Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 22. dubna 2015 ve 23:00® gta.pepik

Palivec> Díky za odpověď,dnes jsem zkusil redtag a byly dva záběry,z toho jeden spadl a druhej duhák měl 27cm.

Středa 22. dubna 2015 ve 22:27® jepice-zruseno

lubik01> Já jsem na to ještě definitivně nepřišel, ale z nějakýho důvodu mi funguje na menších vodách taky často větší muška.

Neděle 19. dubna 2015 v 19:52® Švejk
Švejk

regulus> Zdarec, díky za info. Musím s tebou souhlasit, byl jsem na zahájenou na Svratce u Ujčova, jedem PO cca 30 čísel, byl puštěnej z5. Ještě jeden od kolegy cca 33 a nějaká drobotina, Druhej den jsem zkusil Svitavu 2, zadařil se PO 38 ale spousta neproměněnejch záběrů, zkoušel jsem sledovat co se děje, a ty ryby to spíše oťukávali, než aby to šlukly :-) Včera a dnes Svitava 4 a 5. Čtverka úplně mrtvá, za dvě hodiny O, dnes pětka, za cca hodinu tři záběry, všechno se sklepalo pryč. Ty tři záběry přišly na stejným místě, takže to mohl být ten samej kus :-) . Veskze nejlepší zkušenost byla na Svitavě 2. Doufám, že se to časem zlepší ;-)

Neděle 19. dubna 2015 v 18:26® Houškyn

Zdravím Vás všechny, rád bych se zeptal jestli by mi mohl někdo doporučit nějaký místa v severních čechách na muškaření kromě ohře.

Díky

Neděle 19. dubna 2015 v 15:23® regulus
regulus

Švejk> aktuální informace je co, obecně je to dost bída, skoro bych řekl, že MP Svitava je na tom pomalu nejlíp. V Bílovicích nad splavem to v minulých letech bylo mizerný, ale nemám to prolezlý celý, nahoře (tím myslím nad Blanskem) je to placama jakž takž a placama tragedie. Svratka je na tom možná o kapinku líp, ale převažují časti, kde jsem nic nechytil, ale jsou i místa kde jsem chytil skoro vždy, pochopitelně drobotinu. Pokud ovšem někde nasypou duháky, tak to neomylně poznáš podle počtu aut a rybářů.

Neděle 19. dubna 2015 ve 14:47® lubik01

Palivec> a na to jsi přišel jak,že čím menší potok tak tím větší mušku???

Neděle 19. dubna 2015 ve 14:45@ Palivec

gta.pepik> Chytat budeš sám?

Pokud ano, tak pamatuj, že platí, čím menší potok, tím větší mušku. V tomto období bych radil imitaci pijavice a vranky. Nic neskazíš ani pěkným křivákem (gammarus), ani řádným Rad Tagem (velikosti 6,8,10).

Sobota 18. dubna 2015 ve 22:17® gta.pepik

Zdravím kolegové,potřeboval bych trošičku poradit,jako muchu v tomto období používat na duháče a říční ryby ,popřípadě by mi určitě pomohlo foto,abych je porovnal s tím co mám ve výbavě,loni jsem se naučil trochu zacházet s prutem a šňůrou,ale vázání je pro mě ještě složité,proto kupuju už hotové mušky na netu.Byl jsem teď dvakrát po sobě u vody a zero,tak přemýšlím,čím to může být.

Úterý 14. dubna 2015 ve 23:01® satan666
satan666

olda> Dekuju za tip chlape..budou to me 1 brodaky v zivote.urcite jdu na to juknout.

Úterý 14. dubna 2015 ve 14:12® olda
olda

satan666> http://www.hanak.eu/…sti-bare.htm

tady nějaká tabulka

Pondělí 13. dubna 2015 ve 23:03® satan666
satan666

Zdravim.Poradi mi Prosim vas Nekdo s Velikosti Brodaku"Puncocho­ve,Ne Holinky"…nejak v tech Velikostech tapu,Je Jich Tam Docela Dost..je to na Postavu 165–170 cm a Velikost nohy 40..Bohuzel Nemuzu Vyzkouset-je to pres Shop..Kdyztak Diky.

