Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 13. září 2017 v 16:30® pava

Ahoj všichni. Trošku mně zkuste poradit. Začínám s vláčkou. Prut i naviják mám. Budu chytat jen na jednom revíru, nádrž, rybničná voda-takže žádnej křišťál, ze břehu, do 5m hloubky, ryby-candát štika. Jaká nástraha se vám nejvíc osvědčila teď na podzim v podobné vodě. Klidně i konkrétní značku, barvu atd. Díky.

Tento příspěvek byl editován 13.9.2017 16:33:41 uživatelem pava.
Neděle 10. září 2017 v 10:59® jepice-zruseno

palopalka> nic jsem neměnil, prostě tam zůstal občas držet. Jeden to dobral až na třetí pokus uplně pod nohama na 15 cm hloubce.

Tento příspěvek byl editován 10.9.2017 11:00:02 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 7. září 2017 ve 14:46® palopalka

jepice> Díky. Toto je tiež pod jezom. Zo strany z ktorej som hádzal je kotol (do 4m) a plynule to prechadza na plytcinu az k strkovemu ostrovu na druhej strane. V noci vacsinou chytavam z druhej strany alebo potom zabrodeny niekde medzi ostrovom a jamou. Tento krat som zostal aj na noc na tej hlbokej strane a hadzal som to cca meter od ostrova. Mozem sa ta este spytat. Ked si chytil tych mensich sumcov na popa, pocul si ich aj cmuknut pri zabere? Zmenil si nieco po tych padnutych zaberoch? Pamatas si este ako boli chytene? Ja som tam bol vcera opat, chcel som skusit povolit snuru pri zabere, ale je to vsetko tak rychle, ze to proste nestiham ani pri uplnom sustredeni.

Čtvrtek 7. září 2017 ve 12:26® jepice-zruseno

palopalka> Lovil jsem takhle sumce na mělčině po tmě pod jezem na pop a prop. Původně jsem nevěděl, co tam loví za ryby, nasadil jsem tedy hladinovky, a pak jsem měl přesně jak píšeš spoustu netrefených záběrů. Vytáhl jsem asi tak tři malé sumce od 50 do 70 cm. Více podobných zkušeností nemám, ale druhý den přes den jsem tam chytil většího sumce na plandavku na hloubce a jindy jsem na onom místě už nechatal. Podle mého to prostě na té mělčině fousové špatně trefujou. Rozdíl byl v mém případě v tom, že s povrchovkami jsem lovil pocukáváním s přestávkama, u propa chrastí vrtulka, pop byl chrastící. Asi jsem moc nepomohl, ale aspoň víš, že nejsi v ojedinělé situaci.

Tento příspěvek byl editován 7.9.2017 12:27:20 uživatelem jepice-zruseno.
Středa 6. září 2017 v 15:11® palopalka

Zdravím Vás, chytám v noci sumce na štrkovej plytčine (0,5–1m) na povrchové voblery (Norizi sm7, Rapala J9,J11 a Yo-Zuri Bug Bug). Neviem si vysvetliť veľké množstvo akoby netrafených záberov. Cítim krátke, takmer nesekateľné trhnutie a vtom počujem cmuknutie na hladine. Stáva sa mi, že to spraví sumec aj trikrát za sebou na jeden hod. Sú to určite sumce, cez deň som ich tam už chytil na hlbšej vode, v noci som ich videl na plytčine po zasvietení čelovkou. Voblery vediem úplne pomaly, skoro už ani nepracujú. Máte prosím niekto podobnú skúsenosť, resp. nápad, čo s tým ? ďakujem

Úterý 22. srpna 2017 v 17:12® xxxMelounovecxxx

zdravím, prosím o radu s výběrem prutu na drop shot . Nějaké typy.

Sobota 24. června 2017 v 15:32® jepice-zruseno

Vachy> Ano.

Sobota 24. června 2017 ve 13:59@ Vachy

Chci se zeptat, pokud budu chytat na živou nástrahu můžu mít dva pruty nahozené: živou, mrtvou?

Středa 21. června 2017 ve 20:56® vašek
vašek

Ahoj máte někdo zkušenost s prutem Quantum Shotgun III 2,40m 75g ?

Dík za názor

Čtvrtek 15. června 2017 v 16:22® Boučan
Boučan

Zdravím :-) oživím trochu diskuzi, zítra otestuji nové hračky :-D snad se něco splete… máte na novou sezónu taky nějaké nové „topovky“?? :-D

foto/diskuze/privlac/2017/th-img123822.jpg
Úterý 9. května 2017 ve 13:43® jepice-zruseno

vlasta32> Možná bych zvážil, zda nepořídit větší velikost k tomu prutu, i když mě by asi ta „dvacítka“ také stačila.

