Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 31. května 2016 ve 21:46® Nils Master
Nils Master

už sem to našel http://portale.fipsas.it/LinkClick.aspx?…

http://portale.fipsas.it/LinkClick.aspx?…

no 3–9.mísot nebyl moc rozdíl--- Ale Slováci hodně ulítli ostatním no :-D

Tento příspěvek byl editován 31.5.2016 21:47:43 uživatelem Nils Master.
Úterý 31. května 2016 ve 20:15® hraji
hraji

jepice> omlouvám se tímto družstvu Mongolska, že jsem jim upřel poslední místo.

Úterý 31. května 2016 v 19:49® jepice-zruseno

hraji> Naši byli sice 9., ale poslední byli Mongolové (závodilo celkem 17 družstev). Ten tvůj odkaz je fajn, ale výsledková listina má další stranu.

Tento příspěvek byl editován 31.5.2016 19:50:02 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 31. května 2016 v 19:16® hraji
hraji

Nils Master> naši byli poslední, 9., vyhráli Slováci. http://www.mrk.cz/diskuse.php?…

Úterý 31. května 2016 v 17:27® Nils Master
Nils Master

Ví někdo jak dopadlo to MS v přívlači? případně link na výsledky? Dík

Úterý 24. května 2016 ve 13:38® u.x.a
u.x.a

Klobasa> díky.. máš to u mě..

Pondělí 23. května 2016 v 19:56® Klobasa
Klobasa

u.x.a> Hotové a vyřízené.

Pondělí 23. května 2016 v 18:58® u.x.a
u.x.a

Klobasa> pozdravuj všechny kromě, bosanace a medvěda… dík

Pondělí 23. května 2016 v 18:55® Klobasa
Klobasa

u.x.a> Konkrétně komu? Ale nepiš víc jak dvě jména lidí co nemáš rád, jinak považuj svou žádost za bezpředmětnou;-)

Neděle 22. května 2016 ve 23:27® u.x.a
u.x.a

Klobasa> docela jo, chci aby věděli že se mám dobře a tak.. máš strach vyřídit vzkaz co??

Neděle 22. května 2016 ve 22:54® Klobasa
Klobasa

u.x.a> Zatím ne, trápí tě to moc?

Neděle 22. května 2016 v 17:14® u.x.a
u.x.a

Klobasa> tak co pozdravoval si kluky vedle ode mě?? co říkali?

Tento příspěvek byl editován 22.5.2016 17:14:58 uživatelem u.x.a.
Čtvrtek 5. května 2016 v 8:16® jepice-zruseno

regulus> no já si netroufám soudit, duháka přes 45 cm jsem ještě nechytil, a ty klasický, i když jsou s dorostlýma ploutvema, mi přijdou podobně bojovní jako obecňáci nebo siveni. Můj názor je ten, že by se duháci na tekoucí vody dávat snad ani neměli. Myslím si ale, že nasazovaní přerostlí potočáci z různých chovů také nejsou vždy výhrou. Zvlášť když se do vody dostanou v období tření jiných druhů.

Středa 4. května 2016 ve 23:29® regulus
regulus

jepice> trošku se mýlíš, takovej duhák, kterej přežije sezónu a dorostou mu ploutve, navíc když je jak píšeš hmotnější, je docela tóčo. Druhá strana mince je ovšem ta, že je to nepůvodní ryba, takže já osobně z nich nijak nadšenej nejsem.

Středa 4. května 2016 ve 23:06® jepice-zruseno

dav> já ti nevím, jestli se dá říct, že duhák víc tahá, třebas ty násaďáci moc extra netahaj, ale třeba v proudu může hmotnější duhák klást celkem odpor.

Úterý 3. května 2016 ve 22:12® dav

jepice> Díky za rady a pomoc, úplně mi mluvíš z duše. Na řece k lovu tloušťů, pstruhu a dalších dravců preferuju voblery a třpytky a na stojáku zase gumy pak třpytka a voblery občas. Nevím proč, nevím jak, ale asi to bude tím to prostě neumím. Vždycky žasnu jak Scanix mastí boleny, tlouště a další dravce v podstatě jen na gumídky, nechápu jak to děla. Na tlouště nasadím twistry nebo smáčky párkrát do roka.

Co se týče toho padání ryb, to je holt a asi i bude nekonečnej boj. Mě se zdá že mi víc padá potok než duhák, ten někdy skáče až hrůza, někdy se až divím že sem neztratil víc ryb. Upřímně mám radši víc duháka než potočáka (víc táhne, víc skáče). Možná mě za to budou chtít někteří ukamenovat, ale budiž. Dřív sem dělal to, že jsem měl brzdu natvrdo. Teď si ji líp sešteluju, ikdyž ryby nejsou bůhví jak velký a pomohlo mi to, trošku víc si je vychutnám. Ale problém to úplně nevyřeší, faktorů je spousta (ryba se úplně netrefí a stačí trochu přitáhnout a papá), možná se optat profiků, třeba dam.

Úterý 3. května 2016 v 9:44® jepice-zruseno

Když už jsme u těch rad, tak bych potřeboval vědět co mám dělat, aby mi pstruzi nepadali. Bez ohledu na typ háčku mi pstruzi na přívlač padají (pokud chytám jiné druhy a nebo na mušku, tak nemám problém). Kolega mi poradil použít tvrdší prut, což pomohlo jen částečně. Normálně mi to je v celku jedno, pstruh vyskočí a spadne a já chytím jinýho, ale třeba na závodech mě to bude mrzet.

