Chytej.cz

Sumcařina

V diskuzi je 35.126 příspěvků, z toho 35126 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 4. listopadu 2014 v 17:32® Jose.Pepe
Jose.Pepe

David H.> za pokus to určitě stojí a uvidíme :-)

Úterý 4. listopadu 2014 v 16:14® HaD
HaD

Jose.Pepe> myslím, že to málo není. Spíš to budou prcci. Ale jako pokus to může něco ukázat.

Úterý 4. listopadu 2014 v 15:45® cormoran
cormoran

Jose.Pepe> Dneska fotky nefrčí, dneska frčí správná teplota v udírně a hladová celá dědina:-)

Úterý 4. listopadu 2014 v 10:28® Jose.Pepe
Jose.Pepe

cormoran> Doufám, že se toho kousance dočkám a pak z toho bude pěkná fotka :-)

Úterý 4. listopadu 2014 v 7:53® cormoran
cormoran

hrdobec> Já myslím, že Tě doma neudrží, to by Tě museli přivázat k radiátoru:-D

Úterý 4. listopadu 2014 v 7:52® cormoran
cormoran

Jose.Pepe> Až do toho kousne 150+, tak věřím, že ho úspěšně zdoláš.

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 21:21® hrdobec
hrdobec

cormoran> David má pravdu…je to tim že sem tam doted byl každou chvilku…ted s příchodem mimina se to stoprocentně upraví nastejno s ostatnimi smrtelníky…jestli vůbec zezačátku :-)

Pondělí 3. listopadu 2014 v 18:19® macek2
macek2

Jose.Pepe> já používám návazce dlouhé cca 30cm (od obratlíku k prvnímu trojháku) háčky používám 2/0 Ownery ty šedé a jen vyjímečne nedoseknu sumce,v tvém případě si myslím že to budou malí sumci.

Pondělí 3. listopadu 2014 v 17:11® Jose.Pepe
Jose.Pepe

David H.> ted mám ty návazce cca 80cm. myslíš, že by to mohlo být málo?

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 14:07® HaD
HaD

Jose.Pepe> možná bych zkusil prodloužit návazec, aby to lépe nasál. Pokud je to ale mimi s dudlíkem v puse, asi to nenasaje ani tak…

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 13:56® Jose.Pepe
Jose.Pepe

cormoran> No tak jsem mel asi jen smůlu..... nezbývá nic jiného než to zkoušet pořád dál :-) je pravda, že je tam dost těch malejch, ale videl jsem tam i pěkný kousky 150+

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 13:21® cormoran
cormoran

Jose.Pepe> To je zvláštní člověče. Měl by se na to aspoň občas nějakej ten pulec pověsit. Při velikosti nástražek, co jsi psal, by měla tahle motnáž stačit. Já osobně používám teda ty dvounulky a větší už celkem nerad, páč mám rád menší háky, ale myslím, že tam problém není.

Mně se jeden rok stávalo něco podobnýho. Vždycky jen urazil trhačku a většinou byla pryč ryba. Pak jsem měl ale záběr ještě za světla a po neproměněným záseku jsem viděl, že mi ryba s kačenou ještě pumpuje. Nechal jsem jí tam chvíli jezdit na volno a vzal to znovu. Nechal jsem ho metr ujet a pak už po záseku visel. Měl tak šedesát a vyskočil si na cejna, podle mě k třiceti cm. Pár dní na to jsem se dozvěděl, že tam organizace vysypala sumce z nějakýho rybníka, kterej se zasypával. Místní je tahali na rybičky, nechávali zažrat a dneska je tam skoro hovno. Ale když přijde ryba, tak je pěkná.

Podle mě to budeš mít stejný. Sázíš nástražky těmhle mimčům do hnízda:-) Když to vezme aspoň jedlej, tak musí viset buď jak urve trhačku, nebo se sekne o vypruženej prut.

Tento příspěvek byl editován 3.11.2014 12:22:45 uživatelem cormoran.
Pondělí 3. listopadu 2014 ve 13:12® cormoran
cormoran

David H.> Tak tak:-)

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 13:04® Jose.Pepe
Jose.Pepe

cormoran> Používám dva tojháky 2/0–3/0 s podvodním splávkem, který mám navázaný, jak ve videu popisuje a ukazuje David H. a na bojku to samé, ale se splávkem. Vždy přijde jen škubnutí do prutu a ryba je pryč. Nevím co by mohlo být špatně. Tyto montáže jsem používal i na Ebru a tam to fungovalo.

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 13:02® HaD
HaD

cormoran> Libor si to zaslouží, vždyť je u tý vody snad 350 dní v roce. To by bylo, aby nebylo :-)

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 12:26® cormoran
cormoran

Jose.Pepe> Rybu strhne většinou malý kotě. Jaký používáš montáže?

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 12:23® cormoran
cormoran

hrdobec> Ne vždycky, ale Tobě častěji než jiným smrtelníkům:-D

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 12:08® HaD
HaD

hrdobec> whau, tak to jsi do toho šlehnul brzo :-)

Neděle 2. listopadu 2014 v 18:59® Jose.Pepe
Jose.Pepe

cormoran> Tak to bude chyba někde jinde, kterou se mi nepodařilo zatím odhalit. Většinou mi jen strhnou rybu a úspěch žádný, zkoušel jsem i na bojku a úplně to samé :-((

Neděle 2. listopadu 2014 v 15:40® hrdobec
hrdobec

cormoran> Souhlas…dám tam jakejkoliv mám po ruce a záběry choděj…samozřejmě že ne vždycky :-)

Neděle 2. listopadu 2014 v 15:40® hrdobec
hrdobec

cormoran> Souhlas…dám tam jakejkoliv mám po ruce a záběry choděj…samozřejmě že ne vždycky :-)

Pátek 31. října 2014 v 16:06® cormoran
cormoran

Jose.Pepe> Já myslím, že je chyba jinde. Chodíme většinou tři a dva znás dáváme takhle velký podvoďáky. Rozdíl v počtu záběrů oproti kolegovi, kterej má raději menší splávky, je v podstatě nulovej. V neděli jsem byl naposled, vyndal jsem 145ku a ani v chladný vodě mu stovkovej nevadil.

Pátek 31. října 2014 ve 12:56® Jose.Pepe
Jose.Pepe

cormoran> mě se na to zatím nepověsilo vůbec nic :-(( tak jsem myslel jestli to není velikostí toho podvodáku

Středa 29. října 2014 v 15:47® cormoran
cormoran

Jose.Pepe> Ono je to asi jedno. Já mám (většinou hlavně kvůli silnějšímu proudu) stovky a taky se na to občas něco pověsí. Nástražky používám stejný.

Úterý 28. října 2014 ve 13:21® hrdobec
hrdobec

David H.> jj…21 let…bylo mi 17 když se narodil

Pondělí 27. října 2014 v 15:58® HaD
HaD

hrdobec> Už máš kluka? To sem netušil…

Pondělí 27. října 2014 v 15:57® HaD
HaD

Jose.Pepe> stačí 30g

Pondělí 27. října 2014 v 15:38® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak velký podvodní splávek použít na nástr. rybu karas, plotice cca 25cm?? Díky za odpověď :-)

Pátek 24. října 2014 v 9:51® hrdobec
hrdobec

David H.> jojo…přesně po 21letech znovu …tentokrát to vypadá na holčinu :-)

Čtvrtek 23. října 2014 v 17:23® HaD
HaD

hrdobec> Nojo, vlastně jsi nastávající otec, že :-)