Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 4. dubna 2015 v 0:25® kubas
kubas

_Beny> Proč zrovna Quantum? Důvod?

Sobota 4. dubna 2015 v 0:03® Klobasa
Klobasa

jepice> I podle fotky, vláčím s tím jen svátečně, moc to cvrčí a plaší to žáby, víc to využívám na plavanou a položenou. Sem rád, že jsem je zase dneska vyvezl.

Tento příspěvek byl editován 4.4.2015 00:07:38 uživatelem Klobasa.
Pátek 3. dubna 2015 ve 23:19® jepice-zruseno

Klobasa> Upřímě řečeno jsem nezaznamenal žádnej výraznej posun. Těm šejkspírům se krásně točí doteď rolnička, brzdily suprově a vydržely věky. Já používám radši novější jako je super ambidex, president, gold a sigma, protože jsem zvyklý překlápět rukou. Ty český MK taky nejsou vůbec špatný, ale na můj vkus jsou zbytečně velký, i když kamarád i můj taťka s nimi vláčeli celkem dlouho.

Pátek 3. dubna 2015 ve 23:01® Klobasa
Klobasa

jepice, palivec> retro je retro:-D . Taky se na to rybky chytí.

foto/diskuze/privlac/2015/th-img112993.jpg
Pátek 3. dubna 2015 ve 20:42® _Beny
_Beny

Zdar, je vhodný použít na sumco vláčku Quantum Cabo Pts? Případně jakou velikost (40,50) a má s ním někdo osobní zkušenosti? Dik

Tento příspěvek byl editován 3.4.2015 20:46:16 uživatelem _Beny.
Pátek 3. dubna 2015 ve 13:39@ Palivec

jepice> O tom jsme tu debatovali. On tam ty navijáky skutečně kdosi vyráběl. Asi to bylo výhodnější, jako z Číny. Proč pleteš specialitu, jako jsou kovy vzácných zemin do navijáků, skutečně nechápu. Většina zdejších pacientů ani netuší, že něco takového existuje. http://cs.wikipedia.org/…C3%A9_zeminy

Pátek 3. dubna 2015 v 10:08® jepice-zruseno

Palivec> Tak já teda nevím, kde se ty pseudolamsony bez krabiček dělaly, ale podle většiny bájí a pověstí jsou z ČB… Možná o tom víš víc, informací je na netu spousta, ale pravdy málo a najít jí je docela práce.

Číňané kontrolují téměř veškerou současnou těžbu kovů vzácných zemin a hovořilo se o čínském vývozním embargu na významný podíl jejich užité těžby (aby si Čína udržela výrobu elektroniky jinak, než nízkou cenou). Přitom průměrná životnost mobilu v západní Evropě je cca 2 roky a počítače 4. Obecně jsou neustálým problémem zdroje, především kovy. Ty kovy, kterých se ČR nekontrolovaně zbavuje v podobě šrotu, navíc v současné době s nižší cenou. Když se nad tím člověk pozastaví, tak vidí schválenou surovinovou politiku státu pro roky 2000 – 2010 (pouze aktualizovanou). V EU (původně spol. uhlí a oceli) také žádná společná strategie na dohled není. Jediné co jako člověk zabývající se životním prostředím vidím, jsou plány na snižování emisí na desítky let dopředu (nejsem proti nim), ale chybí mi to zásadní: plán, co a z čeho budeme vyrábět, potažmo ty emise dělat. Omlouvám se nezainteresovaným, že jsem se nechal unést, a v tomto mimořádném případě nebudu proti případné cenzuře.

Tento příspěvek byl editován 3.4.2015 10:28:59 uživatelem jepice-zruseno.
Pátek 3. dubna 2015 v 8:57@ Palivec

jepice> A ještě počítejme. Těch tvých 1450 kaček je dnes cca 57 dolarů. Ty vcelku kvalitní muškařské navijáky koupíš na eBay i s dopravou za cca polovinu.

Pátek 3. dubna 2015 v 8:53@ Palivec

nedopsl jsem to. Je to snad 10 let, kdy jsem věštil, že jednou příjde čas, kdy Číňané a jejich blízcí sosusedé, Korejci, Malajci a pod., které jsme naučili vyrábět mnohé, řeknou dost a bude to drahší a pod jejich narkami. Nečekal jsem že ten čas příjde tak brzy.