Úterý 9. května 2017 v 8:57® HaD
HaD

vlasta32> Může být :-) Není to špatnej kolovrátek :-)

Sobota 25. března 2017 ve 13:13® vlasta32

Dobry den vsem. Poradi nekdo navijak na prut Volhzanka Jig master 2,10.7–28g.Prut vazi 105 g.Libi se mi Daiwa Ninja 2000.Co rikate na tuto volbu?Diky za nazory.

Čtvrtek 23. února 2017 ve 12:32® Draky
Draky

dam> Paráda :-D :-D

Čtvrtek 23. února 2017 v 10:28® jepice-zruseno

Mokry> Bykov prodává úplně běžně malé plandavky odlité celé ze stříbra. Nejsou o moc dražší, než některé šmuky „renomovaných“ firem, ale už jenom z principu mi přijde divné věšet několik gramů stříbra na větev jedním hodem :-D

Čtvrtek 23. února 2017 v 9:55® dam
dam

Draky> ty seš šikovnej, to by se ti povedlo až druhým :-D :-D :-D pivo

Středa 22. února 2017 ve 13:47® Bigpista
Bigpista

Draky> Tamhle pod tu vrbičku to jen tak lehce zhoupnu… :-D

Středa 22. února 2017 ve 12:46® Draky
Draky

Mokry> Ideál utrhnout hned prvním hodem. :-D :-D

Středa 22. února 2017 ve 12:35® Mokry
Pátek 3. února 2017 ve 20:44® jepice-zruseno

kubas> Nemáš zač. Zkus zapnout výkladovej slovník a najít tam ty dvě slova. http://ssjc.ujc.cas.cz/

Pátek 3. února 2017 v 1:05® kubas
kubas

jepice> Co znamená pojem „zbytečně drahý“ :-) ? Díky za objasnění ;-) .

Čtvrtek 2. února 2017 v 18:59® jepice-zruseno

Tomiik> Zkoušel si kontaktovat Bykova, jestli ještě něco nemá? http://www.nordicstage.cz/

Čtvrtek 2. února 2017 v 16:54® Tomiik
Tomiik

nemáte náhodou někdo na víc NordicStage Dynamic2 ultra special 1.5–5g označení: DY-66UL KOUPÍM

Čtvrtek 2. února 2017 v 0:07® patast

JohnyBe> záleží jak ti ten prut sedne do ruky

Středa 1. února 2017 v 17:14® JohnyBe

jepice> jasný stejně díky

Středa 1. února 2017 v 16:48® jepice-zruseno

JohnyBe> Typ prutu? NOMUR v uvedené gramáži je více. Prut neznám, jestli si ho zkoušel a vyhovuje ti pro tvoje záměry, a není zbytečně drahý, tak si ho kup. Pokud nebude systematicky praskat nebo na něm nebudou jiné systematické vady, ani vlastník prutu ti mnoho neporadí.

Středa 1. února 2017 v 15:20® JohnyBe

Dobrý den, hodlám si pořídit nový proutek na přívlač a asi nejvíce se mi zatím zamlouvá prut NOMURA 2–12g. Chci se zeptat jestli tu je někdo kdo má zkušenosti s touto značkou, popřípadě rovnou i s prutem abych na to měl nějakou recenzi jelikož konkrétně tuto značku zatím neznám. Mnohokrát děkuji za odpovědi.

Neděle 29. ledna 2017 v 17:12® patast

do června je daleko bohužel takže zatím dokupuji utrhané nástrahy

Pátek 6. ledna 2017 v 9:42® 4:20
4:20

jepice>

jepice> Tak sem to pokrátil na polovinu nabodl na tungstenovou hlavu a vypadá to skvěle ještě aby to lapalo :-D Dík za tip …

Čtvrtek 5. ledna 2017 v 9:06® jepice-zruseno

4:20> Já mám, ale chytal jsem většinou menší ryby na zkrácenou, na celou jeonom větší okouny. Také je dobré ten zkrácený konec dávat na jednohák u plandavky. Na dírkách bych s tím chytal tak, že to napíchneš za ty kuličky na twistrovou hlavičku bez nálitku. Podle mýho ale hrozí, že tomu třeba duháci budou trhat konec, takže možná je opravdu lepší to zkrátit. Jako aleternativu bych zkusil Relax sperm – má to stejný ocásek ale delší a jenom jednu kuličku. A pak v létě na plandavce se to chová naprosto famózně.