Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 19. května 2015 ve 22:31® Draky
Draky

jepice> Nebyl čas, ptát se, kdo je kdo. :-D

Úterý 19. května 2015 ve 21:41® jepice-zruseno

Draky> Dyť si měl počkat těch 14 dní, jestli to přežije Norsko! :-))

Úterý 19. května 2015 ve 20:57® kubas
kubas

troutkiller> Ten Freams se mi zdál taky slušnej. Známej si ho pořídil na takovou středně těžkou vláčku, tak jsem zvědavej, co snese. Na první dobrou bych to přirovnal tak ke staré Caldii, ale bude záviset, co to vydrží :-) . Pak podej reference, jestli to stojí za koupi nebo né…

Úterý 19. května 2015 v 19:42® Draky
Draky

troutkiller> Dal jsem teda na tebe a navi už je na cestě. :-)

Úterý 19. května 2015 v 8:45@ Palivec

Mysak1> To když ukážeš rybám, budou ti samé skákat do podběráku. Nic proti bambusu, ale uznávám jej jen v jako retro styl. To, že byl bambus nahrazen jinými materiály, mělo své důvody. A nebyla to jen snaha o masovou produkci. U grafitových prutů se snadněji modelují vlastnosti. Bambus můžeš všelijak řezat, lepit a lakovat, ale je to stále bambus. Dnes je to spíš móda. Chytal jsem mušku se vším možným, ale výhody bambusu jsem nepostřehl. Jeden čas jsem bambus sbíral, ale rozdal jsem to harampádí od Troníčka těm, co po něm toužili. Nechal jsem si jen jeden mušák, a prut na přívlač as speciál na hlavatku (tyčka do plotu). Hmm, teď jsem si vzpomněl, že jsem ten hlavatkový kolík slíbil Jirkovi Bambusovi, ale ještě jsem na Ostravě od té doby nebyl…

Úterý 19. května 2015 v 7:21® troutkiller

Draky>Vezmi Freams,mám ho ve 4000 a zdá se v pohodě.Info po bojovém nasazení bude po návratu z Norska za 14 dní.

Úterý 19. května 2015 v 7:19® troutkiller

Mysak1Kámo mám ho taky a nejlíp se na něm vyjímal Certeate 2000 v té starší modré barvě:-) Přiznám se bez mučení že od minulejch vánoc co sem ho dostal nebyl u vody.Mám o ten skvost strach,tak ho opečovávám doma.

Pondělí 18. května 2015 ve 23:50® Draky
Draky

Děkuji za rady…zatím se zdá, že se budu rozhodovat mezi legalisem a freamsem. :-)

Pondělí 18. května 2015 ve 22:10® jepice-zruseno

Lucky19> Můžu se zeptat, kde je jh? Nejjednoduší možností, jak si zazávodit, je přihlásit se na krajský přebor jednotlivců. Další možnost je jít na někaký komerční závod s duhákama, kde stačí zaplatit startovné, nebo na nějaký pohárový závod. Koukni na rybsvaz.cz do sportu – přívlače a mrkni na termínový kalendář.

Pondělí 18. května 2015 ve 22:06® jepice-zruseno

Mysak1> To, že je prut z bambusu, neznamená, že není moderní. Myslím tedy, že naviják může být také moderní. Prut je to parádní. Mě by se na něm líbil shakespeare president ve své tmavé verzi http://www.saschas-sammler-homepage.de/…uwertig.html, nebo ambidex http://www.saschas-sammler-homepage.de/…dscn9636.jpg

Pondělí 18. května 2015 v 18:26® Mysak1

Přátelé,kamarádi, jak mnozí z vás víte, jsem hrdým majitelem skvostného kousku z dílny malého velkého muže. Bylo mi zakázáno ho dát na zeď a musím s ním prý chytat. Mám dilema čím ho osadit. Myslel jsem něco co by jako nebylo ultra moderní a našel něco jako MITCHELL MAG PREMIER 2000FD. Někdo nějaký jiný nápad??? Prosím pomozte, čas přívlače se blíží.

foto/diskuze/privlac/2015/th-img113806.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img113807.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img113808.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img113809.jpg
Pondělí 18. května 2015 v 17:52® Lucky19

Chlapci a chlapi. Nevím kde začít ale po pořízení proutku savage gear Light range fishing 226cm 5–12g. Jsem úplně hotov. Sice 5g( bla bla bla) 1g ožije jako nikdy a ty záběry. Jedna báseň. Ne opravdu je to super prut a těším se na 16 až tam dám 4play. Po obzivnuti první štika je má. Sice asi boj to vím ale to mne baví. Jo a jestli se mohu zeptat. Nevíte někdo o závodech v privlac na jh. Rád bych to zkusil a něco nového se dozvěděl. Díky moc a ZDAR Chlapi.

