Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 7. července 2002 v 19:49® Pepek

Děláme na tom, abychom zde měli řadu článků nejen o feederech, ale také o mušce či plavané. Přemlouváme některé lidi, aby psali, aby se toho nebáli, tak uvidíme, koho z nich přemluvíme. Venca, který stráví u vody ročně stovky hodin, přičemž se intenzivně zaměřuje na přívlač, či jiný lov dravých ryb (relaxačně dělá plavačku), ani já všechno nemůžeme fundovaně obsáhnout. Takže jsme rádi za každého, kdo jde do toho s námi. Pokud se někdo z vás něčemu věnuje intenzivněji a má z toho solidní praktické zkušenosti, pak ve volných chvílích pište pro internetové rybářské impérium Chytej. cz.

Neděle 7. července 2002 v 17:56

Zaujal mne ten článek pana Thieleho o feederech, o kterých slýchám hlavně v souvislosti s lehkou přívlačí. Mohli byste zajistit i další články o feederech?

Neděle 7. července 2002 ve 14:49@ Karlos

Václav:To máš pravdu,co je jednu sezonu bomba může být druhou propadák,to znám.

Neděle 7. července 2002 ve 14:36@ Václav Fikar

Karlos: Něco – nějaký článek – určitě dám na podzim, musím sbírat materiál. Ono to není jen tak posbírat materiál, ověřit a vyloučit řadu věcí, a taky nachytat ryby. To ale asi víš sám nejlépe. Proto nikdy nepíšu články na základě zkušeností z pouhé jedné sezóny. A já začal s noční přívlačí teprve vloni, takže letos je to má druhá sezóna. Chce to čas. Dopoledne jsem běhal s marmyškou (to byl zase tanec, hlavně tedy plotice šly), večer zase vyrážíme na noční přívlač.

Neděle 7. července 2002 v 11:48@ Karlos

Mirek:Co by ses omlouval. Candáta mam vždycky malé,asi je to lokalitou. Mám pocit že se houfují podle ročníků jako okouni. Václav:Nikdy jsem v noci nevláčel,nechceš sem šoupnout nějakej článeček o noční přívlači?Násta­hy,ůlovky. a nějaké fotky tu taky chybí. Co?

Neděle 7. července 2002 v 8:07@ PhDr. Lukáš Skála

U nás na Vltavě už jsem také ulovil pár hrouzků na malé marmyšky. Je zajímavé, jak ta malá rybka dokáže razantně zaútočit na kořist. Nezažít to, nevěřil bych. A také se mi již podařilo ulovit hrouzka na rotační třpytku, jak o tom psal kdysi v nějakém rybářském časopise pan Fikar. Tehdy jsem tomu nechtěl příliš věřit, ale teď už z vlastní zkušenosti vím, že to skutečně je možné.

Neděle 7. července 2002 v 8:01@ Václav Fikar

Mirek: Děkuji za ten příspěvek o feederech. Myslím, že je docela slušný. první část už se na Chytej. cz objevila, druhá tam bude brzy také.

Neděle 7. července 2002 v 8:00@ Jakub Rajmont

Hrouzci na marmyšky? Je to vůbec možný?

Neděle 7. července 2002 v 7:57@ Václav Fikar

V noci jsem nemohl sledovat diskusi, protože jsme se s kamarádem věnovali noční přívlači (tentokrát však z toho byl jenom cejn – 56 cm – chycený hlubinným woblerem za hřbetní ploutev – takže fotky a hybaj zpět do vody). Karlos: Candáty konkrétně na marmyšku mám zatím dva – 48 cm a asi 25 cm. Pravdou ale je, že se na ně nijak nezaměřuji – to spíš na tlouště, okouny, boleny a od letošky i svým způsobem hrouzky. Hrouzci na marmyšky – momentálně se tím na Ohři docela bavím.

Neděle 7. července 2002 v 1:30® Mirek

Těžce začínám žrát tenhle pořad. Škoda, že se net dostanu zase až začátkem srpna. Celou dovolenou budu smutit.

Neděle 7. července 2002 v 1:25® Mirek

Karlos: Tomu rozumím. V tom případě je má smůla nebetyčná v podstatě u všech druhů ryb. Úlovků poměrně dost, velikost hanebná. Nechtěl jsem se Vás nijak dotknout.

Neděle 7. července 2002 v 0:51@ Karlos

Mirek:Myslel jsem obecně na všechny způsoby lovu,v mém případě hlavně na přívlač. Prostě je neumím nebo mam smůlu.

Sobota 6. července 2002 ve 22:47® Mirek

Karlos: Tomu říkám teorie relativity v praxi. Co bych dal za noční můry v podobě candáta 65 na marmyš!!!

Sobota 6. července 2002 v 18:32@ Karlos

Václav:To ano,navíc na marmyšku můžeš chytit opravdu všechny druhy ryb. Povedl se ti někdy nějaký candát na marmyš?Ta ryba je moje noční můra,mám na ně smůlu. Můj největší je 65 a nemůžu tu hranici prolomit.

Sobota 6. července 2002 v 18:21® Pepek

Karlos: To srovnání s plavanou je výstižné, i když to neplatí jen u lodí. Poslední tři dny vídám na řece plavačkáře, jak se trápí s rybičkama (chytají to na dravce). Já přitom vedle nich mrskám celkem bez problémů na marmyšky oukleje, plotice nebo okounky. Někteří z nich si ke mně dokonce přišli pro nějakou tu nástražní rybičku…

Sobota 6. července 2002 v 16:05@ Karlos

Petr:O tom Dunaji jsem někde četl,bolenů jsou tam prý mraky a trofejních. Bohužel to mám trochu z ruky:-) Václav:To budu muset vyzkoušet,nevím jak se budou chovat v proudu,zatím je používám jen v klidné nebo mírně tažné vodě těsmě u břehu nebo z lodky. Z lodě je to někdy úspěšnější než plavaná,alespon na Sázavě.

