Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 10. ledna 2016 v 9:44® Malenovičák
Malenovičák

Používám tento uzel. Do očka i na mušky. http://www.chytej.cz/…ytuneny-typ/

Tento příspěvek byl editován 10.1.2016 08:45:12 uživatelem Malenovičák.
Sobota 9. ledna 2016 v 11:07® hraji
hraji

Malenovičák> pokud to praská v uzlu, zkus použít jiný uzel, rozhodně vlasec před dotažením uzlu navlhči, stačí naslinit, ale pořádně.

Sobota 9. ledna 2016 v 10:21® Malenovičák
Malenovičák

Pánové potřebuji malou radu. Pokaždé, když navážu monofil na mikro kroužek tak mi v uzlu praskne. Na rychlospojce mám 22 a od mikro kroužku dva návazce 20–18, ale při utáhnutí to vždy praskne. Mikro kroužky, jsem předtím nepoužíval, dělal jsem si ujímané návazce. Chtěl jsem mít mikro kroužek a jen měnit poslední metr či dva, ale neustále to praská.

Pátek 8. ledna 2016 v 15:40® Sintrix
Sintrix

LaMa> já před lety doma vyjádři svou potřebu mlýnku na kávu a k Vánocům jsem dostal mlýnek Bosch za 2 tisíce. :-) No co. Tak si kupuji zrnkovou kávu a melu si sám. A na ostatní mletí mám obyčejný za 2 stovky.

Čtvrtek 7. ledna 2016 ve 13:54® LaMa
LaMa

brčal> ja chtel ten mlynek puvodne taky ale nakonec jsem si v poho vystacil s tou sklenici, usetril 4kila, a pokud tam nejsou zadne dlouhe chlupy co bych potreboval rozmixovat tak jsem v poho :-) Diky za info, mkrnu doma co sem naposledy bral a objednal bych znovu, potrebuji jeste nejake hacky :-(( tak mi je hlavne podrz…

Čtvrtek 7. ledna 2016 v 1:17® brčal
brčal

LaMa> mám mlýnek 20 let a e furt ok :-D Tungsteny mám už :-)

Tento příspěvek byl editován 7.1.2016 00:18:33 uživatelem brčal.
Čtvrtek 7. ledna 2016 v 0:00® Damys
Damys

Brčál> Díky takhle stačí, mlýnek na kafe. To jestli jemnější čí hrubší to už zaleží co chci. Ještě jednou dík.

Středa 6. ledna 2016 ve 23:13® Pheniks
Pheniks

Zdravím, chtel bych se zeptat nevedeli by jste nekdo jak je to z muškarením, či se múže celej rok i na MP na slovensku, vím že se to tu nedávno prepíralo a ze je to tu cesky web ale kdyby náhodou nekdo vedel, dekuji

Středa 6. ledna 2016 ve 20:29® LaMa
LaMa

brčal> a nebo vemezmes sklenici (napr. od tatarky) vse tam nasypes, zalijes do cca poloviny vodou, promichas, protrepes, vylijes vodu, nechas vysusit a mas dubbing promichany :-D

Středa 6. ledna 2016 v 19:11® brčal
brčal

Damys> záleží jestli chceš mít víc podsady nebo né. Používám mlýnek na kafe. Srst ostříhám a pomelu jemně :-) Předtím buď odstraním podsadu a nechám si tam více hrubšího s pesíky nebo jemnějšího.

Úterý 5. ledna 2016 v 19:51® lubik01

LaMa> Martine,já byl na Lubině jen asi 3× ale ten černej problém byl snad všude.

Úterý 5. ledna 2016 v 19:49® lubik01

Chorchus> Hele já tě nezdupal jen jsem se tě slušně zeptal,ale koukám,že seš okamžitě v obranné pozici.No nic.Jestli si to bral jako útok tak se omlouvám,nemyslel jsem to tak.

