Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 9. února 2016 ve 21:55® Draky
Draky

LaMa> Je vidět, že to chceš mít opravdu promakaný. :-)

Já se teď pokouším o nějaké chmíří na 18 háčcích a je to trošku boj. :-D

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117921.jpg
Pondělí 8. února 2016 ve 22:16® LaMa
LaMa

Draky> jo, o podobne variante jsem taky uvazoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro telicko mimo hacek… teoreticky kdyz budu mit hotovy zadecek tak pred vazanim by melo byt pro me jednodussi to domalovat… otazkou zustava zda to vubec pujde pomoci toho kotouce nejak srovnat do konusu…? prozatim jen sama teorie, uvidime jak bude vypadat praxe? (prozatim vim, ze nuzkama sestrihane to vypada hrozne a je zapotrebi jit jinou cestou)

Pondělí 8. února 2016 ve 21:11® Draky
Draky

LaMa> A co tahle varianta? :-) http://www.mrk.cz/musky.php?…

Pondělí 8. února 2016 v 19:27® LaMa
LaMa

Draky> jj z peny vazu celkem dost, dobre to plave :-) k vosam jsem se dostal jen okrajove, jeste jsem nechytil ten spravny grift aby to vypadalo tak jak by to vypadat melo :-) chtelo by to kotocovou brusku s nejakym hodne jemnym kotouckem abych mohl ten zadecek udelat do konusu pekne hladky, strihane to neni ono… v hlave to mam do detailu uvazane jen v realu to nejak pokulhava :-) ale vazu z peny jeste i housenky a chystam se i na mravence ;-) … ale aby to nevypadalo ze vazu jen z peny tak o wekendu jsem vazal nymfy a jigy ;-) sice ne do me krabicky, ale tyhle si je taky uvazu jen ve vetsi velikosti bo tyhle mikro mouchy zerou i mikro ryby… :-)

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117908.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img117909.jpg
Pondělí 8. února 2016 v 16:17® Draky
Draky

LaMa> Krása jako vždycky. Koukám, že si teď hodně vyhraješ s pěnou. :-)

Děláš i nějaký vosy?

Sobota 6. února 2016 ve 23:37® LaMa
LaMa

Hanák 390bl Klinkhammer vel. 14… hačky né jen na klinkhammerky :-)

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117884.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img117885.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img117886.jpg
Pondělí 18. ledna 2016 v 16:56® LaMa
LaMa

Draky> diky ale doufam ze tloustum se obloukem vyhnu :-) tloust neni cilova ryba pro tyto koniky a zadne jine moje mouchy v krabkach… jedine ze by mel 40+ pak bych cilene musku tloustovi nabidnul… ;-)

Pondělí 18. ledna 2016 v 16:36® Draky
Draky

LaMa> Jsou parádní! Zdejším tloušťům by to určitě mooooc chutnalo. :-)

Pondělí 18. ledna 2016 ve 12:52® Sintrix
Sintrix

Robert 2112> http://www.muskareni-karafiat.cz/kalendar-akci/ , nebo http://monfish.cz/muskarska-skola

Tento příspěvek byl editován 18.1.2016 11:53:39 uživatelem Sintrix.
Neděle 17. ledna 2016 ve 22:03® Sintrix
Sintrix

Robert 2112> řeku „dělali“ loni.

Neděle 17. ledna 2016 ve 20:40® Robert 2112

Děkuji za tip,ale raději bych na řeku. Jo jo o to mi jde. Začal jsem muškarit loni, ale nemam kolem sebe nikoho kdo by mi řekl co a jak.

Neděle 17. ledna 2016 ve 20:07® Sintrix
Sintrix

Robert 2112> podívej se sem. Sice letos "dělají " jezero, ale pokud ti jde o házení a vázání mušek tak to ber. http://muskarskezavody.cz/…kola2016.pdf

Neděle 17. ledna 2016 v 19:59® Robert 2112

Ahoj všichni, chtěl bych Vás poprosit o tip na muškařskou školu.

Neděle 17. ledna 2016 v 19:57® Sintrix
Sintrix

LaMa> vykrajovače v akci. Moc pěkné. Pak písni jestli budou chutnat rybám.

Neděle 17. ledna 2016 v 18:23® LaMa
LaMa

Dnešní mrazivy den stravený u svěračku :-) vazaním koniku…

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117651.jpg
Čtvrtek 14. ledna 2016 ve 12:02® hraji
hraji

regulus> dopoledne, večer budeme v hospodě

Čtvrtek 14. ledna 2016 v 10:50® regulus
regulus

hraji> nazdar, dík za info, 9 hod myslíš jako dopoledne nebo veřer? Pokud dopoledne, tak mám smolíka, jsem mimo. Cinknu ti.