Sobota 6. července 2002 v 15:33@ Zbyněk Strádal

Kolega z práce mi dal vaši adresu, máte to dost dobrý. Jen mi tu chybí více příspěvků o kaprech a amurech. Čau

Sobota 6. července 2002 ve 13:52@ Petr Vostárek

Chlapi, o těch bolenech na slovenském Dunaji fakt nikdo nic nevíte?!

Sobota 6. července 2002 ve 13:50@ Václav Fikar

Karlos: Já ty marmyšky s dírkou na konci mám, přivezl jsem si je z výstavy v Brně, kde je prodával Sláva Mezencev. Skutečně létají dál, ale stále si teprve zvykám na tu jejich drobátko odlišnou polohu, resp. chování. Není to rozdíl zásadní, ale přece jenom malý je.

Sobota 6. července 2002 v 11:44@ Karlos

Václav:Mě spíš vyhovuje vertikální,teda zvedání a spouštění ale je to jak říkáš podle momentální situace a charakteru vody. Zajímalo by mě jestli někdo používá marmyšky s dírkou na konci tělíčka které jsou určené ůdajně právě na odhoz. Viděl jsem je jen jednou a nemám je. Musím si nějaké vyrobit a vyzkoušet.

Sobota 6. července 2002 v 10:21

Tloust 52 cm? Tak to bych chtel taky chytit. zatim mam nejvetsiho 40 cm. Na ty vychytrale mazaky nemam stesti. Asi na ne nemam…

Sobota 6. července 2002 v 9:44@ Václav Fikar

Karlos: Horizontálně, nebo vetrikálně? Jak kdy – podle momentálních podmínek, charakteru vody a lovené ryby. Dnes ráno jsem na Ohři ulovil tlouště 52 cm (v proudu na desítku to byl vážně tanec) na marmyšku, kterou jsem vedl horizontálně. Samozřejmě, že však takhle sotva budu lovit pravidelně okouny. osobně mi víc sedí to horizontální marmyškování. Ale jak říkám, rozhoduji se podle situace.

Pátek 5. července 2002 ve 21:58@ Karlos

Jakub:Myslím že na té velikosti opravdu tolik nesejde,malé nástrahy jsou dráždivější. Beru to podle sebe,i kdyyž jsem přežranej tak jednohubka se do mě pokaždé vejde,nebo ne?:-) Venca:Na té Ohři marmyškuješ(nebo jak to nazvat)vertikálně nebo horizontálně?A jaké tvary používáš,rozděluješ to podle způsobu tahání?

Pátek 5. července 2002 v 19:52@ Jakub Rajmont

Koukám, že všichni byli na rybách ráno, když teď jsou na internetu. Karlosi, díky za to, že jsi mě uklidnil s těma marmyškama. Já se bál, že na velké okouny budu muset používat nějaké obří marmyšky. Takhle aspoň vím, že „na velikosti nezáleží“. Cha, cha, cha…

Pátek 5. července 2002 v 19:46® Pepek

Jakub: Na Ohři 18. Karlos: A když bys feeder nezvládl, což takhle jiné téma, třeba zaměření na nějakou rybu ve smyslu „Jak na ně?“. Zkus to, popřemýšlej…

Pátek 5. července 2002 v 19:40

Václav: Kde na Ohři?

Pátek 5. července 2002 v 19:38@ Václav Fikar

Před hodinou jsem se vrátil z ryb. Byl jsem na Ohři s marmyškama a šlo to jako o závod. Sice nic velkého, ale jinak okouni, malí boleni, plotice, skaláci i oukleje. Bylo to příjemné chytáníčko, akorát jsem doufal v nějakého velkého okouna. Tak jindy.

Pátek 5. července 2002 ve 12:01@ Karlos

Václav:Necítím se fundovaný na článek protože fídruju opravdu okrajově,nebaví mě sedět u vody a koukat na pruty. Jsem vyznavačem aktivní rybařiny,raději si tu rybu najdu než bych na ni čekal. Jakub:Taky tak okolo centtimetru. Podle mě jde o to jak s ní pracuješ,na tvrdém prutu pidimarmyš neucítíš takže to chce taky celkově sladit. Dávám tam cokoliv,od červa po mikrotwister. Prý je nepřekonatelné oko z okouna ale to jsem nezkoušel. Před týdnem jsem na Sázavě chytal oukleje pod lodí a chytl jsem snad všechnyy druhy ryb co v řece byly. Na 4mm marmyšku s jedním červem Cejny plotice hrouzky okouny,pěknej kapr utekl a na konec 60štiku těsně vedle kamarádovy nastražené rybičky. Mohl se pominout :-)

Pátek 5. července 2002 v 10:57@ Petr Vostárek

Pánové, rád bych se dozvěděl něco o bolenech na Dunaji. Na rybářský výstavě v Brně jsem se bavil s nějakým chlápkem ze Slovenska, který říkal, že tam jsou pořádný hovada. Prý vloni chytil tři kusy kolem 90 cm. Nevím, jestli to moc nenafukoval…

Pátek 5. července 2002 v 10:46® Pepek

Karlosi, nechtěl bys napsat jeden či dva články o feederech pro Chytej. cz? Máme tady odkaz feeder, ale zatím nemůžeme sehnat někoho, kdo by byl schopen nebo ochoten nám předat nějaké rady a zkušenosti. Popřemýšlej o tom.