Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 11. února 2015 v 9:28® skwor
skwor

Taky jsem barvu vlasce nikdy neřešil. A hlavně – jak jde o nástrahu s trojháčkem (neplatí pro ULko), tak mám stejně mezi nástrahou a vlascem lanko ;-)

Středa 11. února 2015 ve 2:05® jepice-zruseno

Draky> Podle nějaké prastarého průzkumu dělaného s pstruhy duhovými reagovali nejvíce na oranžovou, a mám pocit, že oranžové vlasce jsem viděl i u nějakejch závodníků, kteří s tím klidně chytají ony pstruhy. Kdo ví jak to vlastně je… A těch němých tváří se asi těžko zeptáme.

Úterý 10. února 2015 ve 23:58® Draky
Draky

jepice> Zas je potřeba si říct, že ryby vidí v jiném barevném spektru. Navíc když to vemeš ze strany vláčkarů, tak spousta z nich bez problémů a úspěšně používá pletenku, která je mnohem víc vidět než vlasec.

Tento příspěvek byl editován 10.2.2015 22:58:16 uživatelem Draky.
Úterý 10. února 2015 ve 23:29® jepice-zruseno

David H.> To teda pak nechápu, proč používají někteří muškaři mermomocí fluokarbon a podobný zbytečnosti, když to je těm rybám jedno? Chytal jsem i na barevné vlasce, ale pořád mám tak nějak v hlavě, že čirej je prostě lepší.

dam> Já hážu pořád stejně nepřesně bez ohledu na barvu vlasce. Když to šplouchne, tak jsem spokojen! :-))

Úterý 10. února 2015 v 10:33® dam
dam

David H.> Dejve, absolutní souhlas, už tři sezóny chytám pouze fluo a nespatřil jsem menší zájem ryb…navíc házím daleko přesněji a lépe vodím nástrahy…:-)

Úterý 10. února 2015 ve 2:42® HaD
HaD

Lubova> Já chytám docela dost na žlutej fluo vlasec opatrné ryby jako je pstruh či tloušť, nebo i okouny či candáty a nemám pocit, že by bylo záběrů méně. Více jich ale díky dobré viditelnosti zužitkuji. Přátelé loví s oranžovým a výsledky obdobné. Takže mohu doporučit. Něco o tom je i zde: http://www.chytej.cz/…fluo-vlasec/

Úterý 10. února 2015 v 0:31® jepice-zruseno

Lubova> Logický je obvykle tam dát vlasec bezbarvej. Výhodou barevnýho vlasce je podle mě jenom to, že je vidět – a to je zároveň i jeho nevýhodou. Já osobně měl awashimu která střídá žlutou a černou a obyčejně jsem nástrahu navazoval na tu černou část, na žlutou jsem si netroufl :-D Taky jsem měl kdysi vlasec svítivě zelenej nebo tmavě zelenej. Sice jsem na to ryby normálně chytal, jenomže tam bylo takový to klasický tlustý lanko na štiky, který by bylo vidět tak jako tak, takže nedokážu posoudit, jakej to mělo vliv … Teď už mám jenom bezbarvej nebo jemně nahnědlej průhlednej, nebo tmavozelenej průhlednej a tyhle jemný odstíny rybám určitě nějak zvlášť nevadí. Je pravda, že nechytám na extraprůzračnejch pstruhovkách.

Pondělí 9. února 2015 v 16:51® Lubova
Lubova

Ahoj, chtel bych se zeptat jakou roli ma barva vlasce pri privlaci. Rusi napr zluta ,oranzova , cervena nebo je spis dobra pruhledna (cira) ci tmave zelena? Diky za odpoved

Pátek 6. února 2015 v 16:59® BigMike

štička17> nějaké gumy, něco hlaviček různých gramáží, nějaký ten w. Kenart a hlavně buď co nejvíc u vody a měj nástrahy ve vodě – ona si to ryba najde. Klidně i ty plandy bych nasadil, je to už zapomenuté, neokoukané a za pár šlupek! A až to přijde do módy, a že jo, budeš v náskoku.))

Pátek 6. února 2015 v 11:01® mastrof

štička17> zkus gumové nástrahy a třpytky,tam je cena příznivější;)

Čtvrtek 5. února 2015 ve 22:48® štička17

Mr.Štikáč> právě proto moc nechci investovat do drahých woblerů ;-)

Čtvrtek 5. února 2015 ve 21:20® Mr.Štikáč
Mr.Štikáč

Sticko 17 koukni na salmo woby na ty lapam mrsky zubaty ja ;-) nebo kanadsky rollo ,ale jak se to zde nedavno probiralo vody sou celkem dost prochytany aspon tam kam vobcas zajedu a na zvukove woby skoro nic ,Radsi zatim neporizuj nic drahyho vona takova rapalka za 260,– chycena nekde v korenech v ledove vode celkem nasere(kdyz ji tam musis nechat )

Čtvrtek 5. února 2015 v 16:02® štička17

dam> Nástrahy :-)

Čtvrtek 5. února 2015 ve 14:11® skwor
skwor

štička17> Takhle se to moc poradit nedá, musíš vědět kam a na co ten wobler chceš. Jestli Ti jde o cenu, tak místo no name plasťáků koukni na některé polské výrobce, třeba Kenart.

