Chytej.cz

Slovensko

V diskuzi je 1.090 příspěvků, z toho 1090 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 23. března 2013 v 16:18® Venca Zelenka
Venca Zelenka

regulus> Jo lístek na kterémkoli obecním úřadě na počkání v pracovní dny, nějaké odkazy a telefoni čísla jsou tam taky uvedeny kde by se měly dát koupit. Přes Žilinu nejspíš stejnak pojedu a teoreticky by se to dalo vyřešit i poštou a převodem na bankovní účet, nějaké formuláře tam jsou ke stažení, no ještě to musím pořádně naštudovat, šak mám ještě času dost.

Sobota 23. března 2013 v 10:45® regulus
regulus

Venca Zelenka> nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale v Žilině je sídlo rady SRZ a řekl bych, že si povolenku nebo tedy hostovanie můžeš koupit i na místních organizacích, jen tam možná bude problém s dobou kdy to vydávají. Bejt tebou tak se nejdřív rozhodni kam chceš jet, zjisti pod kterou organizaci to patří a určitě najdeš telefonní kontakt na internetu, zavolej a bude to jasný. Rybářskej lístek asi koupíš na jakýmkoliv obecním úřadě.

Sobota 23. března 2013 v 8:34® LuboO
LuboO

Venca Zelenka> a co by si potreboval z RP?

Sobota 23. března 2013 v 7:16® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Venca Zelenka> No tak jestli jsem to četl dobře, tak hostovačka na týden by měla stát 40 + státní lístek, ke kůpi by měla být v Žilině, akorát se mi nějak blbě zobrazuje rybářský řád v pdf nějak tam chybí písmenka.

Sobota 23. března 2013 v 6:20® Venca Zelenka
Venca Zelenka

lunimus> Už studuju odkaz od Regula až se tím prokoušu budu chytřejší.

Sobota 23. března 2013 v 5:44® lunimus

Venca Zelenka> pocuj … ak chces ist len na cca 2 tyzdne do roka na konkretny revir, tak si vybav len 7 dnovu povolenku na konkretny revir … v porovnani s celozväzovou (pre „cudzinca“) je to za facku

Pátek 22. března 2013 ve 22:40® Venca Zelenka
Venca Zelenka

regulus> Určitě to za to stojí, průser je, že dělám rukama a těch kaček tolik nevydělám jak by bylo třeba a dělat 300h měsíčně už taky tak nějak nezvládám jak dřív, aby bylo aj na drachší srandu. Krom toho nevíte někdo o nějaké slušněj placené práci, kde bych občas aj dostal dovolenou, kdy potřebuju.

Pátek 22. března 2013 ve 22:20® regulus
regulus

Venca Zelenka> já to rozdělení dodneška tak trochu neskousnul, no a ty přesuny na hranicách to taky byla sranda.
Prochytání vod kde chytal tvůj dědek nereálný není, je otázka, jestli to stojí za to.

Pátek 22. března 2013 ve 21:17® Venca Zelenka
Venca Zelenka

regulus>Tak jsem si jenom říkal, že bych si prochytal vody, kde kdysik chytal můj dědek, jel bych tak 2× do roka na týden. Stejnak je to sranda po tom rozdělení, chalupa je u nás a kadibudka už v cizím státě.Takový nostalgický výlet na to co jsme spolu už nestihli :-)

Pátek 22. března 2013 ve 20:07® regulus
regulus

Venca Zelenka> no ono to u nás není o moc lepší http://www.mrsbrno.cz/…66-ceny-2012 , ze zvědavosti jsem se díval semka http://www.srzrada.sk/index.php?… a když klikneš na záložku legislativa, tak vlevo na buku je ke stažení „Smernica o platení zápisného, členských príspevkov a o vydávaní povolení na rybolov“ a tam se na str. 4 píše:

VYDÁVANIE POVOLENÍ


3. Nečlenom SRZ

  • denné na kaprové, pstruhové a lipňové vody
  • týždenné na kaprové, pstruhové(3 dni lovu) a lipňové ( 5 dní lovu) vody
  • povolenie na lov hlavátky
  • miestne na kaprové vody / ročné/

Já to chápu tak, že na tu Moravu, což je patrně kaprová voda, si lze koupit denní, týdenní nebo roční. Váh a Myjava netuším, ale spodní část bude asi taky kaprová a pokud jsem to dobře pochopil, tak na Dunaj je nějaká zvláštní povolenka nebo je to extra revír. Tady jsem vyštrachal ceny který by snad mohly být alespoň orientační http://www.srztrstena.sk/…ovolenia.pdf , je otázka, jestli tam chceš jezdit nějak pravidelně nebo jen jednou dvakrát za rok, případně tam jedeš na tejden nebo 14 dní na dovolenou.

