Chytej.cz

Pěst na oko

V diskuzi je 4.948 příspěvků, z toho 4948 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 15. ledna 2014 v 0:06® Venca Zelenka
Venca Zelenka

OndruchM> Jo SM má myslím 40ks ušlechtilých ročně, loni, vlastně už předloni jsem se na členské schůzi nestačil divit, údajně na jednom revíru bylo chyceno 3ks candáta za rok, přitom jen já vím minimálně o 7 odnesených kusech. Od té doby tvrdím, že polovina odnesených ryb je nezapsaná a to jsem asi ještě optimista. Tak se mi spíš zdá, že je to někdy na škodu, protože, přehled kolik se vlastně odneslo je zkreslený. Spíš by se mi líbila varianta například: štika lovná míra 60–70cm a pak 95cm+ a tohle nějaké rozmezí bych aplikoval na všechny druhy ryb z lovnou délkou, aby byl zachván dostatečný počet ryb schopných se vytřít. Ikdyž tady si někteří moc nelámou hlavu ani stou délkou. No a pak by ještě neškodilo, nějaké citelnější postihy, teď nekomu zeberou papíry a za 3 týdny tam sedí vesele znova. Když jsem byl ještě ogar, tak mi zebrali papíry za to, že jsem neměl dozor a do konce roku jsem je neviděl.

Úterý 14. ledna 2014 ve 23:44® Fryw
Fryw

BigMike> Vyzní to sice naivně, ale co když to tak není, co když většina z těch 30 členů se stanov drží? Když není kontrola, můžeme jen hádat… všech 30 nejspíš nebude pytlačit. Si myslím.

Úterý 14. ledna 2014 ve 23:22® OndruchM
OndruchM

BigMike> U nás na Severní Moravě takovýto limit funguje už několik let. Každoročně je chyceno několik rybářů co gumují, ale je to nejspíš jen vršek ledovce. Ale myslím, že to je správný krok. Na většinu působí „výchovně“. :-)

Úterý 14. ledna 2014 ve 23:17® BigMike

A už mě i něco napadlo. Letos u nás na jihu zavedli (opět po asi 3 letech)roční limit 50ks ušlechtilých ryb na jihočeskou svazovou povolenku. Po nachytání limitu je umožněno členovi zakoupení další povolenky (zde 1.400,–) Dělám roky evidenci úlovků, ročně je v naší MO tak 30 členů, co tohoto počtu hravě dosáhnou. Jakmile se čas od času zavede limit, není nikdo, kdo by na něj dosáhl:)) Má potom cenu limit stanovovat? RS to neuhlídá a zkreslení dosažených úlovků je naprosto jasné! I když ruku na srdce, výtěžnost je sice hezká věc, ale násadové plány jsou pevně dané už roky, takže jde o dodatečné hraní si se statistikami! A ani ty násadové plány se rok od roku např. v dravcích nedaří naplnit. Jak je to v jiných krajích, jaký na to máte názor?

Tento příspěvek byl editován 14.1.2014 22:19:07 uživatelem BigMike.
Úterý 14. ledna 2014 ve 23:09® BigMike

Ono je vůbec blbost něco škatulkovat! Nic, necháme toho a nadneseme nějaké další, velmi ožehavé téma?:))

Úterý 14. ledna 2014 ve 22:25® Fryw
Fryw

Mě se v souvislosti s tím tématem vybavila jedna pasáž předmluvy kterou napsal V. Klaus v knize V. Vojty Čínský svět… „Myslet si, že pochopíme tento mnohonárodní celek, fakticky jednu civilizaci, položíme-li na ni mřížku požadavků civilizace Západu, pak ztroskotáme. Na některé principy jistě rezignovat nemůžeme. Stejně chybné však je nutit současnému typu čínského zřízení zjednodušenou nálepku komunistického totalitarismu. Tím zůstaneme na povrchu a nepochopíme nic.“ Ono to je sice o Číně, ale tak nějak mi to sedí i na posuzování té Kuby..a vlastně i jiných nám, snad vším vzdálených států..

Úterý 14. ledna 2014 v 18:33® BigMike

:)) Kluk dělá do doutníků, má rád poctivý rum, tak mu pořád říkám ať se ještě naučí řeč a vyrazí hledat ráj:)))))

Neděle 12. ledna 2014 ve 22:39® OBr
OBr

BigMike> tímhle bychom mohli celou debatu o Kubě hezky uzavřít..k tomu fakt není, co dodat, jen se snad zamyslet sami nad sebou :->

Neděle 12. ledna 2014 ve 21:47® kubas
kubas

BigMike> Krásný příspěvek :-) .

