Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 9. března 2015 ve 21:34® LaMa
LaMa

Švejk> Celkem slusny je rotacni od Danicy, leta jsem ho pouzival nez jsem presel na rotacniho Tvrdka… daji se koupit i levnejsi napr. od Snowbee

Tento příspěvek byl editován 9.3.2015 20:34:48 uživatelem LaMa.
Pondělí 9. března 2015 v 18:19@ Palivec

Švejk> Dobře jsi si vybral. Super lajna za přijatelnou cenu.

Pondělí 9. března 2015 ve 14:14® Švejk
Švejk

Zdravím, takže po pročtení několika diskusí a zhodnocení svých možností a požadavků jsem nakonec objednal Barrio Mallard DT3F Olive. Doufám, že bude dobře sloužit ;-) Při dnešním kurzu libry přišla i s dopravou na 950,–kč.

A ještě něco… nevíte náhodou někdo o slušném rotačním svěráku pro začátečníka? Prostě na vyzkoušení, jestli by mě to bavilo. Když koupím Tvrdka za 4,5 a nebude mě to bavit tak budu jenom nas…j :-) čus švejk

Pondělí 9. března 2015 v 11:52@ Palivec

Palivec> http://www.terenziosilklines.com/…go-prodotti/

Pondělí 9. března 2015 v 11:51@ Palivec

Švejk> Já měl už všechno možné. Začínal jsem chirurgickým špagátem, potom špatnou „šejkspírku“, jiné tu nebyly. Ale našli jsme chlapa, co vyráběl v Čechách splétané šňůry ze syntetického hedvábí (základ olivový a v něm oranžová a žlutá nit). Mělo to ovšem hroznou pamtěť (silně voskované) a de facto nepoužitelné, dokud jsem nepochopil, že ten vosk musím odstranit. Po koupeli v chloroformu a podobných rozpouštědlech a mírném nakonzervování silikonem (tehdy zdaleka ne běžný) se z toho stala fantastická šňůra bez paměti, kterou jsem měl rád až do zničení obou konců (DT). Teď užívám šňůru z přírodního hedvábí od Terenzia (dostal jsem jako dárek v pěkné krabičce, ale stálo to cca $200, tak že vskutku lidová cena, ale je to hand made a imidžovka. Sám by jsem si ji nekoupil. Je dobrá, ale ne 4× jako značková šnůra třeba od Airflo, je to tak trochu snobárna…). http://www.terenziosilklines.com/…go-prodotti/, šnůry Barrio http://www.flylineshop.com/…y-lines.html, ale mám i pár „obyčejných“ RIO, Snowbee a rtak, a i nějaké „no name“ čínské. No a na frantíka mám 9 metrů dlouhé ujímané forfachy přivázané direkt na backing. Mám i pičovinu „nymphing line“ od hendsáků. Je to nejspíš něčím napatlaná přívlačová šnůra 0,24. Vyhozené peníze.

Pondělí 9. března 2015 v 11:22@ Palivec

jepice> Já jsem ovšem konzervativní a na navijácích mám Barrio lines: http://www.flylineshop.com/…y-lines.html

Neděle 8. března 2015 ve 20:10® jepice-zruseno

regulus> Tak postup značné části muškařů sice neznám, ale pořád se mi to nejeví jako vhodný postup pro monofilní šňůru, která nic jako jádro a obal nemá. U klasický šňůry vezmu jehlu, napíchnu asi centimetr šňůry, pak propíchnu plášť a protáhnu tou jehlou silnější vlasec a kolem šňůry udělám takovej uzel omotávanej a je to.

Tento příspěvek byl editován 8.3.2015 19:11:43 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 8. března 2015 v 19:16® regulus
regulus

Švejk> zdarec, třeba se potkáme někde u vody, ono je to kolikrát lepší na MP než někde na P.

