Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 11. července 2002 ve 22:40@ Václav Fikar

Chlapi, před chvílí jsem se vrátil od Ohře. To, co tam dělali boleni, to jsem letos na řece ještě nezažil. Fakt mazec. Řezali do rybiček přímo pod našima nohama, byli naprosto všude. Hotový koncert! Začali lovit až ve 21.40 a možná tam loví ještě teď (my jsme odjížděli ve 22.15 hod.). Dobré tři kusy byly přes 80 cm, jednoho z nich jsem i zapřáhl, ale po chvíli se vypnul. Nakonec jsem ale chytil „padesátku“, stejně tak i brácha.

Čtvrtek 11. července 2002 ve 20:31@ Karlos

Libor:Bud v klidu,ryby tam jsou. Jezdíval jsem pod jez do Klučic,je tam všechno.

Čtvrtek 11. července 2002 v 18:50@ Libor

Pánové, nevíte někdo něco o Berounce u Karlštejna? Z vlaku vypadá atraktivně…

Čtvrtek 11. července 2002 v 18:17@ Václav Fikar

Jiri: S cikadama na pstruhy osobní zkušenost nemám, jelikož pstruhovky jsem dlouho nenavštěvoval. S candátama je to o něco lepší, ale jak už jsem řekl, nejvíce na to chytám štiky a boleny, pak jsou okouni a tloušti, a nakonec candáti. Jiné druhy – např. sumec nebo parma – jsem na cikádu zatím nedostal. Jinak to pořadí zhruba odpovídá tomu, jakým způsobem jsou vody, na které chodím nejčastěji, zarybněny.

Čtvrtek 11. července 2002 ve 12:46

Karlos: Tloust 68 cm? Tak to muselo byt zvire. Ja mam zatim nejvetsiho 42 cm na plandavku na Vltave.

Čtvrtek 11. července 2002 v 9:54

Vaclav: A mas zkusenost s cikadama na pstruhy, nebo candaty?

Čtvrtek 11. července 2002 v 7:09@ Václav Fikar

Karlos: Cikády zkouším příležitostně už třetí sezónu. Je to zvláštní nástraha, o které už trochu vím. Zatím se mi nejvíce osvědčila na štiky a boleny, i když je to dané lokalitou, kde ji nejvíc používám.

Středa 10. července 2002 ve 22:16@ Karlos

Venca:Fajn článek. Před lety jsem viděl 68cm tlouště chyceného v noci na švestku z kompotu. Nevídaná ryba. Zminuješ v tom článku cikády. Chlapi máte s nima nějaké zkušenosti?

Středa 10. července 2002 ve 21:00@ PhDr. Lukáš Skála

Kolegové, snad ta vedra skončila. Možná teď budou víc brát ryby…

Středa 10. července 2002 ve 20:41@ Jakub Rajmont

Karlos: Tys to tak hezky popsal, že z toho mám husí kůži. To bych nechtěl zažít.

Středa 10. července 2002 ve 20:35® Barbus

Jó, prý to tak s tou živou rybičkou v EU je. A já se dřív divil, proč třeba Němci mohou chytat jen na mrtvou rybičku.

Středa 10. července 2002 ve 20:34@ Libor

Karlos: Tady na Tachovsku už je relativní klid, je jen zataženo a fouká silnější vítr. odneslo to pár stromů a nějaká auta, co jsem viděl.

Středa 10. července 2002 v 19:27@ Karlos

Libor:v Praze to vypukne každou chvíli.

Středa 10. července 2002 v 19:26@ Karlos

Barbus>Kéž bys měl pravdu,to by museli povolit vláčku i na tůních a rybnících. Venca>Taky dobrý,alespon pri lovu. Já kretén jsem šel kolegovi podebrat rybu,položil jsem ho na zem,jednou nohou překročil a druhou nabral. Zvuk jako když zlomíš špejli. Krve by se ve mě nedořezal. Můj Mazánek,Miláček,bú­úúúúú…

Středa 10. července 2002 v 18:45@ Václav Fikar

Karlos: Tak to je blbý, to znám. Poslední tři roky se mi naštěstí nic takového nestalo, ale před tím jsem měl dvě sezóny po sobě, kdy jsem zlomil nejprve jeden, a pak hned dva vláčáky. Z toho jeden jsem zlomil následujícím způsobem. Volně mne unášela pramice, přičemž já vláčel, aniž bych sledoval situaci za sebou. No, a loď najednou narazila do skály, já spadnul a pruz to nevydržel…

Středa 10. července 2002 v 18:14® Barbus

Jo, legislativa Evropské unie nepřipouští lov na živou rybičku, alespoň jsem to už někde četl a párkrát slyšel. Jirko, to ale není to hlavní. Perlička je, že lov na živou rybičku je i tak u nás dost problematický a v rozporu s platnými zákony. Ono se totiž podle našeho práva jedná o jednoznačné týrání zvářete. Takže je to teď tiše tolerováno, protože po vstupu do EU se to stejně zatrhne.

