Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Pátek 5. července 2002 v 8:37@ Jakub Rajmont

Tady se to docela rozjelo… Chlapi, jake mate zkusenosti s marmyskou na velke okouny? Jak velke pouzivate marmysky a co na ne davate? Ja pouzivam podlouhle, asi 1 cm dlouhe a davam tam kousky hnojacku (asi 2 cm dlouhe). Ale zatim jsem nechytil okouna pres 30 cm. Mam pouzivat vetsi?

Čtvrtek 4. července 2002 ve 22:39@ Karlos

Já mám raději bojovku ale je to asi otázka zvyku nebo pohodlí.

Čtvrtek 4. července 2002 ve 22:03® Pepek

Také používám výhradně navijáky s přední brzdou, jemňoučce předoucí a maximálně citlivou. Momentálně disponuji šesti vláčecími pruty různých délek a gramáží, přičemž na všech mám navijáky s přední brzdou.

Čtvrtek 4. července 2002 ve 21:58

Predni brzdu, rozhodne.

Čtvrtek 4. července 2002 ve 21:11@ Karlos

Jirka:Clověče zatím nevím o ničem ale je dost článků v časopisech a dost je toho na netu. Lukáš:Já jim taky nehovím,na Nechranicích nám kamarád napráskal v okounech na marmyšku,tahal je krátkym fídrem,perfektní práce. My s bráchou vláčeli rotačky a gumy a byla to bída. On měl pár hodin osm okounů od38 do43 a štiku. Večer jsme položili mrtvé slunky a ta té jemné jemné špici byl vidět záběr dřív než to rozjeli. Tak jsem se začel po těch prutech trošku dívat a v Praze na Bělidle jsem koupil to Trabucco Stratus Za 1850.-. Jinak jsem byl poučen že feederové pruty jsou od 3,50m, kratším se říká vinklepicker nebo quiver což prý znamená chvějivá špice. Pánové jaké používáte navijáky?Prefe­rujete bojovku nebo přední brzdu?

Čtvrtek 4. července 2002 ve 20:09

Existuje u nás nějaká literatura o feederových prutech?

Čtvrtek 4. července 2002 v 19:59@ PhDr. Lukáš Skála

Tak takový příspěvek si nechám líbit. Já mám Esoxe, cenově něco málo přes 2000,–, ale jsem s ním spokojený. Tolik zase feederům nerozumím, ale to „čekací zpoždění“ má také velmidobré. Jinak si ale určitě to Shimano půjdu prohlédnout.

Čtvrtek 4. července 2002 v 18:41@ Karlos

Ale jo,ráno a večer vláčím,přes den uvážu krmítko a koukám na špičku. Ale fakt jen mimořadně a o dovolené. Hlavně vláčím,nemám rád mozoly na zadku.:-) A to jsem si myslel že univerzální prut neexistuje. Mám Stratus Quiver 3.00,dvě špičky,nejtvrdší grafitovou používám na rotačky a woblery,lami­nátovou na gumy a marmyšky. Skvěle vyváženej klacek se Shimanem Sahara 3000. Dá se do něj bez obav opřít a přitom je citlivej,ta laminátová špice okounům a candátům na gumy při záběru krásně „počká“. Nechci dělat reklamu ale fakt paráda.

Čtvrtek 4. července 2002 v 18:17@ PhDr. Lukáš Skála

Souhlasím s Karlosem i kolegou Fikarem. Také používám feederový prut na marmyšky a měkké plastové nástrahy. Pánové, nevím jak vám, ale téměř nikdy mi z feederové udice ryba nespadne, což se u běžného vláčecího prutu prostě stává. Teď mne ale napadá, když si pročítám diskusní příspěvky, jestli vůbec někdo používá feederové pruty na položenou, kvůli které – jak jsem svého času četl – byly vyvinuty.

