Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 25. února 2015 v 19:08® johza

Dobrý den nevíte na co nejvíce berou kapři na rybníku rpety u hořovic dík

Středa 25. února 2015 v 19:01® boban1

Nyny>cau hele tuhle znacku jsem mel na navijaku jednou a jiz nikdy vice sice ne v tebou uvadenem prumeru bylo to neco slabsiho ale byl to shit jako hrom ono nechci plivat na tuhle konkretni znacku protoze nikdo nevime jak ten vlasec lezi dlouho ve velkosklade potom jeste treba rok lezi na krame no po tehle dobe prijdu ja stistko a koupim si ho :-D :-D predpokladam ze tebou uvedeny prumer mas na kaprarinu na trhu je dneska milion druhu vlascu ja osobne pouzivam ava-shimu carp stalker a jsem spokojenej ale neber to jako nejake voditko protoze co rybar to jine naroky zkusenosti nekdo by treba mnou uvadenou znacku zase poplival :-D :-D

Pondělí 23. února 2015 ve 23:41profil byl smazán

Nyny> já ne ☺

Pondělí 23. února 2015 v 18:56® Nyny

Zdravím máte někdo zkušenost Vlasec Esox Raptor 0,26mm ?

Pátek 6. února 2015 v 11:04@ Bivak

denyg> Hele, chlape, nediv se, že Ti nikdo neodpověděl. Tuhle otázku jsem řešil před 5 lety a aspoň v té době to bylo tak, že 95% prutů v cenové relaci do 1 000 kč bylo stejných. Jeden byl tuhý, druhý zase moc žvejka, ale zas měl kvalitní očka, no blázinec.
Nakonec mě kamarád ukecal do prutu Chub snooper carp rod 12ft 2,5lb a musím říct, ře chybu jsem neudělal. Dnes už se tyhle pruty bohužel nedělají, ale tenkrát za 1 200 Kč/ks si myslím, že v poměru cena/kvalita snad nej prut, co mi prošel rukama.
Tím jsem chtěl jen říct, že v téhle cenovce je lepší si počkat třeba na nějaký rybářský veletrh, zajet tam, ošahat a pak i třeba koupit. V tomhle se fakt špatně radí. Víš jak to je. Každému sedne něco jiného :-)

foto/diskuze/kaprarina/2015/th-img112016.jpg
Pátek 6. února 2015 v 10:48@ Bivak

SimBlack> Tak samozřejmě i mě nevadí chytat menší ryby, ale zas mě naštve, jak všechno nahodím, našteluju a dlub, vytáhnu 30 cm Cejna :-D Né, že by byl Cejn odpad, ale když chci Cejna, vemu feeder nebo brčko :-)
Každopádně o tom partiklu jsem psal při chytání Kaprů. S lovem Amurů moc zkušeností nemám (teda žádné nemám), ale když už se nějaký povedl, tak na ovoce nebo haluzově na plovoucí boilí nebo na chleba z hladiny. Cíleně je moc nechytám, protože Amura není jednoduché vyselektovat a ke všemu to jsou potvory vychcané :-D To Kapr je proti němu blb :-)

Pátek 6. února 2015 v 8:12® denyg
denyg

Tak teda dík za odpověď, už to mám vyřešený:D

Čtvrtek 5. února 2015 ve 14:07® SimBlack
SimBlack

Bivak> No mě zase nějak nevadí chytat i menší ryby. Já když jedu k vodě tak si spíš zachytat. Samozřejmě nějaká slušná ryba potěší. Ale loňský rok jsem začal zkoušet chytat i amury a to všichni tvrdí že kukuřice je základ zase :-) Tak nevim :-D

Čtvrtek 5. února 2015 ve 12:31@ Bivak

SimBlack> Jo a ještě dovětek. Osobně si myslím, že je hovadina do vody valit kila boilí. Spíš jen na háček s PVA šňůrkou pár kuliček, aby pokud to rybě zachutnalo ji to donutilo hledat a né ať se nafutruje na hromadě a nazdar. To je má teorie :-)