Neděle 8. března 2015 v 19:13® regulus
regulus

jepice> co se týká toho stáří, tak to bude nejspíš pravda, asi každej plast vlivem stáří a UV záření degraduje, ale jak moc velkej vliv to má na muškařský lajny netuším.

Troufám si říct, že značná část muškařů stáhne na konci lajny ten plast (uvnitř je jádro, taková šňůrka a z té udělá smyčku (jádro se pomocí jehly protáhne tím plastem zpět asi o 1 cm a zalepí se to vteřiňákem, asi je víc způsobů).
Já používám rychlospojky i když to se mnou už párkrát vykejvalo, každej rok si říkám, že si tam ty smyčky nadělám a každej rok na to zapomenu a zas to tak zůstane celou sezónu … :-93;

Tento příspěvek byl editován 8.3.2015 18:14:48 uživatelem regulus.
Neděle 8. března 2015 v 19:03® jepice-zruseno

Když už jsme u těch šňůr – jsem exot a někde jsem vloni na jaře zapoměl naviják se šestkou intermídou, tak jsem letos zakoupil takovou tu průhlednou monofilní mrchu. Chytat se s tim dá, ale nevěděl jsem, jak na to navázat vlasec, když to neni dutý, a tak jsem na to nasoukal tu fusekli stahovací s očkem a bužírkou. Existuje nějaká jiná použitelná varianta, jak na to přidělat vlasec?

Neděle 8. března 2015 v 19:00® jepice-zruseno

Palivec> To s tím Číňanem platí dnes téměř univerzálně. Třeba se jednou dočkáme, že ten nápis China bude považován za známku kvality, stejně jako je dneska Japan :-D

regulus> Já na zimu nic nevymotávám, nechávám jak to je a po pár jarních hodech je to v klidu, i když úplná rovinka to asi není. Je možné, že ta paměť je větší u levnějších šňůr, protože některé šňůry, se kterými jsem nechytal ale prohlížel jsem si je, měli na omak mnohem měkší povrch a byly asi i ohebnější. Dle mého názoru by to v mých prackách byla spíš nevýhoda – uzly by se rychleji dotahovaly, uzly z vlasce by se do šňůry lépe zařezávaly a obecně by tomu možná víc vadily kameny, písek, bláto, namotané větve a kopřivy :-D Další věcí je, že se ta paměť může zvětšovat se stářím – z té šňůry mohou teoreticky odcházet různá měkčidla …

Neděle 8. března 2015 v 17:23® Švejk
Švejk

regulus> Zdarec Regulusi, dlouho jsem tu nebyl tak tě po pár letech zdravím ;-) Naposledy jsme se tuším potkali na srazu Chytej 2011. Díky za doporučení a snad se zase někdy potkáme :-) švejk

Neděle 8. března 2015 ve 14:44® regulus
regulus

Švejk> mám už nějakej ten rok tohle http://www.tommi-fly.cz/…CORTLAND-333 mám ji v AFTMA 3, 4, a 5 a ještě mám 444 v takové lososové barvě, tu ale ve WF. Ty 333 jsem něco koupil v Cabelasu a něco u nás, je fakt, že to tehdy vyšlo kapinku levněji, stála tuším 27$ + 20% doprava, ale dolar byl tehdy mezi 16–18 Kč a konec konců i ty co jsem kupoval u nás byly mám pocit míň jak 600,– Kč.
Z mýho pohledu tvarová paměť vyhovující, ale je fakt, že to po sezóně vždycky sundám z relů, opucuju a přes zimu namotám na průměr skoro metr, ve vodě je vcelku dobře vidět i když su slepej jako krtek, pokud vím tak se mi nestává že by se konec potápěl a lítá to daky docela slušně. Nejsem ale schopen to relevantně porovnat s jinejma lajnama.