Úterý 3. května 2016 v 9:35® jepice-zruseno

dav> Pokud mohu přispět i já, tak potvrzuji, že v řasách pstruzi jsou velmi rádi. Já chytám rád na rotačku, ale je pravda, že plandavka často funguje ještě lépe. Je zajímavé, že Ti na plandavce ryby drží, protože já někdy musím na jednoháček dávat nějakou gumku, aby to lépe trefovaly. Pokud Ti ryby berou na plandu, tak myslím, že není potřeba chytat na gumy. Ty já používám spíše na hlubší místa, kde často ani řasy nejsou a hlavičku dávám takouvou, abych to dostal ke dnu – teda především podle síly proudu. Dobré je také koupit velké wolframové kuličky dát je na muškařské háčky (David sem na to kdysi dával návod). Abych řekl pravdu, tak gumy uplně nepreferuju a chytám na ně až když vím, že jsou někde ryby a nejdou na třptku nebo woblera, často je rotačkou najdu, když vidím, že se za tím zvedají, tak je pak jde na tu gumu z toho místa doslova vybrat.

Tento příspěvek byl editován 3.5.2016 09:39:43 uživatelem jepice-zruseno.
Pondělí 2. května 2016 ve 12:29® dav

HaD> Zdar Dejve, asi tě začnu milovat :-) , manželka to těžce ponese – vaše plandavky jsou naprosto bombový. Nevím čím to, ale je holej fakt, že zahájenou a další vycházky na pstruhovku jsem odchytal jenom na ně a fungujou bezvadně, už loni jsem se k nim tak trochu vrátil, skoro každá ryba co zabere tak vytáhnu, jen minulou středu se potok cca 40 cm odporoučel (klasika :-(( ) zatímco ti menší skokani doskáčou až do podběráku. Je taky zajímavý (a dost možná v tom tkví ta účinnost), že na ně moc nechytají řasy, samo občas se to stane. U ostatních nástrah škoda mluvit, řada hodů vyjde na prázdno či spíš na zeleno a chytání brzy přestane bavit. Jen tak dál kluci. Potřeboval bych jen trochu poradit, podle tvých fotek dáváš s vašima gumkama pstruhům pěkně na zadek – jak to hlavně vodíš a s jakou sestavou (prut, navi, vlas – podle fotek dáváš asi fluo vlasec přímo na jiga, hlavička 1 g tipuji, smáčky hlavně ty nejmenší a nymfičky)? Zkoušel jsem to ale nic moc, dost mě omezujou již zmíněný řasy. Díky moc za radu a ať se daří.

Neděle 24. dubna 2016 v 16:21® brachstep

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá na Hněvkovicích, nikdy jsem tam nebyl a co jsem koukal na netu, tak je dno plný pařezů. Tak bych byl rád za informace, případně tip na místo a info,jestli to má cenu bez loďky. Díky

Pátek 22. dubna 2016 v 11:18® František Helm

Dobrý den, neslyšel jste náhodou někdo o nástrahách na dravce bez háčku? Prý to tahá nějaký kluk ze slovenska a je to nějaký divný plast, do kterého se prý asi nějak zakousnou zuby a nepustí? Netuším, říkal mi to kamarád, ale nevím jestli není bizon. Děkuji

Úterý 19. dubna 2016 ve 14:52® Klobasa
Klobasa

jepice> Taky vím kam na potočáky na mimopstruhovku, ale je to o tom času a hlavně já jsem strašně línej brzy ráno vstávat a někam jezdit, radši na rybách budu do noci, takže se asi nedobrovolně dám na sumcařinu. Jihočeši jsou divní a všechno dělaj tak nějak podivně jinak:-|

Úterý 19. dubna 2016 v 9:07® jepice-zruseno

Klobasa> Já jsem naposledy chytil pstruhy obecné na Vltavě 7. Měli cca 15 cm :-D Nevím, proč by měl zrovna David jezdit na pstruhy 50 km a dál – vím o mimopstruhovce, kde jsou pstruzi kousek od Téčka a myslím, že na pstruhovkách v okolí se také nějací najdou :-D

Letos si budu kupovat jihočeskou pstruhovku, ještě nevím jestli na celý rok nebo jenom na tři dny, kdy nám tam uspořádají závody, ale vůbec se mi ty jejich kulišárny nechce podporovat :-D

Tento příspěvek byl editován 19.4.2016 09:11:34 uživatelem jepice-zruseno.
Pátek 15. dubna 2016 v 17:24® Klobasa
Klobasa

HaD> O lennost nejde, jde o čas.

Pátek 15. dubna 2016 v 17:23® Klobasa
Klobasa

HaD> To nemám, já myslel že Ty máš:-(

Pátek 15. dubna 2016 v 16:19® HaD
HaD

Klobasa> průměrně jezdím za pstruhy 50–130 km. Nesmíš bejt línej. BTW: stále prut nemám – nikdo se neozval, neposlali ho – máš na ně kontakt?

Pátek 15. dubna 2016 v 16:08® Klobasa
Klobasa

HaD> No nazdar, to se někdo má, u nás v okolí pstruzi moc neplavou:-(

Pátek 15. dubna 2016 v 15:47® HaD
HaD

Drazí kamarádi, rybáři, přeji všem úspěšné zahájení pstruhové sezóny!

Pátek 8. dubna 2016 ve 20:27® Nils Master
Nils Master

Už je to objednáno, už je to hotovo!!! Snad bude do zahájení doma…

Tento příspěvek byl editován 8.4.2016 20:28:01 uživatelem Nils Master.
foto/diskuze/privlac/2016/th-img118739.jpg
Pátek 8. dubna 2016 v 7:51® jepice-zruseno

dam> Podle mne se to nebude řešit pořád, ale jenom do té doby, než bude nějaká jiná firma stejně obchodně úspěšná. Ale v ČR existuje taková setrvačnost, že to pár let potrvá.

Tento příspěvek byl editován 8.4.2016 07:53:43 uživatelem jepice-zruseno.