Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 1. května 2015 v 15:08® ZN
ZN

jehla> dělá to HENDS. Už asi v roce 2006 jsem na to chytal v podvečer ve SLO. Používal jsem to na všech muškách, i na nymfách. Dnes to používám ne krevetách na moři.

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113464.jpg
Pátek 1. května 2015 ve 13:07® prroud

........a nejak mi uniklo,ze by se nas vsech na to nekdo byt i jen pokusil zeptat!

Pátek 1. května 2015 ve 13:06® prroud

Jo,a uz trenujete muskarinu v turbanech? Brusel odhlasoval povinny kvoty uprchliku co nam prijdou rezat hlavy!

Pátek 1. května 2015 ve 13:04® prroud

Napadlo me ze s tim svicenim to neni spatnej napad,ale na druhy strane,kdy a proc svetluska sviti?Pokud vim,ani v jednom pripade kdy by byla v ohrozeni,cimz pro ni pad do vody urcite je.Takze tak nejak ted nevim.Nejspis to nebude mit moc smysl.

Pátek 1. května 2015 ve 12:43® jehla

jepice> dostal jsem takovej pásek, nasvítit se to dalo, bylo to docela tuhý a vázalo se s tím blbě, ale co by člověk neudělal…výsledek prakticky vo prdu. Zkusil jsem to i na strímry, možná v blbou dobu na blbým místě, ale buď žrali i ty bez luminiscence nebo prostě nechtěli nic…

A na suchou to vidět bylo stejně blbě, zlatá White Moth…ale to je jen má zkušenost, počkejme na další expetrimentáto­ry…možná jsem ta zabalil s tím matrošem moc brzo…

Tento příspěvek byl editován 1.5.2015 12:44:22 uživatelem jehla.
Středa 29. dubna 2015 ve 22:37® prroud

jepice> dobrej postreh,nikdy nepouzival,ani me to nenapadlo,ten napad nemusi bejt vubec spatnej,proste ho vyzkousej a dej vedet,kdyz se nikdo neprihlasi.Sa­motnyho by me zajimalo jak to bude v praxi fungovat.

Středa 29. dubna 2015 ve 21:40® jepice-zruseno

Hoši, mám pro vás zapeklitej dotaz. Používal už někdo z vás napodobeninu světlušky? V dnešní době je k dispozici calá řada luminiscentních materiálů (http://www.fishing.leteras.com/…thedark.html), existuje dokonce i odborný časopis s IF (http://www.journals.elsevier.com/…uminescence/), ale svítící mušku jsem ještě u nikoho naživo neviděl. Přitom v přívlači se nasvítitelné materiály objevují celkem často.

Středa 29. dubna 2015 v 19:56@ Palivec

Tahle může být dobrá. http://www.flyfest.org/

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113440.jpg
Úterý 28. dubna 2015 v 11:00® stopař
stopař

vlczaczek> A která Desná ? Tahle http://cs.wikipedia.org/…_Kamenice%29 nebo tahle http://cs.wikipedia.org/…ok_Moravy%29

Pondělí 27. dubna 2015 ve 14:08® vlczaczek

Panove prosim vas nemate někdo nejakou zkušenost z rickou Desna? Mam tam domluvenou dovcu tak jestli ma cenu tahat vercajk

Sobota 25. dubna 2015 v 8:06® Klobasa
Klobasa

Sintrix> Je to jen jeden anonym, co trpí samomluvou.

Sobota 25. dubna 2015 v 6:44® Sintrix
Sintrix

Mě spíš „fascinují“ anonymové a účelově založené účty. Přijdou, zarejou, vyblejou si nenávistně játra a odtáhnou spokojeni, jak to těm pakům v diskusi nandali.

Tento příspěvek byl editován 25.4.2015 06:46:00 uživatelem Sintrix.
Pátek 24. dubna 2015 v 11:27® prroud

dohlad.psychi­atra,to sis hodne co jsem napsal zjednodusil,zrejme mas rad anarchii uplne bez pravidel :-)) ).Psal jsem ve smyslu kdyz zklamou normalni argumenty.

Pátek 24. dubna 2015 v 11:02@ dohlad.psychiatra

prroud> To je spravny . Oko za oko zub za zub. To schvaluju. Lumpum musis hned ukazat ze se jich nebojis a rozbit jim tlamy hned jak zacnou piskovat. Porybnymu ktery by Te buzeroval bezduvodne.. treba ten kreten Hraji za kouli testa na hacku, tak jako odezvdat povolenku ze mu vyhovis, a jak ujde pet metru pryc tak ho vzit zeleznou tyckou pres makovici a hodit do reky aby chcipnul debil uredni osoba. navic je to pekny chlipnik kdyz vyuziva sluzeb prostitutek a rika jim „erosenky“.

