Chytej.cz

Plavaná

V diskuzi je 6.885 příspěvků, z toho 6885 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 27. března 2015 v 15:31® Tom_Novak

Hotové navazce mám je tam 16háček ale 18 návazec

Pátek 27. března 2015 v 15:14® gavlos
gavlos

Tom_Novak> no konecne si se zeptal rozume…zadne boilies apod pi…y…do zacatku si kup uz hotove navazce s hackem.me se osvedcili gamatsu s 16kama…i pekneho kaprika se ne nem da vytahnout…

Pátek 27. března 2015 v 15:03® Tom_Novak

Ahoj ve středu dem s kroužkem na ryby (je mi 12) proto se ptám nemám moc zkušeností s jakou tlouštku návazce a velikost háčku.Na tom revíru (přehrada) jsou malé a střední plotice,perlíni a kapři okolo 40cm.Předem díky za odpověd

Čtvrtek 26. března 2015 ve 20:24® skwor
skwor

double-j> Děkuju ;-) Vypadá fajn.

Čtvrtek 26. března 2015 v 18:45® double-j

skwor> Nevím, jestli mám „AX“ nebo jinou „mutaci“, ale mám také a je výbornej, souhlasím! Tak ať slouží!

Sobota 21. března 2015 v 19:34® hraji
hraji

Dnes jsme ukončili Zimní ligu 2015, jaro už je tady

foto/diskuze/plavana/2015/th-img112782.jpg
Neděle 15. března 2015 v 15:22® hraji
hraji

Dnes jsme s kamarády otestovali stojaté vody u Brna. Ryby reagovaly na zakrmení skvěle a tak jsem si zachytali tempem 30 ryb za hodinu. Jaro již definitivně klepe na dveře.

Pátek 13. března 2015 ve 12:22® skwor
skwor

Před časem jsem se tu ptal na kratší šoulačkovou matchovku na tlouště. Nakonec se mi povedlo splašit starší model (a oproti novějším štíhlejší a lehčí) Shi alivio AX 3,6m a po prvním lovu vypadá, že jsem trefil to, co jsem hledal. Teď ještě nějakého pětkového tlouště, protože kvůli těm jsem ten prut kupoval.

Pátek 27. února 2015 ve 2:05® regulus
regulus

proud> nemyslím si, že bych mu to chtěl znechutit, jen si nyslím, že jsem mu vcelku nenásilným způsobem naznačil, že cesta hledání nějakých chemických sraček na internetu nevede k úspěchu. Naopak je to cesta chození k vodě a získávání zkušeností buď samoučením nebo v lepším případě když ti někdo poradí přímo u vody. V tomto případě je to bohužel tak, že kluk bydlí 150 km ode mne, takže mohu pomoci jen touto radou. Nicméně dneska chtějí všichni všechno vědět hned a to prostě nejde. Je pravda, že dnes na internetu lze najít spoustu informací, které ti sice pomůžou, postrčí tě o nějakej ten kousek dopředu, ale to gró stejně nikde nevyčteš, musíš si to osahat a v mnoha případech na to přijít sám. Bohužel se mnoho mladých rybářů vydává ve šlépějích svých otců, tzn. 0,25 silon nebo ještě víc, policajta a ryba se musí vysedět. To děcka pochopitelně nebaví, teda alespoň většinu. Každej se musí časem dopracovat k té „svojí rybařině“, někoho chytne plavačka o čudlách se spoustou menších ryb, jinej podlehne vláčení ať už menší ryby, větší ryby nebo cokoliv nebo třeba muškařině a část lidí se uchýlí k té statické rybařině. Ovšem kluk ve 13 letech tak trochu ještě neví, chce zkoušet a je dobrý mu poradit a to je dle mýho názoru to důležitý, nemusí se ztotožňovat s mým názorem, ale věřím, že si to přebere po svým, buď mu to něco dá nebo ne. Je docela možný, že si teďka řekne, že je to ptákovina a za 5 let zjistí, že to až taková ptákovina nebvyla, ale to je jen čistě na něm. Já jsem napsal jen svůj názor a doufám, že jsem to formuloval přiměřeně k věku tazatele.

Pondělí 23. února 2015 ve 23:43® jepice-zruseno

Hm, já jsem začátečník už víc než 20 let, doteď jsem používal slovo posilovač a pokud to byl prášek v oné zázračné krabičce, tak jsem tomu říkal kremkus. Ale až budu v létě u vody prášit vanilkovým pudinkem, tak se u toho budu tvářit znalecky a říkat tomu budu jedině anglicky: Booster! :-D

Pondělí 23. února 2015 v 19:00® regulus
regulus

proud> kdyby ses zaregistroval, tak by ses nemusel ptát kolik mu je, ale to ty asi moc nechceš, že???

Pondělí 23. února 2015 v 17:23® Tom_Novak

Jo chodil.Díky za rady

Tento příspěvek byl editován 23.2.2015 16:23:16 uživatelem Tom_Novak.
Neděle 22. února 2015 v 18:46® Tom_Novak

12

Neděle 22. února 2015 v 18:11® hraji
hraji

Tom_Novak> jak ti napsal regulus, moc to komplikuješ. Já byl dnes na rybách. Namíchal jsem kilo běžného krmení Lorpio. Po namíchání toho byly tři litry. Tak jsem přidal 3 litry hlíny z krtičince a dobře promíchal. A jako booster jsem přidal hrst kuchyňské soli, stejné jakou ti maminka solí polévku. Chytil jsem asi třicet ryb, převážně podoustve, ale taky dost plotic a jesenů.