Neděle 12. ledna 2014 ve 21:35® BigMike

Kamarád se jezdí na Kubu roky potápět, mám to vše z první ruky a souhlasím s Frywem. Ono jde těžko na něco koukat tady od nás. Ale když to vezmu úplně v základu – co potřebuje člověk aby byl spokojený, když kolem sebe nevidí žádná lákadla a všichni jsou si relativně rovni? Aby se dosyta najedl, ne přežíral, aby se měl kde v suchu a teple vyspat, pomilovat se, mít co na práci za denního světla, se soumrakem jít spááááát nebo si zatancovat na ulici, se sousedy, přáteli, něco málo popít, zazpívat si… A politiku tady řešíme o 20000% víc než oni tam! No nic, to jen tak na okraj:)

Tento příspěvek byl editován 12.1.2014 20:36:36 uživatelem BigMike.
Sobota 11. ledna 2014 v 18:51® BigMike

hank mosher> pokud něco nevědí a machrují, napiš na ně na MO stížnost, někdy je to tedy na pěst, to tedy jo:))

Pondělí 23. prosince 2013 ve 21:00® Fryw
Fryw

A to bude jen slabej vodvar toho co se dělo když se rozpadalo RVHP a začalo se hejbat kurzama.

Pondělí 23. prosince 2013 v 19:11® OBr
OBr

regulus> chápeš to zajisté špatně, pan Zeman by ti určitě vysvětlil, že to byl nejlepší obchod, jaký mohl podepsat…

Pondělí 23. prosince 2013 v 17:59® regulus
regulus

http://www.novinky.cz/…ky-dluh.html

Chápu dobře, že ti naši „finanční experti“ prodali pohledávku 3,6 miliarky dolarů za 750 miliónu dolarů, tedy za pětinu a to ještě na splátky ??? :-O

Neděle 22. prosince 2013 ve 22:58® Chorchus
Chorchus

OBr> mňo, já myslím, že bychom se na srazu, alespoň o nějakou malou neformální revoluci měli alespoň pokusit :-) .

Neděle 22. prosince 2013 v 16:39® OBr
OBr

Na srazu bude legrace, Fryw naštěstí není militantní povahy, takže nehrozí nějaký větší otevřený konflikt, stačí trochu kalvádosu a už je klídek :-D Ale co mi ty řeči jen připomínají…á, už vím, baskeťáka Rodmana a jeho přítele Kima, to je taky prazvláštní symbioza :-)

Neděle 22. prosince 2013 ve 12:16® hank mosher

jak se divate na neznalost nekterych clenu RS rybarskeho radu a BP ? meli by chodit vsichni na preskouseni znalosti a neplacali u kontrol nesmysli!?

Sobota 21. prosince 2013 v 19:14® Chorchus
Chorchus

Fryw> jo, jo, starej dobrej Fryw, uh se těším na sraz.

Sobota 21. prosince 2013 v 18:06® regulus
regulus

Fryw> a ještě tu Vladimírovi Iljičovi … :-D

Sobota 21. prosince 2013 v 18:02® nnnap
nnnap

no, já jsem tam sice nebyl 14 dní nebo kolik, zato jsem měl pod sebou 5 kubánců 2 roky. Takže bych ti něco o té sebrance mohl povykládat…

Sobota 21. prosince 2013 v 17:28® Fryw
Fryw

regulus> Zase bych ho tak nepřeceňoval. Kdyby nebyl Fidel, byl by někdo jiný. Ta situace byla celkem neunosná…

Sobota 21. prosince 2013 v 17:18® regulus
regulus

džigit> to je úplně marný, bez Fidela by byla Kuba úplně v prdeli, ach jo … :-((

Sobota 21. prosince 2013 v 16:53® džigit

Fryw> co Ti dali do teho hulení? :-O

Sobota 21. prosince 2013 v 16:38® Fryw
Fryw

regulus> Mě to došlo, jen jsem si prostě vybral že se k tomu postavím následovně :-)

Fidel je hroznej lidumil, humanista a vlastenec .-) Podívej se jak působí Kuba na venek. Zatím co USA posílá bombardéry, kubánci posílají lékaře…

Sobota 21. prosince 2013 v 16:22® regulus
regulus

Fryw> ty brďo, ty seš fakt meloun (z venku zelenej a uvnitř červenej) … :-D

Jura tady do tebe trochu rejpne, tobě to nedojde, tak ti pomůžu prvním odkazem kterej mě vypadl z googlu a ty z toho hnedka uděláš politickou diskusi o americkým imperialismu. :-93;

Von ten Fidel byl fakt děsnej lidumil …

Sobota 21. prosince 2013 v 15:37® Fryw
Fryw

regulus> Já nedělám nějaký velký závěry z toho co jsem viděl. Btw normálně jsem se tam pohyboval na vesnici, byl u „cizích“ lidí doma, mimo plán nějakej atd…

Ty články jsou prostě mimo, nezlob se na mě. – „jeden z nejotřesnějších místních zákonů.“ – to není obrat co používá novinář, ale spíš někdo z Goebbelsova ú­řadu.