Mimochodem, byl jsem před možná už 10-ti lety na pár dní v Senci na Jazerách a tehdy jsem si říkal, že si koupím povolenie a pokud mě paměť neklame, stálo tehdy tisícovku, nevím už jestli v českých nebo slovenských korunách, ale vykašlal jsem se na to.
Z druhé strany, pokud bych jel někam Orava apod., tak týdenní pstruhovou nebo lipňovou bych si i za ty prachy asi koupil, ale na hlavatku za 200€ bych se asi vykašlal i když je to ryba která mě láká jako sviňa.

Pátek 22. března 2013 v 18:01® Venca Zelenka
Venca Zelenka

lunimus> Díky za vyčerpávající odpověď a vynaložené úsilí na získání dodatečné informace. Tak to je docela dost peněz na těch pár vycházek co bych si tam udělal.

Pátek 22. března 2013 v 11:10® lunimus

Venca Zelenka> nepotesim ta :-(( … volal som na nasu miestnu organizaciu … ak tu nebudes mat prechodny pobyt, tak potrebujes na miestnom urade ziskat rybarsky listok za 7€/ rok … to je OK … ale rocna povolenka pre bratislavsku oblast je 170€ ale ty potrebujed pre vypocet revirov, kam by si chcel chodit zväzovu povolenku … a to vychadza na 270€

Pátek 22. března 2013 v 9:05® lunimus

Venca Zelenka> Neviem ako je to pre cudzieho statneho prislusnika, ale predpokladam, ze ak chces rocnu povolenku, tak potrebujes normalnu registracku v niektorom miestnom zväze (zavolam do nasho a zistim podrobnosti) registracka pre noveho clena je 20,–€. Rocna clenska znamka je 20,–€ To, co pises, ze by si chcel navstevovat, tak budes 100% potrebovat zväzovu povolenku a ta stoji 73,–€/ rok
+ ak neodpracujes povinnu brigadu, zaplatis 10,–€
+ tento rok sa plati poplatok LRU mucha 0,5€

Neviem, ci budes potrebovat aj standartny rybarsky listok vydavany na miestnom urade – ten stoji na rok 7,–€

rocne hostovacie povolenie na reviry Bratislavy stoji pre clenov inych organizacii 53,–€ ale neviem, ci to plati aj cez zahranicnych …

co sa tyka rozdelenia lovnych revirov pod miestne organizacie, tak pekna stranka s kompletnou databazou revirov (neoficialna ale presna) je na www.reviry.choma.sk

Čtvrtek 21. března 2013 ve 20:30® Venca Zelenka
Venca Zelenka

lunimus> Tak když to chceš oživit, tak se tě na něco přeptám. Kolik u vás letos stojí povolenka pro cizího státního příslušníka, mám zájem o spodní úsek Moravy, Dunaj, Myjava a Váh, nevím jak to máte rozčleněné, ale asi to bude chtít nějakou celosvazovou, nebo krajskou.

Čtvrtek 21. března 2013 ve 12:03® lunimus

uz tu u nas nebol dlhsie ziaden zaznam :-) tak ozivujem diskusiu :-)

Čtvrtek 7. února 2013 v 18:39® Bedrun

ollo> tak to je super

Středa 6. února 2013 ve 21:04® ollo
ollo

Stači ,ale treba občanku alebo pas

Neděle 3. února 2013 ve 13:12® Bedrun

ollo> díky moc za odppověď, v tom infocentru stačí ukázat český rybářský lístek a dostanu koupit jejich madarský a pak následně jejich povolenku?

Sobota 2. února 2013 v 19:02® ollo
ollo

V Rajke to je 1. po vašom vesnice za hranicou v info centre . Cenu neviem . platí to na Dunaj po Šturovo.Na ton druhom mieste asi na urovni Vojky som videl rybarov , aj v noci.

Středa 30. ledna 2013 ve 13:18® Bedrun

Zdravím chlapi, chci jet přes rok do maďarska a napadlo mě, že tam určitě někdo od vás bude jezdit. Chtěl bych jet do těchto oblastí http://maps.google.cz/maps?…​m=1&vpsrc=6&­hl=cs&brcurren­t=5,0,0&ie=UT­F8&ll=47.949​293,17­.392731&spn=0­.025151,0.066047&t=m&­z=15&iwloc=​A a http://maps.google.cz/maps?…​um=1&vpsrc=0­&hl=cs&brcurren­t=5,0,0&ie=UT­F8&t=m&z=15​&iw­loc=A Zajímalo by mě jak je to tam s dopravou (auto, pěšky na kole?), přenocování v přírodě… Ono to jen z mapy vypadá jako CHKO, tak mám strach, že tam bude zakázáno skoro vše. Pokud víte ještě kde koupit povolenku , bude info vítáno. Děkuji moc, pokud někoho můj troufalý dotaz pobouřil, tak se omlouvám. Zdarec

Středa 9. ledna 2013 ve 22:33® lunimus

MiroHaga> co sa tyka pozicovne clnov, tak sa clny urcite pozicat niekde daju, ale netusim ani cenu ani podmienky … lacne to vsak urcite nebude a ak nemas kapitanske papiere, tak ti ho asi ani nepozicaju …