Čtvrtek 4. července 2002 v 18:06@ Karlos

Já si ho pořídíl kvůli marmyšce ale tahám s ním gumy a malé woblery a rotačky s naprostou spokojeností. Jen bych potřeboval uncovou špičku a nemůžu ji nikde sehnat.

Čtvrtek 4. července 2002 v 7:36

Jo, letos jsem si feedera poridil take kvuli twisterum. Tak uvidim… Rad bych se s nim ale naucil chytat i normalne, tedy na polozenou.

Čtvrtek 4. července 2002 v 7:34® Pepek

Feedera pouzivam treti sezonu, ale vlastne jen na privlac. Myslim, ze pri chytani na twistery, kdy jeho zpomalena reakce dava rybe prilezitost nastrahu plne uchopit, a na marmysky je v soucasne dobe mozna neprekonatelny.

Středa 3. července 2002 ve 22:01@ jopa1

Čau,zdravim všechny. Chytáte někdo na Feedra?

Středa 3. července 2002 ve 21:42

Tak to se tam asi sjedu na ty candáty taky podívat. Letos mám zatím jen jednoho. Nic moc.

Středa 3. července 2002 ve 20:01@ Karlos

Já se na Nechranky dostanu jen párkrát za rok ale vždycky se těším na okouny a candáty. Na pořádnou štiku by to chtělo lodičku a najet na koryto,každý rok se tam chytí pěkný hovada. Kámoši se potápí a letos tam byli. Prej neuvěřitelné,na každém metru candát.

Středa 3. července 2002 v 19:39

Na Nechranice je snad lepší jezdit na štiky, ne? Jsou tam pěkný hovada, ale ještě žádný jsem nedostal.

Středa 3. července 2002 v 7:29

Kolegove, uz pres rok marne shanim original VHS komedie ‚Nastrahy velkomesta‘. Pokud nekdo muzete pomoci, nechte zde vzkaz. Diky

Úterý 2. července 2002 ve 20:24@ Bc. David Mrenc

Na Nechranicich jsem byl pred tydnem a boleni tam docela lovili. Jeden chlap tam na ne zkousel woblery, ale nic moc.

Úterý 2. července 2002 ve 20:12® Aspirin

Chci se vydat na Slezkou Hartu a nevim jak to tam chodi se štikama(kam na ně jit,na co je chytit)kdybyste někdo veděl tak napište dík chlapy

Úterý 2. července 2002 ve 20:00

Zdravím. Nevíte někdo, jestli teď jdou na Nechranicích boleni? V sobotu tam mám cestu. Zkusím na ně asi cikády.

Úterý 2. července 2002 v 19:30@ Jan Küffhaus

Prosím někoho, kdo zná po rybářské stránce Lipno, aby mi zde na Chytej. cz vysvětlil, kde a jak se dají dobře nachytat okouni. V srpnu tam chci na odpočinek. Děkuji.

Úterý 2. července 2002 ve 12:09® Pepek

U nás, ani v Německu či Polsku zatim ne. Pokud vím, měl by se teď někdy objevit na americkém trhu, jinak se zkuste domluvit přímo s finským výrobcem – Finlandia Uistin Oy.

Úterý 2. července 2002 v 11:27

Chlapi, dobra grafika. Jo, zajimalo by me, jak psal pan Fikar, kde se da sehnat ten wobler Big Mouth? Chtel bych ho zkusit u nas na Sazave.

Pondělí 1. července 2002 v 18:23® Pepek

A co tě zaujalo nejvíc, Pepo? Na co konkrétně se hodláš zaměřit?

Neděle 30. června 2002 v 18:01@ Josef Šedivý

Je mi 13 let a za dobu co se zabývám rybařením mám dobré zkušenosti s lovem okounů. Největší úspěchy jsem měl s lovem na žížalu,rotační třpytku a drobné rybky.
Po přečtení vašeho článku se již těším jak vyzkouším jiné techniky lovu ryb. Bude to lov candátů a úhořů.

PETRŮV ZDAR Lukáš Šedivý.

novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1