Je to problematické, protože po rozpadu východního bloku byla opravdu složitá situace. Jde vidět ten rozmach a pád – spousta nedostavěnýchc mostů, vykopadné a nedostavěné metro atd. Prostě nebyla nafta…tak proč jako by měla mít rodina x vozů?! Nebyly pohonné hmoty na zachování běžného chodu státu, zemědělství, průmyslu a to že si tam nemůže koupit kubánec auto asi nebyl nějaký velký problém. Ale už je tam vidět poměrně velká spolupráce s Venezuelou (průmyslové podniky, těžba…), spousta budov se opravuje, buduje se…

Jen prostě porušování mezinárodního práva ze strany USA zůstává velkým problémem. Jenže oni to nesou statečně a zvládají to. Jsou například potravinově soběstační…to se o ČR nedá říct ani náhodou.

Já vím, je to moc málo dní poznat, ale oči jsou a vidím. A když si tady teď přečtu že najednou se tam můžou dovážet auta, tak to je fakt směšný. Je třeba si ale uvědomit, že to je naprosto jiná společnost než tady ta naše kapitalistická konzumní. Mají naprosto jiný žebříček hodnot. Jsou tam jiné vztahy. Nelze nastavovat stejná kritéria a podle toho hodnotit. Samozřejmě že je hospodářství deformováno blokádou. Jenže to je faktor jim vnucený. Mají opět odezvdat ostrov mafiánům kde by hrály prim hospodářská odvětví – prostituce a hazard? Já nevím co od nich kdo očekává?!

Sobota 21. prosince 2013 v 15:17® regulus
regulus

Fryw> Na rozdíl od tebe jsem tam nebyl, ale su generace co si pamatuje spoustu paradoxů z dob dřívějších a bylo to v Evropě, takže z mýho pohledu to zase tak velkej blábol nebude, pohled turisty kterej je různými způsoby směrován aby některý věci raděj neviděl úplně objektivní nebude. Nejspíš tam bude největší úskalí to, že běžnej kubánec na nový auto mít nebude, no a v neposlední řadě je třeba si nepřečíst jen nadpis, ale i tu omáčku pod tím. Když si zagooglíš, tak najdeš i několik starších odkazů (tím myslím několik let zpět) takže to co se už pár let očekávalo se teď uskutečnilo, je to nejspíš fakt ne blábol. Tohle je třeba 2,5 roku starý http://www.autorevue.cz/…ou-secteny_1

Tento příspěvek byl editován 21.12.2013 14:19:04 uživatelem regulus.
Sobota 21. prosince 2013 ve 14:55® Fryw
Fryw

Btw kdo ví…Kuba podávala rezoluci proti blokádě na půdě OSN někdy v listopapadu…188 zemí ji přijalo. Proti byly USA a Izrael.

Spojené státy porušují lidská práva 11 milionů Kubánců /…z//index.php?…

Tento příspěvek byl editován 21.12.2013 13:55:57 uživatelem Fryw.
Sobota 21. prosince 2013 ve 14:46® Fryw
Fryw

Já myslím že to je opět nějakej blábol. Viděl jsem tam zahraniční vozy a ne v malé míře. Škodovky od felicie, fabie až po superb. Peugeot – tím jsem jel jako taxíkem (pak ještě jakýmsi fordem poměrně novým, též fordem asi z 20. let). Samozřejmě lada (i nové modely). Autobusy, mhd převážně čínské vozy… Ty se nejspíš dovezly, nevím o tom že by třeba škodovka měla fabriku na Kubě. Prostě lži a sračky českejch pisálků… Konkrétně v Havaně je vozovej park ne nepodobnej tomu českýmu. Teda u nás nejsou tak hojně zastoupeny veterány (ty jsou buď jako taxi – ty mají ale dieselový motor, jako většina tamních automobilů) a nebo jako opravdové veterány s původním motorem… Ach jo, číst si o Kubě z našich medií je jako číst si o židech v Mein Kampf :-/

p.s. obecně, Kuba nemá problém s dovozem a vývozem ze své strany. To naopak USA uplatňují restriktivní opatření již desítky let.

Prostě novinářská novořeč.

Tento příspěvek byl editován 21.12.2013 13:52:19 uživatelem Fryw.
Sobota 21. prosince 2013 ve 13:42® regulus
regulus

Fryw> http://zpravy.ihned.cz/…ejich-prodej