Čtvrtek 5. února 2015 ve 12:28@ Bivak

SimBlack> Já se spíš kukuřici vyhýbám. Mám zkušenost, že spíš přitáhne menší rybu vč. bílé. Raději používám jen řepku, obilí, pohanku atd, což stačí zalít horkou vodou a nechat pár hodin stát. Pak před vnaděním přisypu trochu pstružích pelet, případně to přeleju nějakou vůní (to abych měl pocit, že jsem udělal pro úspěch maximum :-D ) a hotové. Pak už jen spomb nebo z loďky lopatka a je zakrmené. Samozřejmě se občas menší ryby objeví, ale o dost míň, než při vnadění s kukuřicí. Hodně štěstí :-)

Čtvrtek 5. února 2015 v 10:42® SimBlack
SimBlack

Měl bych tady ještě malej dotaz ohledně vnadění. Nejsem takovej kaprař abych si koupil boilie za 10000 a naházel ho do vody. Spíš požívám partikl. Kukuřice, řepka, pšenice. Většinou kukuřici jen uvařím a jdu chytat. Jenže když vařim nějaký větší množství tak je to nadlouho atd. Tak jestli by někdo mohl poradit nějakou přípravu partiklu, aby byl dobře připravený a ne nějak škodlivý pro ryby. Díky :-)

Středa 4. února 2015 v 15:50® denyg
denyg

Ahoj kapraři,

ačkoliv jsem převážně vláčkař, chci si na letní stanovačky, grilovačky atd. pořídit aspoň nějakou základní výbavu na kapry. Rozhodně nechci nové vybavení, ale použité (na těch pár výjezdů ročně do toho nechci vrážet tolik peněz).

Dneska mě v jednom obchodě crvnkly do nosu dva pruty – Mitchell Excellence Carp 360, 2.5Lb. Cena za oba byla 1400,– Máte zkušenosti s těmito pruty nebo dokážete aspoň usoudit, zda-li tyto pruty za to stojí?

Má cílová ryba je kapr, vzhledem k tomu, že určitě navštívím i soukromé revíry, větších rozměrů. Chytat bych chtěl na větších rybnících, popřípadě jezerech. Návštěvu řeky ale rovněž nevylučuji.

Předem děkuji každému, kdo je schopen mi poradit nebo dát tip na nějaký jiný kousky.

Středa 28. ledna 2015 v 10:15@ Bivak

SimBlack> Zdar. Hele, já bych šel do Starbaitsu. Mám ho taky ve verzi two man. Ono to sice pro two man až tak není, ale když dojde na věc, tak se tam 2 lehátka vejdou v pohodě a zbyde i ulička. Pro jednoho je ten bivak supr. Kvalita zpracování taky v pohodě a hlavně co je u SB bivaků parádní je materiál. Oproti např. JRC, NASH atd mě to doslova překvapilo. Je docela silný, což pro mě znamená odolný proti natržení a jinému poškození.
Jen se nenech odradit transportní délkou 180 cm. Je způsobená tím, že tyče bivaku jsou jen ze 3 dílů a to znamená, že udavaná výšky 150 cm je v cca 40% prostoru v Bivaku, takže si vedel sebe v poho sednou 2 lidi s výškou 180 cm. Jiné bivaky mají třeba výšku 160 cm, ale vzhledem k tomu, že je konstrukce třeba z 5 trubek, tak ta udávaná výška je jen uprostřed bivaku.
Já ho mám třetím rokem a jsem fakt spokojen. Přeju hodně štěstí při výběru :-)

