Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 15. února 2015 ve 13:33® skwor
skwor

troutkiller> Měl ses přihlásit :-) Dojmy jsem psal tady http://www.chytej.cz/…for-fishing/ Nakonec mi zbyl lístek, tak jsem se tam ještě mihnul dneska. To už nebylo ono, ale pokec s maschou, sethym a damem byl fajn.

Neděle 15. února 2015 ve 12:49® troutkiller

skwor>Já mám v merku 4000FREAMS A od Daivy.Má to mag seal tak to pujde i na moři.Co veletrh?Mám pocit že sem tě tam ve čtvrtek zahlídl:-)

Neděle 15. února 2015 v 11:15® HaD
HaD

Mr.Štikáč> Ono tam moc ryb pres 60 nebude :-)

Neděle 15. února 2015 v 11:14® HaD
HaD

Venca Zelenka> Oni po odhájení nijak velcí nebudou. Ale hlavně se nebudou masit ty štíhlátka a nebudou se kurvit mikrorybkama

Neděle 15. února 2015 v 10:28® Mr.Štikáč
Mr.Štikáč

David H.> po zkonceni doby hajeni tam ty dravce vytlucou ,myslim ze o tom budes psal jeste clanek Dejve.Samozrejme Vam to Taboraci preju at mate krasnej revir ale driv nebo pozdejc to dopadne stejne jako vsude jinde ,bohuzel ,

Neděle 15. února 2015 v 10:20® Venca Zelenka
Venca Zelenka

David H.> Kéž bys měl pravdu, ale obávám se že je to jen tvůj sen. Tady se před lety odehrál podobný pokus z nevalným výsledkem, po odhájení se valná většina dravců neznalých háčků vychytala během roku a následný rok padnul ten zbytek. Sice jim tím dáte čas trochu povyrůst, ale pak to snima bude rychlý proces :-((

Neděle 15. února 2015 v 9:24® Nils Master
Nils Master

David H.> tak to je krásný… Ještě bych to zavedl i na Lužnici…

Sobota 14. února 2015 ve 22:44® HaD
HaD

Dobrá zpráva pro všechny táboráky a milovníky nádrže Jordán. Na středeční schůzi se, pro mě překvapivě, odhlasovalo těsnou většinou, že bude podán na územní svaz návrh na následující:

Jordán bude z hlediska dravců hájen 2 roky (štiky, candát, sumec a zákaz lovu přívlačí a na rybku). Od roku 2017 budou pak míry štiky 60cm a candáta 50cm. Současně bude zavedena minimální délka nástražní rybičky 15 cm. Pokud bude odhlasovaný návrh přijat, bude Jordnán snad jednou celkem slušnou dravcovou vodou. Jsem velmi spokojen.

Sobota 14. února 2015 ve 20:56® skwor
skwor

Bigpista> Tak snad se osvědčí :-D

Sobota 14. února 2015 v 19:53® Bigpista
Bigpista

skwor> No tak vítej mezi chlapy :-D

Sobota 14. února 2015 v 15:13® HaD
HaD

slavca> Není zač :-) díky :-)

Sobota 14. února 2015 ve 14:44® skwor
skwor

Tak jo, asi budem kamarádi :-) Parádně vypadá i ta nová verze CR, ta by se mi do budoucna líbila ve větší velikosti.

foto/diskuze/privlac/2015/th-img112140.jpg
Sobota 14. února 2015 ve 14:31® slavca

David H.> Díky za radu ať se ti daří v natáčení rybářských filmů. Letos jsem si koupil nějaké gumičky od Nástrahy.cz jsem zvědav jak to bude fungovat, jen vydržet než přijdou nějaké záběry.

Sobota 14. února 2015 ve 14:06® HaD
HaD

regulus> Univerzální prut na rybařinu určitě není. Univerzální délka na jiging ale určitě je. A tom je řeč.

