Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:44® regulus
regulus

Palivec> pokud se týká Vázání mušek z CDC, tak s tebou absolutně souhlasím, je to super knížka, ale zkus si ji někde objednat, i když je sem tam někde jakoby skladem, skutečnost je jiná a totéž platí o spoustě alespoň trochu slušných titulů v českém jazyce, prakticky jsou tyto knížky nesehnatelné. Jistě lze si objednat spoustu anglických titulů, ale ne každý našinec vládne touto řečí. Pokud mohu hodnotit českou produkci k této tématice, lze pouze konstatovat, že je to bída, ba prachbída.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:38@ Palivec

regulus> No a na webu je nekonečně mnoho návodů na vázání a videa pro učení. Třeba takový David McPhail… Tady jsou videa s jeho školou vázání: https://www.youtube.com/…DavieMcPhail

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:25@ Palivec

jepice> To o knihách nepatřilo tobě, tobě jsem spíš přátelsky doporučil pozorněji číst…

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:23@ Palivec

regulus> Tohle je například vynikající kniha: http://www.martinus.sk/?…

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:22@ Palivec

regulus> Knihy se dají koupit v antikvariátech, půjčit od kamarádů, některé jsou v obchodech. Zeptal jsem se Google a hned naskočila třeba tahle: http://www.rybarskecentrum.sk/…e-musky/227/.
nebo http://www.rybarikpp.sk/…il/191/knihy- nebo http://www.martinus.sk/?…

A to jsem nějak moc nehledal. Takže je to jinak příteli.

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 19:00® jepice-zruseno

Palivec> Já si vážu mušky od 7mi let, od 12 celkem pravidelně. Neříkám, že to dělám správně, ale knížky na to mám a zázraky od nich očekávat nelze. Ideální je někdo z rodiny, kdo ukáže základní postupy. Né že by mě vázání nebavilo, ale když to trvá moc dlouho, tak už je to taky otrava. Proto ty jednoduché ledabylé mouchy.

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 18:43® regulus
regulus

Palivec> s tou knihou je to dobrá rada, hlavně když jich je na trhu taková halda a jedna kvalitnější než druhá … (bez žlutýho kripla)

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 11:42@ Palivec

Penzion Duha Dedinky> No tak tam mne nikdo nedostane. Když jsem tam před několika roky byl na otevření, byl jsem šokovaný poměry. Problém bylo koupit hosťovačku, jako kdyby si domácí řekli, že nejdřív si zachytáme my. Domácí chytali na položenou na kombinaci chleba +žížala (na pstruhovce), tahali rybu za rybou, někteří jich čistili i více jako 10 kousků. Když jsem se na břehu před hotelem hlasitě podivil poměrům, všichni ti pytláci (na Slovensku je lov nedovoleným způsobem tretsným činem pytláctví), se na mne dívali jako vrazi.

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 11:36@ Palivec

jepice> Dyť napsal, že je to ze srnky. Jinak ta tělíčka potočníků má skutečně pěkná, štíhla. Možná až moc. Takoví podvyživení potočníci, ale je to OK. Já dělám ty prdelky v různých barvách. LaMa se naučil pěkně vázat za krátkou dobu. To proto, že to dělá často (aspoň podle toho, co prezentuje).

Mládenci, měli by jste si někteří obstarat nějakou knihu o vázání, aby jste se nedivili každé elementaritě. Použití zimní (dutá) a letní srsti spárkaté zvěře (http://cs.wikipedia.org/…%C4%9B%C5%99) je už klasika.

Úterý 31. března 2015 v 15:20® Penzion Duha Dedinky

Tesimesa na vasu ucast.

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img112915.jpg
Úterý 31. března 2015 ve 12:35® jepice-zruseno

To si moc neumim představit. Když vážu mušku, tak se soustředim na mušku a ne co kam padá. Ruce si utírám zásadně vo kalhoty :-D Naštěstí jsou v tý vodě i blbý ryby, kerý občas sežerou i todle :-)) Říkejme tomu chrostík, kterej si ještě nerozmyslel, kam to posadí :-D

Tento příspěvek byl editován 31.3.2015 12:37:08 uživatelem jepice-zruseno.
foto/diskuze/muskareni/2015/th-img112906.jpg
Úterý 31. března 2015 ve 12:24® Švejk
Švejk

LaMa> Tak už mám objednanou kůži ze zimního srnce :-D Jen nevím co budu dělat s celou nevydělanou dekou :-D Bohužel je už po sezóně tak budu muset chvíli počkat ;-)

Úterý 31. března 2015 v 11:45® LaMa
LaMa

Presne tak jedna se o zimni srst ze srnce nadabovany do smycky a nasledne sestrihany do pozadovaneho tvaru… btw jde uvazat moucha aniz bych kolem sebe udelal bordel, vsechno pada pekne do kosiku pod sverackem a co zustane na rukach jisti uterka ;-) jen se ty chlupy musi strihat a zarovnavat uz od pocatku co se daji do skripce…

Úterý 31. března 2015 v 11:05® jepice-zruseno

První pokus.

