Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 21. července 2015 ve 13:26® Buko

tombu> Dělám několik roků vázací semináře. Je to uzavřená společnost a je to poslední víkend v lednu. Jsi mladík, rád Ti pobyt zaplatím. Podmínkou je, že to schválí Tvoji rodiče. Ber to jako dar od starého dědka. Máš zájem a to se cenní. Věřím, že Tě Sintrix vezme do auta, bez nároků za PHM. Podmínka je souhlas jednoho z rodičů. Na tom trvám. Mobil najdeš na mé kartě.Buď na MRKu, nebo na Chytej.

Úterý 21. července 2015 v 11:29® tombu
tombu

Hogo Fogo- mě stačí ty co mam a vyc nepotrebuju na vyrobení jepky,chrostíka to stačí.

Úterý 21. července 2015 v 11:22® tombu
tombu

Buko,Karasák-dík za radu

Sobota 18. července 2015 v 19:18® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

Buko> Fakt to nejsi ty Mirku? A já že jsi převzal podoby Honzy Brčála Kreteka. Je to snad on?

A neber mladým chuť prezentací tvého profi stolku. Na co by jim byl? Akorát na parádu. Budou si myslet, že bez milionu krámů a nití,které nikdy nepoužijí, neuváží reťáka.

Tento příspěvek byl editován 18.7.2015 19:21:44 uživatelem Hogo Fogo - zrušený vulgární profil.
Sobota 18. července 2015 v 11:28® Buko

tombu> Snad tentokrát i s fotkou

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114885.jpg
Sobota 18. července 2015 v 11:27® Buko

tombu>V Krumlově je kamarád s nickem Sintrix. Mohl by Ti poradit.stačí mu poslat SZ.Posílám Ti foto mého nářadí. Foto je z muškařské školy na Labské pstruhové a za stolkem nesedím já.

Pátek 17. července 2015 ve 22:10® Karasák
Karasák

tombu> Ahoj, měli by jej mít asi v každé muškařské prodejně, já je kupuji přes web, protože v okolí mám pouze jedinou prodejnu a tam se nedostanu v pracovní době. http://www.ubrcala.com/…89-2-Marabou http://www.musky-muskareni.cz/…terialy.html

Pátek 17. července 2015 v 19:03® tombu
tombu

Me nacini :-D

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114881.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114882.jpg
Pátek 17. července 2015 v 18:50® tombu
tombu

nevíte někdo kde se da koupit peří marabu ? :-)

Středa 1. července 2015 v 17:33® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

Postavil mi několik návazců s málo průtažného a přitom mimořádně vláčného vlasce modré barvy Janko Bartko z Liptova. Třeba v roce 2008 skončil na MS na 12. místě, http://www.cesky-muskar.eu/…01001_02.pdf. Stále „král Belej“.

Asi mne přežijí.

Tento příspěvek byl editován 1.7.2015 17:34:36 uživatelem Hogo Fogo - zrušený vulgární profil.
Středa 1. července 2015 v 7:36® Sintrix
Sintrix

Já měl první od Buka, pak jsem zkoušel ujímaný Awashima Ion, nyní mám od Garryho a vzhledem k tomu, že se mi konečně podařilo sehnat zlatý Stren vlasec, budu testovat tento neujímaný vlasec. Zkoušel jsem i monofily, oranžový Raptor a fluored Dragon MAXIMA Trout&Jig .

Pondělí 29. června 2015 v 16:21® LaMa
LaMa

Draky> ja skoncil u Fluo fr. navazcu od Hendsaku 9m… ty fluo barvy jdou pekne pri chytani videt ;-)

troska reklamy :-D http://www.czechnymph.cz/…zsky-navazec

Neděle 28. června 2015 ve 22:50® Draky
Draky

Od jakého výrobce používáte francouzské návazce?

Čtvrtek 11. června 2015 ve 22:08® Draky
Draky

Dnešní šmodrchání. :-)

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114264.jpg
Čtvrtek 11. června 2015 ve 12:06® Draky
Draky

Klobasa> Tak nemůže se stát nic horšího, než že bude mít pravdu a já budu vědět jak mušku vylepšit. :-)

Čtvrtek 11. června 2015 v 10:55® Klobasa
Klobasa

Draky> To jsi neměl, teď ti to palivec spočítá, vygůglí a zkritizuje;-)

Čtvrtek 11. června 2015 v 10:38® Draky
Draky

jepice> Já jsem s ní velice spokojen. V okamžiku, kdy nefunguje „chmíří“, tak nasazuju tuhle. :-) Dávám na ní ještě kapku floatantu, takže docela dlouho a hezky plave.

Rád jí používám na tlouště s tmavě oranžovým tělíčkem a žlutými štěty z kohouta.

Čtvrtek 11. června 2015 v 9:50® jepice-zruseno

Draky> To je pěkná moucha, jak se s tím chytá?

Středa 10. června 2015 ve 21:53® Draky
Draky

Dlouho jsem žádnou špatnou fotku s muškou nepřidal, tak sem zas jednu dám.

