Chytej.cz

Pěst na oko

V diskuzi je 4.948 příspěvků, z toho 4948 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 29. dubna 2014 ve 20:43® Jarda Š.

olda> Ono to je ale spíš sociokulturním prostředím, než náboženstvím. Když si holka vezme třeba Egypťana, bude na tom víceméně stejně, jestli to bude muslim nebo koptský křesťan. Kdyby si vzala třeba Francouze, který je ze třetí nebo čtvrté generace muslimů narozené ve Francii, tak s největší pravděpodobností by tyhle problémy v rodině neměla.

Sobota 26. dubna 2014 v 16:16® olda
olda
Úterý 22. dubna 2014 v 15:38® olda
olda

http://www.pmo.cz/…-rostlinami/

Tak už na to pomalu začínají přicházet,za miliony se vysoušelo.

Úterý 15. dubna 2014 ve 21:22® nnnap
nnnap

dragosek-18> prosím tě, jestli německá ver… nad sebou potřebuje klacek, jakože za posledních 80 let jo, pak ji nesrovnávej s normální kulturou

Úterý 15. dubna 2014 v 15:13® džigit

Scanix> pomalu a potichu se prokousávají vzhůru :-((

Úterý 15. dubna 2014 ve 14:16® Scanix
Scanix

Vltava pod Boršovem a bude prý hůř… https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/…473480_n.mp4

Tento příspěvek byl editován 15.4.2014 14:20:32 uživatelem Scanix.
foto/diskuze/pest_na_oko/2014/th-img106138.jpg
Úterý 15. dubna 2014 v 11:55® džigit
zajímavé video.Myslím,že u nás by to dopadlo obdobně…
Neděle 16. března 2014 ve 14:59® dragosek-18
dragosek-18

DOBRY DEN NO JELIKOŠ JSEM CESTOVAL PO SVĚTĚ A ZVLAŠT V NĚMECKU.TAK MĚLA RYBAŘSKA STRAŠ PRAVOMOCE JAKO POLICIE.MAM NAZOR ŽE JE TO SPRAVNY VYMIZEL I NEPOŘADEK.RYBAŘI SE CHOVAJI JINAČ.

Pátek 28. února 2014 v 18:07® nnnap
nnnap

http://zpravy.ihned.cz/…sluzeb-yahoo

Bude to asi třeba vzít klackama po hlavě…

Sobota 22. února 2014 v 19:12® soky kv
soky kv

Doudleban> Tak to souhlasim mě to tam taky pěkně s..e!

Sobota 22. února 2014 ve 14:23® Ftmči
Ftmči

Pěst na oko jsou ty reklamy zobrazující se přes rozkliknutý obrázek. Chápu, že reklama to tady platí, ale tohle je vážně děsný.

Pátek 7. února 2014 v 7:39® Moravák

Pokud se vám pánové do takové diskuse můžu vložit, tak bych v prvé řadě souhlasil s tím, že by profi RS měla být tam, kde zachrání více, než sami stojí, nezapomeňme ale i na funkci preventivní. Ideální jsou revíry s velkým tlakem rybářů a tedy i s velkým objemem vysazovaných ryb. Ruku v ruce by měly přijít i další změny, jako horní míra, aby vlastně bylo jasné, co je nejcennější pro daný revír a což je pro revír i atraktantem. V současnosti se řeší především to, jestli se chytá tak jak má, ale neřeší se, že si rybář ponechá 15 kg kapra, nebo 300 kusů ryb ročně. Čemu má RS zamezovat, když nemá pro ochranu revírů prostor a o nějakém super zarybnění si v konečném důsledku můžeme nechat zdát. Neschopnost svazu vytváří prostor pro zkvalitňování obsádky soukromých vod, kde jsou jednoznačně schopni říci, že výdaj v řádech set tisíc není vyhození peněz, neboť obsádka ve vodě má podstatně vyšší hodnotu. Uvědomte si, kolik třeba takový 15 kg kapr stojí, myslíte že 15 kg x 60,– Kč/kg?, určitě ne a pokud o nějakém takovém dodavateli budete vědět, sem s ním, jistě jeho služeb využiju.