Úterý 5. ledna 2016 v 19:39® Chorchus
Chorchus

lubik01> Lubiku promiň, nepodíval jsem se na kartu a netušil jsem, že mluvím s anonymem, který se navíc blbě ptá a když mu člověk odpoví, tak ho ještě ještě zdupe, že odpověděl. Nemusíš odpovídat, nestojím o to.

Úterý 5. ledna 2016 v 18:59® LaMa
LaMa

lubik01> on je s Lubinou problem od 97 kdy byli povodne, hodne peknych mist co reka vymlela bylo zasypano, zregulovano…pak tam naletel kormoran a bylo vymalovano…a od te doby co se tam vystykli ostroretky, tak uplne vymizeli parmy a ze jich tam bylo mraky… byli mista kde se dal chytit i PP nebo PD splachnuty ze pstruhovky, na kazdem kroku hromada tloustu, misty i stiky, nej stika co se tam chytla mela krasnych 113cm… bagry udelali sve a voda na ktere jsem vyrustal a chytal temer porad je v kelu… ale jak pises neni to jen Lubina, tohle je pripad snad vsech vod… ale urcite pokud ma nekdo jen MP tak Lubina za navstevu urcite stoji, porad tam jsou pekne mista kde sa da hezky zachytat…

Úterý 5. ledna 2016 v 10:08® lubik01

LaMa> Martine ono těch ryb je už většinou všude míň a míň.Na Bečvě už to taky není co bejvalo.Tam kde jsem nachytal spoustu Jelců tak dneska sotva zavadíš o nějakého.

Úterý 5. ledna 2016 v 10:05® lubik01

Chorchus> No nemusíš mi říkat jak ty řeky vypadaj,znám je docela dobře,protože od nich nebydlím zase tak daleko.Jinak já určitě nerozlišuji mušky podle MP aP,ale podle toho co chci chytat za rybu a tím si myslím,že je to rozhodující.Když budu chtít chytat Jelce tak podle toho taky dám mušky(mokrá,suchá,gol­dík atd.)Když budu chtít chytat např.Ostroretku tak je jasné,že nebudu dávat suchou!!Jak už bylo mnohokrát všude psané tak ono to není až zas tak o mušce,ale o jejím vedení.

Úterý 5. ledna 2016 v 9:26® Damys
Damys

brčál> Zdravím tě a chtěl jsem tě poprosit o radu. Když jsme se domlouvali po tel. říkal si že musíš dabing z veverky nejdříve udělat. Mám doma něco srstí a chtěl bych si ho udělat. Můžeš poradit jak nejlépe na to? Díky

Pondělí 4. ledna 2016 ve 21:21® LaMa
LaMa

Na Lubine aby clovek rybu pohledal… mista tam jsou na chytani pekne ale ryb je tam cim dal tim min :-(( Kluci jeste hodne jezdi na MP Olsi, tam chytaj bezne i PP a Li.

Pondělí 4. ledna 2016 ve 21:10® Chorchus
Chorchus

lubik01> tak si to běž zkusit, přece nerozlišuješ výběr mušek podle toho, zda jde o P nebo MP vodu, ale podle typu řeky. Ostravice 1 je čirá voda s kamenitým a štěrkovým dnem, s hloubkou (kromě splavů) tak max. 1/2 m, kde můžeš chytat na stejné mušky jako na P úseku. Odra je meandrující kalná voda s bahnitým dnem s podstatně větší hloubkou a množstvím vírů. Tady jsou pak nejúčinější mušky typu pakomáru a larev.

Neděle 3. ledna 2016 ve 20:42® lubik01

Chorchus> Prosím tě můžeš mi prozradit jakej je rozdíl mezi Ostravicí a Odrou,že na Odru potřebuješ jiné specifické mušky??Podle mě je MP jako MP kde většinou chytáš Tlouště,Okouny atd. atd.Děkuji ti za odpověď

Středa 30. prosince 2015 ve 20:38® Chorchus
Chorchus

Malenovičák> Odra je nádherná, ale na mouchy úplně jiný typ řeky se specifickými mouchami. Pro začátek dej raději tu O-1, případně Lubinu.

