Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 14. června 2015 ve 20:42® pemalda
pemalda

Myslím,že to pochází od Rusů.Odkaz nemam.Mam to koupeno v krámě od známého tady u nás.Nikde sem to jinde nenašel.

Neděle 14. června 2015 ve 20:39® BigMike

pemalda> hoď odkaz, kde to nabízejí!

Neděle 14. června 2015 ve 20:38® BigMike

jepice> značně mi to připomíná nějakou Rapalu! Že by stejná továrna, forma, ale jiné ceny!?

Neděle 14. června 2015 ve 20:30® pemalda
pemalda

To já si pořídil tady tu vecičku.Nevím jestli máte s tímhle nějakou zkušenost,ale mě to připadá jako moc dobrej vynález.Jedná se o pružnej drátek kterej se dá během dvou vteřin na konci rozmotat a nandat voba a zas za dvě vteřiny namotat zpět.Má to hodně velkou pevnost a může se to rozmotávat a namotávat snad do nekonečna a vždy se to ovinutí vrátí do stejné pozice.Já to zkoušel snad 100 krát.Má to nosnost 11kg v tahu.Budu to používat na menší voby a povrchovky.Pro mě bomba,žádná karabina ani obratlík.

foto/diskuze/privlac/2015/th-img114284.jpg
Neděle 14. června 2015 v 19:53® Deaf

jepice> Tak jsem zvědavý jak s těmi woblery dopadneš… Také jsem přemýšlel že si je tam odsud objednám (ne tedy zrovna tyhle),tak pak prosím Tě dej echo…předem děkuji. Měl jsem, nebo spíš mám strach z těch plastů. O tom, že se musí měnit trojháčky vím, ale ten plast… Bojím se aby to vydrželo…ale zas za ty peníze co by od toho človíček mohl čekat. :-)

Neděle 14. června 2015 v 15:51® jepice-zruseno

Dorazili wobleři z Číny. http://www.aliexpress.com/…5538766.html Jsem rád, že se mi podařilo sehnat stejný typ a doufám, že budou na pískovnách úspěšné alespoň jako vloni. Je potřeba vyměnit trojháčky, něktré postrádají ostrost. Tím se zdvojnásobí jejich cena :-D

Sobota 13. června 2015 v 8:57® pemalda
pemalda

satan666> Nevim jak to dělaj ostatní,ale já nástrahy moc neměnim.Nejvíc používám plandy.Najdu si místo kde věřim,že by mohl nějakej být a tam to mrskám pořád dokola a občas se zadaří.Jen se můžu domnívat jestli se mi ho zvukama tý plandy o hladinu podařilo od někuď nalákat a vyprovokovat a nebo jestli zrovna tudy jen projížděl na lov.Právě hodně přes den se mi několikrát povedl záběr,kdy po mnoha hodech plandou stále na jedno místo najednou přišel okamžitej záběr při dopadu plandy na hladinu(jak kdyby snad ten sumec už čekal pod hladinou a při prvnim kontaktu plandy o hladinu ji atakoval)jsou to krásný záběry jak na popa.Ale chytám je na plandy i pomalejšim tažením ve sloupci pod hladinou i těsně u dna a to i v noci.Chytám jen ze břehu a nechávám je splavávat s proudem dolů po vodě.Nemam problém dostat i lehčí plandu během chvilky až ke dnu.Občas dám i voba většinou vícedílný,ale s těma se mi v mých podmínkách chytá hůř-nemůžu je tahat moc pomalu,neboť když je nechávám splavávat v proudu,tak se do nich dost opírá voda a rychle mi splavávaj dolů po vodě do míst kam nechci a o to je musim rychlejc vodit.Navíc u plandy mam lepší pocit po záběru,že by na ni nemělo nic povolit než u voba.Ale já mam zkušenosti jen na mých místech.Nikdy sem je jinde cíleně nechytal a navíc věnuju se jim jen pár sezon,takže sem zatim takovej začátečník.Hodně sem se rozmýšlel jestli na ně hned v úterý ráno cíleně vyrazim,ale nakonec pojedu zkusit s lehčí sestavou přelstít nějakýho bolena atd.Až se trochu rozhážu,tak další dny na ně vyrazim:-) Každopádně aspoň tady je to o opravdu velikej trpělivosti a dřině a odpouštění si lehčí vláčky aby se člověk dočkal záběru,ale když to pak přijde,tak to všechno utrpení ten souboj vynahradí:-) Já na moře nejezdim,takže sumec je pro mě ryba s kterou se při zdolávačce na přívlač nejvíc vyblbnu.