Čtvrtek 14. ledna 2016 v 9:18® hraji
hraji

regulus> ahoj, v sobotu 16. 1. 2016 od 9 hodin jsou zase vázací sedánky. Téma jsou mouchy na jezero

Středa 13. ledna 2016 ve 22:49® Cudla
Cudla

badtotem> Vyzkoušej „parodie“ na rudořitky různé varianty,zatížené i jen stržené ke dnu.......někdy funguje i bobeš…

Úterý 12. ledna 2016 ve 23:12® brčal
brčal

badtotem> v tuhle dobu to bývá těžké všude. Záběry jsou skromné a hodně opatrné :-)

Úterý 12. ledna 2016 ve 22:38® Karasák
Karasák

badtotem> Ohři sice neznám, ale teď by byla úspěšnější spíše nějaká nymfa. Na muchu je teď ještě docela brzo, lepší to bude až tak začátkem března, občas ryby ale dovedou překvapit :-)

Úterý 12. ledna 2016 v 19:33® badtotem

Ahoj, jsem začínající muškař v pokročilém věku :-) . Můžete mi někdo poradit, na jaké mušky chytat teď na Ohři? Ať tam dávám co chci tak jsem absolutně bez záběru :-) . Předpokládám chybu u mne.

Pondělí 11. ledna 2016 v 18:47® regulus
regulus

Malenovičák> technickej dotaz:

Používáš háčky s očkem?

Pokud ano, tak trhá se ti u nich silon??

Pokud ne, tak navazuj mikrokroužek stejným způsobem jako háček s očkem, pokud ovšem k tomuto účelu nepoužíváš nějaký speciální vytuněný uzel.

Pokud se týká 5 let starýho vlasce, tak to samozřejmě není optimální, ale z druhé strany, pokud by těch 5 let neležel na slunku, tak by to taková katastrofa být nemusela.

Zkus na mikrokroužky použít mladší vlasec a hlavně slinit, na sucho to dycky dře nejen u uzlů. :-D

Pondělí 11. ledna 2016 v 10:17® Malenovičák
Malenovičák

Řeším to právě proto, že jsem nikdy mikro kroužky nepoužíval, nikdy mi to nepraskalo. Je to možná i vlascem je cca 5 let starý. Mám jich haldy.Ale i tak děkuji.

Pondělí 11. ledna 2016 v 0:39® regulus
regulus

Malenovičák> Ty brďo, su starej, slepej a už asi nemám ten úplně cit v rukách, ale jestli mám s něčím ku.va problém, tak je to trefit se vlascem do očka.
Uzel používám v podstatě kromě spojení dvou vlasců nebo šňůr už 40 let jeden jedinej, umím ho nazpaměť i potmě (mezi těma super uzlama na netu jsem ho nenašel, v podstatě je to „oprátka“) a netrhá se mi u žádnýho vlasce včetně FC. Používám dvě modifikace pro háček s lopatkou (oviny od háčku k lopatce a pak provlíknu smyčkou) a u háčku s očkem, mikrokroužku nebo čehokoliv jinýho co má očko jako jsou karabinky, obratlíky apod. v podstatě obráceně, oviny opačným směrem. Důležitý je jak psal hraji, neutahovat na sucho, tedy naslinit nebo když su zabrozenej a není kosa, tak to někdy utahuju ve vodě. Počet ovinů z pověrčivosti 7, u malejch háčků a mikrokroužků 5.
Mikrokroužkem to určitě nebude, alespoň mě se ještě nedostal do ruky mikrokrouřek co by byl tak zmršenej, že by se o něj řezal vlasec (ostrá patka háčku to zase jo), všechno se to stejně dělá v jedné fabrice v Číně a jen na sáčkách je nějakej konkrétní údajnej výrobce.

Je to blbý to slyšet, respektive číst, ale je to asi rukama. Nehledej žádný super uzly, v jednoduchosti je krása, jednoduchej uzel znamená rychlý navázání, relativně slušnou pevnost a na ty naše „BIG FISCH“ to většinou úplně stačí no a když to náhodou rupne tak se ho.no stane, můžeš napsat „plave dál“ :-93;

Vzhledem k tomu, že seš už taky starej pes a alespoň podle toho co jsi na sebe bonzl v profilu, nechytáš chvilku, tak mě docela udivuje, že se zabýváš takovejma pi…nama. 9-)

Neděle 10. ledna 2016 ve 22:05® LaMa
LaMa

Malenovičák> mikrokrouzky neresim, pouzivam ujimane navazce od Hends, podle delky navazce a techniky lovu vyberu vhodnou delku uj. navazce, k mikrokrouzku co je na konci ujimaneho navazce privazu cca 2–4m silonu a chytam…pouzivam to tak 10 let a nikdy jsem nemel problem ze by uzel v mikrokrouzku praskal nebo ze po nahozeni bych mel pleteny svetr na hladine :-)

Neděle 10. ledna 2016 ve 22:05® Sintrix
Sintrix

Malenovičák> Hends

Neděle 10. ledna 2016 ve 21:48® Malenovičák
Malenovičák

No, tak jsem to na po páte zmáknul doma, ale u vody v zimě nevím. Nebude to tím mikro kroužkem? Není úplně hladký. Jaký a jakou značku používáte vy.

Neděle 10. ledna 2016 v 11:40® hraji
hraji

Malenovičák> ten uzel je kvalitní, neměl by se trhat. Používám mnohem jednodušší uzel a problémy nemám. Zaměř se tedy na to navlhčení před dotažením. V takto složitém uzlu dochází při utahování k velkému tření a k zahřátí vlasce. A to může být ten problém

Neděle 10. ledna 2016 v 10:32® Sintrix
Sintrix

Malenovičák> používám podobný, jen s jediným protažením očka. A před dotažením naslintám. Pokud dávám mikrokroužek, pak uzlík ještě zakápnu troškou laku. Pro sichr. :-D