Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 14. července 2016 v 11:46® dam
dam

Palivec> to už je slušný archív…ale myslím si, že spousta věcí, ne-li všechny, v pohodě použitelných…možná by se člověk až divil :-)

Středa 13. července 2016 v 7:37@ Palivec

Pěkná výbava.

Středa 13. července 2016 v 7:37@ Palivec

Pěkná výbava.

foto/diskuze/privlac/2016/th-img120131.jpgfoto/diskuze/privlac/2016/th-img120132.jpg
Pátek 8. července 2016 ve 13:44® Flash2016

Ja nevím já se jen ptám jestli tam jsou…a jestli to má cenu

Pátek 8. července 2016 v 8:48@ huhuicoctail

Flash2016> proč by to tam nemělo jít?

Čtvrtek 7. července 2016 v 19:14® Flash2016

Ahoj má někdo zkušenosti s vláčením na Ohři 2–3????jde to tam?

Pondělí 27. června 2016 ve 23:32® Klobasa
Klobasa

breca> Já jsem si udělal svojí míru, která je čtyřicet čísel.

Pondělí 27. června 2016 v 9:14® karasek
karasek

kelt>Tak to ti bude více sedět moderate,ale taky nečekej,že se bude chovat jak ten tvůj wpicker.Ten jsem si ale jenom nasucho ošahal na prodejně u Procházku v Novém Jičíně

Neděle 26. června 2016 v 15:47® kubas
kubas

breca> Jednoznačně by okoun měl mít míru, aby to mělo nějaký smysl, protože jinak to bude/může vypadat tak, jak popisuješ. Snad se to v nejbližší době změní…

Neděle 26. června 2016 ve 14:10® breca

Nils Master> já bych to chápal jako komplex něčeho. Okouni z vody mizí, dobře, vytvoříme jim podmínky a budeme je hájit, aby se mohli vytřít a žili alespoň půl roku v klidu a míru. A přijde 16.6. a já si půjdu nachytat okouny ve velikosti 7 – 10 cm jako nástražní rybičky. Což občas vidím v reálu. Nezdá se to kontraproduktivní? Mně tedy ano.

Neděle 26. června 2016 ve 13:43® Nils Master
Nils Master

breca> logicky nepotřebuje míru… je hajeny ve všech velikostech…

Sobota 25. června 2016 ve 20:47® Malenovičák
Malenovičák

U nás na Severní Moravě, je již okoun hájený a nemá míru.

Tento příspěvek byl editován 25.6.2016 20:47:58 uživatelem Malenovičák.
Sobota 25. června 2016 v 17:51® breca

Chlapci – přehlédl jsem, nebo míru opravdu nemá? V souvislosti s hájením okouna od příští sezóny jsem hledal, zda mu byla stanovena min. lovná míra a nikde jsem nic nenašel. Nepřipadá vám trochu nelogické, že hájíme rybu, která nemá míru? Tím nechci naznačit, že bych byl proti tomu, ale prostě mi to jen připadá jako poloviční řešení.

Pátek 24. června 2016 v 16:01® kelt
kelt

karasek> Tak ted úplně nevím který si mám vzít.. :-) Já se vláčce věnoval spíš okrajově, z loďky a ještě jsem používal UL wpickera 1–10g. Většina mých nástrah jsou marmyšky a smáčci do 10cm. U toho bych rád zůstal jen ze břehu.. :-)

Pátek 24. června 2016 v 9:18® karasek
karasek

kelt>ahoj,vlastním už nějakou sezónu GUIDE SELECT Dancer a musím říct,že je to slušný vykošťovák.Na malé smáčky zapomeň,tady ten jsem kupoval primárně do člunu,tahám na tom gumy 12 cm a 20g hlavy,prut to v pohodě dává.Za ty prachy ve výprodeji dobrý prut,pokuď máš rád rychlé pruty z tuhou páteří,tak ho ber,opravdu na něm cítiš každý drbanec,chvilku mi trvalo naučit se rozlišit jemné zachycení o hranu,nebo trávu.Pořád to byla rána do prutu jako záběr:-)

Čtvrtek 23. června 2016 v 16:05® kelt
kelt

Ahoj, chci prut na přívlač primárně ze břehu. Nástrahy menší max střední smáčci občas střední nebo menší wobler. Chtěl bych prut od Dragonu – zde jsem rozhodnut. Jen bych chtěl poradit zdali zvolit http://www.rsp-fishing.cz/…-2-70m-4-21g a nebo http://www.rsp-fishing.cz/…-2-52m-4-15g Díky za názor..

Pondělí 20. června 2016 v 19:53® Stanley.j

Palivec> Chlape,ty máš opravdu dost !!!!!!!! Spíš než chlap mě přijde,ze jsi někdo, kdo si s tebou v dětství nehrál a proto si takový chudák,jak se tu prezentuješ

Neděle 19. června 2016 v 19:26@ Palivec

Flash2016> Jsou tam a jde to tam!!!! Chytat si je budeš sám, nebo se mám dostaviť z Německa, kde budu, nachytat, vyčistiť a obalit do trojobalu?) Sežereš je sám s famílií, nebo i sežrat je mám za tebe? Nebráním se tomu! Jsem rybožravý! Nejradši mám sardinky. Ale píču stále radši.

