Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 24. března 2015 v 17:37® Klobasa
Klobasa

Tom_Novak> Hele zkus si znovu přečíst celou tuhle stránku a třeba i dvě tři další předtím o kaprařině (@Bivak to napsal dost pěkně). Nechci Ti brát iluze, ale koulíz a krmení teď zjara není ani moc potřeba, doopravdy je potřeba najít jen ty ryby. Potom mít trpělivost, pevný (nemyslím tlustý) vlasec, nervy na uzdě a čekat, úspěchy se dříve nebo později dostaví:-) Nemusí to být hned kapr, v tomhle období potěší i cejn, plotice nebo jakákoliv jiná rybka. Uvědom si, že sezóna teprve začíná a ryby berou opatrně a ještě nejsou tak aktivní jako v létě. Mimo jiné půjdou brzy do tření a je potřeba se k nim chovat co nejšetrněji. Stačí?

Úterý 24. března 2015 v 16:02® Tom_Novak

revír je rybník hloubka je střední 3–5m a na háčku hodlám mít boilies

Úterý 24. března 2015 v 16:02® Tom_Novak

revír je rybník hloubka je střední 3–5m a na háčku hodlám mít boilies

Úterý 24. března 2015 v 11:13® Petas
Petas

Tom_Novak> co hodláš mít na háčku? na jakém revíru, řeka, rybník, hloubka atd.

Tento příspěvek byl editován 24.3.2015 10:15:37 uživatelem Petas.
Pondělí 23. března 2015 v 17:58® Tom_Novak

Ahoj čím mám těd hlavně krmit .Všichni na tom revíru krmí krmítkovkam šrotem.Dík aspon za typ

Úterý 17. března 2015 v 16:51® Petas
Petas

Tom_Novak> já dávám 3× délku prutu, lepší je dle mě šňůra (pletenka), fluo si nech na návazce. Pokud nechceš použít šňůru, můžeš použít silnějšá vlasec např 50mm

Pátek 13. března 2015 v 17:00® Tom_Novak

Prosím o radu jak dluhý má být šokový navázec a muže být z pletenky nebo z fluocarbonu?

Pondělí 9. března 2015 ve 13:56® Tom_Novak

dík za rady :-D

Neděle 8. března 2015 v 1:41® vat
vat

Tom_Novak> To víš že se to dá použít, ale jestli chceš víc záběrů (nebo spíš alespoň nějaký), tak zkus spíš na háček pichnout žížalu. ;-) A nevymejslej nic slozityho. Trošičku krmení, pár hnojnaku a pekne si zachytas. Jinak fluorocarbon tam klidně dej, nic tím nezkazis a 6 háček se taky dá (alespoň je kam napichovat žížaly :-) .)

Tento příspěvek byl editován 8.3.2015 00:42:21 uživatelem vat.
Sobota 7. března 2015 ve 20:48@ Bivak

Tom_Novak> Hele ty. Ty sis asi nečetl, co jsem Ti psal já a kolegové že?
Na tohle se chytá v plné sezoně.
A řekni mi, na co myslíš, že tam je ta 0,40 mm fluocarbon? Hmmm?
Uvědom si, že to, že na prut dáš boilies a mrskneš to do vody Ti rybu nezaručí! A velkou už vůbec ne. Na to je třeba ranec zkušeností.
P.S: Nedívej se na reklamní videa výrobců boilies. Budeš z toho akorát úplně zblblej…

Sobota 7. března 2015 v 19:09® Tom_Novak

Prosím o radu dá se těd kolem jara použít 40fluocarbon 6háček 14mm boilies diky-.