Čtvrtek 16. ledna 2014 ve 14:33® BigMike

hraji> no vidíš a jaká je s nimi zkušenost, vyplatí se? Kolik má jeden čistého, jakou pracovní dobu? Musí něco vykazovat? Dyť jsem psal, že bych klidně i zvýšil cenu povolenky, pokud by profi byli přínosem.

Středa 15. ledna 2014 ve 22:35® nnnap
nnnap

haha, dík jiří, že máš s kolegy ze strany trpělivost. Já bych byl méně diplomatický.

Středa 15. ledna 2014 ve 22:24® hraji
hraji

BigMike> no ale ten kraj ty peníze zase musí vzít od členů, ne? My máme v MRS 6 profi RS a stojí to ročně několik milionů.

Středa 15. ledna 2014 ve 22:11® BigMike

hraji> tohle vše by muselo jít z krajských prostředků! Ale asi to stejně nemá cenu rozebírat:))

Středa 15. ledna 2014 ve 21:43® hraji
hraji

BigMike> ale MO, která má 100 členů, bude na zaplacení dvou profíků potřebovat na jeden měsíc jejich práce včetně odvodů minimálně 80 000 korun, to je 960 000 korun na rok, to je 9600 korun na jednoho člena a rok. kdyby měla 1000 členů, furt je to 960 korun na člena a rok. Vyplatí se to? Jde vůbec vyčíslit úspora, která vznikne zavedením takové RS?

Středa 15. ledna 2014 v 17:59® BigMike

hraji> psal jsem 2 ks na místní organizaci s krajskou působností. Jasně, dle velikosti MO, někde by nebyl nikdo, když má MO 100 členů, jinde třeba 4 ks. Na kraj odhadem třeba 40 členů. Jasně, že by jezdili ve 2. A je mi jasné, že jako policie, ani tady by nebylo možno uhlídat všechno, ale soustavný pohyb, dobré vybavení, mobilnost, tlak okolo vody by udělal své! Ale tak jako všude ve světě, řeší se p´čoviny a základní věci se odsouvají nebo bagatelizují. Ale když si vezmu, že vydry nám sežerou komplet násadu ve 3 rybnících, jen na potoce za zimu vytahají přes 300kaprů přes míru, nějakého candáta, sumíka, nepočítám malou běl, o řece ani nemluvě… Kormoráni sem tam něco také zobnou a pak má cenu řešit kraviny jako roční limit úlovků?:))))))))­))))))))

Tento příspěvek byl editován 15.1.2014 17:00:29 uživatelem BigMike.
Středa 15. ledna 2014 ve 14:48® hraji
hraji

BigMike> je pár faktických poznámek. Dva profi RS na kraj, to jsou dva lidi, kteří v rámci své pracovní doby pokryjí 16 hodin z 24 hodin. Ovšem 5 dnů v týdnu. U nás to znamená uhlídat 6000 hektarů vodních ploch. Při současném stavu legislativy by bylo ideální, kdyby navíc jezdili spolu, aby měli „převahu“ jako svědci zjištěného přestupku. Navíc je potřeba si uvědomit jednu skutečnost. Když RS zkontroluje rybáře a on má vše v pořádku, odejde RS kontrolovat dál. Nikde není žádná záruka, že se vzápětí nedopustí zkontrolovaný rybář přestupku. Nelze hlídat všechny a pořád, na to by nestačila ani Policie ČR se svými tisícívkami mužů ve službě. Takže zavádět profi stráž ano, ale rozhodně ne v počtu dva, to jsou opravdu jen vyhozené peníze. Pravomoce RS nemůže určit nikdo jiný než parlament zákonem.