Pátek 3. dubna 2015 v 8:48@ Palivec

jepice> Jo, z Budějic nad Mekongem, či Žlutou řekou…

Pátek 3. dubna 2015 v 8:47@ Palivec

jepice> Je to snad 10 let, kdy jsem věštil, že příjde čas, kdy Číňané a jejich blízcí sosusedé, Korejci, Malajci a pod., které jsme naučili vyrábět mnohé (když se před několika roky událo v Thajsku tsunami, naskočil obrovský problém, o kterém se tady moc nevědělo – ono se v jihovýchodní Asii mastí prakticky všechny harddisky… a najedno nebyly…Maxtor,Se­agate a jiní…kdo chce opřežít v jkonkurenci, nemá jinou možnost).

Některé speciality Japonci ven nedali. Když to prásklo ve Fukušimě, byli posraní všichni producenti moderních automobilových dieselů. Oni totiž všichni používají extrémně přesnou, extrémně spolehlivou a extrémně nenahraditelnou jemnou, až hodinářskou mechaniku ve vstřikování. Vyrábí je pro všechny téměř monolpolně japonská firma, kterou jsme kdysi znali z tranzistoráků – Hitachi, v divizi „automotive products“.

Pátek 3. dubna 2015 v 8:39@ Palivec

Kralu021> Dost jsem byl už před lety šokovaný, když jsem částečně rozebral digitální zrcadlovku Canon. Na všem nápis Made in China. krom objektivu. A ten nakonec není součástí těla. Canon si sám dělá snad jen skleněnou optiku (na webu, na stránce firmy, je super video o technologii výroby optického skla…opakované přetavování opakovaně drceného optického skla, zonální tavba a jiné srandy – to je know how, které nedal Canon ven).

Pátek 3. dubna 2015 v 7:55® jepice-zruseno

Kralu021> Já mám muškařský naviják z Budějc za 1450 Kč :-D

Palivec> Hodně věcí pro rybáře se dělá pořád v Koreji a ostatně i v tom Japonsku. Ale zrovna u vesty jako u jiného textilu to nelze příliš očekávat.

V Číně je ale poslední dobou čím dál víc chytrých hlav, které se na rozdíl ode mě nejsou líní vzdělávat, a to ve všech oborech, takže mě celkem překvapuje, že není více přímo Čínských značek, které by se prosadily na západním trhu. Třeba ona zmiňovaná značka SONY se v Americe prosadila jako jedna z prvních japonských značek údajně kvůli tomu, že nezněla Amíkům příliš japonsky. Co se čínských značek týče mám zkušenosti pouze s navijákem Viva. Taky mi to nezní příliš exoticky. Byl to typicky stejný naviják, který se dal koupit od různých značek za různé ceny.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:55® Kralu021
Kralu021

Tohle platí ale pomalu už u všeho kdyt i značková obuv nebo DVD přehrávače maj sice značky SONY apodobně ale na krabici je made in china,,, já tomu taky nevěřil když jsem si koupil multák skoro za 5 papírů a výrobce je taky čína,,nedělají tam špatné věci jen musíte kupovat z obchodu a né z tržnice.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:32@ Palivec

dam> Davide, málo co se pro rybáře nevyrábí v Číně. Firem, které vyrábí například pruty doma, je málo, ty to přece víš. A ty, které to vyrábí samé (třeba Sportex, nebo Scott) to zdůrazňují a nechají si to náležitě zaplatit.

Podívej se třeba na toto: http://www.ebay.com/sch/i.html?… Nepochybně se dají některé použít, měl jsem je v ruce. Tady jsou prakticky stejné s jinou značkoua a cenou…

foto/diskuze/privlac/2015/th-img112967.jpg
Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 22:00® sethy
sethy

Palivec> Dík :-)