Pátek 6. března 2015 v 10:01@ Bivak

Tom_Novak> No tak kamaráde, bez omáčky mohu konstatovat, že sis pořídil takříkajíc tyčku k rajčatům. Teleskop s vrhačkou 80 – 150 se prakticky „nedá“ použít na ten klasický začátečnický rybolov. Ono chápu, že si asi trošku zblbnul tou kaprařinou a monstr kapry na každém rohu, ale musíš si uvědomit, že tyhle reklamní blázince z Tebe rybáře neudělají.
Ale k věci. Neřeš prosím Tě délku hodu. Neplatí, že čím delší hod, tím větší ryba. Ja například nejraději lovím v hlubších příbřežních partiích takříkajíc pod nohama a divil by ses, co se tam dají vytáhnout za ryby.
V prvé řadě si teď radši vem prut, do kapsy pár olov (vzhledem k tvrdosti prutu spíš větších) a běž k vodě a nahazuj. Trenuj. Musíš získat techniku a přesnost. S tímhle nářadím budeš chytat max do 50m od břehu. To aspoň bude pro Tebe vzdálenost, kde by si měl být schopen cíleně vnadit v jednom místě. O tom je ten cvik.
Při té příležitosti si projdi vodu, kde budeš v budoucnu chytat a zkus si ji přečíst. Odhadnout, kde budou zřejmě hlubší místa, kde má třeba rybník přítok a při slunečném počasí a klidu na břehu už možná objevíš i to, kde se ryby v tomto čase budou zdržovat. Otypování fleku a správný odhad jsou 2/3 úspěchu.
Takže zahoď myšlenky na různé pasty, rovnátka atd. Bude Ti stačit pařený rohlík, kolínka (těstoviny) ve strouhance, žížaly nebo červi, kukuřička a do krmítka trošku nějaké krmítkovky. Z jara bych volil, když už tam máš tu třicítku vlasec nějaký jemnější návazec. 0,20 silonem nic nezkazíš, ale je třeba si dobře seřídit brzdu, at Ti při záseku proklouzne a návazec nepraskne.
Časem zjistíš, co Ti bude vyhovovat, co Tě bude bavit a podle toho a nabitých zkušeností si budeš postupně výbavu doplňovat. Neboj se i zeptat u vody nějakého rybáře, když uvidíš, že chytá technikou, kterou by si chtěl zkusit. Možná Tě pošle do háje, možná poradí. Jak se říká. Za optání nic nedáš a pokud budeš slušný, určitě se i něco dozvíš.
Jinak ještě technická k prutu. Teleskopy jsou obecně dost tuhé pruty. Čím více spojů na prutu, tím je tuhost větší. Počet oček bych neřešil. 4 jsou na tu délku v klidu a nějaké téze o tření při náhozu jsou na tuto vzdálenost zbytečné. Stejně tak zatížení oček. 95% zatížení jde na koncové očko prutu a to musí být kvalitní a neodřené. Ostatní očka spíše slouží jako vodítka vlasce k navijáku.
Takže hodně štěstí a hlavně trpělivosti. Ta je v rybařině potřeba :-)

Čtvrtek 5. března 2015 v 17:30® Tom_Novak

Prut mám 3m odhozová zátěž je 80–150g (teleskop)pruměr vlsce 30 velikost návijáku je:5000

Čtvrtek 5. března 2015 ve 12:57® hraji
hraji

Tom_Novak> daleko důležitější pro délku náhozu, než počet oček, bude délka prutu, jeho odhozová zátěž, průměr vlasce a velikost navijáku.

Čtvrtek 5. března 2015 ve 12:23® džigit

Tom_Novak> jednoduše řečeno-víc oček by mělo znamenat větší tření.Takže by mělo mít vliv,ovšem až u těch max mezí prutů. Ovšem více oček může být výhodou u zdolávání,líp se rozloží zátěž na blank prutu.
Zkus si ten prut vyzkoušet v zátěži a uvidíš ty úhly,pod kterými prochází vlasec přes malý počet oček a pak to někde porovnej s větším počtem. Vše by mělo být tak akorát,takže 4 očka na 3,9 m dlouhém prutu už stojí k zamyšlení ;-)

Tento příspěvek byl editován 5.3.2015 11:34:47 uživatelem džigit.
Čtvrtek 5. března 2015 ve 12:19® Tom_Novak

Toto bude moje poslední otázka:má počet oček u prutu ,význam jak daleko nahodim?na prutě jich mám 4 není to malo?

Čtvrtek 5. března 2015 v 9:53® lukino050505
lukino050505

Tom_Novak> Já chytám už 40 let a nikdy jsem nepoužil ani krmítko a jiné vymoženosti. Na hlavní šňůru navléknu průběžné olovo + – 10 – 40 pod ním udělám smyčku, kterou provléknu izolačku a zatáhnu a nakonec navážu háček. Vzdálenost mezi olovem a háčkem je asi 10–15 cm. Pokud jsem na vodě, kde se smí krmit, udělám mix kukuřičný a ječný šrot který zahustím chlebovou strouhánkou a namáčknu na olovo. Při hodu to vydrží a ve vodě se to pomalu uvolňuje. Jak psal hraji v jednoduchosti je síla. Doplním i krása.