Středa 30. prosince 2015 v 15:33® Malenovičák
Malenovičák

No pozříti se chystám 1. 1. 2016 okolo 10 na Ostravici 1, nebo na Těrlicko, ale chci zkusit tu Ostravici 1. Mám krajskou na MP a letos chci i muškařit na MP. P letos neberu, je málo vody a když vidím, jak lidí najíždějí na ty vysazené pstruhy v minimálním toku, tak mám po chuti a to již jak 15 let neberu ryby žádné a to mám nachytáno. Jsem vláčkář a muškař, ovšem s lovem na MP vodě na mušák nemám zkušenosti a chci to vyzkoušet. Co Odra a okolí?

Tento příspěvek byl editován 30.12.2015 14:34:57 uživatelem Malenovičák.
Úterý 29. prosince 2015 ve 21:54® brčal
brčal

Malenovičák> já bych zkusil Ostravici určitě :-)

Středa 23. prosince 2015 ve 12:24® hraji
hraji

Malenovičák> nemohu ti poradit konkrétně, protože to tam z rybářského hlediska neznám. Ale zkusím ti dát obecné rady, které by tě mohly nasměrovat. Hledej místa s hloubkou do jednoho metru, proudící voda, nemusí to být za každou cenu nějaký frčák, ale mělo by to zřetelně téct, aby to mušku odneslo. Dobrá mohou být místa pod jezy. Chytej u dna, šance je na tlouště, na okouna, na parmu, ostroretku. Prostě podle ryb, které v daném místě žijí. Nepodceňoval bych ani plotice a perlíny. Dokážou brát mušku pěkně razantně.

Středa 23. prosince 2015 v 10:51® Malenovičák
Malenovičák

Poraďte kde chodíte muškařit na MP v okolí F-M a Ostravy. S mušákem jdu na MP poprvé.

Čtvrtek 17. prosince 2015 ve 12:03® Malenovičák
Malenovičák

Děkuji.

Čtvrtek 17. prosince 2015 v 10:55® hraji
hraji

Malenovičák> po 31. 12. je logicky 1.1. dalšího roku. Nová povolenka. stále stejná pravidla. To, že se smí lovit na MP vodě na umělou mušku a muškařením celý rok není žádná novinka. To je věc stará desítky let. Zákaz brodění a lov na mušku spolu vůbec nesouvisí. Lovit lze i ze břehu. Navíc, zákaz brodění si určuje uživatel revíru v jeho popisu, lov na umělou mušku je dám vyhláškou.

Čtvrtek 17. prosince 2015 v 10:37® Malenovičák
Malenovičák

Pokud to vypadá že jsem nechápavý, tak i mnoho rybářu tvrdí, že se se to nesmí po 31.12 a nesmí se ani brodit na MP.A to jsem muškař a vláčkař cca 25 let. Jen někdy několik let P a jindy MP vody.Přesto děkuji za rady či doporučení.

Čtvrtek 17. prosince 2015 v 10:36® hraji
hraji

Malenovičák> trocha jazykové teorie. Zápis vyjmenovává tři povolené způsoby lovu, odděluje je čárkou. U prvních dvou druhů lovu, tedy u lovu muškařením a u lovu na umělou mušku, neuvádí žádné časové omezení, proto se tyto způsoby lovu smí používat po celý rok. U lovu ryb do čeřínku potom uvádí omezení na dobu od 16. června do 31. prosince, tedy na dobu, kdy se smí lovit dravci, což je logické, protože do čeřínku se loví nástražní rybku za účelem lovu dravců.

Středa 16. prosince 2015 ve 21:08® bubu
bubu

Malenovičák> problém s porozuměním psaného textu? „,nebo lov čeřinkováním v době od 16. června do 31. prosince.“