Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 8. listopadu 2014 v 15:10® troutkiller

dam>Taky uvažuju o něčem na puntíky:-) Pokud budeš na veletrhu v Praze tak to pořešíme:-) Ty Gunkáče se mi taky líbí ale potřebuju to vzít do ruky.

Sobota 8. listopadu 2014 ve 14:36® jepice-zruseno

dam> Nevíš, co byly zač takový ty „německý“ pruty YAD, který měli nějak napletenou tu laminátovou krátkou průhlednou špičku v grafitovým blanku? Tam ten přechod nebyl se schůdkem jako je u klasický vlepenky a byly to většinou pruty na vyšší zátěž. Teď už u nás v obchodech ty pruty YAD nějak nevidím …

Sobota 8. listopadu 2014 ve 13:15® dam
dam

skwor> je spousta prutů s vlepenkou, že ani nevíš, že tam je…tedy pokud to nemá feederovou sestavu špičky, jako mají klasické polské tyče…nemá to pak problém ani s těžkou nástrahou přes 20g

Sobota 8. listopadu 2014 ve 13:13® dam
dam

troutkiller> Martin vyřizoval, děkuji:-) nebylo moc času ani s ním pokecat…já to pojal trochu jinak:-) Jinak jsem se zamiloval nově ai do třech proutků od Gunki a zase poruším svůj slib a pořídím je…vlastně i můžu, prodal jsem 4 pruty:-))

Pátek 7. listopadu 2014 ve 21:53® jepice-zruseno

jirik> Ještě bych počkal na další, možná budou mít k mým radám připomínky.

Pátek 7. listopadu 2014 ve 21:51® jirik

jepice> děkuji za rady

Pátek 7. listopadu 2014 ve 21:29® jepice-zruseno

jirik> Při chytání oukounů na malé smáčky s hlavičkou používám vlasce 0,12 – 0,14, vzácně i 0,10. Při lovu štik na větší smáčky používám 0,12 až 0,18 s volframovým lankem na 2,5 kg nebo 5 kg. To lanko na 2,5 kg dávám i na malé smáčky, pokud netrhám příliš často a štiky na daném revíru jsou. Použitelnou alternativou je tenká šňůra nebo nanofil 0,06, zvláště na hloubce nebo pro lov ve velké vzdálenosti to může mírně pomoci. Co se týče značek vlasce, tak si myslím, že je to celkem jedno, opakovaně špatné zkušenosti mám bohužel s některými vlasci Shimano.

Pátek 7. listopadu 2014 ve 20:46® jirik

Ahoj, prosím o radu jaký vlasec používáte při smáčkování… díky

Pátek 7. listopadu 2014 v 18:01® Venca Zelenka
Venca Zelenka

troutkiller> Tak nad tím jsem ještě nepřemýšlel :-) Ale moc velký balík ne, bude v provozu tak 2 měsíce v roce. Jinak převážně používám pletenku 0,12až0,16mm občas šáhnu po vlasci 0,2mm, nemám problém s korkovou rukojetí ani s dělenou, hlavně aby dělal co potřebuju a seděl mi do ruky :-) Ani na to moc nekvaltuju, nejradši kdybych si ho mohl někde ošahat v krámě nebo na výstavě. Pokud mi sedne do ruky tak 3–4tis. bych oželel :-) , ale víc už asi ne.

Pátek 7. listopadu 2014 v 17:36® skwor
skwor

jepice> Jasně, to co popisuješ dělají třeba Poláci docela často. Většinou to jsou právě pruty na chytání s koguty pod lodí. Už podle délky prutu, kterou Venca v požadavku zadal, bych koukal po jiných prutech. EDIT: Já bych chvějivku nemohl mít ani na UL, vadí mi to.

Tento příspěvek byl editován 7.11.2014 16:36:56 uživatelem skwor.
Pátek 7. listopadu 2014 v 17:20® ORIMP
ORIMP

arakis> a čo si tým chcel ako povedať???

Pátek 7. listopadu 2014 v 16:40® troutkiller

dam>Zdarec kámo:-) Tak jak s Illexem na Slovači?Posílal sem ti pozdrav po Martinovi:-)

Pátek 7. listopadu 2014 v 16:29® jepice-zruseno

skwor> Myslím, že na hlavičky do 15 gramů se dá vlepená špička ještě používat, když je na prutech třeba do 35 nebo 40 gramů, ideální na candáty z lodičky. Deset cm guma neni zase takovej extrém. Taky se na kopyta dá používat klidně tvrdej prut na štiky. Akorát jsem si myslel, že je chvějivka synonymum pro vlepovanou špičku. Pokud teda není, tak se omlouvám! Nebo myslíš, že jakákoliv vlepenka je kravina na tyhlety střední až větší gumy? Já na gumy teda moc často nechytám, ale tatínek mám nějakýho kormorána s vlepenkou do 35 gramů a na ty gumy třeba na candoše z lodičky se mi to třeba na Lipně nebo Orlíku jevilo bejt ideální, lepší než můj klasický štikobijec.