Pátek 24. dubna 2015 v 10:04® prroud

Coz ovsem neznamena ze jsem ten moula co nastavuje druhou tvar :-)) ,uznavam v zivote to oko za oko a to o hruby zaplate na hrubej pytel :-) ,kdyz jiny argumenty selzou.

Pátek 24. dubna 2015 v 10:02® prroud

K tomu „tajna“ a „nepropaluj“ :-) ,tyhle veci me u lidi vzdycky vadily,ta nechut se nechtit podelit abych byl ten nej a mel extra.......na to nehraju.Lidi se maj davat dohromady a ne rozdelovat.

Pátek 24. dubna 2015 v 9:56® prroud

rosnicka.rakos­nik,nedam,pro­toze nemuzu,zadnou nemam,musim si zase casem uvazat az zacnu,jestli zacnu,delat znova pstruhovou vodu,dost ji tady zmenili a tak se nevyplati brat na ni povolenku.Navic jsem dlouho nebyl doma a vsechno co jsem mel „zmizelo“,okolnosti nebudu rozebirat.Ale kdyz si na nymfovej hacek navazes cernou hlavicku,telicko udelas z kralici srsti,jakoby ze zajice kde je nejtmavsi,zpusobem ze ji v prstech jakoby uzmoulas do valecku,u hlavicky nejvetsi,smerem k raminku se zuzuje a za hlavickou udelas z rozpulenyho klidne i slepiciho pericka „nozicky“,oviny telicka udelas hnedou niti,zadna lametka,nic lesklyho,mas ji,tak zhruba.S tim uz se da snad trosku experimentovat a zkusit vyrobit.Lop ji popsat neumim.

Pátek 24. dubna 2015 v 9:41@ rosnicka.rakosnik

prroud> mohl bys tu prosim dat fotku te zazracne uspesne musky-nymfy at se poucime. Material hacek zpusob vazani, at se trochu priucime na co ryby berou? Jestli je ale tajna tak nepropaluj, uz dneska kazdej haraburdik lozi kolem vody s nozem a zabijou na co prijdou. Lipanu pstruhu ubyva bohuzel. Aspon ze muzeme chytat tlouste.

Pátek 24. dubna 2015 v 9:39® prroud

Takovej novej modeling :-)) )

Pátek 24. dubna 2015 v 9:38® prroud

To prijde na to,proc clovek na ryby chodi a co si od toho slibuje.Takovej borec co je vybavenej drahym a nejdrazsim cajkem ve znackovejch rybarskejh hadrech asi jenom na ryby a za prirodou nechodi,chybely by mu obdivny pohledy ostatnich,alespon znalejch co je drahy a nejdrazsi,nerkuli si pokecat a jen tak mimochodem rict investovanou sumu aby to bylo cely :-) .Toho bych zklamal :-)

Pátek 24. dubna 2015 v 9:16® jepice-zruseno

vlczaczek> No jo, ale za tu spoustu let máš na ryby asi spoustu věcí, který si kdysi také musel nakoupit, takže je to vlastně stejný. Je sice fakt, že u mušáku za litr se časem ošoupou očka a vydrolí korek, ale pár let se s tím taky odchytat dá. A jak píše Palivec, dá se uletět do nehoráznejch sum, jenomže to se dá u všech rybolovnejch metod. Ona 14,5 metrů dělička na plavanou aby k něčemu byla, taky není úplně zadarmo …

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113356.jpg
Pátek 24. dubna 2015 v 7:25® vlczaczek

Chytam spoustu let ale když sem loni zacal saskovat s muskarinou necekal sem kam az do kapsy sahnu.Jiste slo by to všechno omrdat ale je to tak krasne odvetvi rybariny ze mi nebylo lito ani jedne korunky co sem do toho dal a ze to bylo několik desitek tisíc.Od vázacího nacini a matrosu az po pruty a navazce.Preju mnoho uspechu!!! :-)

Čtvrtek 23. dubna 2015 v 17:47® lubik01

Palivec> máš naprostou pravdu ve všem

Čtvrtek 23. dubna 2015 v 17:46® lubik01

jepice> jepice neblbni???muškařina a nejlevnější????já v tom mám tolik jako v žádné jiné a to chytám feedr,plavačku,vláč­ku a i kapry na položenou,ale muškařina je nej a taky v tom mám peněz jako prase a lepší možná nepočítat:-)) )

