Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 15. dubna 2014 ve 13:43@ Palivec

JKemr> Ty jsi ten šikovný velkovýrobce voblerů, že?

Neradím ti, nakupovat podle rad na webu. Lepší je spojit se se zkušeným muškařem.

Ale kdyby jsi si koupil set, jako podobný soudruh co se ptakl na MRKu, chybu neuděláš. Ten set je sice za 5, ale dobrý.

Přečti si to celé: http://www.mrk.cz/diskuse.php?…

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img106135.jpg
Úterý 15. dubna 2014 ve 13:36@ Palivec

jepice>Mladý a pohodlný, LOL. Překonej to. I já se o to zítra pokusím.

Úterý 15. dubna 2014 ve 13:36@ Palivec

olda> No, u nás byl ráno sníh na autech…

Úterý 15. dubna 2014 ve 12:38® jepice-zruseno

olda> Děkuji za přání, já pokud budu zahajovat, tak pouze na MP (nemám P povolenku), ale to počasí mě ven vůbec neláká :-)

Úterý 15. dubna 2014 v 11:27® olda
olda

Tak přeji všem kteří zítra budou zahajovat hezké zážitky,a dobré počasí,pokud možno. Buďte na rybky hodní a usměvaví,oni si to zaslouží.Petrův zdar.

Sobota 12. dubna 2014 v 17:59® Pawell

JKemr> Zde najdeš odpovědi na své otázky http://www.mrk.cz/clanek.php3?…

Sobota 12. dubna 2014 v 17:12® JKemr
JKemr

jepice> Děkuji za rady. Ještě se chci zeptat na rozdíl mezi DT a WF u šňůry a co značí označení 5, 6, 7 atd., je to její váha, potápivost nebo co?

Sobota 12. dubna 2014 v 15:57® jepice-zruseno

JKemr> Nevím co radit, možností je spoustu. Snad jen že já bych to viděl na prut v délce 270cm (9 stop) vhodný na šňůru číslo 5, plovoucí šňůru č. 5 DT (oboustranně ujímanou), ale klidně i WF a naviják, do kterýho se ta šňůra 5 vejde (jestli má bejt kvalitní, nebo to je jenom zásobník šňůry je už věc názoru). Ještě než se tu objeví Palivcovo doporučení literatury, já zde doporučím jednu tenkou polopatickou knížku: Karafiát, J., Macháček, M., 2002: Muškaření a vázání mušek. Agentura FOX, Nové Město nad Metují, 145s.

Sobota 12. dubna 2014 ve 13:51® JKemr
JKemr

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně nákupu muškařského vybavení. Intenzivně se věnuji technikám přívlač a feeder a rád bych zabrousil i do muškaření, především proto, že mi muškaření do jisté míry může nahradit přívlač v jarních měsících, kdy se na mimopstruhových revírech ještě nesmí vláčet a lov na mušku umožňuje aktivnější vedení nástrahy, což mě velice baví. Přiznám se, že o lovu na umělou mušku nevím vůbec nic, snad jen dokážu nahazovat pomocí šňůry, jelikož to byla jedna z disciplín na Zlaté udici, když jsem ještě kdysi závodil. Rád bych nějaký set do 2500Kč, ale vůbec se nevyznám v parametrech(oz­načení velikostí navijáků, prutů atd.). Lovit budu převážně na středním Labi a to především ze břehu. Cílené ryby jsou tloušti, perlíni a jeseni. Dále nevím, jakou šňůru zvolit-zda plovoucí nebo potápivou. Pokud by jste byl někdo ochoten a dokázal mi odpovědět na moje otázky, třeba do osobky, byl bych moc vděčný.