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 21:59® sethy
sethy

dam> Proč by se seťák obtěžoval. Stačí napsat na chytej a on se někdo nejde :-D

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 21:02® jepice-zruseno

dam> Mě tedy nepřekvapuje, že něco jako vesta od simmsu je z Číny, protože my co občas koupíme něco levnějšího dávno víme, že se textilní průmysl stěhuje z Číny za levnější pracovní silou. Obecně kdo jezdí do Číny by Ti řekl, že stejný stroj na pruty, jaký je v Evropě běžnej, leží v Číně někde stranou pod kusem lina a celá výroba jede na něčem mnohem dražším, do čeho by jinde výrobce nedokázal investovat. Ty továrny jedou klidně dopoledne nejvyšší řadu jedný značky a odpoledne nejnižší řadu jiný značky. Rozdíl je pak třeba v tom, že ten dražší prut vyvazuje šikovnější pracovnice a probíhá tam lepší výstupní kontrola. Nevím, jestli to snese srovnání s Japonskem, ale tam se taky odstěhovala všelijaká výroba rybářských cajků a dnes už tam dělaj poměrně kvalitní věci. Třeba všechny ty starý šejky pocházej z jedný továrny na navijáky, která byla ve svý době možná největší na světě, ale pak to přestěhovali do Koreje.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 20:15® dam
dam

Palivec> jj, China vyrábí pro všechny a skoro všechno…ale dřív platilo, že to je nekvalitní, dnes už to je trochu jinak :-) Spousta věcí překvapí, že je člověk kupuje jako Top a ono je to taky z Číny…například nejlepší vesta od Simmsu je taky z Číny a slušná darda za ní je :-)

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 18:41@ Palivec

dam> Ty ceny jsou šálivé.Třeba ze sousedního Německa je to nepochopitelně drahé. Často ti prodejce nenabízí jinou možnost, než superexpres do 24 hodina to stojí peníze. Včera mi přišla z Británie šňůra na tenkaru (chtěl jsem vidět, jak to dělají, už jsem si udělal dnes 2 a asi lepší – splétaný dvojbarevný kevlar nebo dacron). Zboží 5 liber, doprava 1 libru. Z Kanady mi přišly střelné hlavy z 30 EUR a cena dopravy cca 15 EUR. Zadarmo není nic, ale Čiňan to zaplatí z ceny zboží. Jemu to vychází, když to vyrábí. Nedávno přišly z USA knihy, které jsem objednal manželce na Amazonu, drahá doprava (v Evropě to nebylo) a ještě mne skasírovali financi (clo) a pošta, že se postarala o proclení.

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 17:17® dam
dam

Palivec> asi ej to fakt…taky na tom s časem nejsem nejlépe a často mi pomůže, že už to někdo vykoumal za mě…jsem za to taky vděčny :-) Nakupovat v zahraničí je dnes trochu jinde…a to neplacení poštovného je super:-)

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 16:50@ Palivec

dam> Já mám asi víc času a jsem s internetem spojený od jeho počátků, kdy se tady o něm asi jen psalo v časopisech. Před tím jsem pobýval na akademických sítích (ne v Československu).

K té adrese – letos jsem koupil na Ebay pár věcí, které se prodávají i tady a za zlomek ceny. Stačí si navolit že jen nové a doprava zadarmo (nebo za pár šupů). Chodilo mi to z Taiwanu naprosto hladce, rychle a nic nechybělo. Ujímané návazce (3–5 kusů v ceně jednoho v našich obchodech) letecky za 3 dny. Oni to tam nakonec kupují i naši obchodníci.

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 16:42® dam
dam

Palivec> líbí se mi, že ty si dáš tu práci a najdeš to kdekoliv…ale takový Sethák je línej klepnout na goooogl :-)

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 14:59@ Palivec

http://www.ebay.com/…121247113273?…

Doprava z Taiwanu v cene (pod 800 korun). Za pár dní ho máte doma.

Čtvrtek 26. března 2015 ve 23:14® dam
dam

sethy> ta je hodně vysoká…hlavně na to, že ho každou chvilku někde ztratím…:-))

Čtvrtek 26. března 2015 ve 22:57® sethy
sethy

dam> Znám, ale ta cena :-((

Čtvrtek 26. března 2015 ve 22:43® dam
dam

sethy> pěkný, ale dražší http://www.taimen.com/…odberaky/170

Čtvrtek 26. března 2015 ve 22:38® dam
dam

sethy> ještě zkusím kámoše, mám pocit, že ho má na krámě :-)

Čtvrtek 26. března 2015 ve 21:18® sethy
sethy

skwor> tak tak

Čtvrtek 26. března 2015 ve 21:07® skwor
skwor

sethy> Viděl jsem. Ještě že „jenom“ tohle…