Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 14:52® HaD
HaD

Hogo Fogo> neee :-) Ale mám ho dlouho a je na něj spolehnutí. Jediná vada je, že má křehký kloub překlapěče a kdysi jsem s ním klepl o kamen a ruplo to. Takže na to dávám pozor, jinak sice šustí a brzda není nějak úplně extra citlivá, ale šlape spolehlivě a velký nástrahy tahá leta letoucí beze změny v chodu.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 14:50® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

jepice> Krom velkohubého reklamního psaní o „wawe bar“ je to popis multiplikátoru a „baitcast reel“ to i nazývají… This DAM Quick® SLR baitcasting reel has a revolutionary new line guide that we call „wave bar“. When retrieving it distributes the line on the spool perfectly, with a minimum of friction. The big advantage is that the drag runs more smoothly and the angler can, almost effortlessly, cast greater distances than he ever imagined possible. Revolutionairy wave bar level winding system, 10 bearings System, Line capacity: 0.28mm/160m, Aluminum frame, Aerodynamic, low-profile design, High-impact graphite side covers, Adjustable magnet braking system, Aluminum spool, tension Knob and star drag, 95mm gunsmoke handle arm, 240 gram / 8.5 oz, Gear ratio 6.6:1

Čtvrtek 14. května 2015 ve 14:47® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

David H.> Zakládáš si museum? Jen že ho střežíš jako oko v hlavě.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 14:45® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

prroud> Jaká docelo složitá? Nevěř na duchy. Je to multiplikátor uložením cívky, ukládáním šňůry, brzdami. Ani to, že je to na přívlač není nic nového. Ty malémultíky, vajíčka jsou primárně určené k tomu. Prakticky celá „bassová USA liga“ jede na multíky a tam se výhradně vláčí.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 14:43® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

jepice> No, ať se na to dívam z kterékoliv strany, zásadní rozdíly mezi tímto křápem a multíkem mi unikají. http://www.amazon.com/…p/B00G467SEA Nějaké novinky tam jsou v ukládání šňůry, ale princip je stejný. Je to multiplikátor.

Takových vajíček vlastním několik (Shimano, Daiwa, Jaxon). Začátky byly těžké.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 13:13® HaD
HaD

jepice> Čtyřka, kterou mám, má ten vakl přímo otřesnej. Souverän je v poho. Máš pravdu – je těžkej, ale až na pár detailů skoro věčnej.

Čtvrtek 14. května 2015 ve 12:48® jepice-zruseno

David H.> Jeden je šestka a jeden čtyřka. Se suveränem se nedá rovnat ani jeden z nich, protože suverän má šnekovej převod. Čtyřka má koukám asi i plastové tělo, nebo jak nazvat tu část, která drží pohromadě převod. CD-4 i CD-6 maj vakla na kličce, kterej by u Suveräna neměl nastat. Nejzajímavější je na všech těch navijácích (CD4, CD6 i Suveränovi) ten jednoduchej systém zdvihu cívky. Jestli si to někdo koupil tenkrát v Čechách za šestku, nebo kolik to stálo, tak asi updadnul z višně :-)) Ta tisícovka má špulku jak prd a váží jak štangle lovečáku. Ale jako kravina je to super. A pořád možná lepší, než koupit za ten litr novej naviják.

Ještě poznámka: zajímalo by mě, co konkrétně dělali v tom švédsku. Podle mýho názoru leda vše od rotoru dozadu. Protože zbytek dílů je uplně identický. http://www.haldorado.hu/articles.php?…

Tento příspěvek byl editován 14.5.2015 12:54:33 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 14. května 2015 ve 12:01® HaD
HaD

jepice> Pokud se nepletu, tak Abu Souverän byl jako poslední naviják vyráběn ve Švédsku. Sám jeden mám a střežím ho jako oko v hlavě. Mimo byly dělány levnější verze CD6 a CD4. Čtyřku mám také a je o poznání horší.

Čtvrtek 14. května 2015 v 9:45® jepice-zruseno

skwor> Správně.

Čtvrtek 14. května 2015 v 8:30® skwor
skwor

jepice> Od Tomiho?

Čtvrtek 14. května 2015 v 6:46® prroud

Neni to multiplikator jako takovej,je to ciste privlacova zalezitost,docela slozita a neni to na daleky hazeni.Chce to dost cviku a treninku.Muj osobni nazor je,ze zatimco smekaci navijak muzu pouzit „universalne“,ten­hle urcite ne.Prijde mi to delany hlavne na lov z lode,kde se vsude dostanu a nemusim dal a presne hazet.Tedy zase business.Neznamena to,ze musim mit pravdu,ale dela to na me ten dojem,jak rikam,mam ho v supliku na dobu kdy se budu extra nudit abych se vyzuril ucenim s tim hazet,byl o tenkrat takovej rychlej kup na zaklade novinek a videi YT,podlehl jsem reklame:-)

Středa 13. května 2015 ve 23:22® jepice-zruseno

Hogo Fogo> Tady není řeč o multiplikátoru jako takovém, ale o tom konkrétním modelu, který má úplně jinak řešené ukládání vlasce, já to tedy dříve na ničem neviděl. Mě osobně se to velmi líbí a oceňuji dobrý nápad. Praktickou zkušenost od vody ještě s žádným multiplikátoe­rem nemám.