Čtvrtek 23. dubna 2015 v 17:37@ Palivec

jepice> Nesouhlasím. Ono je to vždy o tom, jak to provozuješ. Vercajk si musíš pořídit na všechno, jde o to jaký, kolik a za kolik. I prut na fídr můžeš koupit za pár facek, naviják v Lídlu i s vlascem, do krmítka šrot s melasou (na některých vodách to dělá divy)také za pár facek (i hlínu můžeš přidat) a na háček z Lídlu kukuřici, žížalu, hnojáka, košťáka vlastní produkce, pařený rohlík… Znám takové rybáře a jak jsou úspěšní. V obchodech toho moc nekupují. A teď si vezmi obrácený přístup v muškařině. Více prutů a drahých, každou chvíli nějaký spešl nový, sklo nebo bamboo, všelijaké šňůry z platů, ale i z přírodního hedvábí od Terenzia, broďáky za 1000 EUR, vesta, boty (všechno od Simmse), navijáky od Abela malované a když háček, tak Tiemco. A k tomu kajak šlapací rybářský nebo jiné plavidlo muškařské…Nemusí to být, ale člověka to potěší. Muškařina není nejlevnější ani náhodou. Jak jsem napsal, ja to provozuješ. Tak, jak ji provozuješ ty možná ano.

Čtvrtek 23. dubna 2015 ve 14:13® jepice-zruseno

Palivec> Podle mě je chytání na mušku asi nejlevnější metoda. Provozuju fídr, plavačku i přívlač, ale všude si člověk musí pořídit prut a naviják, na plavačku občas nějaké krmení, ani ten rohlík nebo kukuřička není zadarmo, o přívlači radši nemluvím. Na mušku mám prut, naviják a šňůru na X let, měním jenom dva metry vlasce na konci a občas je potřeba přivázat kus peří na háček. Jedním z nějvětších výdajů jsou v dnešní době asi broďáky. S těmi muškami je to asi různé. Kdo chodí na jeden revír, tak mu tři vzory snad musí úplně stačit. Někdo ale sjezdí kde co a pak je asi třeba mít něco na výběr.

Čtvrtek 23. dubna 2015 ve 12:13@ Palivec

prroud> Znám to…

Čtvrtek 23. dubna 2015 v 11:34® prroud

Palivec>Bere ji s naprostou duverou potocak i lipan,od ni jako zakladu jsem si nadelal jeste barevny kombinace a ruzny velikosti.Jed­noducha na vyrobu,zadnej krasavec od pohledu,ale ultra ucinna.

Čtvrtek 23. dubna 2015 v 11:30® prroud

Palivec,jj,mam jednu jedinou nymfu,myslim vzor,rikam ji „kralik“,ktera mi jde temer! v kazdym pocasi a kazdy dobe na nasem reviru,pstruhova ricka,spis vetsi potok :-) .Jak pises,v jedno­duchosti je sila.

Čtvrtek 23. dubna 2015 v 10:43@ Palivec

gta.pepik> Já za svoji muškařskou a vláčkařskou „kariéru“ zkoušel mnohé, ale na stará kolena se vracím ke kořenům. Ke všemu praktizuji lov všemi způsoby. Ale jak říkám, staré pravdy jsou pravdivé a v jednoduchosti je krása. Používám moderní vercajk a nevidím štěstí v retro. To jsem zažil, když retrem nebylo. Ani nejsem snob, abych si koupil mušák za 100 litrů. Při probovaní jsem nepřišel na to, na co by mi byl. Stačí mi obyčejný skleněný Scott za 600. Roky, dlouhé roky jsem záviděl starším (dnes dávno prdí do hlíny), kteří měli v krabičce 10 mušek pěti vzorů (jeden expert a exot, dokonce užíval jen jednu mušku, jmenuje se myslím White Moth,Bílá můra, cca takovou, ale mokrou http://superfly.co.nz/…_mallard.jpg. Starý pán Vojta Z. šišlal a říkal mi „mám ešte tli“, ryby v ní viděli potěr a že těch ryb něco nachytal!) Ani jsem to nechápal. Dnes, když jsem dědek nad hrobem, už mám také malou krabičku s muškami. Ale trochu víc vzorů a stákle, já debil, vážu nové mušky k těm co mám…Ani netuším, kolik jich je. Právě jsem dělal knoty ze zajíce a z tuleně. Budu vázat křiváky s wolfram zády (podívej se na Šimana).