Pondělí 13. dubna 2015 v 9:42® Švejk
Švejk

P.S. Svitava mě více zajímá v okolí Bílovic a Babic, případně pod Letovicema a Svratka v okolí Nedvědice. Díky

Pondělí 13. dubna 2015 v 9:27® Švejk
Švejk

Zdarec lidi, v tomto případě ti z vás, kdo bydlíte v Brně a okolí řek Svitava, Svratka. Nemáte náhodou někdo aktuální informace o stavu zarybnění těchto řek? Chci jít zase po pár letech k vodě a taky bych si rád trochu zachytal :-) Bohužel to nestihnu, tak jako většina z vás, ve čtvrtek, ale ten další týden to snad vyjde ;-)

díky za info

Neděle 12. dubna 2015 v 11:25@ Palivec

celerob> Volný čas využij na doučování z jazyka českého.

Sobota 11. dubna 2015 ve 20:01® celerob

Zdravím všechny „pstruhaře“, kteří se těší na letošní zahájenou. Mám tu jednu aktuální, né však moc radostnou zprávu. Na úterý 14.4.2015 plánuje ČEZ usazovat do hráze Mohelské nádrže na řece Jihlavě novou turbínu. S tímto ukonem je spojené její přezkoušení. Todíž na tento den je plánovaný opakovaný zvýšený průtok 40–20 m3 na revíru Jihlava 5 A,B a C. Z tohoto duvodu, dle mích infornací nedošlo k plánovanému vysazování ryb před zahájenou a už k tomu do zahájené pravděpodobně ani nedojde. V revíru jsou tedy „pouze“ ryby, které byly vysazeny v uplynulých letech a které zde zanechali zimující kormoráni a „ubytovaní“ norci. Je na každém z vás jak s touto informací naloží, a jak se podle ní zařídí. ps. Zahájená je sice náš svátek, ale máme před sebou celý rok a tak nemá cenu „věšet hlavu“. Navíc jsou tu další revíry, kterých se toto netýká. Přeji všem Krásné, pohodové zahájení i celou rybářskou sezónu.

Středa 8. dubna 2015 ve 20:02® Klobasa
Klobasa

jepice> Jo jo taky mě to neuvěřitelně láká tam nahodit8-( .

Středa 8. dubna 2015 v 17:26® jepice-zruseno

Klobasa> V tom náhonu je ryb, že už se tam asi další ani nevejdou :-D

Středa 8. dubna 2015 v 16:22@ Palivec

rarach> Co to kecáš ko*ote? Jaké přistižení? Tady i na MRK je většina fotek jiných autorů, než jsou ti, co je přilepili. Já ani náznakem nenapsal, že ty mušky jsem vázal já. Polib mi prdel ty i magor Brázda.

Středa 8. dubna 2015 v 11:24® Klobasa
Klobasa

Cudla> Tam je to pěkný, až na ty davy lidí, a v Čertovce jsi nějaké lipany neviděl? Jsou tam krásní okouni a tloušti.

Středa 8. dubna 2015 v 8:35® Cudla
Cudla

jepice> chycen byl omylem já se tam vyskytnu párkrát za rok mam šváru v Praze a tam je to jeho srdcovka.,a pak pod Štěchovicema .Na tý Kampě hned tady s kraje jak chodí turisti a krmí havěť.

Úterý 7. dubna 2015 ve 20:50® rarach

Palivec> Palivec> Když někoho zabiješ a neokradeš ho, může to bejt starší člověk bez příbuzných, nikomu tak nevznikne újma, tak je to v cajku… Ty si prostě a sprostě kradl, když tě Mates chytil, tak ještě vyskakuješ. Prostě typickej bezcharakterní vandrák, česky řečeno z.m.r.d!!!

Úterý 7. dubna 2015 v 10:55@ Palivec

jepice> A proč na to kašlu? Protože nikomu nevznikla újma, nikdo na tom nic nevydělal, tak jakákoliv stížnost právní cestou je bez šancí.

Úterý 7. dubna 2015 v 10:54@ Palivec

jepice> Kašlu na to.