Středa 4. března 2015 v 15:36® hraji
hraji

Tom_Novak> každý má ten pojem „normální chytání“ nastavený jinak. To, co je pro jednoho normální, je pro druhého úlet. Na to, aby jsi chytal kapry a nějakého chytil, nic z toho, co jsi vyjmenoval, nepotřebuješ. Pamatuj si že i v rybaření platí, že v jednoduchosti je síla.

Středa 4. března 2015 ve 14:31® Tom_Novak

Zdarec mam par otazek.Jsou vubec nutne na normalni chytani tyto veci: dipy,boostery vlasove rovnatka anti tagle hadicky…pasty,o­balovačky,?Dík za připadnou odpověd

Pondělí 2. března 2015 ve 20:52® vat
vat

SimBlack> Jo, to je on, jak popisujes, je pekne mekouckej. Jeste mam namotanej ion carp, nebo jak se jmenuje, ale ten reflektor je super v tom, ze kdyt chytam v noci a posvitim na něj, tak úplně zelene svítí a je krasne vidět. Zatímco ten carp sotva najdu..

Pondělí 2. března 2015 ve 20:27® SimBlack
SimBlack

vat> Já ho měl taky ten zelenej. Líbí se mi jak je krásně měkej, nekroutí se atd.

Pondělí 2. března 2015 ve 20:05® vat
vat

Ahoj, pouzivam awa shima i.o.n. Power Reflector a muzu ho doporučit. Zatím nej vlasec co jsem mel (ale moc jsem jich zase nemel. :-) )

Pondělí 2. března 2015 ve 12:24® SimBlack
SimBlack

Zdravim potřenuju radu. Potřebuju nové vlasce na kaprové navijáky. Rozhuduju se mezi Sufixem a Awa-Shima Ion Power. Máte někdo nějaké zkušenosti? nebo může někdo něco doporučit? Díky :-)

Neděle 1. března 2015 v 10:25® Tom_Novak

dik na velke kapry mam fakt cas tid by mne stahli do vody:D

Sobota 28. února 2015 ve 20:00® boban1
Tom_Novak> hele reknu to takhle -budes muset zacit trochu studovat :-D na netu je toho halda
da se u toho sedet hodne veceru hlavne nezblbni nejakou honbou za obrkapry celej rybarskej zivot mas pred sebou :-D
Sobota 28. února 2015 v 18:11® Tom_Novak

Mám jěště jednu otázku chci si koupir prut samozrějmně kapřák domám mám jenom univérzály od 40 do 60g.Jokou boilies montáž by ste doporučovali pro začátěčníka?

Tento příspěvek byl editován 28.2.2015 17:14:05 uživatelem Tom_Novak.
Pátek 27. února 2015 ve 20:07® boban1

Tom_Novak> hele myslim si ze na nejake posunovani je jeste cas jestlize chytas ten rok jak pises chytej jak pise gavlos a mej oci otevrene :-D nejake boilies si nechej na pozdeji nechci te nejak odrazovat ale po roce se hned vrhnout na tento druh rybolovu mne prijde fakt brzy a kdyz si to nenechas rozmluvit tak se priprav ze budes muset rozbit prasatko :-D :-D a nakonec budes treba zklamanej ze to neni tak akcni chytani jak na rohlik nebo tu zizalu a ty jsi tam sedel celej den bez potahu

Pátek 27. února 2015 v 17:47® gavlos
gavlos

Chytam tretim rokem…na boilies se vyprdni.vetsi kusy ti to neprinese…kuku cervy zizala a pecivo…spise bych resil misto,kde ryby opravdu najdes,a montaze.vtom je zaklad.

Pátek 27. února 2015 v 17:13® Tom_Novak

Zdarec chtel jsem se zeptat na pár otázek.Chýtam už rok a chci se posunout dál v kaprařine.Chci chytat
na boilies a nevím co budu potřebovat a co ne.Dík za odpověd

Tento příspěvek byl editován 27.2.2015 16:14:40 uživatelem Tom_Novak.
Středa 25. února 2015 v 19:44profil byl smazán

johza> Na nástrahu :-)