Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 2. března 2015 v 15:28® šimpik
šimpik

jehla> Tak myslíte, že to třeba zkusit i na suchou za slunečna na mělčině ? já mám v plánu příště zkusit lurky v přírodním..:)

Pondělí 2. března 2015 ve 14:34® jehla

šimpik> taky na přelomu února a března nemůžeš čěkat nějakou divočinu…tohle je lov dost u hladiny a hmyz zatím fest voráží…neboj, dojde na ně..:-)

Neděle 1. března 2015 v 18:01® šimpik
šimpik

Tak jsem tedy byl..chytal jsem na přívesnou Diwal Bach a na konci vystřídal toho Redtaga se stříbrnou hlavou (mosaz) a blešivce krémově růžového s černou hlavičkou a ono nic .. musím navazát ty pakoše a vůbec menší mouchy..12-ctky jsou asi moc :-) jinak..jakouv el. myslítě těch pakošů ? já tak 12 – 14 :-)

Sobota 28. února 2015 v 16:06® šimpik
šimpik

Karasák> Zítra jdu na naši svazovku tak sem pak hodím info..díky za rady :-)

Sobota 28. února 2015 ve 13:27® Karasák
Karasák

šimpik> V podstatě se dají použít i klasické říční vzory, různé zlatohlavé nymfy, suché jepice a chrostíci. Jinak taky občas fungují nějaké menší lurky a hlavně potom pakomáři s různým zbarvením. Na tlouště je nejlepší Red Tag. Je dobré si pořídit tuto knihu http://www.musky-muskareni.cz/…ni_6393.html. Je tam hodně informací.

Sobota 28. února 2015 ve 13:06® šimpik
šimpik

Karasák> Dobře dobře :-) já právě se totiž chystám teprve první rok chytat..loni už jsem na řece něco na svý mouchy nachytal ale to bylo na řece..tak si víc vím rady na tekoucích vodách..jinak..na stoják Mp by jste mi co ještě poradil ? :-) cílové ryby – tloušt, okyš, ploťka, cejni, perlíni a jiná droboť :-)

Sobota 28. února 2015 ve 13:00® Karasák
Karasák

šimpik> To je jedna z možností, někdy se dá stahovat i hodně pomalu osmičkami, jako při pakomárech. Tahle moucha tak myslím byla i původně vytvořena.

Sobota 28. února 2015 ve 12:54® šimpik
šimpik

Karasák> Takže lepší použít při větru a potom nechat jen tak lehce pohupovat a občas potáhnout ? :-)

Sobota 28. února 2015 ve 12:32® Karasák
Karasák

šimpik> Používá se především plovoucí šňůra a velmi pomalé vedení. Někdy stačí pouze nechat unášet větrem.

Sobota 28. února 2015 ve 12:07® šimpik
šimpik

Zdravím, první rok mám mušák a tak vážu a vážu .. mušky ďáblici na jezero..jaks e stím chytá ? Jaké máte zkušenosti ? :-)

Tento příspěvek byl editován 28.2.2015 11:07:42 uživatelem šimpik.
Středa 4. února 2015 ve 14:07® jiris
jiris

papousek008> nejlepší je ara hyacintový.

Středa 4. února 2015 v 11:06@ Palivec

papousek008> Co pírko, to milion!

Úterý 3. února 2015 ve 20:20@ papousek008

Dobrý den,

jsem chovatel papoušků a jeden kamarád mě nedávno obeznámil s tím, že jejich peří se využívá k výrobě rybářských mušek. Je tomu opravdu tak a mohl bych je prodávat? Jaký je úspěch?

Děkuji za odpověď.

Středa 28. ledna 2015 ve 12:15@ Palivec

jepice> Vždyť jsem už citoval, co se může stát: rybář chytil zlatou rybku. Ta mu slíbila splnění tří přání, pokud ji pustí. Chlap ji pustil a přeje si: „Chci být bohatý, chci být zdravý a chci,abych dosahoval orgasmu zároveň s manželkou.“ Zlatá rybka všechna přání splnila. Po několika týdnech přijde chlap zpátky k onomu rybníku, zavolá si zlatou rybku a povídá: „Hele, s tím třetím přáním musíme něco udělat.“ Rybka se diví: „Copak, ono to nefunguje?“ „Ale funguje, jenže představ si tu situaci, kolikrát se stane, že sedím s chlapama v hospodě – a najednou orgasmus!“

Středa 28. ledna 2015 v 11:17® jepice-zruseno

Chose> Ještě by mohli dělat plínky. Když je někdo často na rybách, tak mu může třeba otěhotnět partnerka.