Úterý 7. dubna 2015 v 8:53® jepice-zruseno

itman> Vždyť koukni, co jsem o sivenech psal. Jenomže poslední dobou mám pocit, že už tam nesbíraj ani ty oukleje. Když jsem tam byl v únoru, tak jsem za celý odpoledne měl jeden záběr, ryba mi upálila 18ku vlasec (nechápu, jak se to stalo – asi jsem tam měl uzlík nebo co) a pak už jsem neměl ani záběr. Pravda ale je, že ti sbírající siveni u břehu jsou většinou ti menší. Větší třeba nad 35 jsem snad vždycky chytil na nějakýho strýmříka, stejně jako posledně zabral ten, co se mi utrhl. V 80. letech jsem zažil jenom necelý tři roky, to jsem se tak maximálně přehraboval tátovi v krabici se splávkama. A je fakt, že s cdc nějak přišel až strejda. Taťka měl většinou plnou krabici rudořitek ve všech velikostech, sem tam nějakého vojáčka a černou zulu. A taky si pamatuju, že jeden čas frčeli nějaký speciální model joko třeba s molitanem na zádech a nebo s kuličkou polystyrenu v punčošce. Ten polystyren byl asi taky celkem účinnej floatant :-))

Tento příspěvek byl editován 7.4.2015 09:04:17 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 7. dubna 2015 v 8:50® jepice-zruseno

Palivec> Autorský zákon je bohužel v tomhle dosti dementní. Pokud by byl obrázek v knížce, smíš jeho kopii použít (za určitých pravidel). Ale když je na internetu, vždycky se může najít nějaký problém. Navíc v úplně každé situaci je povinost uvádět jméno autora nebo osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí. Strejda google umí vyhledat i obrázky, které jsou volně šiřitelné, ale pro tvůj dotaz na „Palaretta Fly“ nenajde bohužel vůbec nic. Jediná možnost, jak se tedy vyhnout nepříjemnostem, je používat pouze odkazy. http://www.mouche-concept.com/…1/pal-10.jpg Tohle je ještě legrace. Problém je udělat i prezentaci pro děti, aby poznávaly ryby, protože jak to jeden nejmenovaný kolega dal k dispozici ostatním vedoucím rybářských kroužků, v podstatě veřejně, tak ho někdo napadal za stažené fotky. Takže výsledkem je, že takové prezentace nikdo nesdílí a nebo se to děti učí z plakátu nebo z knížky jako za doby krále klacka.

Úterý 7. dubna 2015 v 8:42® itman

jepice> jooo sedmicka, v osmdesatejch letech tam na „smeti“ sbirali duhaci, slusny kone :-) kousek pod mostem, ale to o CDC vedelo jen hodne malo lidi, aspon v Cechach

Ale pokud uvidis v cervenci sbirat par prezivsich sivenu o kousek vys na osmicce ve Stechach, dole pod hristem, zkus fakt maly musky, mozna budes prekvapenej, leckdo si mysli, ze to jsou oukleje :-)

Jinak ti lipani, bohuzel se na ne musi kousek dal, na jih anebo na vychod :-)

Úterý 7. dubna 2015 v 7:29@ Palivec

Mates(původní)> No, když budeš rozumnět „napyplání“ starého Málka, tak není těžké pochopit, překlep „m“ a „n“. Ta písmenka jsou totiž, na rozdíl „y“ a „i“ na KB vedle sebe. Už jsem v Praze. Máš ještě něco? Přiletěl jsem LuftHansou.Piloti byli normální, nejebli s námi do skály, ani do Řípu.

Jo a k těm fotkám vosiček. Já se neptal Google na nějakého idiota a na mušky, které mu kdosi motá, ale zeptal jsem se Google na „Palaretta Fly“. A Google cosi vyplivl bez toho, že by tam bylo napsané „copyright“ nějakého vola.

Úterý 7. dubna 2015 v 7:11® lubik01

itman> já jsem to teda hned pochopil,že jsi mě podpořil.děkuji

Pondělí 6. dubna 2015 ve 21:41® jepice-zruseno

Cudla> No vidíš, tak jsi dobrej. Já o nikom jiným, kdo by jezdil na sedmičku na lipany ještě neslyšel. Po pravdě jsem tam ještě nikdy na mouchu nechytal. Na Kampě se moc dobře ani chytat nedá. To byl pod tím zdymadlem?

Pondělí 6. dubna 2015 ve 21:24® Cudla
Cudla

jepice> Na sedmičce jsem vytáhl vloni tak pětadvacítku a pár jich tam viděl.Dokonce i ve vnitřní Praze na Kampě jezdil je den dost slušňák…