Pátek 7. listopadu 2014 v 15:30® dam
dam

troutkiller> tuhle odpověď jsem čekal :-))

Pátek 7. listopadu 2014 ve 13:49® troutkiller

skwor>Chtěl sem mu to taky napsat ale byl bych zase za toho špatnýho snoba:-(( Jepičák mu poradí předrevoluční Sonu se šejkem jako top sestavu:-)) ))

Pátek 7. listopadu 2014 ve 12:02® skwor
skwor

jepice> Chvějivka na 4palcový kopyta je podle mě trochu nesmysl :-)

Pátek 7. listopadu 2014 v 10:48® jepice-zruseno

Venca Zelenka> Já ti s prutem neporadím, neboť se v tom vůbec nevyznám, navíc v uvedených gramážích. Ale obecně doporučuji ti sem napsat alespoň jestli chceš chvějivku nebo klasiku, jestli budeš používat šňůru (kvůli očkám), jak dlouhý si přeješ prut s jakou rukojetí. Samozřejmě cena je jedním z kritérií, i když já si za sebe troufám tvrdit, že když si člověk vyčlení dva litry, tak sežene velmi dobrej prut. Číňani a Korejci dneska už opravdu uměj.

Pátek 7. listopadu 2014 v 7:21® troutkiller

Venca Zelenka>Kolik do toho klacku chceš zasunout?

Čtvrtek 6. listopadu 2014 ve 22:22® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Chlapi poohlížím se po prutu na gumovačku, má představa je asi taková, nějaký delší 2,7– 2,9m měkčí špička, aby se nástraha dala pozvolna a plynule přizdvihnou, ale pevná záda ( z měkýma mám problém zaseknout)nástrahy budou převážně kopyta 3–5 hlavičky do 15g, nejvíc používám relaxy 3–4 s hlavičkama 5–10g. Nějaké jsem si ošahal po obchodech, ale nic mi nesedělo. Máte někdo nějaký tip?

Čtvrtek 6. listopadu 2014 ve 22:11® HaD
HaD

bubu> Tak držím palce!

Středa 5. listopadu 2014 ve 22:03® arakis

ORIMP>

foto/diskuze/privlac/2014/th-img110383.jpgfoto/diskuze/privlac/2014/th-img110384.jpgfoto/diskuze/privlac/2014/th-img110385.jpg
Úterý 4. listopadu 2014 v 18:35® bubu
bubu

jepice> s Davidem vše vyřízeno k max. spokojenosti. Zítra dorazí Pezon Michel Pandora 3–12g a o víkendu snad vyrazím. Tím bych chtěl Davidovi poděkovat za přístup a trpělivost.

Úterý 4. listopadu 2014 v 18:14® HaD
HaD

Bigpista> já bych řekl, že docela jo :-D

Úterý 4. listopadu 2014 v 17:38® Bigpista
Bigpista

David H.> No ono to vlastně vůbec není k smíchu…

:-D
Úterý 4. listopadu 2014 v 16:20® HaD
HaD

jepice> ale jo, ale to už je zákon schválnosti :-D

Úterý 4. listopadu 2014 v 16:20® HaD
HaD

Bigpista> LOL

Úterý 4. listopadu 2014 v 11:11® jepice-zruseno

Bigpista> Tak mě na to štiky choděj. Ony uměj skvěle mlátit tím zobákem, takže ta nástraha vyletí a omotá se kolem prutu, nebo něčeho jinýho. Ještě se nějak nemůžu dostat do tý fáze, že bych nějakou v konzumní velikosti vytáhnul až k podběráku. Jednou jedinkrát byla asi zaseklá dobře, protože když to povolilo, rotačka nevystřelila, ale vytáhnul jsem akorát otevřenou karabinku na lanku. Třeba se letos ještě dočkám :-D

Úterý 4. listopadu 2014 v 10:40® Bigpista
Bigpista

jepice> Já to mám jinak. Když dám okouní, přijde okoun. Když dám štičí, přijde lejno.

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 20:41® jepice-zruseno

David H.> Taky to tak dělám, a víš jak to často dopadá? Na to štičí se chytaj akorát okouni, tak tam dám to okouní a přijde štika :-D

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 14:53® Scanix
Scanix

David H.> to ja ne, to ryby ;-)