Neděle 8. března 2015 ve 12:53® Švejk
Švejk

Palivec> Zdarec, díky za názory, s nákupy přes ebay problémy nemám a se šňůrou za pár stovek taky ne :-) Měl jsem kdysi nějakou s REVOLUČNÍM hvězdicovým průřezem a chovala se stejně jaká-koli jiná :-) Problém pro mě je, když se plovoucí šňůra začne potápět. Proto jsem ve svém prvním příspěvku zdůraznil to PLOVOUCí ;-) Pokud máš dobrou zkušenost se šňůrou za 10 USD tak pošli odkaz, budu jenom rád ;-) díky za rady všem švejk

Neděle 8. března 2015 v 11:21@ Palivec

jepice> Prostě nejsi profík. Ti mají na každý úsek vody 3 drahé šňůry minimálne za €50, ale spíš za víc. A komické je, že při „francouzovi“ šnůru ani nepotřebují. Nakonec technika, či styl „česká nymfa“ vznikl okopírováním polské techniky lovu na krátko u dna, protože Poláci prostě šnůry neměli… Kdo nevěří, at si přečte něco o historii tohoto stylu. Ale byl tady i bagr a chytalo se tak dávno. Bylo to sice trochu jiné, ale šlo o to samé (dostat se ke dnu) a jen se používaly trochu jiné, tehdy dostupné technické prostředky.

Na eBay koupíš za 10$ stejnou šnůru, jako v krabičce renomované firmy za několikanásobnou cenu. Vyrábí je stejný Čínan ve stejné fabrice…

Neděle 8. března 2015 v 11:10@ Palivec

Dědek> Což o to, Chuchro je šikula, ale ty s tím skutečně chceš chodit na ryby?

Sobota 7. března 2015 ve 23:37® jepice-zruseno

Švejk> Možná to tu někdo vyvrátí, ale myslím, že dneska je velmi slušná i šňůra za několik stovek. DT 5 F za 450 Kč mám už 9 let, sice je už otočená, ale nejsou s ní problémy. Nejnovější mám tuhle ve dvojce, vloni jsem s tím měl asi 15 vycházek a zatím si nestěžuju http://www.hobby-g.cz/…ivory-detail Samozřejmě to nemůžu srovnávat, protože narozdíl od kolegů mám na každý prut jednu levnou šňůru a dokud jí nezničím vlastní blbostí, nemám důvod jí měnit.

Sobota 7. března 2015 v 15:56® Švejk
Švejk

O.k. Díky za rady, asi půjdu do toho Mallarda DT ve 3, na trojku prut dobrá volba :-) díky moc a „petrův zdar“ :-)

Sobota 7. března 2015 v 15:43® LaMa
LaMa

Švejk> asi tak tu GT125 neber, je to desne dlouha lajna :-) akorat tak dobra na jezera a stejne ji clovek nevyhodi at se snazi jak se snazi :-) aspon me se to jeste nepodarilo… na jezera pouzivam GT90 #5, GT125 #6, SLX #6 a na reky Mallard DTcka… pokud budes chytat na mensich vodach vubec bych se nebal toho Mallarda v DT – za ty prachy suprova lajna mam ji v DT ve 3 a 4, s tou GT90 se mi dobre haze ale spis kdyz potrebujes hazet dal… s chytanim „pod nohama“ me osobne uplne nevyhovuje… mozna to je nahoda ale ty oranzove lajny maji oproti tem olivovym drobnou pamet… jeste by nebylo asi marne zauvazovat nad Smallstream…ale tu nemam…

Tento příspěvek byl editován 7.3.2015 14:45:15 uživatelem LaMa.
Sobota 7. března 2015 v 15:24® LaMa
LaMa

Dědek> vypada to luxusne, skoda to tahat k vode ;-)