Středa 15. ledna 2014 ve 14:13® BigMike

Kdysi jsem sem dával článek: http://www.chytej.cz/…n-vzpominat/ Tam jsem se vybrečel jak to s RS vidím já:)) Je fakt, že nyní se přestupek řeší jak psal Hraji a je to na delší dobu to sebrání povolenky. Tedy alespoň u nás na jihu a myslím, že by to tak mělo být všude a ne, že za 3 neděle onen dotyčný opět chytá! A že mám „svého“ člena RS a když je třeba tak mu zavolám? Mnoo, to je jeden z důvodů proč jsem RS položil. Přímo jsem miloval, když jsem všeho musel nechat, někam jsem vyrazil a pak se z toho vyklubala kravinka anebo už bylo po všem, nikde nikdo jen stěžovatel. A nebo se stejně nic nevyřešilo, někdy byl přístup PČR velmi, velmi podivný. A když jsem na zavolání nejel, byl jsem špatný já. Ale věřím, že se už hodně zlepšilo! Když si nyní občas já zavolám „svému“ členu RS, skoro vždy je jinde a abych byl upřímný, ani se mu nedivím.)) Pořád tvrdím, že by se měli zavést profíci, jistě by se na ně prostředky našly, i za cenu zvýšení ceny povolenky!!! 2 rozumné (ne žádná zakomplexovaná paka)členy na MO s krajskou působností, kteří by šmejdili, měli nějaké pravomoci, byli v bezprostředním kontaktu s PČR nebo mě.policií, jeden vedoucí na kraji který by to koordinoval, do toho něco dobrovolné RS, důsledné vymáhání práva a ono by to šlo!!!

Jaké máte zkušenosti s profíkama na j.Moravě? Jak to je na Slovensku, tam je to prý přehlednější, větší pravomoce, i policie má snahu…

Tento příspěvek byl editován 15.1.2014 13:15:37 uživatelem BigMike.
Středa 15. ledna 2014 ve 12:08® Mysak1

hraji> O.k. ale pokud to uvidím znovu tak se zachovám stejně a budu věřit že se chytne za nos třeba jeden ze sta! Třeba!!! Chjo.

Středa 15. ledna 2014 v 11:19® hraji
hraji

Mysak1> bez urážky kolego, máš přesně ty samé idealistické představy, jak jsem měl já. Akorát že já za sebou mám už mnoho let „služby“, desítky zadržených povolenek a zkušenosti. Běžný rybář, jakmile chytí rybu, kterou by snad mohl zabít a odnést, zapomíná na předpisy, zapomíná na svoji rybářskou čest, jaky by těch často jen s bídou dvacet deka masa znamenalo hranici mezi životem a smrtí. Jak jinak si vysvětlit, že zabije s bídou mírového pstruha, ponechá si podmírovou ostroretku a podobné věci. Tresty, které by možná znamenaly skutečně trest, se dávají v tomto státě jen těžkým zločincům a ještě ne vždy. Přitom po nás chtějí, abychom každý přestupek zadokumentovali málem jako vraždu.

Středa 15. ledna 2014 v 10:59® Mysak1

hraji> Já netvrdím ,že to lze vždy vyřešit relativně jednoduše jako v tomto konkrétním případě. Právě že večer dojet nemohl. O to víc mrzí ,když zjistíš že to vlastně bylo zbytečné. Pokud by dotyční byli bez povolenky do konce roku určitě by nad svým jednáním minimálně přemýšleli. Určitě nejde zkontrololat a uhlídat všechy takyrybáře ale pokud se rozkřikne, že někdo přišel o papíry a zaplatil mastnou pokutu dost lidí si svoje protiprávní jednání odpustí a zjistí ,že počet ks a kg dle RŘ a BP mu bohatě stačí.

Středa 15. ledna 2014 v 9:51® hraji
hraji

Mysak1> jsi členem jiného svazu než já a máte systém projednávání přestupků, který je nesmyslný a špatný. U nás v MRS je to tak, že MO dostává od svazové kárné komise na vědomí rozhodnutí komise o uděleném trestu. V MRS se zadržená povolenka členovi vrátí nejdříve po té, co byl jeho přestupek projednán na úřadě státní správy. To trvá minimálně měsíc, většina trestů je ale od půl roku bez povolenky výš a nejsou výjimkou i tříleté tresty + samozřejmě finanční pokuta dle §30 zákona 99/2004Sb.