Pondělí 18. května 2015 v 8:31® jepice-zruseno

Draky> Exeler má poměrně pomalý převod. Naproti tomu lexa má hodně rychlý převod. Bez ohledu na značku a cenovou skupinu jsou to asi budou dost odlišné navijáky. Lexu jsem měl jednou půjčenou (i s prutem) a doteď si pamatuji, jak jsem kolegovi málem vysklil očko karabinkou, když jsem se kochal při navíjení okolní krajinou. Vlak by měl jet jen takovou rychlostí, aby motýli mohli otevřenými okny volně létat dovnitř a ven.

Tento příspěvek byl editován 18.5.2015 08:35:46 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 17. května 2015 ve 23:32® fila
fila

http://navijaky.heureka.cz/…ica-cf-4000/#…

Neděle 17. května 2015 ve 20:34® Nils Master
Nils Master

Draky> kup radši Okumu Trio

Neděle 17. května 2015 ve 12:24® skwor
skwor

Draky> Ať to nemáš tak jednoduchý :-) http://www.uhabakuka.cz/index.php?… Na 210ce prutu jsem ho párkrát měl a naprosto v pohodě. Pandora je povedená, ať slouží.

Neděle 17. května 2015 ve 12:04® Draky
Draky

Když jsou super nástrahy(.cz), tak se dá chytit i tento parádní proutek. Jenže chudákovi je smutno a potřeboval by na hraní nějakej hezkej naviják. Chtěl bych tentokrát vyzkoušet Daiwu. No a samo, že potřebuju poradit jakou. cenově bych to viděl okolo 3 tisíc.

Co jsem tak pátral a hledal, našel jsem 3 navijáky, které se vejdou do mého rozpočtu.

Daiwa LEXA, Daiwa EXCELER X, Daiwa FREAMS

Excelera bych musel kupovat v německu, ale to není problém. :-)

Tento příspěvek byl editován 17.5.2015 12:06:09 uživatelem Draky.
foto/diskuze/privlac/2015/th-img113778.jpg
Sobota 16. května 2015 v 8:39® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

jepice> Já ti ani nevím…

Sobota 16. května 2015 v 8:37® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

prroud> Jsem rád, že jsem ti pomohl pochopit, co je to multiplikátor. Pokud nebudeš zase něco chápat a něco ti nepřijde, tak zase s důvěrou ozvi.

Pátek 15. května 2015 ve 23:55® prroud

Hogo Fogo> Nevzpominam si ze bych kdy o sobe tvrdil ze jsem expert na navijaky,dokonce jsem priznal ze je to v rukach a v hlave,ze me tenhle navijak nechytil,nectes a nevis! ;-) .S normalnim beznym multikem zkusenost nemam,krome toho na stiky z roku raz dva a musaku,ani na jednom jsem nenasel magnetickou brzdu a dobrzdovani manulani.Jen klik a brzdi,klik a nebrzdi......ty ucenej dovedo ;-) ),pro me v tom tedy rozdily jsou,ne jenom jeden.Ale ptal jsem se jaky s tim mas zkusenosti,tak daleko jsi zrejme nedocetl:-) .Nicmene dik za prinosnou odpoved.Hogofogo ti sedi.:-)

Pátek 15. května 2015 ve 21:33® jepice-zruseno

Hogo Fogo> To byla opravdu reakce na mě? Já z toho zázrak nedělal, jenom jsem si všiml toho otáčejícího se šišojidu místo řadiče. A jestli se to ujme, tak to dle mne zázrak je, především pro výrobce, neboť jeden díl bude zajisté levnější namontovat, než několik dílků klasického řadiče.

Pátek 15. května 2015 ve 21:04® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

prroud> Nevím co ti příjde, nebo nepříjde, ale pokus se zadefinovat, co je multiplikátor a v čem se od té definice tento krám liší. Zjistíš, že jen v konstrukci řadiče šňůry a to je sakramensky málo.

Aby jsi si nevymýšlel směšné teorie (vidím, že k tomu máš sklon), tak si přečti 3× tenhle utajený článek jhistého Horáčka na jistémn tajném portálu a zase se ozvi. http://www.chytej.cz/…ijaky-1-dil/ http://www.chytej.cz/…hu-jinak-ii/ Ten krám od DAMun je prostě multík, s jiným systémem vedení šňůry. Nic víc.

