Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 19. června 2016 v 18:58® lubik01

Palivec> No zase jsem se pobavil.:-)) ))))Jinak si běž vzít svou dávku léků.........plan­ceš bludy

Neděle 19. června 2016 v 18:06@ Palivec

lubik01> Budu otevřenější, nauč se česky debile. Pokud si skončil základní se čtverkama, tak kdesi zalez a neprezentuj, jaký jsi kokot. Nebo, že by ŠU LI N?

Neděle 19. června 2016 v 0:02® Sintrix
Sintrix

Nový milááášššek. Jen potřebuji klidnější počasí a menší vodu k vyzkoušení.

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img119784.jpg
Pátek 17. června 2016 ve 20:25® lubik01

Palivec> Aaaa koukám,že bude zase víkend a tys zase dostal vycházky,co??Tak si to užij a nebuď moc dlouho na sluníčku,víš,že Ti to nedělá moc dobře.

Pátek 17. června 2016 ve 14:43@ Palivec

lubik01> Ty se nauč česky, hlupáčku. Jsi Maďar, nebo Němec? Neeeee? Tipuji, že Mongol. Nebo turkotatarský imigrant? Třeba z Turkménie.1 Bin­go? Ne? Tak ty budeš jen vobyčejnejuslin­tanejčeskejvůl.

Středa 15. června 2016 ve 13:22® Sintrix
Sintrix

Sintrix> tak již je prodán.

Úterý 14. června 2016 ve 22:29® Sintrix
Sintrix

dal jsem do bazaru inzerát na tohoto Tvrdka. Kdyby měl někdo zájem.

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img119722.jpg
Neděle 12. června 2016 v 8:33® lubik01

Palivec> Hlavně mu neraď toho svojeho,jak vidno moc Ti nepomáhá.

Sobota 11. června 2016 ve 20:10@ Palivec

Klobasa> Bereš něco na hlavu? Nemyslím čepici. Pokud ne, tak v pondělí alou k psychiatrovi.

Pátek 10. června 2016 v 0:21® regulus
regulus

Buko> víš Mirku, já jsem takovej trochu opatrnej vůči tomu, co nám chtějí nakecat. Netroufám si zpochybňovat, že antikoncepce nemá žádnej vliv na ryby, ale z druhé strany, tak jak jsem napsal v neděli 5.5. z čistě logickomatema­tickýho hlediska když to napíšu trochu na prase, množství chcánků versus množství vody v určitým povodí asi neudělá přírodní katastrofu, ale pochopitelně se můžu mýlit. Každopádně je to jeden z faktorů, ale myslím si, že ten pes je zakopanej úplně jinde.

Čtvrtek 9. června 2016 ve 23:20® Klobasa
Klobasa

Palivec> Doopravdy mě překvapuje, že zrovna Ty něco nevíš, selhal google?

https://www.google.com/aclk?…

Čtvrtek 9. června 2016 v 16:06@ Palivec

Nevíte, kde se nachází Knorre?

Úterý 7. června 2016 v 7:53® Draky
Draky

Buko> Davuna je v Kazachu. ;-)

Úterý 7. června 2016 ve 3:04® Buko

regulus> Tak a nefunguje to taky.Zavolám Hadovi,ať to smaže.Link ti pošlu mailem.

Úterý 7. června 2016 ve 3:00® Buko
regulus> Jirko,překlep­.Předělali web a tak to dopadlo.Omlouvám se.Netušil jsem, že když klikneš na starší díl, tak se objeví link na poslední díl. Našel jsem to na You Tube.
Režisérka a dokumetaristka Tereza Tara.
Pondělí 6. června 2016 ve 22:02® Klobasa
Klobasa

regulus> Buď rád, že jsi z Jižní Moravy a hraji se Vám tam stará nejen o ryby, ale i o pytláky;-) Práce těchto lidí je nenahraditelná! U nás nejen že nejsou pstruzi, hlavatky a lipani, ale rozmohl se nám tady jeden takový nešvar, děti používají velmi často sprostá slovíčka..... Zejména se jim líbí slovo pytlačit9-)

