Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 4. června 2015 ve 20:02® yerrx
yerrx

.

Tento příspěvek byl editován 4.6.2015 20:03:35 uživatelem yerrx.
Čtvrtek 4. června 2015 v 10:18® LaMa
LaMa

Spayline> ani jedno ani druhe :-) … zakladam si vlastni tridene album vc popisu materialu ze ktereho jsou mouchy uvazane… jen te prace s tim je trosku vice nez sem cekal a jde to pomalu…

Středa 3. června 2015 ve 22:43® Spayline

LaMa> Zařazeny jinde? Hans Wielman, Danica.com? Proč ne, máš na to! :-)

Úterý 2. června 2015 ve 21:58® LaMa
LaMa

Posledni mouchy, ostatni me mouchy budou zarazene uz jinde…trosku klasiky na zaver co by v zadne krabicce chybet nemelo ;-) btw. abych se vyhnul dalsim diskuzim, vim ze klinkhammerka se ukoncuje jinak ale je to pohodlnejsi a rybam to nevadi…

Tento příspěvek byl editován 2.6.2015 22:01:08 uživatelem LaMa.
foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114162.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114163.jpg
Sobota 30. května 2015 ve 12:57® MiNoNaHo
MiNoNaHo

LaMa> Co bys chtel za krabicku suchych much a podobne..?? Mas opravdu super mouchy!!!

Sobota 30. května 2015 v 8:41® lubik01

LaMa> Martine kašli na něj,tvé mušky jsou parádní a jseš moc dobrej vazač a vím,že vážeš všechny mušky takové jaké prezentuješ tady.

Pátek 29. května 2015 v 16:46® MiNoNaHo
MiNoNaHo

LaMa> koukam ze se do tebe take navazi, asi ma z toho radost dotycny.. Jinak tve mouchy sou ok,neboj ;-) jen tak dal a klido dej dalsi foto,at mam inspiraci.. Diky

Pátek 29. května 2015 v 15:07@ Palivec

MiNoNaHo> Neboj, já se nebojím. Já tento web neprovozuji, ani sem nestrkám skrytou inzerci.

Pátek 29. května 2015 ve 14:28® MiNoNaHo
MiNoNaHo

Palivec> neboj,to neni inzerat,jen poptavka,zda by mel nekdo zajem,abych vedel zda mam poklidit ;-)

Pátek 29. května 2015 ve 14:01@ Palivec

MiNoNaHo> Pěkný pokus o reklamu. Za to chce offšem pán domácí tintiry.

Pátek 29. května 2015 v 11:16® MiNoNaHo
MiNoNaHo

Zdravim muskari, jezdite na spolecne akce treba max v 6 osobach? Uz ste muskarili na Metuji? Budu mit moznost pronajmout cele patro v rodinnem dome s bazenem a zahradkou v Polici nad Metuji.. Mel by nekdo zajem?? Noc za osobu 350,–kc.

Čtvrtek 28. května 2015 ve 22:04® LaMa
LaMa

Jeste neco malo na jezero …

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114042.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114043.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114044.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114045.jpg
Čtvrtek 28. května 2015 ve 22:02® LaMa
LaMa

Dnes jsem si trosku hral s fotakem a PS ;-) bohuzel jak donutit fotak aby to doostril cele netusim… :-((

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img114038.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114039.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114040.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img114041.jpg
Středa 27. května 2015 v 19:54® Chorchus
Chorchus

LaMa> máš to krásné a jak píše Vincík, pouze ryba to vyhodnotí, já vážu mouhy hnusné a rybky je koušou a někdy se mi zdá, že čím jsou hnusnější, tím jsou účinnější :-) , taky mě začala víc bavit MPka, zejména rozmanitostí ryb, jen na kapra stále čekám – drž se J. :-)

Pátek 22. května 2015 ve 20:41® Sintrix
Sintrix

Klobasa> pokud mohu odpovědět i já, pak se obávám, že doba lovu je stejná jako před minimálně 42 lety.

Pátek 22. května 2015 v 6:09® Spayline

LaMa> Parma je pro mě na MP cílová sportovní ryba, proto musím nabídku schránkáče prodloužit na alespoň půldruhé hodiny. Okousaní duhoví granuláci na P revírech mě zajímají pouze jako občasný doplněk stravy. :-)

Čtvrtek 21. května 2015 ve 22:09® LaMa
LaMa

Spayline> :-D tak to mas vydrz 2 hodiny jednu mouchu koupat ve vode kdyz ji ryby zrovna nechcou… 10–15min max a pak jde na radu jina pokud je moucha v danou chvili out…o suche nemluvim, tak nekdy staci 1–2 nahozy a jde na radu jina :-D

Čtvrtek 21. května 2015 v 19:54® Spayline

LaMa> Podle mých dostupných zkušeností rozhoduje 1) vyšší výskyt živých schránek v toku, 2) váha napodobeniny, 3) proporční velikost/silueta napodobeniny s ohledem na existující živé (lze lehce přehnat), 4) atraktor – barva červíka, 5) vedení nástrahy – prezentace, 6) mít kliku, štěstí přízeň sv. Petra. Než byl dostupný TNG, musel stačit větší brok nebo nit olova. Schránkový chrostík pro mě není absolutní nástraha, po dvou bezkontaktního hodinách jde zpět do krabičky. :-)

Čtvrtek 21. května 2015 v 16:40® LaMa
LaMa

mvincik> jj vim ale posledni dobou tomu moc nedavam jak lovu tak ani vazani… motivace se vytraci… loni sem na to cosi pochytal a jak tomu bude letos netusim… na rece jsem letos chytal vsehovsudy hodinu a to je uz mesic po zahajeni… :-(( pomalu ale jiste se preorientovavam na stojaky, kde clovek nemusi brodit a muze si sednou na zadek a muskarit ze brehu nebo pontoonu…a na jezeru takove mouchy do vody nehazu ;-)

Tento příspěvek byl editován 21.5.2015 16:41:05 uživatelem LaMa.
Čtvrtek 21. května 2015 v 15:51® mvincik
mvincik

LaMa> Martine, ať už je to jakkoliv, nejlepší odpověď ti vždycky dají samotné vycházky a lov na tyto výtvory. To ti nejlépe ukáže, zda to ryby akceptují či ne, však to sám dobře víš. A na nějaké zaručené předlohy…se nehraje. V tom je to krásné.