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114252.jpg
Středa 10. června 2015 ve 13:37® drozďák

Palivec> ale jo, 350 korun za noc je docela dost peněz, region to není bohatý, když budeš hledat, najdeš jistě něco dostupnějšího.

Pátek 5. června 2015 v 16:52® LaMa
LaMa

yerrx> neni problem na becvu do valmezu a okoli jezdim vcelku casto, z kopru to mam kousek… kdyz tak mi hod do PM tel. cislo nebo e-mail, jak pojedu v lete na becvu poslal bych SMS/e-mail a pokud budes mit cas muzem se u vody srazit…pokud by si chtel dovest nejake konkretni mouchy tak by asi taky problem nebyl ale to az tak v srpnu bo ted nestiham vazat ani pro sebe :-(( a to me ceka jeste za mesic tyden na labske a sem pomalu bez much :-D

Tento příspěvek byl editován 5.6.2015 16:55:02 uživatelem LaMa.
Pátek 5. června 2015 v 16:47® yerrx
yerrx

LaMa> teď to bohužel nepůjde, v neděli ještě odjíždím dodělat nějaké zkoušky. Ale kdybys měl třeba čas během prázdnin, rád bych někam zašel, není problém kamkoli dojet. Žádné muškaře neznám takže jsem takový muškař samouk. Taky ještě musím někde koupit rychlospojky, protože ve valmezu je to neznámé zboží.

Pátek 5. června 2015 v 16:35® LaMa
LaMa

yerrx> asi v nedeli odpo pojedu na becvu do ValMezu, tak pokud mas cas a zajem muzem se u vody sejit a ukazu ti nejake mouchy…pokud se ti bude neco libit muzes si klidne z krabicek i neco vytahnout…ono s tema potokama to byva nekdy dost tezke, bo ryby se spis sadi na hlavni toky to par tunek kde se muzou hned zmasit coz je podle MO cajk :-((

Pátek 5. června 2015 v 15:38® yerrx
yerrx

LaMa> Jsem od ValMezu, pstruhovku mám po několika letech a chci si první prjít Juhyni (Choryně), než se vydám na Bečvy :-) nehledě na to, že jsem spíš vláčkař a z muškáření mám víc zařezů přes záda než zářezů za chycené pstruhy.

Pátek 5. června 2015 v 15:27® LaMa
LaMa

yerrx> Koukam ze si ze vsetina, proboha na jake to pstruhovky chodis ze je to tam samy tloust? Takove becvy jsou pekne zarybnene PP a tloustu tam zas tolik neni…

Pátek 5. června 2015 ve 14:33® yerrx
yerrx

Palivec> tak tuhle mušku by pstruh přes všechny ty tlouště ani neviděl

Pátek 5. června 2015 v 11:24@ Palivec

yerrx> Zemní mušku bere pstruh ochotněji jako tloušť. http://www.biolib.cz/…L/199353.jpg

Čtvrtek 4. června 2015 ve 21:58® jepice-zruseno

yerrx> Tloušť žere všechno, teda když je hladovej. Já chytám na jednom potoce, kde tloušti také jsou, ale jsou malí. Pstruzi jsou tam většinou přes třicet, vloni byli většinou přes 40. Tam mi funguje co největší víče či méně zatížený palmer (mám s hlavičkou, bez hlavičky s drátem a nebo nezatížený na silném háčku těsně pod hladinu). Většina těch mrňavých tloušťů to prostě nedá. Na jiným potoce pstruzi nejsou, ale tloušti jsou tam i velcí. Tam používám to samé, aspoň netrápím ty patnácticenti­metrový škrčky. Další možností je podle mě kombinace přírodních tmavých nenápadných vzorů nymf, který ten tloušť nezmerčí z kilometru, a snažit se je pstruhovi narvat přímo pod nos, v proudné úzké vodě to znamená často dost zatížené mouchy, někdy i nahazované přímo proti proudu do peřeje. Je mi trochu proti srsti radit, jak nechytat tlouště, protože občas se mi někde stane, že bych byl rád i za tlouště a ono nic :-))

Čtvrtek 4. června 2015 ve 20:55® LaMa
LaMa

yerrx> kdyz nebudes chytat na mouchy kde je v musce zakomponovana cervena barva tak to cosi omezis, ale tloustum se asi stejne nevyhnes bo tloust je popelnice co sezere temer vsechno…dobre jsou hnede mouchy se zlutym tipem, potocaci na ne reaguji dobre a ty tloustum moc nejedou alespon ne ty moje ;-)

Čtvrtek 4. června 2015 ve 20:02® yerrx
yerrx

Zdravím, nedávno jsem začal chytat na mouchu a dostal jsem sbírku mušek. Mám, ale problém s tlouštěma, kteří okamžitě seberou všechno co vidí. Je nějaká moucha, na kterou se dá chytat pstruh, ale záběry od jelců se omezí ? chytám ne menším toku s rychlejším proudem

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114192.jpg