Základní charakteristikou multiplikátoru je to, že je to NAVIJÁK S OTÁČEJÍCÍ SE CÍVKOU.

Pokud umíš anglicky, tak si o tom počti tady: http://en.wikipedia.org/…Fishing_reel

To slovo „multiplikátor“ (jinde spíš baitcasting reel) je odvozeno od multiplikačního systému, převodovky, kdy se na jedno otočení kličky cívka otočí vícekrát.

Asi nevíš, že „multiplikační efekt“ se „po našm“ říká takhle: přínosný, přírůstkový, mobilizující, kumulativní, násobný, zesílený účinek.

Možná se ti nelíbí můj ironický tón, ale špatně snáším, když někdo, na místo toho, aby si něco našel sám, generuje úvahy, JAK TO ASI JE a napíše, že že mu TO PŘÍJDE JINAK,tak jako ty, teoretiku, experte na navijáky.

Tento příspěvek byl editován 15.5.2015 21:11:47 uživatelem Hogo Fogo - zrušený vulgární profil.
Pátek 15. května 2015 v 7:33® prroud

Hogo Fogo> Nevim,me to prijde ze ma s multiplikatorem spolecny jen to postaveni civky.Ale to by mi celkem nevadilo,jak moc to je nebo neni multik.Me vadi ta 'slozitost" prace s nim a ten konecnej efekt.Kazdymu vyhovuje neco jinyho,ja rikam zlatej smekaci navijak,ve vztahu k baitcastu.Ale kdyz s nim mas zkusenost kterou jsem ani nestacil nabejt jak me nastval:-)) ,podel se jakej z nej mas pocit v praxi,dalky nahozu,snura,vlasec a olik,presnost,spo­lehlivost,zdo­lavani…vsak vis.Jestli ma vubec smysl abych ho z toho supliku kdy vytahnul na svetlo,natoz k vode.

Pátek 15. května 2015 v 0:30® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

jepice> To byla licence Ryobi.

Pátek 15. května 2015 v 0:29® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

jepice> V principu je to multík, atypický systém ukládaní vlasce z toho nedělá cosi principiápně jiného, ba zázračného, jako jste tu někteří prezentovali. I běžný řadič ukládá vlasec slušně, nevidím v tom problém. Pro rybáře zvyklého nahazovat se smekacím navijákem a „švihnout s tím“ je největším problémem právě ten táhlý hod a samozřejmě správné dobrždění, jinak si přivodí ruční práci končící u nůžek.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 22:06® jepice-zruseno

David H.> Ten vakl se mi zdá pořád menší, než maj šimána :-)) To je ale normálka u tohodle systému kličky. Nejlepší je šroubovací sklápěcí klička, jenomže tu měl naposledy snad sphreos, kterej už se taky nedělá. Na fin-norovi mě už ta přeprava začíná vytáčet, buď to někde trčí, nebo to někde ztrácim odšroubovaný. Zrovna jsme si nedávno s kamarádem pochvalovali sklápění kličky u tokoze MK

Čtvrtek 14. května 2015 ve 21:59® jepice-zruseno

Hogo Fogo> Když se kouknu na tvůj odkaz ze 14:52, tak tam vidím samý multíky, který maj řadič šňůry, který funguje jako jakési očko a jezdí ze stran na stranu. Ten dam nic takového nemá, tam se točí takovej šišojid dokola. Nevím, na čí straně je problém, ale pro mě je to ukládání vlasce u damu prostě nový a otom to celý je. Chce to mrknout právě na to video, který tu thrill dával a sledovat, jak se to tam vepředu na tom navijáku točí, místo aby to jezdilo cik cak.

Tento příspěvek byl editován 14.5.2015 22:00:05 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 14. května 2015 v 16:22® HaD
HaD

Hogo Fogo> pěknej :-)

Čtvrtek 14. května 2015 v 15:28® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

David H.> Já měl dva snad měsíc staré a spal jsem pod širákem mírně opivněný a ukradli mi vak i s nimi. Kamarádovi současně auto. Auto se našlo, jen se povozili, můj vak s vercajkem ne. Ani jsem neplakal. Dbńes užívám z navijáků ABU jen jeden muškařský a tohoto šikulu: http://navijaky.heureka.cz/…specifikace/#… Funguje.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 14:52® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

jepice> Koukej: http://www.amazon.com/…nb_sb_noss_2?…