Středa 28. ledna 2015 v 1:19® Chose
Chose

Konečně firma která vybaví muškaře od a do z

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img111881.jpg
Středa 28. ledna 2015 v 1:18® Chose
Chose

Konečně firma která vybaví muškaře od a do z

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img111880.jpg
Úterý 27. ledna 2015 v 15:57® midis

Mysak1> Tak to se omlouvám, cesta by mne stála soudek :-)

Pondělí 26. ledna 2015 v 18:55@ Palivec

karasek> Jsem dnes náhodou zakopl na webu o staré fotky Žiliny a okolí i vzpomněl jsem na tebe. Fotka té tabule je snad předválečná, ale spíš z období Slovenského štátu.

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img111865.jpg
Úterý 20. ledna 2015 ve 21:01® Mysak1

midis> Můžeš. 6.3.2015 U třech čertů, Brno.:-))

Pondělí 19. ledna 2015 ve 21:47® midis

Tedy pánové, nechodíte někam kolektivně napivo ? :-) , Pár bych Vám jich koupil, jak jednoduché, když je člověk odborník… Moc díky, paráda :-)

Pondělí 19. ledna 2015 ve 21:33® midis

Ahoj, všem, omlouvám se, musel jsem narychlo do špitálu. Ano, je to to Jundao z Amazonu ( jsem blbec), jdu vyzkoušet rady, pokud mi to nepůjde, tak dodám foto. Zatím děkuji.

Pondělí 19. ledna 2015 ve 20:19@ Palivec

Draky> No přidával jsem k tomu všelijaká slovíčka a Google mi vyhodil všelijaké kraviny. Reel, fly reel a pod. nějak nezabraly s tím blbým názvem. A to jsem na syntaxi v Google vcelku machr a mám nastudovanou a v praxi zajetou publikaci vydanou C-pressem. Někdy stačí málo a nedostaneš, co hledáš. Ono to dokáže být složité a ke všemu se to nechová vždy stejně, bestie. http://www.pcmag.com/…756%2c00.asp http://www.googleguide.com/…ference.html

Pondělí 19. ledna 2015 ve 20:05® Draky
Draky

Palivec> Chtělo to k tomu připsal pár správných slovíček, pak už to google dokázal opravit. :-D

Pondělí 19. ledna 2015 v 19:59@ Palivec

Draky> Já věděl, že to bude v písmenku a zkoušel jsem, ale nenašel. Bylo jasné, že to na webu musí být a podle obrázku se bude možné zorientovat. A vidím, že už se stalo.

Pondělí 19. ledna 2015 v 19:51® Chorchus
Chorchus

ešče raz idiotenfest:

  1. odšroubuj matici cívky, klidně ji sundej, drží tam přes gumičku
  2. vytáhni cívku
  3. na opačné straně je kryt ložiska – odmontuj ho
  4. vem pinzetu nebo malý šroubovák a vytáhni ložisko
  5. otoč ho
  6. zasuň ložisko
  7. dotáhni kryt ložiska
  8. nasaď cívku
  9. Zašroubuj okrasnou matici
Pondělí 19. ledna 2015 v 19:43® Chorchus
Chorchus

Tak pokud je to tento, tak to 100% jde, odšroubuj tu matici (kryt ložiska) vytáhni ložisko a obrať ho.

Pondělí 19. ledna 2015 v 19:40® Draky
Draky

Palivec> asi myslel Jundao http://www.amazon.com/…p/B00PQ6P5IK

Pondělí 19. ledna 2015 v 19:39® jepice-zruseno

Mě zatím nešel otočit směr navíjení pouze u shakespeara, tak mám kličku na druhý straně a zjistil jsem, že mi to je jedno. Jinak u obyčejných navijáků i u navijáků s válečkovým ložiskem to lze asi většinou měnit. http://www.flyfishohio.com/…448pw%29.jpg

Pondělí 19. ledna 2015 v 19:30@ Palivec

Chorchus> Je to téměř jisté, že to jde. Kdyby napsal správně název, tak by se ten krám našel na webu.