Čtvrtek 21. května 2015 ve 12:35® LaMa
LaMa

Co se tyce schrankovych chrostiku tak pokud se neplatu (a plest se klidne muzu bo moje pozoraci schopnosti u vody nejdou kdo vi jake), tak larva vyuzivama materialu ktere jsou v dane lokalite dostupne a jako prvni vrstu dela prave z toho jemneho pisku a jemneho sterku, pak na to vrstvi uz vetsi casti jako napr. drobne kaminky, klaciky apod a ty se taky barevne lisi dle slozeni stavebniho materialu dane vody…takze dle meho skromneho nazoru :-) na barve schranky az zas tolik nezalezi, a pokud to bude lehce ohlisne tak to bude i lepe videtelne pro rybu nez maskovana schranka ktera splyva s okolim… vazu je z mixu dabbingu ruznych barev tak abych se priblizil ruznorodosti barevnych odstinu, ktere ve vode muzou byt, proto tyto zvolene kombinace barev… Ryby to zerou i kdyz na to zrovna ne moc casto chytam a pokud je muj nazor skresleny nebo mylny rad se priucim necemu noveho…Kazdopadne delal jsem vazaci postupy techto musek a pro ty co to nevideli… 3 a 4 muska obsahuje i piskovou barvu dubbingu (slozeno ze 4 barev syntetiky od piskove po hnedou/černou – opaleno zapalovacem aby se vytvorila drobna imitace kaminku/sterku)… 1 a 2 muska vazana z mixu prirodni veverky a masky zajice, barevnou kombinaci si nasledne umi kazdy predstavit jak to vypada po namoceni…

Čtvrtek 21. května 2015 v 10:18® mvincik
mvincik

Palivec> Oooo pane Bože, snad jsem se tě tolik nedotkl. Někdy tady opravdu exceluješ svojí dominantní všeznalostí a díky tomu zajisté odrazuješ spoustu těch, co by i jinak přispěli. Je to škoda.

Jinak já u nás vídal a pořád vídám i silnější schránkáče, než LaMa uvázal. S jedním ale souhalsím, jsou obalené pískem a světlejší.

Čtvrtek 21. května 2015 v 9:33® Klobasa
Klobasa

Palivec> Do kolika se dříve za starých časů chytávalo na P. nebo MP vodách?? Ptám se proto, že nás mladší svaz diskriminuje pátou hodinou, já bych zatím ještě přetahoval rád.

Středa 20. května 2015 ve 21:10® Cudla
Cudla

Palivec> To je schválně aby rypáci hodnotili „jen fotku“ a né provedení......

Středa 20. května 2015 v 11:19® Spayline

Palivec> Já to tušil, žes borec, co každýho nakope… Se těším, až tě potkám, tebe vyčuchat nebude problém, školící hrdino.

Středa 20. května 2015 v 6:14@ Palivec

Cudla> Asi ani netušíš, jak se ti ta fotka povedla.

Středa 20. května 2015 v 6:13@ Palivec

Spayline> Nakopat tě můžu, to jo. Jde jen o to, do čeho.

Středa 20. května 2015 v 6:12@ Palivec

LaMa> Zatížení olovem (dříve), nebo menším wolframem, rybám kupodivu nevadí. Ony ty malé mušky s kuličkou wolframovou dia třeba 5 mm jsou hnusné, ale fungují. Já je rád nemám a ani nemotám. Radši namotám elektromotorkem wolframový drátek na tenký háček. Obdivuji tvoji píli, ta je příkladná. Ale je to asi věkem. Taky jsem byl pracovitější mladší. Když jsem byl mladší, přišel jsem v prosinci domů v 17. hodin, vzal vercaj a šel na mníky. Dnes mne k tomu nepřinutí ani vidina překonání osobního rekordu (82), ani chuť pečené tresky sladkovodní, či pečených jiker, nebo mlíčí.

Úterý 19. května 2015 ve 21:33® Cudla
Cudla

Je to mobilem ale funkční.Material různé zbytky+moje šedivý fousy…

Tento příspěvek byl editován 19.5.2015 21:35:03 uživatelem Cudla.
foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113832.jpg
Úterý 19. května 2015 v 16:22® Spayline

Palivec> Trochu se kolego odkopej, ať vím, kdo mě tady školí, předlož výsledky, úspěchy, mušky… Tebou zmiňovanému přírodnímu vzoru sotva odpovídá kdejaká muška – nymfa, mokrá, suchá, v našich krabičkách, v naprosté většině jsou pouze stylizované, což je při záběru adrenalin, který nemá s bojlíz či kostňákem srovnání.

Ty dokonalé, kopírující přírodní vzor, jsou display, pouhá modelařina šikovných rukou, většinou ale zcela nevhodná pro její mechanickou chatrnost pro praktický lov. LAMA umí, to je jisté… :-)