Čtvrtek 5. února 2015 ve 13:56® štička17

dam> ok, a doporučíte mi nějakou dobrou značku a nebo samotný woblery?:)

Středa 4. února 2015 ve 22:50® dam
dam

štička17> ten zbytek kolem 50 kaček a o něco více bude podle mě šrot…radši jeden lepší než 10 šmejdů

Středa 4. února 2015 ve 22:47® dam
dam

štička17> koukám, že tam mají hlavně Rapalu…v oddělení lov vlečnými sítěmi…dlouho jsem se tak nezasmál…:-))

Středa 4. února 2015 ve 20:56® štička17

Ahoj rybáři/ky! nemáte někdo zkušenosti s woblery z decathlonu? kdyby ano tak prosím s kterými,)))

Středa 4. února 2015 ve 20:07® štička17

Dobrý den, můžu se zeptat jestli tady není rybář/ka, který byl na revíru LABE 22 ? V létě tam pojedu a chci se zeptat co jsou tam za nejlepší nástrahy a jaké druhy ryb se tam nejčastěji vyskytují. :-)

Středa 4. února 2015 v 10:53® daivids

Panove omlouvam se ze jsem nemel metr ale je to pravda u nas po deseti min chytne kazdy kdo chce a pocasi ze je takovedle jake je za to nemohu a kdby jstechtely vedet na co to chytam tak tomu neuverite

Úterý 3. února 2015 ve 14:54@ Palivec

Nils Master> Podíval jsem se a vidím, že amazon i D, i UK a dtto eBay UK tahají údaje o cenách Strike King s nějakou chybou. Zajednu nástrahu 200 dolarů nebo EUR je nesmysl. Když se podíváš na stránku prodejce, najdeš v porovnání s eBay, či Amazon nicotné ceny. Nejlevnější kusová nabídka je od Alibaby, ale ta je na 1000 více kusů z Číny. Mám dojem, že tam je ten problém. Podívej se sem: http://lnk.sk/st3

Úterý 3. února 2015 ve 14:02® Nils Master
Nils Master

nevíte kde se daj sehnat gumy od Strike King, v ČR, Evropě? z USA je to pálka jak hovado i přes Ebay… chtěl bych je zkusit, nějaký typy mě zaujali dost

Úterý 3. února 2015 ve 12:14® Klobasa
Klobasa

skwor> Přesně tak, deset čísel je rozdíl velkej, ty kudličky nemaj ani šedesát a pozdní podzim taky vypadá jinak.

Úterý 3. února 2015 ve 12:00® skwor
skwor

daivids> Ale! Tohle přece není 10cm rozdíl, nelakuj nás.

Nils Master> SG má pěkný věci. Mám od nich 19cm gumy, ale to už je multíková záležitost.

Úterý 3. února 2015 v 10:57@ Palivec

Palivec> Vidím, že to momentálně většina eshopů nemá skladem a ti, co objednávku berou , slibují dodávku v březnu. Ale to nakonec nevadí, času je dost. Ta menší štička (20 cm) je za cca €18, ta větší za €30. Už jsem přišel o takové velké gumy v barvě duháka a potočáka při prvním nahození…

Úterý 3. února 2015 v 10:48@ Palivec

Nils Master> Koupit se to dá, ta velká je dost mastná, i tak to objednávám. Nějak mi ty štičky ušly. Dík za upozornění. http://www.fishingmegastore.com/…e~23899.html

Najde se všechno, třeba 150 gum za 10 liber: http://lnk.sk/ssY

Úterý 3. února 2015 v 10:35@ Palivec

Nils Master> Proč? Chytám štiky na přibližně stejně velké woby v barvách štiky. Proto mi asi neukusují kevlar, aramid resp. FC, protože nemají malou nástrahu až v jícnu.

Úterý 3. února 2015 v 9:46® Nils Master
Nils Master

škoda, že tu nemáme takový štikový vody kde by se to dalo používat :-D

Úterý 3. února 2015 v 8:30® Klobasa
Klobasa

Deaf> Dobrá práce Míro, zase vydřená rybka, těch si cením nejvíc. Pět hodin je dost. Na těch boatech je asi sakra studí pudelka.

Pondělí 2. února 2015 ve 21:15® daivids

štiky 70 a 80cm pozdní podzim

foto/diskuze/privlac/2015/th-img111974.jpg