Sobota 13. června 2015 v 6:52® satan666
satan666

Pemalda.Diky za Rady..jak to tam bere osobne nevim..mam vybranych par mist kolem Usti nad Labem,pro me Testovaci vyprava..necekam od toho velke veci.proste budu hazet a hazet a hazet.jinak jak sem psal s temi nastrahami,tak tezke beru jen asi 3.na mista kde je opravdu hloubka,s temi nebudu hazet celej den"to bych nedal"!no a pak budu brat i Jemnejsi nastrahy.myslis ze mam casteji menit,nebo byt spise Trpelivy a poctive bicovat s jednou.?jeste k velikosti nastrah..Osobne jsem zvyklej chytat na Vetsi Nastrahy z More.Miluju Popping-vetsina Poppu ma od 60 do 180 gr.tedy aspon ty co pouzivam ja na Kranase,Wahoo,nekdy Tunak..atd…V pru­meru Hazim treba kolem 40–50 m.coz se s delkou chytani"Unavou­"snizuje i tak davam 5–6 hodin chytani denne.Nee teda Mesic v kuse a taky davam mezi dny pauzy abych si odpocinul.toto pro me bude nove,spise chci postupne zbirat zkusenosti a proste se ucit,osahat si ruzne veci a tak.osobne necekam ze prijedu s uspechem..vim jak je tezke Uvlacet Sumejse dle zdejsich Diskuzi a clanku.Labe jsem vybral vzhledem k vzdalenosti od bydliste..taky preju at se dari a nejen toho 16 jestli se dotnes k vode.

Pátek 12. června 2015 ve 20:45® pemalda
pemalda

satan666> Já osobně mam největší úspěchy právě přes den.Ale musí na to být dobré podmínky co se počasí týče.Jinak já používám na sumejše trochu jemnější sestavu i včetně nástrach.Ale já chytám na jinej řece než je Labe.Nevim jak to bere tam kde chceš chytat,ale já tady musim házet někdy i třeba 5 hodin denně měsíc v kuse abych se dočkal záběru:-) Ale ten záběr za tu dřinu stojí.A díky těmto zkušenostem si nedokážu představit,že bych to zvládl s takovou sestavou s jakou se chystáš ty.Já nejsem žádný ořezávátko,ale mě stačí několik dní tahat v proudu plandy do 20 g.a občas voba a docela to pocituji na těle.Mám jen zkušenosti tady a nevím co je třeba na Labe.Tak snad ti ještě někdo znalej Labe poradí.Jinak přeji ať se daří.

Pátek 12. června 2015 ve 20:02® pemalda
pemalda

jepice> Tak s lidma sem nikdy neměl na zahájení velkej problém.Do teď sem většinou zahajoval na místech,kde sem byl díky rozrostlé pobřežní vegetaci většinou sám:-) .Letos nevim co mě čeká.S tím počasím to letos nevidim nějak hrozně.Dnes zas hlásí na úterý docela slušně,ale kdoví jak bude.

Pátek 12. června 2015 v 19:51® pemalda
pemalda

BigMike> To já se připravuju řádně.Skoro půl roku sem nevláčel,takže sem docela natěšenej.Já byl vždy na zahájení spokojenej s tím co sem nachytal,ale do letoška sem vždy chodil kolem vody.Letos to bude z lodě na neznámejch místech.Ani ještě nevim kde letos zahájim.Rozhodnem se s kolegou až v pondělí večer.Když se mi nebude na lodi dařit,tak večer zajdu na svá místa zkusit sumejše.Měl bych mít 4 dny dovču a chci jí trávit jen na rybách,tak snad něco lapnu.Ale stále sem spíš pesimista:-)

Pátek 12. června 2015 v 16:03® satan666
satan666

ahoj.kuci co se venujete vice vlaceni Sumcu..Mel bych dotaz.jedu na zahajeni na Labe k Usti a jelikoz s vlacenim sumcu Zacinam nejsem tak znalej.Fouse chci zkusit rano a pak vecer..mam fouse pokouset i pres den,ci to nema vubec smysl.?i kdyz sem videl spousty videi kde chytali i pres den a uspesne.No a jako nastrahy mam nejake woblery,gumy,trpit­ky..gramazove tak od 45 do 80 Gr.A k vyba­ve.Pouziju prut na More co mam na Popping.Odhozovka az 200 gr,Navijak Penn SSV 4500,Pletenka na 30 kg-puvodne sem chtel tak na 50 kg,ovsem doma sem objevil 200 m. nove Pletenky,tak sem nechtel utracet.Zbytek Sestavy je v prumeru na 80 kg.diky za pripadej nazor.

Pátek 12. června 2015 v 11:15® BigMike

pemalda> chce to vidět pozitivně!:) http://www.novinky.cz/…ologove.html

Musíš na tom půl roku a něco pracovat, okoukávat revír, stopovat rybu, vše mít už týden dopředu připravené a pak jen tu „fazonu“ udržovat, ladit a ono to 16.6. přijde!:) A nebo také ne, má se akorát zlomit počasí, ale zase – říkat si, že to je ono, na to ryby čekaly, když zaprší, okysličí se voda, rozhýbe je to… Prostě dát do toho kousek srdíčka, štěstíčko se přikloní a ono to vyjde!:)))))A nebo si vždy vzpomenu na další hit – no, chtěli jsme na ně hned od začátku vletět, zatlačit je, ale oni vletěli na nás a …:))))

Pátek 12. června 2015 v 9:18® jepice-zruseno

pemalda> Já jsem na zahájení nikdy nějak extra nezachytal, všude mrtě lidí a počasí se většinou po Medardovi zkazí :-D