Středa 28. ledna 2015 v 9:13® Tom_Novak

mate nekdo skusenosti z zig rig

Úterý 27. ledna 2015 v 15:01® boban1

SimBlack> hele je i vetsi verze tu ma partak http://www.usumce.cz/…man-new.html je s ni dost spokojenej stavi se to taky rychle hele bivaku je na trhu kybl jen si vybrat ale jestli v tom chces sedet i lezet tak kup neco vetsiho pac vezes sebou na ryby i nejake veci s rybolovem souvisejici a pri neprizni pocasi to budes taky muset pouklizet ja mam od chubu kinder bivak a kdyz jedu s prckem tak mam z ravenu tu cassa 3 a max spokojenost ale mam ji jeste za starou cenu dneska za to chteji uz dost velky penize ale za 2800 to tehdy slo

Úterý 27. ledna 2015 v 9:27® SimBlack
SimBlack

No potřebuju něco aby se v tom dalo sedět i v křesle a i se v tom pohodně vyspat no. :/

Pondělí 26. ledna 2015 v 19:51® boban1

SimBlack> shelter 2 je ok alespon co jsem slysel u vody zkus juknout nhttp://www.tro­picliberec.cz/star­baits-bivi-session-one-man-new/ ma ho dost dobrej kamarad od vody a je s nim maximalne spokojen

Pondělí 26. ledna 2015 v 19:45® rudla 69
rudla 69

SimBlack> Shelter II vozím pátou sezonu a bez problému.Pro jednoho akorát.

Pondělí 26. ledna 2015 v 19:14profil byl smazán

SimBlack> Teda kolegi to je jako pěst na oko :-)

Neděle 25. ledna 2015 ve 21:28® SimBlack
SimBlack

Zdravim kolegi

Potřebuju radu chtěl bych si koupit nějaký bivak. Jezdím na 1–3 noci. A většinou sám. Přemýšlím o bivaku ( Carp System Biwi Shelter 2). (Giants Fishing Umbrella Brolly Exclusive 60) Můžete mi někdo poradit nebo doporučit něco? Děkuji a přeju pěkný den

Pátek 23. ledna 2015 ve 21:51® kwasak

dakujem velmi pekne konecne som to nasiel a este jedna otazka chcem teda paci sa mi boilies mix,mefisto-losos se sladkou merunkou vie mi niekto odporucit tieto boile ake skusenosti atd. dakujem.

Pátek 23. ledna 2015 ve 21:28® Draky
Draky

kwasak> 5 vteřin práce. :-)
http://www.krmivahulin.cz/…K-10-kg.html

Pátek 23. ledna 2015 ve 21:27® kwasak

tuto zmes mam najst niekde sem

Pátek 23. ledna 2015 ve 21:26® kwasak

pani rybari vie mi niekto pomoct.kamarat mi napisal smsku a tam stoji.boilies mix,calypso+amk-10kg,cena 28,61eur. neviem to najst a uz som tu 20 min.som novo registrovany.viete mi pomoct dakujem.

Čtvrtek 15. ledna 2015 v 18:23® chosebaits
chosebaits

zadar> Neházím všechny kapraře do jednoho pytle a kapry neodsuzuji.On ten kapr nemůže za to,že je v některých případech páníček debil:-D .Jak jsem psal,tak dnes už je to okrajová záležitost.Pokáždé jede kaprař či sumcař k vodě udělat píp či cink,ale jednou za čas když to přez víkend nic neudělá také není na škodu.Člověk si náramně vyčistí hlavu za předpokladu že je tam uplně sám.Hrozně rád jsem jezdil uplně sám max. s jedním parťákem.Jak jezdil,já vlastně téměř vždy jezdím sám a ani nemám potřebu to nějak měnit.Když jsem u vody delší dobu sám,tak rád uvítám nějakou tu návštěvu aspoň na pár hodin.Přeci jen jsem tvor společenský:-D .

V globálu jsem tak nějak rybář všech rybářských technik,ale dravci jsou v popředí.

Zbytek volného času věnuji také rybám ale né v podobě lovu,ale chovu.Naše MO má pár louží a potoků a tam je práce dost:-) .

