Chytej.cz

Plavaná

V diskuzi je 6.885 příspěvků, z toho 6885 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 9. února 2014 v 16:41® timbab
timbab

Fryw> Taky záleží kolik a jakou hlínu použiješ.Některá je lepší aby jsi dostal návnadu ke dnu jiná dělá pěknej mrak.A když použiješ větší množství hlíny na menší množství krmení tak to barvu sice nezmění ale bude to mnohem méně nápadné.

Neděle 9. února 2014 v 16:39® timbab
timbab

Spongebob> Ten Traper?
Jinak já nic zkoušet nepotřebuju :-)

Sobota 8. února 2014 ve 20:37® Spongebob
Spongebob

Fryw> true story!

Sobota 8. února 2014 ve 20:03® Fryw
Fryw

jepice> třeba nemyslel zrovna to z tuzexu…

Já teda nevím, jako obarví ta směs ruce, často. Ale taky si prostě někdy jen tak z srandy hodím kuličku „pod nohy“…asi abych viděl jak drží…a nezdá se mi že by to nějak přehnaně změnilo barvu po nějaké době.

Kritince jsem myslel že spíš přidají kal a pomůžou líp dopravit směs na dno v proudu, než že by to „na trvalo“ ztmavilo krmení. Myslím že pokud přidám do směsi u vody krtinec, musí se ta „barva“ vyplavovat rychleji… Ale to si třeba jen myslím.

Sobota 8. února 2014 v 19:08® Spongebob
Spongebob

timbab> btw chemicky srack* jedna se o rostlinne uhli (spalene kyticky). Myslim, ze narozdil od nekterych atraktoru zcela nechemicka srack* Tak muzes zkusit jemne mlete (prachove) drevene uhli. ;-) Treba je to ten duvod proc se vyplavuje, diky jeho nizke hustote…

Sobota 8. února 2014 v 18:26® jepice-zruseno

timbab> Kakao jsem už zkoušel, sice ne v zimě, ale fungovalo. Narozdíl od krtinců to ale není žádná láce, takže si ho budu sypat asi radši na krupicovou kaši.

Sobota 8. února 2014 v 18:20® timbab
timbab

gavlos> Jak od Babici ale funguje to-lepší než ty chemický sra.. :-)

Sobota 8. února 2014 v 17:43® gavlos
gavlos

timbab> hehe.to bylo jak od Babici :-D

Sobota 8. února 2014 v 16:13® skwor
skwor

šimpik> Nevím odkud jsi, ale hlínu z krtinců teď není problém sehnat.

Sobota 8. února 2014 v 15:53® timbab
timbab

šimpik> Dej tam kakao když nemáš hlínu.

Sobota 8. února 2014 v 15:15® Segoves
Segoves

Spongebob> Já s práškovou potravinářskou barvou nemám dobrou zkušenost. Po chvíli se z krmení vyplavila a bylo zase světlý

Sobota 8. února 2014 ve 14:21® Spongebob
Spongebob

šimpik>

jasne daji se koupit tmave sprasove hliny a nebo muzes zkusit treba barvu do krmeni www.rybyshop.cz/…ybarska.html. Take se prodavaji praskove a tekute potravinarske barvy… Moznosti je vic ;-)

Tento příspěvek byl editován 8.2.2014 13:26:38 uživatelem Spongebob.
Sobota 8. února 2014 v 9:54® šimpik
šimpik

A na ztmavení krmení nějaký nápad ? napadla mě hlína..ale tu ve zmrzlé půdě budu těžko kopat..ale kdybych musel tk udělám i to:D :-)

Pátek 7. února 2014 v 19:28® vondras

jo chce to sice tmavsi krmeni ale ono to neni tak jednoduche jak se zda skoro vschno krmeni kupovane je umele barveno a tak se taky nejdriv ve vode prave rozpousti ta barva staci kdyz to krmeni michame rukou a kuze se nam hned zbarvi at na cerno ci cerveno a k tomu zivemu bych dodal ze urcite neni na skodu ale v teto dobe bych preferoval nastrihane ci cele hnojaky jelikoz cervi se ve studene vode ani nehnou ono tech figlu na chytani ve skutecne zime je vice

Středa 5. února 2014 v 17:21® šimpik
šimpik

jepice> stoják..rybník 3,5 ha..

Úterý 4. února 2014 ve 23:15® jepice-zruseno

šimpik> Máš to spíš na pomalou vodu (stoják), nebo tekoucí? Ne že bych uměl poradit, jen se ptám…

Úterý 4. února 2014 v 8:17® šimpik
šimpik

Spongebob> Moc díky ..:)

Pondělí 3. února 2014 ve 20:56® Spongebob
Spongebob

šimpik>

Ohledně krmení v zimním období . Jako základ si můžeš zvolit černou nebo neutrální barvu, kterou následně ztmavíš přidáním barviva. Rozhodně přidej aroma, jiné než ovocné (rybí nebo perník apod.) V zimním období je dobré, aby ryby potravu cítily a oční vjemy byly potlačeny, tzn. krmení by nemělo vytvářet kontrast s okolím. Můžeš přidat pár červů a zrnek kukuřice. Rozhodně to nepřeháněj s množstvím kilo na 2 až 3 hodiny by mohlo stačit. Ať se daří.