Pondělí 6. června 2016 ve 21:51® regulus
regulus

Spayline> mě ani tak nezajímá to na čem se kdo usnesl, i když je nutno říct, že tam spousta odpovědí je, ale z druhé strany mám pocit, že je to tak trochu ovlivněný těma statistikama rybářskejch svazů (ono se toho už tolik nechytá – nevykazuje), což nemusí být tak úplně měřítko. Možná se za poslední roky spousta lidí rozhodlo, že si toho už nebude brát tolik jako dřív, za minimálně posledních 10 let se rozmohla přívlač a především u PO je to asi efektivnější než muška, především v nepřístupných částech toků, takže tam kde dřív chytal jen sem tam někdo, se zvýšil rybářskej tlak. Berte to s rezervou, jsou to jen hypotetický příklady.

Mě fakt spíš zajímá, jestli napříč republikou je situace stejná nebo podobná, tedy, že tam těch ryb je opravdu znatelně míň než bylo před pár lety, ne jen že neberou, ale např. tam kde jste v minulosti zahlídli nějaký množství ryb, tak v současnosti tam už skoro žádný nejsou.

Pondělí 6. června 2016 ve 21:38® regulus
regulus

Buko> Mirečku, kapinku mi uniká, co má společnýho Petr Joo, v současnosti asi výrobce vábniček na zvěř, s úbytkem PO a Lipana na českých tocích. Asi překlep v odkazu?

Neděle 5. června 2016 v 17:10® Spayline

regulus> Takhle to vidí vzdělaní odborníci, dororučuji k prostudování. Je tam, myslím, všechno… http://www.rybsvaz.cz/…o_finale.pdf

Neděle 5. června 2016 v 17:01® Buko

regulus> Jirko, ČOV,UV a další vodohospodářské celky jsem stavil 40 let.Ten průser je fakt antikoncepce. Vysvětlení je zde. http://www.showjanakrause.cz/videoarchiv/

Neděle 5. června 2016 ve 13:36® regulus
regulus

Sintrix> o tom se tu před pár lety taky vedly debaty, samozžejmě za posledních 25–30 let vzrostlo obrovsky užívání především hormonálních přípravků, s těma antibiotikama to asi tak hrozný nebude, tam spíš jiný antibiotika než v minulosti.

Především ty hormonální přípravky jsou terčem, co si budem povídat, dneska už to bere 99,9% bab v průměru od 16–17 let, nějakej vliv věřím že tam asi místy bude, ale v globálu se mi to nezdá, je to dle mýho strašně moc málo těchto látek na moc velký množství vody, aby to mohlo mít nějaký fatální důsledky.

S těma čističkama si myslím, že to taky souvisí, ale mám podezření, jestli ony tu vodu nečistí až moc, takže ta voda je skoro sterilní, nejsou v ní mikroorganismy, kterejma se živí o něco větší organismy, kterejma se zase živí všelijaká vodní žoužel, tou pak ryby … . No a když nějakej článek toho řetězce vypadne, tak je minimálně problém, když ne průser.

Tento příspěvek byl editován 27.7.2016 22:53:04 uživatelem regulus.
Neděle 5. června 2016 v 10:27® Sintrix
Sintrix

Vzhledem ke stavu vody se chytat nedá a tak jsem jen u vody fotil. Narazil jsem na tohoto roztomilého prcka.

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img119659.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img119660.jpg
Sobota 4. června 2016 ve 14:24® Sintrix
Sintrix

Je tu ještě jeden faktor. Čističky neumí odbourat antibiotika a hormonální léčiva, obsažené v odpadní vodě.

Sobota 4. června 2016 ve 13:42® regulus
regulus

Cudla> no, s těma úkrytama bych to zase neviděl tak černě (myslím tím, že by jich dřív bylo víc než dnes), alespoň když beru řeky v okolí a kam jezdím nebo jsem jezdil. Je mi jasný, že mnohde řádí povodí a je to úplně jinak, tady je více méně setrvalej stav desítky let.

