Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 4. září 2015 v 7:50® lasthangman

ulrich> nepříjde mě to jako blba otázka a jen někdo, kdo si myslí že spolkl svět muže takto odpovědět .. já chytal jen na teleskopech a chci si koupit děličku tak jsem chtěl pane dokonalej vědět, zda vzít dvou či trojdíl jaké jsou pro a proti a neberu jen ohled na transportní délku ;-)

Čtvrtek 3. září 2015 ve 21:18® ulrich

Janko> ale nekteří rybáři preferují dvoudíly jiní trojdíly a jiní teleskopy. Co se tu chce dovědět? Na blbou otázku blbá odpověď.

Pondělí 31. srpna 2015 v 19:48® Janko
Janko

ulrich> promiň, ale lasthangman se chtěl asi poradit, protože se nemůže rozhodnout, tak se chtěl zeptat jaké pruty preferujou ostatní rybáři a podle toho se rozhodnout ;-)

Pondělí 31. srpna 2015 v 16:18® ulrich

lasthangman> když si necháš radit v takových kravinach tak se nediv, že si budou dělat srandicky. To prece musíš vedet sám jestli chceš dvoudil nebo tridil

Pondělí 31. srpna 2015 v 7:31® lasthangman

pánové jsou vtipní a umí poradit .. ale sekce o vtipech je poněkud jinde ;-)

Pondělí 31. srpna 2015 v 0:47® Klobasa
Klobasa

ulrich> Já doporučuji teleskop. Ten má dílů celkem dost.

Neděle 30. srpna 2015 ve 23:07® ulrich

lasthangman> čím vic dílů tim lépe.To je stejně jako u seriálů.

Neděle 30. srpna 2015 ve 21:46® lasthangman

co preferujete dvou či třídilný prut ? a nějak se nemohu rozhodnout ..

Středa 19. srpna 2015 ve 13:01® Janko
Janko

Draky> Tak po deštích to snad teď bude dobrý, ale je pravda, že teda nevím jestli to bylo místo s dostatkem kyslíku, je tam největší hloubka, ale nevím jak je to tam s kyslíkem v parných dnech, díky za radu příště budu koukat na bubliny a třeba si najdu lepší místo, jako já se vždy koukal, že nějaká aktivita od kaprů, tam vždy byla ale možná jen projížděli do míst s více kyslíkem :-)

Úterý 18. srpna 2015 ve 22:30® Draky
Draky

Janko> Nu čas asi dobrej, podle fotek ti toho moc neřeknu, ta místa neznám, ale je možný, že si chytal někde, kde bylo málo kyslíku a ryba byla tam, kde to „bublá“. Teď po deštích se to zas změní, tak musíš zkoušet. :-)

Pondělí 17. srpna 2015 ve 22:49® Janko
Janko

Draky> toto jsou fotky toho místa kde chytám :-) a jak jsem psal, chodím tam okolo 7–8 večer chytám do 12 a v 4 vstávám a chytám tak do 9–11 hodin :-)

foto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115382.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115383.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115384.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115385.jpg
Pondělí 17. srpna 2015 ve 22:46® Janko
Janko

Draky> chytám na řece a opravdu jsem až do tohoto víkendu vyhořel se vším – chytám na tomto místě, a chodím tam asi tak v 7–8 večer do 12 a od 4 ráno tak cca do 9–11 :-) …

ulrich> Čau dal jsem na tvé rady a do krmení jsem si přidal trochu červeného barviva, chytal jsem na rohlíkové boili červené barvy – jahoda, ale dostal jsem na to jenom pár malých jelečků, tak jsem přehodil v 10 hodin na 16 mm boili, příchuť švestka-česnek a po půl hodině mi přišel záběr od kapříka – 55 cm (nevážil jsem a hned jsem pustil zpět do vody) :-)

Sobota 15. srpna 2015 ve 20:11® Draky
Draky

Janko> Jestli si vyhořel se vším, tak ti doporučuju se zamyslet nad dobou lovu a místem. ;-)

Sobota 15. srpna 2015 v 18:07® ulrich

Klobasa> Já to tu taky beru spíše s nadsázkou. Ty debaty co tu teď jsou, to nemá smysl.

Sobota 15. srpna 2015 v 18:06® ulrich

Janko> Janko v těchto dnech jedině červené kuličky a jak se bude pomalu ochlazovat, přecházej na žluté.

