Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 15. června 2015 ve 20:47® BigMike

Nils Master> vláčí se všude od ledna, vybraní jedinci včetně vedoucího RS v kraji tomu říkají „muškaření“! Když jim to zákon prý umožňuje. No, byly také podniknuty jisté kroky, stěžují si z celé republiky, už to má rada na jednání – jsem zvědav. No, v Čel. prý šlo o woblera! Ale nikdo to asi neřešil. Ten samý den jsem napsal do ČB na inspekci život. prostředí stížnost na majitele mlýna Beneš – MVE jela, přes jez nic, tak jsem zvědav na rezumé.

Pondělí 15. června 2015 ve 20:39® pemalda
pemalda

Tak ať se daří kolegové:-)

Pondělí 15. června 2015 v 19:01® Nils Master
Nils Master

David H.> fotka z místa, kde se vláčí už od května :-D …

Pondělí 15. června 2015 v 18:48® Scanix
Scanix

Tak bando, preju vsem zitra paradni zahajeni a pak jeste lepsi zbytek sezony, zlomte prut ;-)

Pondělí 15. června 2015 v 18:32® Petula
Petula

David H.> tak to ať se nám daří,já otestuji chuťové buňky sumců.

Pondělí 15. června 2015 v 18:11® HaD
HaD

Petula> já budu hledat čistou a štiky :-) Na to se dlouho hodně těším!

Pondělí 15. června 2015 v 17:58® Petula
Petula

David H.> Snad bys sumcem nepohrdl :-)) ,má to svou výhodu taková kávička,má být zataženo,takže je můžeš zkoušet s relativní šancí i přes den.

Pondělí 15. června 2015 v 17:25® wopen

Tak jsem taky chtěl jet na Lužnici, ale to je děs, kakao z polí udělalo svoje:( Jak v Táboře, tak i výše proti proudu to je hnus, tak na sumce a to ani skoro voda nepřibyla, tak málo vody jsem na zahájenou snad neviděl. Asi bude jistější nějaký rybník nebo pískovna. Tak, ať Vám to kouše a kdyby ne, tak se s některými sejdeme na kafíčku:)))))

Pondělí 15. června 2015 v 16:45® Draky
Draky

Kralu021> To víš, štěstí přeje vybaveným. :-D

Pondělí 15. června 2015 v 16:42® Pecky

Chlapi, nevíte někdo jak vypadá Jizera, jestli je hodně zkalená? díky..

Pondělí 15. června 2015 v 16:33® skwor
skwor

jepice> Celou zimu jsem rybářské nákupy skladoval do jedné igelitky a dneska přišel čas to rozházet do krabic. No a třeba u gum už ten skladovací prostor povážlivě ubývá. Naopak woblerů sebou nosím jenom jednu krabici, co které vybírám osazenstvo podle toho, kam jedu.

Pondělí 15. června 2015 v 16:20® HaD
HaD

pemalda> Já barevný už vyhledávám – ono dobře vidět dráhu letu, pozici nástrahy apod. Má obrovskou cenu!

Pondělí 15. června 2015 v 15:47® HaD
HaD

Tady u nás je to snad jen na sumce – plná řeka kávičky :-)) )

foto/diskuze/privlac/2015/th-img114293.jpg
Pondělí 15. června 2015 v 15:41® Kralu021
Kralu021

Draky> máš toho skoro víc jak u nás v Rybářským krámě :-) :-) :-)

Pondělí 15. června 2015 v 15:04® jepice-zruseno

skwor> Co na tom dáváte dohromady? Já mám pořád stejný krabice, jenom do nich průběžně dosejpám. Zejtra si vezmu to stejný, co jsem měl před tejdnem na Štěchovický.

Pondělí 15. června 2015 ve 12:25® skwor
skwor

Draky> Po dvou hodinách se mi to taky povedlo dát dohromady :-D

Pondělí 15. června 2015 ve 12:09® Draky
Draky

Už jenom nahodit. :-D

foto/diskuze/privlac/2015/th-img114288.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img114289.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img114290.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img114291.jpg
Pondělí 15. června 2015 v 8:19® skwor
skwor

pemalda> Ty lanka už jsem viděl, to bych docela vyzkoušel.