Středa 10. července 2002 v 18:11

On se fakt zakáže lov na živou rybičku?

Středa 10. července 2002 v 18:11® Barbus

Včera jsem byl trochu rozčílen z toho chlapa, kterje tam rozdrtil „zubaté“ lebku, až to raštělo. A ještě mě to nepustilo. Chlapi, chovejte se k těm rybám slušně, i když je chcete sníst, hergot. Až vstoupíme do EU, pak u nás bude zakázán lov na živou rybičku, a to mnoha rybičkovým amsařům odzvoní, protože nebudou umět si jinak toho dravce chytit.

Středa 10. července 2002 v 16:31@ Libor

Pánové, tak u nás na Tachovsku už to začalo. Bouřka jako hrom, tma jako v pr… a pořádnej slejvák. Jak je to jinde?

Úterý 9. července 2002 ve 23:15@ Karlos

Jakub>Je to čtrnáct dní co jsem prodal Shimano Stradic match 4,20 za 1500. Podívej se po Milu nebo Trabuccu. Mají dobré ceny a slušnou kvalitu. Venca:Tak jsem byl včera zvědavej na tvůj prut a dnes jsem ten svůj vlastní blbostí zlomil. Rozbulel bych se,vzteky neusnu.

Úterý 9. července 2002 ve 21:25@ Jakub Rajmont

Chci koupit nejaky dobry plavackovy prut do 2500,– korun. Máte někdo nějaký tip?

Úterý 9. července 2002 ve 20:03

Oni to delaji i nekteri mladi, nejen stari. Ale dnes uz je i hodne tech, kteri chytaji pro sport a dusevni relaxaci, a proto ryby pousteji. Ja sam je take poustim, za sezonu si jich odnesu jen par. A chovam se k nim s uctou.

Úterý 9. července 2002 v 19:47@ Jakub Rajmont

To jsem taky už zažil. Někteří staří rybáři zacházejí s rybama přímo zběsile. je vidět, že chytají jen kus masa.

Úterý 9. července 2002 ve 14:41® Barbus

Zdravim. Ted jsem se na Berounce vytočil! Videl jsem manika, kterej vytahl štiku šedesátku a na břehu jí zabil otřesným způsobem. Klečel na ní a nepříčetně jí třískal pěstí do hlavy, až ty rány byly slyšet 50 metrů daleko. Dal jí aspoň dvacet ran, psychopat zasranej. Taková neúcta k úlovku, jako kdyby ho ta štika ohrožovala na životě. Zkurvysyn! Co dělá u vody takovej dobytek, kterej ani nedokáže s úctou zabít rybu, kterou si chce odnést domů. Ještě teď je mi z něj špatně, jak do ní mlátil jako do boxerskýho pytle.

Úterý 9. července 2002 v 8:50

Koukam, ze vetsina diskutujicich je vysazena na reky. Ja vlastne take, i kdyz rad chytam i prehrady. Daji se tam ulovit krasne ryby, napriklad candati, stiky a kapri. To se na rece sotva chyti. Ale na druhou stranu – jak pise pan Thiele – reka je reka…

Úterý 9. července 2002 v 6:47@ Václav Fikar

Lukáš: Na Ohři 18, kde jsem teď denně, protože ji mám dvě minuty pěšky od baráku. Karlos: No, mám takový třímetrový Esox s označením feeder, který jsem si koupil pro jeho lehkost a měkkost (kupoval jsem výhradně kvůli přívlači) před dvěma roky. Tehdy mi prodavač řekl, že je to nějaká omezená série. Nevím, nepátral jsem po tom. Jen jsem ho ukázal bráchovi, který si pak koupil ten druhý, co na té prodejně měli. Fakt je, že už jsem ho od té doby neviděl.

Pondělí 8. července 2002 ve 22:49@ Karlos

Lukáš>Sázava,Vlta­va?Berounka. Venca>Jaký používáš prut na marmyš,jestli to není tajemství?

Pondělí 8. července 2002 ve 21:35

Karlos: Kam chodíš na ryby s marmyškou? Václav: Kde jsi chytil ty cejny na marmyšku?

Pondělí 8. července 2002 v 18:10@ Václav Fikar

Kolegové, kteří se zaměřujete na cejny… Zkuste někdy marmyšku. Od pátku do neděle jsem na ní vytahal přes 20 cejnů, z toho tři měřili přes 50 cm (největší 56 cm). Je to paráda hrát si s nimi na vlasec „osmičku“ a vědět, že jak je vytáhnu, tak je zase pustím.

Neděle 7. července 2002 ve 20:12

Pánové, nevíte někdo, jestli ted jdou na Orlíku candáti?