Sobota 15. srpna 2015 v 7:45® Klobasa
Klobasa

ulrich> Otázce samozřejmě rozumím, jen tady z té kaprařiny mám po pravdě trochu prdel a ty asi trochu taky;-) , takže se prosím neuraž a neber si to osobně. Byla to jen taková fráze z jednoho TV. pořadu a zapomněl jsem dodat béééé – jako brečím smíchem. Teď ještě poraď dobře místo mě tady Jankovi, protože už pomalu začínám chcát magi v kostkách nad některými exotickými příspěvky „vybraných“ uživatelů. Jsou tady určité dotazy, na které se nedá ani najít rozumná odpověď.

Pátek 14. srpna 2015 v 16:56® Janko
Janko

Zdravím na co Vám to v těchto parných dnech jde nejlépe? půjdu dnes večer k vodě do 12, ale za Boha netuším na co mám chytat, protože minulý týden jsem vyhořel, ze vším co jsem tam hodil :-D

Pátek 14. srpna 2015 v 16:02® ulrich

Hogo Fogo> Trochu přetížit prutu nevadí, žáleží na tom, jak se s tím také hází. Moje zkušenost je, že 90–100 g mi létá nejlépe.

Pátek 14. srpna 2015 v 11:16® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

ulrich> Možná trochu méně:

Údaje v librách (Lbs) udává testovací křivku prutu, tzn. zatížení, při kterém dojde k ohnutí prutu do pravého úhlu. Vrhací zátěž prutu se dá přibližně odvodit tak, že se údaj v librách převede na gramy a poté vydělí číslem 16 např.: • 2 lb = 908 g, • 908 g : 16 = přibližně 57 g maximální vrhací zátěže. • 57 g x 0.8 = 45 g ideální vrhací zátěže.

Když jsem sem vložil tabulku, zhroutila se do nepřehledné formy. Najdete to tady: http://www.rybarske-nej.cz/…bs-na-gramy/

Mi to sedí na všech kaprařských prutech, co mám ve skladu rybářského haraburdí…

Tento příspěvek byl editován 14.8.2015 11:19:04 uživatelem Hogo Fogo - zrušený vulgární profil.
Pátek 14. srpna 2015 v 10:38® ulrich

Klobasa> proč odpovídáš na otázku, které nerozumíš? Já tomu rozumím a tak odpovím. Na prut 3lb je 100 g skoro ideální zátěž.

Čtvrtek 13. srpna 2015 v 18:42® Klobasa
Klobasa

krysak1> Musíš ještě brát v potaz koule šrotu (krmení), ty taky něco váží. Já dávám obrovský co největší koule na krmítko a házím ze břehu co nejdál to jde, ať to hlavně pořádně sviští z navijáku, jen tak jsem spokojenej a v dálce chytám ty největší megaryby. Ale popravdě vlastně nevím na co se ptáš, nerozumím otázce a nechápu souvislosti. Napadá mě jen, že nejlepší bude si to vyzkoušet v praxi.

Čtvrtek 13. srpna 2015 v 18:28® Klobasa
Klobasa

fotr> Jde to.

Čtvrtek 13. srpna 2015 v 17:36® krysak1
krysak1

vaše předchozí konverzace krysak113.8.2015 17:33:28 ahoj rada dostal sem 3lb prut mužu na něj dat 100 gramovy olovo nebo kolik nejvic muzu

Úterý 11. srpna 2015 ve 13:23® MirosMiros
MirosMiros

Zdravím, chtěl sem se zeptat, jestli někdo neví o nějakém rybníku Opava a okolí, kde se dají chytit velcí kapři. Nemám moc na ryby čas a hlavně nechci pořád jezdit na soukromé. Předem díky za odpovědi

Pondělí 10. srpna 2015 v 8:24® ulrich

nutrip> opravdu ne? A já si myslel, jak jsem ti dobře poradil. Mě ryby nepadají.

Pátek 7. srpna 2015 v 15:54® fotr

jak to jde na MOrave13a

Pátek 7. srpna 2015 v 10:22® nutrip
nutrip

ulrich> A to jsi usoudil z čeho, že jako nezasekávám? Tvá rada upřímně nestojí za nic.

Pátek 31. července 2015 ve 21:32® ulrich

SimBlack> Dlouho jsem tam nebyl, ale lidé co tam jezdí, říkají že je letos docela mokrá.

Čtvrtek 30. července 2015 v 11:02® Draky
Draky

SimBlack> Kolega z práce tam byl nedávno a hlásil čistou vodu. :-)

Čtvrtek 30. července 2015 v 10:43® Klobasa
Klobasa

ulrich> Vypadalo to tam pěkně, voda krásně čistá, na koupání všem vřele doporučuji. Ryby si musíš najít, na to mi za dva dny čas bohužel nezbyl, ale vítr šel na Vikletice.