Sobota 14. února 2015 ve 12:46® Klobasa
Klobasa

BigMike> Tak tak, maj pravdu předsedo9-) . Ale do zahájení daleko, tak budu zbrojit psychiku alespoň klávesnicí:-))

Sobota 14. února 2015 ve 12:30® BigMike

Já takového pruta „universála“ mám také, vystačím si s ním 99% roku. Asi je to tím, že chytám pořád ty samé nástrahy, na pořád těch samých revírech, pořád ty samé ryby.)) Prostě každému co jeho jest, někdo má širší záběr, tak se muší špecializovat i vybavením.

Sobota 14. února 2015 ve 12:27® BigMike

Klobasa> no řeknu ti, „zasvinil“ jsi to tady tedy pěkně:))))) Já bejt tebou, místo řešení podružných věcí jako je velikost nástrahy, barvy, typ nástrahy, průměr vlasce, pletenky, postavení měsíce, tlaku vzduchu, teplotu vody bych zapracoval na psychice! Já to tedy tak řeším.)) A nebo více vytvrdit morálně volní vlastnosti a prostě si po 2–4 hodinách bez záběru rozkázat a jít domů, nepropadat se v depresi ještě hloubš, orazit, mrknout na Chytej či jinam a k večeru opět, pln elánu a psychické pohody vyrazit!:)

Sobota 14. února 2015 ve 12:23® regulus
regulus

Já si myslím, že používání barevných nebarevných vlasců, stejně jako definice „universálních“ prutů je čistě individuální záležitost.

Já bych si třeba nějakej fluo vlasec nepořídil, netvrdím, že to rybám vadí, ale prostě preferuju transparentní vlasce, mám pocit, že jsou nenápadnější.

S universálním prutem bych tak trochu souhlasil s Hrajim, protože je to obvykle vyhovující v několika málo případech v ostatních je to berlička, z nouze cnost nebo tak nějak. Některé rybolovné techniky jsou natolik rozdílné, že vyžadují naprosto odlišné pruty.

Co se přívlače týká, tak pokud to situace u vody nebo způsob rybolovu nevyžaduje, nejraději sáhnu po prutech okolo 3m, což by nejspíš velké části vláčkařů vůbec nevyhovovalo.

Universální rada neexistuje, každýmu prostě vyhovuje něco trochu jinýho.

Sobota 14. února 2015 v 11:13® Klobasa
Klobasa

dam> Tak trochu všeobecně. Chodím častěji na stojáky, protože řeku máme daleko. Myslím, že stoják je těžší revír než řeka. Přemýšlím až moc, ale většinou v době, kdy ryby neberou, což bývá dost často. Pak se snažím něco zlepšovat nebo měnit – když jdou, je skoro šumák co jim tam hodím. Velmi nerad ale ztrácím drahocenný čas na rybách8-( . Je to tak pane trenére? Pokud ale nejdou po hoďce až pěti, nebo i po celodenním házení, začínám mít komplex méněcennosti, na…u se a pak řeším pravě tyhle detaily a p......y, (barvu, sílu vlasce nebo šňůry, lanko nebo fluorkarbon či návazce, velikosti a druhy nástrah, lehčí hlavy, wob, guma nebo rotačka, faktory počasí, slunce a větru.....napadá mě dalších sto věcí) místo toho abych sklopil zrak a zbalil cajk. Okoun bluje u dna a když to nejde, tak ani kdyby jsi prst v řiťi zlámal, jak praví zdejší klasik8-( . Často mi to pomůže vydřít i jedinou rybku, která má pro mě cenu zlata jako někdy asi i na těch závodech. Jinak děkuji Všem zdejším profíkům za cenné rady, protože každej střípek slova a věty tady mi pomáhá dotvořit si svou vlastní rybářskou mozaiku. Sakra, moc píšu, asi z horečky a vláčecího absťáku, snad se nikdo nebude zlobit, že jsem to tady trochu zasvinil.

Sobota 14. února 2015 v 1:20® HaD
HaD

satan666> Uvidíme :-) třeba najdu odvahu ;-)

Sobota 14. února 2015 v 0:12® HaD
HaD

hraji> Nemyslím.