Čtvrtek 15. ledna 2015 v 11:16profil byl smazán

chosebaits> No s tím pojmem kaprař máš pravdu. Tato rybolovná technika byla za tu dobu co tu je tak zdiskreditována, že opravdu není moc se čím chlubit. Když vidím ty party namachrovanců co mají vše nej a na ostatní koukají jako na odpad, nemám z toho dobrý pocit. Testeři koulí, kteří lžou až se hory zelenají, to je kapitola sama o sobě.
Já si jdu svojí cestou, v poslední době jezdím nejraději sám, úlovkama se nikde moc nechlubím, koule si dělám z 90% své… Mě někdy na té kaprařině odrazovala ta nuda, nebylo nic vzácného, když se někam na týden vyrazilo a za celou dobu nic nechytilo, to mě několikrát málem zlomilo, že už se na to vykašlu. V poslední době se mi ale poměrně daří, snažím se chytat všechny velikosti, neselektuji pouze na nějaké obry, chytím více ryb, není to taková nuda a mězi těma menšíma se vždycky nějaká pěkná povede. V posledních letech se mimo rybařinu věnuji také geocachingu a musím říci, že mě to přináší větší uspokojení a více zážitků než rybařina. Není to ale tak, že bych se na rybařinu vykašlal, ale musím to dělit.

Středa 14. ledna 2015 v 19:20® chosebaits
chosebaits

zadar> Tak mě uspokojí každá ulovená ryba a nemusí to být jen třeba sumec.

Prvně jsem opustil kaprařinu díky samotným kaprařum.Kaprařské masírování a honění ega mě odehnalo od této rybolovné techniky.Každej co si koupil lešení byl hned ech kaprař a jak si neměl klinik tak si nebyl kaprař a takové ty keci.Lhaní i od testérů a dalších milion věcí co se točilo okolo samotné kaprařiny mě uhnalo.Začal jsem se stydět pod pojmem KAPRAŘ a tak jsem to nějak típl.Jasně že jsem neměl koukat tam a tam a jít si svojí cestou a chytat dál,ale …

Dravce jsem rád chytal a sumec byl pro mě tajemnou rybou a tak hup na fouse.Sumcařím jen tak lehounce a spíš se věnuji vláčce.Vždy se najde pár hodin na vláčku.Jít bojkovat tak to je odjezd z baráku tak nejpozději v 16 h. pro nástražky a pak než to člověk vše nastraží . S vláčákem jdu třeba až ve 20 h. a při cestě podel řeky se i ochladím dobrou Plznípivo .Sedím v práci a tak se rád projdu.

Středa 14. ledna 2015 ve 13:29® MirosMiros
MirosMiros

Můžu se zeptat co si myslíte o této směsi ? nemá s ní nekdo z vás Zkušenost? http://aukro.cz/…2318826.html

Neděle 11. ledna 2015 ve 21:31profil byl smazán

chosebaits> Jo já na Kučerovi věci taky chytám a nachytal, také na Těšínského, a Václavíka a star baits. No ale ať je to jak chce, nejlépe si zachytám většinou na svoje. Co že jsi opustil kaprařinu, přestalo tě to uspokojovat? Já už si také několikrát říkal, že na to kašlu a vždycky se k tomu vrátím. Ostatní techniky mě nějak nejdou, dravce nechytám, protože jsem zásadně proti lovu na živou rybu. Ještě tak tu a tam proženu dravce na vláčku, ale výsledky nic moc. No a čudlaření mě nebaví, mám rád na prutu velké ryby.

Pátek 9. ledna 2015 v 17:10® chosebaits
chosebaits

zadar> Nekopal jsem za nikoho,ale tuto značku jsem opravdu prosazoval.Na tuto značku jsem rád chytal,protože jsem na ní zde ryby opravdu tahal.

Dnes už výhradně lov dravců-převážně sumců,ale do zahájení občas kapráky opráším.Loni jsem chytal teda na kuku s učelným lovem amurů ,