Pátek 12. června 2015 v 8:42® skwor
skwor

pemalda> Všechny zimní nákupy (mimo prutu) mám zatím pořád uložené v šuplíku v tašce. Rozházet to do krabiček jsem zatím nestačil :-) A plány zatím žádné, ono se něco na poslední chvíli vymyslí :-)

Čtvrtek 11. června 2015 ve 21:47® pemalda
pemalda

Je tu dost mrtvo.Ještě 4 dny.Jak to vidíte na zahájení?Jestli teda vyrazíte zkoušet štěstí hed 16.A máte připravený něco novýho na letošní sezonu?Já mam v plánu si úterý co nejvíc užít u vody,tedy pokuď mi do toho něco nevleze.Dal sem si cíl ulovit aspoň jednu rybu,tak snad mi to vyjde:-) Mam z letošního zahájení divnej pocit.Bojim se,že to bude pro mě těžkej propadák.Poprvé budu zahajovat z lodě.Každopádně se těšim,že si vyzkoušim novou sestavu a nebudu muset bejt v práci-snad.

Pondělí 8. června 2015 v 0:45® jepice-zruseno

skwor> Někdy ze zadaří na mušku, jindy funguje pomalu taženej woblírek, ale já většinou zaseknu už když ten tloušť otvírá hubu a tím to podělám. A někdy tomu říkám akvárko, kouká se na to hezky ale nebere to. Dneska jsme na štěchovický pozorovali cca sedumdesátku kojáka z lodičky. To bylo taky hezký akvárko.

Neděle 7. června 2015 ve 21:44® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Scanix> Takových jam mám na 8km, že bych je spočítal na jedné ruce :-D Musím operovat v jiném prostředí :-) Aspoň, že tu pár takových ryb zůstalo, čímž šance na ulovení výrazně stoupá :-D

Neděle 7. června 2015 ve 21:29® Scanix
Scanix

Venca Zelenka> kdepak, je dost mist, kde jsou neaktivni a nekrmi se, jen tak stoji v recisti v mensich hejnech, pak se obcas povede nejakeho z toho hejna primet k zaberu na relativne „snadnou“ korist, casto se mi to povede i na dost velkem „oleji“, na krmnem miste, kde je treba 2–2.5m.

Neděle 7. června 2015 ve 20:59® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Scanix> Jo, ale kolik takových míst máš v dosahu :-) A na těch zbývajících se zdržují jen když se aktivně krní, takže šance jen když nejsi v práci a máš čas :-D

Neděle 7. června 2015 v 19:56® Scanix
Scanix

Venca Zelenka> stejne je to i tady, ale jsou mista, kde k tomu vyplaseni nedojde pokazde, ale souhlasim, ze po chyceni vetsi ryby se, uz zadna vetsi nepovede.

Neděle 7. června 2015 v 19:54® Scanix
Scanix

skwor> ber to jako dobrou motivaci. Nejake ty 57,58 jsem taky chytil, ale tohle je tezke, je to fakt o jednom ci dvou hodech, pokud se ti to nepovede, papa ;-)

Neděle 7. června 2015 v 18:36® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Scanix> Vidím, že ta zkušenost z velkýma jelcama je o pár set kiláků dál úplně stejná :-) 1 ryba a zpravidlá hotovo, když tak se podaří ještě 1 max. 2 a můžeš jít dál :-) a pokaždé ty následné jsou výrazně menší jak ta první.

Neděle 7. června 2015 v 16:31® skwor
skwor

Scanix> Asi vím, jak to myslíš. Ryb přes padesát mám uvláčených docela dost. Ale na druhou stranu tohle se s tím 50+ už zase tolik srovnávat nedá, ta ryba bude o hezkých pár let starší a zkušenější.

Neděle 7. června 2015 ve 13:51® Scanix
Scanix

skwor> nebudu ti to vyvracet, ryba, kterou vidis urcite uz o tobe davno vi, ale ja ve vedrech takhle chytam ryby i hodne nad 50, rekl bych, ze je treba zvolit vhodnej wobler a velikost, bohuzel dost prekazi lanko a kazdej rusivej prvek, pak je uz jen je nevyplasit a prvni rybou to zpravidla konci.

Neděle 7. června 2015 ve 12:50® skwor
skwor

Scanix> To jo, ale sotva tahle velikostní sorta :-)

Neděle 7. června 2015 v 11:36® Scanix
Scanix

skwor> pockej par dni na woblirek tazenej pomalu tesne pod hladinou lehce po proudu a budou brat i v tom nejvetsim vedru, teda vetsinou ;-)

Sobota 6. června 2015 v 10:16® skwor
skwor

Shrek> Poprvé jsem byl na severu právě v době, kdy u nás byly taky pařáky. Tam bylo příjemně, ale kvanta komárů.

Sobota 6. června 2015 v 9:31® Klobasa
Klobasa

Shrek> Nekecej a pádluj(vláčej):-D

Sobota 6. června 2015 v 9:20® Shrek
Shrek

Vedru?? Já chci do tepla… Včera mi při vláčení kelerů švihaly do xichtu sněhové vločky. :-D