Pátek 13. února 2015 ve 23:02® Deaf

Kojak> Jo dikes. Je mi jasný že ty průměry jsou absolutně někde jinde.. Jen jsem chtěl vědět jaké s tím máte zkušenosti a jestli se to dá vůbec používat…ve smyslu: rybář koupí+prodejce si vydělá = a ryba si to pěkně odskáče…což bych hrozně nerad…

Pátek 13. února 2015 ve 22:36® Kojak

Deaf> Tef Pike jsem používal sezonu na vláčku jako ochranu proti štičím zubům a je pravda ,že ho žádná nepřekousla ,ale udávané průměry nesedí …mám ještě zbytek 0,14mmm špulky a vypadá na solidní 0,35mmm :-D Rychle taky ztrácí barvu a zesvětlá ,takže jsem přešel na microwire a lanka vážu z něj.

Pátek 13. února 2015 ve 22:03® Deaf

Zdarec kolegové, jak jsem pochopil z diskuze níže tak na vláčku je spíš vhodnější barevný či fluo vlasec oproti čirému- samo, záleží na situaci,podmínkách a dalších faktorech, ale všeobecně asi jo… Jako správný greenhorn a začátečník v přívlači jsem měl za to ,že je to právě naopak…čirý= méně videt, atd. Takže děkuji za tipy a rady. Jen bych ještě rád znal váš názor a vaše zkušenosti s těmito návazcovými materiály, když už se to tady probírá…Konkrétně se jedná o Tef Pike(pletenka s kevlar. vláknem, potažena teflonem a prý odolná štičím zubům) a Hard Mono (vypadá jako fluorocabon, ale jinak je to jako drátek)-pro představu zkusím vložit foto.. Uplynulou sezónu jsem je vyzkoušel oba(Klobása ví…) a docela spokojenost, ale zajímal by mě názor nějaké vláčkařské ho matadora..

foto/diskuze/privlac/2015/th-img112120.jpgfoto/diskuze/privlac/2015/th-img112121.jpg
Pátek 13. února 2015 ve 21:14® Deaf

skwor> Naprosto souhlasím… 240tka univerzál.. :-)

Pátek 13. února 2015 ve 20:51® satan666
satan666

David H.>Ahoj Davide.Zasilka dorazila v poradku a Zde Probirane Nymfy jsou Mezi Vsim Moznym Take.Dekuju..Vy­padaji Krasne a dle Fotek-Funguji-Parada.To se Dalo Cekat,Podle Toho Jak Ucinne jsou Jejich Mensi Kolegyne.A k Tomu Zvazovani Ze Udelas Jeste Vetsi 16–18 si Psal,Zvazil bych Klidne Mozna 18–20 Cm.Vubec bych Se Toho Nebal.

Pátek 13. února 2015 ve 20:30® skwor
skwor

hraji> To sice jo, ale kdybych musel mít jeden prut na všechno, tak bych u těch 240cm skončil taky…

Pátek 13. února 2015 v 19:06® hraji
hraji

_Beny> univerzál, to je nejhorší slovo, které se v rybaření dá najít.

Pátek 13. února 2015 v 18:55® _Beny
_Beny

slavca> Chodim na podobně velkou řeku jako ty a používám 240 cm proutek. V pohodě s nim odchytám Orlík ze břehu i z loďky. Pocitově mi vyhovuje. Takovej univerzál…

Tento příspěvek byl editován 13.2.2015 17:57:02 uživatelem _Beny.
Pátek 13. února 2015 v 18:49® _Beny
_Beny

jepice> Používám nanofil fluo-žlutý a je to super. Krásně to lítá, házim přesně (většinou) :-) .Pohybem prutu občas měním dráhu letu při nahazování. Rukou dobržďuju jak potřebuju, vidim kam to lítá. Na konci mám wolframové lanko 30 cm a nevadí to candátům ani okounům.