Tak já se dneska do těch příprav pustím taky. Hezkou zahájenou přeji.

Neděle 14. června 2015 ve 22:35® pemalda
pemalda

jepice> A to motání trojháčků je s tím téměř nemožné.

Neděle 14. června 2015 ve 22:31® pemalda
pemalda

jepice> Naopak.Známý od kterého to mám to zkoušel na pstruhovce s malinkejma vobama a nemá to naprosto žádný špatný vliv na chod.Až to otestuju osobně,tak dám vědět.

Neděle 14. června 2015 ve 22:23® pemalda
pemalda

BigMike>

jepice> Tak s tou šňůrou jste mě uklidnili.Trochu jsem z té barvy měl obavy.

Neděle 14. června 2015 ve 22:22® jepice-zruseno

pemalda> Ten drátek vypadá pěkně, myslím, že se to nebude tolik motat kolem trojháčků. Ale zajímalo by mě, jestli to u klasickýho woblera nekazí chod nástrahy.

Neděle 14. června 2015 ve 22:19® jepice-zruseno

pemalda> Podle mě to je u šňůry jedno, měl jsem taky takovou barvu.

Neděle 14. června 2015 ve 22:08® jepice-zruseno

BigMike> Podle mě je to jenom kopie Rapaly. Co jsem měl rapaly, tak třeba u plastovýho husky jerka se po štičích zubech nezačala loupat barva a i bublinky v plastu napovídají, že to asi Rapala nebude.

Neděle 14. června 2015 ve 22:03® pemalda
pemalda

BigMike> Jo skoro,jen ten prut už je z druhý ruky.Na novej bych neměl.Ale je jak novej:-)

Neděle 14. června 2015 ve 21:58® BigMike

pemalda> koukám, novej prut, novej naviják, nová šňůra…:)

Neděle 14. června 2015 ve 21:56® BigMike

pemalda> já fluo, nejlépe Fire line chytám co se tu objevila! Občas něco tmavšíhonebo jinou značku, ale 90% na fluo a nemám pocit, že by to někdy rybám vadilo! A když, neřekly mi to.)

Neděle 14. června 2015 ve 21:55® jepice-zruseno

Deaf> Já jsem měl stejné vloni, měl jsem je normálně z nějakého obchodu v ČR, teď jsem chtěl stejný, nekupoval jsem je tedy naslepo. Jeden má bubliny v lopatce, ostatní maj porůznu bubliny v tom plastu. Jsou těžké, to znamená, že daleko lítají a relativně rychle klesnou po nahození do hloubky. Já s nimy chytám s kratším prutem, nahodím je, nechám padnout ke dnu a trhavými pohyby špičkou k hladině zároveň navíjením přitahuji docela rychle k sobě (teď jsem u vody slyšel nějaký kolegy, že tomu říkaj tvičing). Tímhle způsobem jich dost zatvičuju do nějakýho kmenu na dně, takže nízká cena se opravdu hodí. Když jsem chytil štiku, tak se z toho potom postupně loupala barva. Háčky jsou špatné, zhruba polovina má jeden nebo dva hroty tupé. Pevnost moc neřeším, mám na ty menší woblírky většinou šestnácku vlasec a tenký wolframový lanko. Dávám na to háčky z tenčího drátu, akci nástrahy to neuškodí. Potěšilo mě, že to dorazilo už asi za 14 dní. Kupovat ty voblery metodou pokus omyl by se asi nevyplatilo.

Neděle 14. června 2015 ve 21:53® pemalda
pemalda

Dlouho sem odolával barevným šňůrám,ale pro letošek sem ji vzal na zkoušku.Máte s nima někdo špatné zkušenosti?

foto/diskuze/privlac/2015/th-img114285.jpg
Neděle 14. června 2015 ve 21:48® Nils Master
Nils Master

no stav Lužnice aspiruje na nejhorší Lužnici na zahájení :-D … Ale třeba to právě pude…

Každopádně stoupá a je jak kafe, nahoře všechny potoky hotovo, kafe kafe, plaváky roku a pole šli…

Takže na zahájení to vypadá na kafe, kor jestli bude ještě pršet přes noc…

No to jsem fakt zvědavej… gumovačka asi holt nebude, ale budou woblerci :-D