Tento příspěvek byl editován 15.1.2014 08:52:44 uživatelem hraji.
Středa 15. ledna 2014 v 9:48® hraji
hraji

Mysak1> a jak by ta tvoje kontrola dopadla, kdyby se rozhodli ti rybáři, že mají dost a večer odjeli domů i s těmi podmírovými rybami? Druhá věc, opravdu si myslíš, že každá RS může zareagovat na telefonát třeba v osm hodin večer? Co když je v kině, s rodinou na oslavě, na dovolené v Thajsku? Nebo si jen právě dalapivo a nemůže nikam ihned vystartovat autem? A víš kolik rybářů uloví podmírovou nebo hájenou rybu, usmrtí ji a hned odchází od vody? Jak chceš kontrolovat tyhle?

Středa 15. ledna 2014 v 9:43® Mysak1

hraji> Třeba právě tak jak jsem to řešil já! Pro nikoho přece není problém si u své MO zjistit t.č.na „svého“ člena RS. Problém je ale v tom, že když už se povede někoho chytit tak má noty od své domovské MO hned zpět! Pokud nás bude např. dopravní policie při překročení rychlosti v obci řešit domluvou, budeme jezdit jako prasata všichni. Dotaz na tebe: Existuje nějaká zpětná vazba pro RS jak ta příslušná MO přestupek svého člena řešila? Nebo to končí odeláním povolenky MO která ji vydala?

Středa 15. ledna 2014 v 8:56® hraji
hraji

Mysak1> Moje otázka zní: Jak si představuješ zajištění důsledné kontroly na revírech svazu, když jich je desítky tisíc hektarů, desítky tisíc kilometrů břehové linie, a máme cca 300 000 rybářů? Bude mít každý rybář svou vlastní RS která s ním bude chodit na ryby?

Středa 15. ledna 2014 v 8:55® hraji
hraji

Venca Zelenka> napiš mi sem alespoň jeden důvod, proč by rybář (ačkoliv si takové pojmenování nezaslouží), který si ponechá rybu, aniž by ji zapsal, nebo si ponechá rybu hájenou či nemírovou, měl najednou ausgerechnet dodržovat nové, další, a naprosto nesmyslné, zavedení míry od-do? Moc by mě ten důvod zajímal.

Středa 15. ledna 2014 v 8:22® Mysak1

Venca Zelenka> Ano máš naprostou pravdu. Zavedení míry ryb od-do ale neřeší vůbec nic,pokud nebude důsledná kontrola a následná represe! Konkrétní příklad z letošního srpna na revíru SM 471053 – Morava 21A ,pískovna Moravičany. Na pláži chytalo pět rybářů ,jak jsem se později dozvěděl z nějaké Olomoucké MO. Celé odpoledne tahali kapře 35–38cm a nadávali že ti místní blbci neumí nasadit nic normálního! To se ale se setměním změnilo,najednou NAJELI!!! kapři 42–45cm a vše se sakovalo. Protože zůstávali přes noc, domluvil jsem se telefonicky s kamarádem který je členem RS ,že na ně ráno mrkne. Výsledek? Z 9ti ponechaných ryb 8 podměrečných!!! Byly zabaveny 4 povolenky. Dalo by se říct ,že vlastně je to takhle všechno v pořádku,udělali chybu (evidentně účelně) a byli za to potrestáni! Problém je v tom ,že cca za 3 týdny jsem se se dvěma znich potkal u vody. Tzn. minimálně jeden už měl povolenku zpět!

Středa 15. ledna 2014 v 0:26® Draky
Draky

BigMike> Pokud to usmerni alespon jednoho cloveka, tak je to vzdy lepsi, nez kdyby to nebylo. :-)