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img112905.jpg
Úterý 31. března 2015 v 11:01® jepice-zruseno
Švejk> Jsou to chlupy z nějakýho srnce nebo jinýho zvířete, ideálně zimní (ty jsou dutý). Doufám tedy, že mám pravdu a LaMa to potvrdí. Ony když se přivážou, tak se pěkně natrčej a pak se to dá sestříhat. Dělaj se tak zpravidla celý chrostíci (tzn. vystříhá se tvar i s křidýlky a pak se udělaj jenom nožičky). Já to moc rád nedělám, protože je z toho po zemi pak děsnej bordel.
Úterý 31. března 2015 v 9:16® Švejk
Švejk

LaMa> Hmm tak vidím, že se mám hóóódně co učit ;-) Moc pěkný. možná blbá otázka, ale z čeho jsou dělaný ty tělíčka, jako klasickej chlupatej dubbing mi to nepřijde ;-) Můžeš když tak napsat seznam, z čeho si to dělal? dík

Pondělí 30. března 2015 ve 22:22® Mates(původní)
Mates(původní)

Cudla> Mě nevadí, že radíš. Jen si mohl uvést autora. A nekecej, že ho neznáš je uvedený v pravém rohu.

Pondělí 30. března 2015 ve 22:19® Mates(původní)
Mates(původní)

LaMa> Pěkná práce.

Pondělí 30. března 2015 ve 22:18® Mates(původní)
Mates(původní)

Palivec> Ty budeš taky pěknej delfín, no hezky se chováš.

Tento příspěvek byl editován 30.3.2015 22:19:19 uživatelem Mates(původní).
Pondělí 30. března 2015 ve 21:40® LaMa
LaMa

Draky> po vyzkouseni nekolika druhu realistickych kridelek jsou prozatim pro me nej. od Hemingway (Hemingway Caddis Wings) i kdyz cena uz zas tak nej. neni :-)

Pondělí 30. března 2015 ve 21:40® jepice-zruseno

LaMa> S tím chytáš, nebo to je na ukazování? :-)) Pěkná práce. Ještě že teď na jaře (tedy spíš minulý týden na jaře) mi jdou spíš na jepice.

Pondělí 30. března 2015 ve 21:27® Klobasa
Klobasa

LaMa> Moc pěkné, jen ulítnout.

Pondělí 30. března 2015 ve 20:34® Draky
Draky

LaMa> Hmm to je paráda. :-)

Z čeho děláš ty křídla?

Pondělí 30. března 2015 v 18:25® LaMa
LaMa

Chrostici ze srny #12 – neco malo z wekendoveho vazani…

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img112897.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img112898.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img112899.jpg
Neděle 29. března 2015 v 11:04® Sintrix
Sintrix

jepice> Nevím. Prostě jej některý z původních majitelů přetřel na černo. Já ho tak získal. Původně jsem měl i problém s určením. Myslel jsem si, že jde o nějakou meziřadu. Je na něm i jiný vývaz oček, očka jsou zdeformovaná – natáhlá. Já šel hlavně po navijáku, co na něm byl. S tím pseudokorkem máš pravdu. Z devíti prutů se na jednom odlepuje.

Tento příspěvek byl editován 29.3.2015 11:05:05 uživatelem Sintrix.
Sobota 28. března 2015 ve 22:35® Cudla
Cudla

Na druhou stranu ,když dam foto do placu tak mi nevadí že koluje

Sobota 28. března 2015 ve 22:33® Cudla
Cudla

Palivec> víš ale srážka s blbcem zabolí,ale i posílí…

Sobota 28. března 2015 ve 22:19® jepice-zruseno

Sintrix> Parádní sbírečka. Ten pseudokorek by asi nebyl až takovej průšvih, ale na těch mušákách se pokud vím občas uvolnil. Ostatně na novejch prutech se někdy po letech korek taky uvolní). Na přívlačákách nám to drží v pořádku. Šejkspír je opravdu 1701, a má černé omotávání oček. Jaký účel měla ta úprava blanku?

Tento příspěvek byl editován 28.3.2015 21:24:14 uživatelem jepice-zruseno.
Sobota 28. března 2015 ve 20:40® Sintrix
Sintrix

jepice> Já vím. Pravděpododně máš doma Šejka 1701 (mám 2, jeden zachovalý originál, druhý s domácí úpravou barvy blanku). Ty pseudokorkovky by vyráběny z nedostatku deviz. Však víš, jaké byly kdysi problémy. Proto i ten horší materiál v Druchemáckých Wonderodech. Stejně je mám rád. :-D

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img112870.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img112871.jpg
Sobota 28. března 2015 ve 12:06@ Palivec

Cudla> Na MRKu je 90% fotek v „muškaření“ jiných autorů a zm*d Brázda se jen dělá chytrým.