Flash2016>

Neděle 19. června 2016 v 18:57® Flash2016

Ahoj, potřeboval bych pomoct. Chtěl bych jet v červenci někam na dravce a napadla mně Orlice 3 (Týniště nad Orlicí) tak se ptám jestli tam jsou a jde to tam???

Sobota 18. června 2016 v 18:47@ Palivec

dam> Samozřejmě píšu o Váhu 19a a 19b. Revíry jsou hned nahoře. http://www.srzruzomberok.eu/…reviry-.html

Dost lidí z ČR tam tradičně chodí. Mnohé slovenské rybáře štve to, že ty úseky jsou už několik let překvalifikované na „pstruhové“ místní vody a i člen SRZ si musí kupovat hosťovací známku za 10 EUR, i když má celoslovenské povolenky na vody lipanové a kaprové.

Sobota 18. června 2016 v 18:38@ Palivec

dam> Sleduj vodu, Váh pod Marou je snad stále vysoký a kalný. Když jsem byl na vejletě na Belej, byl jsem se podívat i na Sihoti, Váh byl malý a čistý. Asi se tam vypravím. Ale pod Marou je to jiné. Mara je plná a prútok je vysoký. Znáš snad toto: http://www.shmu.sk/sk/?… Bešeňová je teď dobrá. Mikuláš OK dlouho: http://www.shmu.sk/sk/?… Stav vody ovšem neříká nic o kvalitě vody. Orava je už dlouho malá, ale kalná jako bílá káva. Tam se na přívlač ale nedá, až koncem roku. To ty ale určitě víš. Pokud ti nejde o maso, tak na přívlač jsou teď asi nejvděčnější ChaP-úseky nad RK a vyrovnávačka v Bešeňové. Mládenci z RK do úseku ChaP systematicky ládují velké ryby.

Sobota 18. června 2016 v 18:28@ Palivec

dam> Myslím, že momentálně nezná nikdo Belú tak, jako Jano Bartko. Je to jeho domovská voda a on je stále špičkový muškař, uspěšný na MS v mušce. Nejvýš byl jako jednotlivec myslím, na MS na N.Zélandě (snad devátý. Ty to asi víš, to píšu spíš pro jiné. Čeští repre muškaři jej znají(spíš ti starší). Bartko je král Belej.

Sobota 18. června 2016 v 18:23@ Palivec

Stanley.j> No, ja se sem podívám průměrně 1×, 2× za měsíc. Ani nevím. Většinou mrknu, o čem je článek a jdu pryč. V minulosti jsem tu toho nakecal pod různými nicky dost, ale to tady byl ještě Osprey. Jsem dost starý, protivný a konfliktní. Pro někoho, nebaví mne ti, co se ptají na blbosti dřív, než si o problému něco přečtou. Víš, krom novinek byl na rybářských serverech jako je MRK, Chytej, Nachytáno a pod. řešen snad každý problém a mnohé diskuse jsou obnovovány jen proto, že někdo nečte a řeší se to samé, co bylo už 10× detailně rozebrané. Ale nikomu se to nemůže zakazovat, aby se zeptal, to jistě ne.

Sobota 18. června 2016 ve 12:57® dam
dam

Palivec> vypadá to, že se tam příští víkend podívám…případně na Váh a Maru :-)

Sobota 18. června 2016 ve 12:56® dam
dam

Palivec> jj, poznal jsem se sním ještě když byl v obchodě, byli jsme s ním spolu s MF na Belé, je moooc šikovný, a zná to tam jako málokdo :-)

Pátek 17. června 2016 v 18:09® Draky
Draky

kubas> Néééé neblázni, to je max na zakrmování. :-D :-D

Pátek 17. června 2016 v 17:51® kubas
kubas

Draky> To já už jsem se právě bál, že chceš chytit rybu na něco z těch krabiček :-D :-D :-D .

Pátek 17. června 2016 v 17:01® Stanley.j

Díky Draky a tobě Palivec také,sice jsem tu registrovaný nějakou dobu ,ale o vyhledávači nevím. Nejsem tu možná tak často jako ty,ale přesto díky.

Pátek 17. června 2016 v 10:13@ Palivec

Palivec> Doplním, že Bartko byl jistý čas kolega Maťa F. Maťo prodával rybářské krámy u Bieneka v ZA, Bartko vedl Bienekovu (Riverland) prodejnu v LM (myslím, že už neexistuje, Bartko teď šéfuje prodejně Esoxu nedaleko Tesca v LM).

Pátek 17. června 2016 v 10:09@ Palivec

dam> Král Belej, Janko Bartko tam pravidelně chytá krásne ryby. Dali si ho i do hlavičky organizace v LH. Je to ten usměvavý „pánko“ na pravé straně. http://www.mosrzlh.sk/aktuality

Na webu jsem se dočetl, že ten úsek od dálničního mostu v Dovalově po soutok s Váhem na Borové sihoti, prosazoval Bartko jako ChaP už před více roky. Nakonec se mu to podařilo. Stejné je to na Váhu v RK, úsek od Jamboráku po most u nádraží, plný krásných lipanů, je také ChaP.