  1. označení velikostí navijáků
  2. značení prutů(délka, akce, tvrdost atd.)
  3. kdy použít plovoucí a kdy potápivou šňůru
Neděle 6. dubna 2014 v 8:49® Mrknato

šimpik> Pokud vyloučíme „muškařské pásmo“ tak ve VČ. před i po 31.8. rozhoduje pouze použitá nástraha, zda jde o lov umělou muškou, nebo přívlač. Nicméně nikdo ti nezaručí že i v tomto kraji narazíš na exota, jako je třeba medvěd, s omezeným chápáním jedné věty rozvité ve vyhlášce a pro úplný jantary v RŘ…

Pátek 28. března 2014 v 8:01® satan666
satan666

LaMa> no ale ricka vypada pekne ti povim..uprimne receno,ja moc nebrodim-to uz musi byt,ale u Kiwijovcu budu a rad..nebyl bys pritez,ale chapu,ze by to bylo slozitejsi.jak si psal,tak to vnimam podobne..nebude to jen o rybach,ale poznani dalsich"z 2 konce sveta Musaku",vymenime zkusenosti,priroda tam je Naprosta Pecka a ty reky..co k tomu dodat-mazec jak blazen.a to uz vubec nemluvim o tech Monstrech co tam jsou..ja to mam hozene tak,ze s Mikem"pruvod­ce"stravim par dnu a pak uz jen Sam ci pokud najdu spojence"tak s nim celou dobu pobytu..spani bude prevazne u reky ve stanu,vareni na varici,vzdy po par dnech,navrat do civilizace,dokoupit jidlo a veci co budou potreba,a pak zase hura do divociny.hodne veci uz jsem prave konzultoval s Mikem.je to 1 z Nejlepsich Pruvodcu na Ostrove-dostal jsem se k nemu pres meho kamarada.tipuji tedy,ze to bude Rybarina na kterou do Konce Zivota asi jen tak Nezapomenu.soude i podle fotek co ma na Strankach.akorat tedy jestli poletim sam,tak mam problem v tom,ze nemam ridicsky prukaz,takze resim dopravu,hlavne nejake ty presuny na Ostrove.i kdyz pocitam ze jich zas tolik nebude.asi stopem-Kiwijovci jsou pry hodni a radi berou stopare.tak uvidime.

Čtvrtek 27. března 2014 ve 22:10® LaMa
LaMa

satan666> ja se bohuzel nepridam ze zdravotich duvodu… jsem rad ze dokazu zabrodit do nasich melkych nedravych potoku a ricek ;-) Tohle je asi max level kde ktery jsem v soucasne dobe schopen ubrodit…vsechno dravejsiho s hloubkou 40+ cm musim lovit ze brehu nebo z okraju u brehu… Takze bych byl spis jako zatez :-)

Tento příspěvek byl editován 27.3.2014 21:13:00 uživatelem LaMa.
foto/diskuze/muskareni/2014/th-img105766.jpgfoto/diskuze/muskareni/2014/th-img105767.jpgfoto/diskuze/muskareni/2014/th-img105768.jpgfoto/diskuze/muskareni/2014/th-img105769.jpg
Čtvrtek 27. března 2014 ve 14:06® satan666
satan666

jepice> na par dnu budu mit pruvodce a pak uz tam budu lovit a pohybovat se sam..oni ty pruvodci jsou tam Hodne Drazi..ale tento je Jeden z Nejlepsich na Jiznim Ostrove..spise mu zkusim napsat,ohledne much a tak.

Čtvrtek 27. března 2014 ve 13:24® jepice-zruseno

satan666> Tak on organizačně a možná i přípravně pomáhal muškařské reprezentaci ČR, která tam před lety vyhrála MS. Ale jestli je o tebe „postaráno“ jinak, tak to máš dobrý :-)

Čtvrtek 27. března 2014 v 7:59® satan666
satan666

LaMa> ale tak to vyze i ja rad nase reky a potoky..no hele jako tam to bude peknej masakr..cista voda,opatrne ryby"MEGA RYBY",TAKZE TO BUDE I ZKOUSKA NERVU..nicmene uz ted se tesim jak malej kluk a to letim pristi rok v pulce ledna a navrat v pulce ci koncem unora..myslim,ze se mi za tu dobu snad NEJAKEJ TEN TECKOVANEJ FESAK PODARI ZDOLAT..Mike"pru­vodce"mi psal,ze pro nej neni problem me vzit na SPECIALNI MISTA,kde ma POTOCAK PRUMER 70 CM..Coz na Musaku bude asi peknej vitr"HeHe".no snad nic nezlamu..jen me trosku mrzi,ze Poletim asi zrejme SAM.NEMAM MOC RYBARSKEJCH KAMARADU"asi 3"a ani jednoho nikam nedostanu..Nechces se pridat..ci nevis o nekom kdo by mel treba zajem..