Pokud se týká úkrytů, tak mám pocit, že před kormoušama je to stejně prd platný, to je asi ta největší změna, ještě v polovině 80 let to byl exotickej pták, dnes už bohužel ne.

No a s těma dinosaurama máš sice pravdu, ale nejspíš by nemusel být tak velkej problém ty lidi zaplatit a v některejch případech možná i na plnej úvazek. Neřekl bych, že primární problém by musely být peníze, spíš je zakopanej pes někde jinde.

Mimochodem, by mne taky zajímalo, jestli je skutečně všude tak brutální úbytek PO a Lipana jak je ve článku zmiňováno. Nemám na mysli samozřejmě to, že nejsou velký ryby kterých dřív tutově byla plná řeka, ale takový ty běžných velikostí.

Tento příspěvek byl editován 4.6.2016 13:44:23 uživatelem regulus.
Sobota 4. června 2016 ve 12:05® Cudla
Cudla

regulus> líhně obsluhovalo pár starejch dinosaurů,dobro­volně bez nároku byla to taková srdcařina.Nyní se najde pár mladejch nadšenců ale je jich jako šafránu.Vody jsou čistý ,ale žádný úkryty,jízky napadaný větve.Jsou jako na talíři atd…

Pátek 3. června 2016 ve 23:04® regulus
regulus

Zajímal by mne všeobecný názor na tento článek, samozřejmě všichni bulíme i když je to svým způsobem většinou alespoň trochu pravda, není to už tak jak to bývalo, ale je otázka co je ta největší chyba a jestli je to opravdu tak zlý v celý republice nebo je to jen další blábol aby zaujali veřejnost.
https://www.novinky.cz/…i-z-rek.html
Za víc jak 40 let co chytám vidím spoustu protichůdných faktorů, je třeba říct, že čistota řek (alespoň v mém okolí) se rapidně zlepšila, z druhé strany vidím znatelný úbytek některých ryb které se buď vůbec nevysazují nebo je jejich umělý odchov problematický, samozřejmě rybářský tlak je větší, ale domnívám se, že ne až takový, že by způsobil současnou situaci. Mám takovej blbej pocit, že se rybám v dnešních „přečištěných“ vodách nedaří, asi je tam spousta jiných faktorů, které neumím pojmenovat, více méně jsou to jen moje domněnky z mého pozorování u vody, nemám potřebné znalosti z oblastí které by tuto problematiku obsáhly. Navíc mám pocit, že organizace které obhospodařují pstruhový revír mají ve valné většině i nějakej mimopstruhovej rybníček a a kapř je asi populárnější než ty tečkovaný a pruhovaný potvory, z rybníka nikam nesplavou a asi je jednodušší je koupit na sádkách (píšu proto, že se mi doneslo, že nemálo MO které dřív měli vlastní pstruží líhně na to více méně ne serou, ale řekněme rezignují, protože nejsou lidi na provoz, možná i peníze a hlavně chuť a nadšení). Samozřejmě je otázka, jestli by to nějak zachránili nebo ne, pokud by to bylo tak zlý.

Úterý 31. května 2016 ve 14:12® LaMa
LaMa

bruny> kdyz koupis hacky od hanaka tak H 130BL jsou suche a H 200BL, pouzivam i hacky od jinych firem ale tyhle vim z hlavy :-) kdyz tak mrkni jak ty hacky vypadaji a podle toho se muzes odrazit…

Úterý 31. května 2016 ve 12:47® bruny

LaMa> Díky za odpověď

Úterý 31. května 2016 v 11:47® Draky
Draky

bruny> Jenom pozor na jednu záludnost, pokud dáš suchý háček do vody, stane se z něj mokrý. :-D

Pondělí 30. května 2016 ve 23:09® u.x.a
u.x.a

drozďák>no jo no,hlavně se z toho nepos.at..