Neděle 22. února 2015 v 17:17® regulus
regulus

Tom_Novak> pokusím se tě trochu zabrzdit. Z vodpuštěním vymejšlíš zbytečný p......y. Místo abys chytal co nejjednodušším způsobem, tak prolízáš weby a skočíš na každej marketingovej špek. Nemyslím tím jen ten tvůj konkrétní odkaz kterej mimochodem nefunguje.
Věř mi, že daleko účinější je věnovat se tomu jak to rybě podat aby zabrala než to co na tom háčku je. Pokud budeš mít humpolázky navázanou sestavu, nebudeš to rybě podávat tak aby to vypadalo co nejpřirozeněji, tak ti žádný sračky kterejch je ve všech prodejnách hafo a spousta z nich je úplně k ničemu nepomůžou.
Prostě nic nevymejšlej, bílý červy, pařenej rohlík, hnojňáčky jsou léty ověřený a spolehlivý nástrahy, nestojí buď vůbec nic nebo pár korun. Nauč se číst vodu, to se nenaučíš na internetu, ale pouze u vody.

Ještě ti něco prozradím, nevnadím vůbec a přesto ryby chytám, čímž nechci říct, že vnadění je k ničemu, ale není to nezbytně nutný.

Neděle 22. února 2015 v 16:30® Tom_Novak

Zdarec!chtěl jsem se zeptat de těd z jara použít do krmení nějaké Boostery dipy vůně atd.Nebo to ryby spíše odrazuje.Nebo by bylo třeba lepší přidat do krmení kukuřice nebo konopí.např toto:

http://rybarskepotrebymilan.cz/…rogramy/cres​ta-speedfeed-spro/cresta-speedfeed-booster-plotice-​an%C3%BDz-250ml-detail

Pátek 20. února 2015 v 15:14® Tom_Novak

Dík :-D

Pátek 20. února 2015 ve 13:04® hraji
hraji

Tom_Novak> co se týče pevnosti, je to asi tak nastejno, v obou případech máš dva uzly, buď na těch dvou smyčkách nebo na obou stranách obratlíku. Co se týče nenápadnosti, tam bych dal přednost spoji smyčka – smyčka. Ale … při chytání na odhoz a nebo s boloňkou se dává obratlík, protože zabraňuje stáčení návazce vlivem rotace háčku s nástrahou při stahování sestavy. Při chytání na bič nebo s děličkou (odkládací bič) se nedává obratlích, ale smyčky.

Pátek 20. února 2015 ve 12:37® Tom_Novak

Ahoj chtěl jsem zeptat je lepší spojovat kmen s návazcem mikroobratlíkem např.velikost obratliku 20.Nebo je lepší klasika smyčka do smyčky .Zajíma mně hlavně pevnost a nenápadnost.

Úterý 17. února 2015 ve 14:02® Tom_Novak

jj

Úterý 17. února 2015 ve 13:01® hraji
hraji

Tom_Novak> odpověděl jsem ti v sousedním tématu

Úterý 17. února 2015 ve 12:07® Tom_Novak

Nazdar ,svými otázkami vás asi unavuji .Ale tato je už poslední,když chci chytat na pevný splávek musím ho nutně upevnit téčkem ,nebo to de ji jinak.dík za připadnou odpověd

Neděle 15. února 2015 ve 22:52® jirik

hraji> Carpa 408

Neděle 15. února 2015 ve 22:45® hraji
hraji

jirik> napiš aspoň typ té děličky, děliček od Colmicu je hodně

Neděle 15. února 2015 ve 22:33® jirik

Zdravím, Nemá náhodou někdo doma přebytečné topsety na děličku od Colmicu??

Neděle 15. února 2015 ve 21:50® hraji
hraji

O víkendu proběhlo již třetí kolo Zimní ligy. Sešlo se nás dost, ryby braly navzdory zvýšené hladině a sněhové vodě. Posezení v hospůdce po skončení lovu bylo taky příjemné.

foto/diskuze/plavana/2015/th-img112167.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img112168.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img112169.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img112170.jpg
Pátek 13. února 2015 v 19:03® hraji
hraji

Tom_Novak> na více názorů se ptáš dokola stále stejných lidí. To moc smysl nedává. Samozřejmě máš plné právo se zeptat na cokoliv a kdekoliv, ale opisování stejných dotazů ti asi víc poznatků nepřinese. Měl bys číst, články zde na Chytej a třeba i na tom MRKu, a tak získávat informace. A ty potom použít u vody k získání vlastních zkušeností

Pátek 13. února 2015 ve 14:54® Tom_Novak

chtěl jsem se zeptat na více názoru

Pátek 13. února 2015 ve 13:51® hraji
hraji

Tom_Novak> ano, plotice se dají chytat i na 10ku háček, a 16ku kmen se 14 kou návazcem, ale je to zbytečně silná sestava, což povede k tomu, že budeš mít méně záběrů. To co popisuješ stačí na kapry běžných velikostí bohatě. Na chytání plotic úplně stačí kmen 0,14, návazce 0,10 a háček 16 nebo 18. Ale hodně podobnou odpověď jsi dostal už i na MRKu, nestačila ti?

Pátek 13. února 2015 ve 12:57® Tom_Novak

dají se chytat plotice na 10 háček.neboje lepší menší haček. na šestnácku kmen a 14 návazec