý a udírna bude někdy jindy a s jiným masíčkem :-D