Neděle 2. února 2014 v 16:46® šimpik
šimpik

Zdravím, má někdo tady zkušenosti s krmením v tehle čaásti roku..co tam přidat, světlé, tmavé a tak…vůbec nevím takže budu rád za každou odpověd:)

Sobota 1. února 2014 ve 13:56® crazykapr
crazykapr

Zdravím všechny přítomné. Zajímalo by mě, zda-li někdo nemá zkušenosti s tímto proutkem. Sháním něco jednoduchého na lehčí plavačku, ale s nějakou rezervou při záběru větší ryby. Délka spíše kratší. http://www.aquazona.cz/…o-20g-1.html

Tento příspěvek byl editován 1.2.2014 12:58:20 uživatelem crazykapr.
Pátek 31. ledna 2014 ve 20:18® vondras

uz jsem tu nekolikrat psal ze na zimni tzv, hacky pouzivam elektricky vazac hacku je to perfektni a nemusim se u toho nervovat baterie vydrzi urcite cely rok ale ja ji vzdy tak v na konci rijna menim

Úterý 28. ledna 2014 v 18:57® double-j

jepice> Tak jsem to dělával taky, dřív, ale při tom přehmatu se mi to právě vždycky rozjelo, když to nebyl hák na žraloka :-D

Úterý 28. ledna 2014 v 17:13® jepice-zruseno

My to vážem jinak. Tou smyčkou jsem se to nikdy už nenaučil. Levou rukou mezi palec a ukazováček uchopím háček, k jehož ramínku je přiložen vlasec. Přečnívající konec vlasce „čouhá“ směrem ke středu dlaně levé ruky. Pravou rukou ho uchopím a překlopím spodem, on se jakoby trochu zařízne mezi ty prsty levé ruky držící oblouček háčku (čímž se vytvoří malá smyčka v místech, kde je oblouček. Pak pravou rukou omotávám ramínko háčku (cca 5–6×), po každém ovinu přidržím konec vlasce zybylými prsty levé ruky, abych si pravou mohl přehmátnout. Když to celý mám, tak chytnu do pravý ruky tu lopatku i s ovinama aby mi držely a konec vlasce protáhnu smyčkou a utáhnu. Ten uzel vypadá podobně, ale to vinutí je jakoby od smyčky, takže tam mám takovou přehazovačku. Ale drží to dobře. Zní to docela složitě, ale učím to tak občas i děti z kroužku a vcelku slušně to zvládaj.

Pondělí 27. ledna 2014 v 19:45® double-j

Segoves> je to ono, prve se mi to tve video na odkazu nechtelo nacist, myslel jsem, ze nefunguje :-)

Pondělí 27. ledna 2014 v 19:09® Segoves
Segoves

double-j> Myslim že to je stejný způsob co sem drakymu posílal i autor je stejný;) ale určitě to vyzkouším přijde mi to na ty malinký háčky lepší než klasický obtáčení smyčky

Pondělí 27. ledna 2014 v 19:03® double-j

já si osvojil tenhle návod http://www.chytej.cz/…ku-a-smycky/ funguje to výborně, je to jednoduché a dokonale to vypadá…až jsem tomu sám nechtěl věřit :-) kdykoliv před tím jsem se u toho vztekal a vedlo se mi navázání tak na 3. pokus, tady to od 3. pokusu jde vždy na první a přesně…doporučuju na jakýkoliv háček s lopatkou

Pondělí 27. ledna 2014 v 16:37® Segoves
Segoves

Draky> to mě taky ale myslim že carp system ho dělá a výrazně levnější a pak je ještě tahle varianta ta taky nestojí moc http://www.billysfishing.com/seymo k těm háčků já mám stejnej problém nikdy mi lopatkový háčky nevadily ale s těma nejmenšíma se taky kolikrát dost nadřu hlavně teď na zimu když sem dělal návazce z 10tky…nevím jestli to bylo jen rukama přišlo mi že ty háčky docela řežou vlasec…ale spíš je to tím že moje prsty se na jemnou práci prostě nehodí :-D

Pondělí 27. ledna 2014 v 16:26® Draky
Draky

Segoves> No navazuju ty hacky docela podobne, ale jak je ten hacek drobnej, tak se spatne drzi a nedej boze, kdyz se me zacne potit ruka, to se na to muzu rovnou vykaslat :-D

Easy loop je zajimavej nastroj, ale ta cena me ihned odradila. :-|

Pondělí 27. ledna 2014 v 16:12® Segoves
Segoves

Draky> Já nad timhle přemejšlel nedávno taky:) zatim furt vážu klasicky ale mrkni na tohle video je tam zajímavej způsob http://vimeo.com/…ana/15540852

Pondělí 27. ledna 2014 v 15:28® Draky
Draky

Jakym uzlem nebo respektive jak navazujete drobne hacky s lopatkou? Obcas mam den, ze bych u toho vykvet a tak si rikam, jestli je to jenom o tom to natrenovat poradne nebo je tam nejaka finta, co me unika. :-)