Sobota 7. března 2015 v 15:21® Švejk
Švejk

LaMa> Zdarec, dík za tip, nevypadají špatně a ta cena je taky celkem vyhovující, počítal jsem někde kolem tácku… Jen většina je WF, v DT je jenom řada Mallard… Můžeš prosím tě pár slovama napsat jaký je základní rozdíl mezi jednotlivýma řadama? teda aspoň mezi GT90, GT125 a mallard. Teda pokud máš osobní zkušenost ;-) Vzhledem k tomu, že budu chytat na menších tocích a většinou z vody, tak bych volil DT, ale pokud by byla výrazně lepší volba jiná řada, tak se nebráním ani WF. díky za ochotu a tvůj čas švejk

Sobota 7. března 2015 ve 14:49® Dědek
Dědek

Zdravím osazenstvo. Dlouho jsem tady nebyl .. ale musím se podělit o radost z přírůstku do rodiny bambo. Mimo avizovanou krabičku jsem včera dostal i naprosto luxusní podběrák. Vše z dílny Jiří Chuchro. Jirko, ještě jednou díky moc, opravdu jsi mi udělal radost :-) Koukám, že max. velikost fotek se nezměnila :-( ((

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img112542.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img112543.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img112544.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img112545.jpg
Pátek 6. března 2015 v 19:35® LaMa
LaMa

Švejk> za me lajny od barria… mam je temer uz na vsech reelech (mallard, gt90, gt125, slx)… za ty prachy super akorat ted cena libry lajny trosku zveda… http://www.flylineshop.com/…y-lines.html

Pátek 6. března 2015 v 15:48® Švejk
Švejk

Zdarec všichni, několik let jsem nechytal, ale letos bych to chtěl změnit :-) Rád bych se věnoval muškařině, cajk mám, jen bych potřeboval poradit jakou PLOVOUCí šňůru… Ptám se proto, že se za těch několik let určitě na trh dostali nové druhy a technologie, tak abych nemusel složitě zkoušet a zbytečně utrácet. Rád bych šňůru co opravdu plave, dříve se mi stávalo, že po určitém čase se konec začal samovolně potápět… Taky tvarová paměť aby byla v únosné mezi. Chytat budu na Jihlavě, Svratce, Svitavě, takže spíše menší toky

díky za rady Švejk

Středa 4. března 2015 ve 22:47® LaMa
LaMa

Karasák> nekteri muskari u vody toho navykladaj :-) no snad jak jini rybari :-D ale vetsinou prehaneji v tom ze to je vetsi nez mensi :-p

Středa 4. března 2015 ve 20:41® Karasák
Karasák

lubik01> Tak většinou se to moc nedělá, ale jednou jsem potkal muškaře, který tuto velikost používal a prý se to osvědčilo. Já bych takovouhle malou muchu snad ani nedokázal pořádně umotat.:-)

Středa 4. března 2015 v 19:26® lubik01

no já si teda nejsem jistej,ale 18 pakoše snad nepoužívá nikdo

Úterý 3. března 2015 ve 23:43® Karasák
Karasák

šimpik> Ta velikost pakomárů asi 12 – 16, někdo dává i 18. Teď je na ně ještě docela brzo, pokud ale bude už teplo, tak by to mohlo koncem března jít.

Pondělí 2. března 2015 ve 22:56® LaMa
LaMa

šimpik> ted po zime bych na stojaku chytal na pritoku tam byva vzdy nejmin vody a ryby se tam budou zdrzovat a vyhrivat… ty dabliky chytam az kdyz se otepli cca 10–15st a vyse az se zacne probouzet hmyz… lury urcite vyzkousej, ja mam dobre vysledky z s celo-oranzovou lurkou a to vč i fluo oranz. hlavicky…a ted z jara bych je zkusil tahat pomalymi osmickami s obcasnym zatazenim… to obcasne rychlejsi potazeni v osmickach obcas vydrzdi rybu k utoku…

Pondělí 2. března 2015 v 18:50® Sintrix
Sintrix

Na jezero bych nyní spíš volil černo-zelenou luru na intermídě, nebo potápivce. S aktivním vedením. Ale asi jak kde.

Tento příspěvek byl editován 2.3.2015 17:51:40 uživatelem Sintrix.