Čtvrtek 27. března 2014 v 7:51® satan666
satan666

jepice> cau.heled neznam,ale muzu mu zkusit napsat..urco se nejake rady a tipy od cloveka co tam byl hodi..jinac ja uz vse poresene s Mikem"Pruvod­ce",takze myslim,ze budu v dobrych rukach..

Středa 26. března 2014 ve 22:45® LaMa
LaMa

satan666> ja mam radeji ty nase zregulovane betonove korytka s 10cm potocakama :-D takove hovada ryby by mi jeste polamali pruty, tytahali lajny i s backingem z reelu a na co bych pak pristi sezonu chytal? :-) Ale jinak v koutku duse zavidim, zazitek to musi byt na cely zivot…ne jen ty ryby ale i ta priroda a vse okolo…

Středa 26. března 2014 v 18:48® jepice-zruseno

satan666> Nevím, zda neznáš jistého Petra Škarku, ale pokud bys potřeboval nějaké rady, tipy a triky, neváhej si na něj vygůglit kontakty. On tam byl rybářsky několikrát.

Středa 26. března 2014 v 16:57® satan666
satan666

zdravim musaky.planuji vypravu na zacatek pristiho roku na Novej Zeland..KDYBY SE CHTEL TREBA NEKDO PRIPOJIT,ASI BY TO NEBYL PROBLEM..kouknete na odkaz zde..TO JE NADHERA..Standa http://www.latitudeguiding.co.nz/images/

Úterý 11. března 2014 v 15:49® šimpik
šimpik

Sintrix> Optám :-) pak sem napíšu ..

Úterý 11. března 2014 v 10:42® Sintrix
Sintrix

Sintrix> ještě doplním, nebo jak píše Medvěd – možná přívlač. Ale s goldem to nevím, jak by se k tomu postavila RS. Stýmr je jiná. Zeptej se vedoucího RS u vás.

Úterý 11. března 2014 v 10:35® Sintrix
Sintrix

šimpik> No na MP by se jednalo o lov muškařením. Viz Rybářský řád. A tento způsob lovu na P není povolen.

  1. V pstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu ryb
    1. lov přívlačí od 16. dubna do 31. srpna,
    2. lov na umělou mušku od 16. dubna do 30. listopadu,
    3. v případě lovu jiných ryb než lososovitých je povoleným způsobem lovu také lov na položenou nebo lov na plavanou, a to pouze na nástrahu rostlinného původu.

k bodu b) muškařský prut, muškařský naviják, muškařská šňůra a návazec libovolné délky.

Toto platí na jihu. U tebe nevím. Musíš si přečíst RŘ a včetně podmínek lovu na P u tebe.

Tento příspěvek byl editován 11.3.2014 09:37:32 uživatelem Sintrix.
Pondělí 10. března 2014 v 16:42® Medvěd
Medvěd

šimpik> myslím že to co popisuješ je vláčení jako břeh

Pondělí 10. března 2014 v 16:00® bubu
bubu

regulus> Jirko,řekl bych,že méně než málo

Pondělí 10. března 2014 v 7:32® šimpik
šimpik

regulus> Nevadí :-)

Pondělí 10. března 2014 v 0:38® regulus
regulus

bubu> co je ty paciente, vážeš??? :-)

Pondělí 10. března 2014 v 0:37® regulus
regulus

šimpik> ty brďo, když se to tak snažím přelouskat, tak přemejšlím jestli seš zhulenej nebo na kašu z chlastu. Na otázku ti neodpovím, protože netuším, jaký máte ve VČ pravidla, ale v každým případě si myslím, že v žádných BP v celý ČR asi není upřesněný, jestli je možný chytat na myfu nebo ne… :-))

Neděle 9. března 2014 ve 21:31® timbab
timbab

Pánové, sleduji diskuzi zde na Chytej už delší dobu.To že to tu jde do prd… uzná asi každý a pan palivec alias carolina del norte bo co tomu moc nepřispívá že?

Neděle 9. března 2014 ve 20:12® bubu
bubu

fikus> to je pacient,co?

Neděle 9. března 2014 v 19:58® fikus
fikus

bubu> tak oprava, tohle mě fakt nebaví, nestačím se divit, co za bláboly to tu píše. To jsem fakt netušil…