Dunaj ma inac kopec krasnych zakuti a ramien so stojatou, alebo mierne tecucou vodou, kde tvoj cln uzivis. Nemam vsak realnu prax z lovu z clna … som zaciatocnik, takze zatial chytam väcsinou z brehu, ale nejake rybky som uz na breh vytiahol a „par“ peknych miest na rybacku na Dunaji poznam :-)

Středa 9. ledna 2013 v 19:42® MiroHaga

lunimus> Kluci neblázněte mi ho máme na novomlýnský jezera s malým alektromoturkem,10HP by ho roztrhal na hadry:) Právě že s laminátovým člunem budu mít asi problém ho sehnat,proto se ptám jestli jsou tam někde w okolí řeky nějáke stojáky na kterých se dá zachytat,nebo popřípadě jestli se tam dá zapůjčit člun. Jinak určitě pošli kontakt a můžeme to osobně něják domluvit

Úterý 8. ledna 2013 ve 22:15® lunimus

LuboO> jj … mas pravdu … som si ho vyguglil … a vyzera to tak, ze 5 konovy by ho asi poskladal do rulicky, ako by sa s nim chcel rozbehnut :-)

Úterý 8. ledna 2013 ve 21:13® LuboO
LuboO

lunimus> Laci, a vies si predstavit na seahawku 20 HP masinu? Alebo len 10 HP? Ja nie.

Úterý 8. ledna 2013 ve 12:51® lunimus

MiroHaga> Jasne, nebranim sa spolocnej rybacke, ale to uz bude chciet asi dohodnut detaily mimo verejneho fora :-)
… inac som priamo z BA

este co sa tyka clna, nie je ani tak dolezite, aky cln mas, ale aky mas k nemu motor. Napr. na jesen sme boli na starom koryte s 10 konovym motorom – v clne 2 chlapi + 2 deti a trochu vercajchu … a veru v niektorych miestach som mal pocit, ze cuvame :-D

Takze na hlavnom toku si zarucene so slabsou masinkou nevrznes … jedine popri brehu, ale tam je to zas o tom, ze mozes chytit sutre, korene a neviem co este vsetko … … a na silnejsi motor uz na Dunaj potrebujes kapitanske papiere … a sem tam to aj kontroluju … (dokonca neviem, ci nie je obmedzenie uz od 5 koni)

Úterý 8. ledna 2013 v 9:39® MiroHaga

lunimus> ahoj a děkuju za reakci,bylo by to určitě v hlavní sezoně ted v zime jsme radši zalezlý doma o kujeme pykle:) květen,červen nejspíš jsme vášnivý vlačkaři,takže by to byla asi určitě přívlač a feeder,člun máme nafukovací ale nejsem si jistý jestli by jsme na takové vodě s ním uspěly(seehawk3 to je)jinak ti děkuju moc za odpověd,odkud přesně jsi že by jsme se popřípadě mohli potkat. Jinak ještě kromě hlavního toku jsou tam i nějáká mrtvá ramana,pískovny kde se dá zachytat?

Sobota 5. ledna 2013 ve 23:05® lunimus

MiroHaga> Ahoj … skus popisat, co by bola tvoja cielova ryba a aky sposob lovu by si chcel u nas vyskusat?
Tiez daj vediet, ci sa chystas este na zimnu vypravu, alebo az ked bude sezona v plnom prude?
Dunaj je sice velka voda plna ryb, ale tiez su lokality, kde su zubace, lokality kde su sumce, velke pleskace (cejn), kapre, bolene, mreny a dokonca su u nas aj lokality, kde sa daju na hlavnom toku nachytat pstruhy … Tiez je dolezite, ci sa chystas brat so sebou cln, alebo chces lovit z brehu.

Som sice zaciatocnik, ale Dunaj je tak povediac mojou domovskou vodou, ktoru som si asi najviac oblubil :-)

Sobota 5. ledna 2013 ve 21:54® MiroHaga

zdravým vás kolegové,chci požádat o radu chceme s kamaradem zajet na rybačku k vám na slovensko někam dolu na dunaj a k němu přilehlé vody. Poradíte místo a obdobý kdy se k vám vydat,děkuji moc

Neděle 30. prosince 2012 ve 12:28® TOMMY CATFISH
TOMMY CATFISH

včerajšia prechádzka okolo vody :-) rybám sa nechce už

foto/diskuze/slovensko/2012/th-img91102.jpgfoto/diskuze/slovensko/2012/th-img91103.jpgfoto/diskuze/slovensko/2012/th-img91104.jpgfoto/diskuze/slovensko/2012/th-img91105.jpg
Sobota 15. prosince 2012 ve 20:38® macek2
macek2

vypadá to zajímavě

Tento příspěvek byl editován 15.12.2012 19:40:50 uživatelem macek2.