Středa 13. května 2015 ve 22:50® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

thrill> To myslíš vážně? O multiplikátorech tady toho najdeš spoustu. Ale tu stránku neber vážně, všechno mají za 1 EURo, je to mrtvé. Vpravo nahoře si zadej heslo multiplikátor a dej vyhledat. Budeš číst 3 dny.

Středa 13. května 2015 ve 20:15® jepice-zruseno

Dnešní úlovek. Ještě tak někde potkat ten zbytek navijáku k jedný z rezervních cívek. Podlouhý době jsem pokoupil ojetiny, které nejsou z Japonska, ale z Koreje.

foto/diskuze/privlac/2015/th-img113726.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img113727.jpg
Úterý 12. května 2015 v 17:35® prroud

thrill> aych se priznal,mam procater od daivy,ale nemam na nej bunky,tak dlouho jsem smodrchal az skoncil v supliku a jsem rad za smekaci navijak,holt ty ruce a hlava.Jestli s takovym navijakem nemas zkusenost,budes se tejrat,ja tu vydrz nemel,abych se s tim naucil a diky smekacim nakonec ani tu potrebu.

Úterý 12. května 2015 ve 13:08® thrill
thrill

Zdravím vláčkaře, má někdo zkušenosti s tímto modelem? Případně bych ocenil, názory na ten systém. Naviják nemá klasický otvor pro skládání vlasce, je tam otáčející se trubička. Vlasec je navolno. Zaujalo mě to, přemýšlím o koupi.

http://www.rybarske-potreby.com/…slr-baitcast

Neděle 10. května 2015 v 15:44® Hervas

Nebo pripadne nejaky kamenny obchod Praha a okoli pripadne Pribram s velkym vyberem?

Neděle 10. května 2015 v 15:43® Hervas

Panove zna nekdo dobry e-shop s woblerama a nastrahama obecne s velkym sortimentem a co nejlevnejsi samozrejme ;-)

Pátek 8. května 2015 v 16:07® troutkiller

skwor>Měl sem tři z té první generace 2.10m,240m a 2.70m,všechny super.První 1–9g,druhej tuším 2–12g a třetí do 18g.

Čtvrtek 7. května 2015 ve 23:55® pemalda
pemalda

skwor>Mně to Qčko docela sedí,ale mam jen ty první.S těmi ostatníma nemam zkušenost.Podle té fotky co jsi dal nepoznám která to je.Já mam závit na navi zezhora,ale mam nižší gramáž než tvůj kamarád.Ale letos možná budou převážně zahálet.Taky sem si pořídil jinej vláčák.Jestli ho nezlomim,tak bude letos dostávat nejvíc prostoru.

Čtvrtek 7. května 2015 ve 14:30® skwor
skwor

troutkiller> Která to je nevím. 15–45g, špatná není, to rozhodně ne. Ale mít jí netoužím http://mujlov.cz/…376248_1.jpg

Čtvrtek 7. května 2015 ve 13:35® troutkiller

skwor> I-Qčko bylo super ale ta první generace,od druhé už to nebylo nič moč:-((

Čtvrtek 7. května 2015 ve 12:47® skwor
skwor

troutkiller> Možná jsem tím začal i skončil :-) Kamarád má vláčák Infinity Q a to není prut, co bych toužil mít doma.

Čtvrtek 7. května 2015 ve 12:30® troutkiller

skwor> Nějak začít musíš,i když začneš poloDaiwou:-)) )

Čtvrtek 7. května 2015 v 10:36® skwor
skwor

troutkiller> Jedna vlaštovka jaro nedělá ;-) ULX.

Čtvrtek 7. května 2015 v 9:43® troutkiller

skwor>Tak vidíš,já ti ty pšonky vyženu ze stáje:-)) )Co si zachvátil?

Čtvrtek 7. května 2015 v 9:10® skwor
skwor

troutkiller> A vůbec, ani jsem se nepochlubil, že můj nejnovější vláčák je z Tvojí oblíbené D-C stáje :-) Tak čekám pochvalu ;-)

Čtvrtek 7. května 2015 v 5:59® troutkiller

Palivec> No myslím že je jenom na mně čím si udělám radost,ty si cajky k vodě nos třeba v pytlích na odpadky.

Středa 6. května 2015 v 19:37@ Palivec

troutkiller> Koupit si obal s plastovými krabicemi za 60 liber je skutečně kumšt. Je na tom sice nápis Daiwa, ale krom nápisu se to ničím neliší od stejných krámů za zlomek této ceny. V Číně to mastí všechno v jedné fabrice. S nápisem Daiwa je to pro lepší lidi.

Úterý 5. května 2015 v 19:36® skwor
skwor

troutkiller> Já bych radši u vody :-) A bylo to fajn, příště beru mušák.