Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 3. srpna 2014 v 16:02® zolik

prosim vás poraďte mi někdo nějaký dobrý revír v jihočeském kraji

Sobota 2. srpna 2014 v 10:33® old monkey

Janko> Ahoj,já myslel jak upravit kukuřici na zakrmení,myslím že zatím nej bude asi zkvašená (mléčně), i tak dík.:-> Na háček je podle mne nej, ale když nemám , tak koupím Bonduelku,a ta splní taky svůj účel.

Sobota 2. srpna 2014 v 10:26® Janko
Janko

old monkey> ahoj, taky chytám hodně na kukuřici. Když si ji chci uvařit na háček tak ji vařím více na tvrdo, aby mi déle vydržela na háčku. Na krmení je to podle mě jedno ;-) na krmení používám výhradně kupovanou kukuřici, ale na háček si dělám často svoji, aby byla tvrdší a déle vydržela :-D

Sobota 2. srpna 2014 v 9:07® old monkey

Jsem skoro výhradně na lov kaprú na položenou a skoro výhradně na kukuřici.Tohle téma netřeba nijak rozebírat, ale chtěl bych znát Vaše „recepty“ jak uvařit a nebo upravit kukuřici na vnadění. O tom bylo napsáno již mnoho, ale snad má někdo „zaručený recept“ .A poradí mi. :-|

Pátek 1. srpna 2014 ve 13:47® Janko
Janko

bruny> No tak řeka u mé chaty je na tom stejně. Akorát sem už nejezdí tuplem nikdo. Kaprů sem moc nenasadí a když ano tak je sežerou vydry. Jako sem tam toho kapra chytím, ale musí to být buď náhoda a nebo se musí dva až tři dny předem nakrmit. Taky jsou tam spíš jelci, i když né nějak moc velcí, ale jsou. Párkrát se tam dá chytit nějakej potočák, ale nic moc velkýho, největšího jsem tam chytl 34 cm, ale i když je tu málo ryb a nejsou zas tak velký, tak mi to nějak moc nevadí, stejně vše vracím zpět vodě a k vodě chodím jen pro ten pocit z toho, že se mohu odreagovat a že si občas můžu zabojovat s rybou :-D

Čtvrtek 31. července 2014 ve 20:39® bruny

Janko> Já mám chatu u řeky, ale ryby tam moc nejsou. Pár tloušťů nějaká menší štika možná a pár kusů duháka, pokud je nevychytali, tam se sejde i deset rybářů na jednom metru aby je chytli. Soused tam taky občas chytne kapra, ale já to štěstí nemám. A taky se tam objeví perlín když ho tam s kámošem dáme. Chytáme je na jednom rybníčku, u kterého se neví komu patří, a jsou tam přemnožení. Za hoďku jich nachytáš tak kolem stovky.

Tento příspěvek byl editován 31.7.2014 20:39:54 uživatelem bruny.
Čtvrtek 31. července 2014 ve 20:11® Janko
Janko

bruny> No já razím znovu a jako vždy na mojí řeku :-D pojedu zase na ty kapříky, ale prý tam rybář chytil snad poprvé za 3 roky i štiku tak zkusím i štiku :-) tobě ať se taky daří ;-)

Čtvrtek 31. července 2014 v 16:27® bruny

Janko> Tak hodně štěstí já razim v sobotu zas na přehradu

Středa 30. července 2014 ve 22:21® Janko
Janko

Tak už se mi ta smůla konečně prolomila. Našel jsem si místo, kde jeden rybář chodí denně krmit kýblem kukuřice. Tak jsem tam přišel a po hodince první kapřík. Byl jsem tam asi 3 hodiny a chytl jsem 2 kapříky. Krásně jsem si zachytal. Tento víkend tam jedu znova, tak doufám, že to bude stejně krásné rybaření jako bylo včera :-)

Neděle 27. července 2014 v 15:18® bruny

Tak jsem byl včera na přehradě. Rybářů jako much, ale tří kapříky jsem chytil, dal jim pusu, řekl že se tu sejdem na přes rok až budou větší, poděkoval za hezký zážitek a jel domu. Tak doufám, že je nechytí nějaký masák a že se zas potkáme.

Neděle 27. července 2014 ve 13:39® mirek66
mirek66

Tak jsem byl na chatě v Mýtě od úterka,brali junioři,sem tam přes 40cm,pak přišel tenhle 47cm.Fakt pěkné rybaření.

foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108543.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108544.jpg
Sobota 26. července 2014 v 15:57® S23711
S23711

Zdravím včera jsem dojel z týdenní výpravy. a pěkně sem si zachytal. největší kapr 7 kg pak sem dám foto, ale hlavně sem chtěl říct že sem zkoušel koule od Mikbaits a chytačka s nimi fakt super. Průměr 18 mm příchuť půlnoční pomeranč a přišel i ten krásný šupík 7 kg. Dostal pusu a šel zpět do vody. Máte někdo zkušenosti s Mikbaits a jaka příchuť se vám osvědčila ?

Čtvrtek 24. července 2014 ve 13:53® Ovar

Dobrý den, chystáme se s kámošem vyrazit na dva až tří dny na Hněvky. Pár let jsem tam nebyl, dřív jsme jezdili pod Poněšice, jak to tam vypadá teď? Dříve se tam tolerovalo přespávání ve stanu. Platí to pořád? Někde jsem četl že ne. Dále jak je to s tyčovkama? Zde píšou, že jsou povoleny http://www.rybarskereviry.eu/…vice-421-03/ ale jinde zase že ne. Tak nevím?

A jinak jak to tam jde? Kolik je vody a je stabilní, nebo s ní pořád hýbou jako v minulých letech?

Chystáme se převážně na kapry. Jaký příchutě by jste nám doporučili? Spíše masové nebo ovocené? Vidím to na boilies + pelety a kukuřice.

Díky za odpovědi :-)

Úterý 22. července 2014 ve 13:38® Janko
Janko

bruny> Je to bída, ale jak teď zapršelo tak to snad bude dobrý … dneska jedu zase na řeku na tři dny tak už to snad bude dobrý a hezky si zachytám.

Neděle 20. července 2014 ve 21:52® bruny

Draky> Koupil jsem si nový tak jsem je chtěl vyzkoušet a taky jsem si myslel že tam budu až do večera.

Neděle 20. července 2014 ve 21:50® Draky
Draky

bruny> Na co k vodě tahás pípáky na 5h lovu? :-D

Neděle 20. července 2014 ve 21:10® Koudel
Koudel

Jezdíte někdo na Liptovskou maru?Jak to tam teď jde? ;-)

Neděle 20. července 2014 ve 21:04® bruny

Tak jsem byl dneska na přehrádě. Noo po pětí hodinách jsem to vzdal s čistým kontem a nervama v prd**** z hnědočechů, kteří se koupali asi o padesát metrů dál, ale rámusu nadělali že byl slyšet snad až na druhou stranu přehrady. :-(( Možná že to bylo i tim vedrem tak se tam vydám jindy až bude o něco chladněji.

Tento příspěvek byl editován 20.7.2014 21:07:35 uživatelem bruny.
foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108394.jpg
Pátek 18. července 2014 v 11:26® Janko
Janko

S23711> Tak já právěže na přehradu nejezdím … Jezdím na řeky a rybníky. Z jednoho důvodu, protože je mi 17 a nemám se na přehradu jak dostat a i kdybych se tam dostal, tak bych tam byl chvíli, protože bych jel na kole :-D a za druhý chytám na řekách nejraději takže jezdím jen na Oslavu a tak 5 krát do roka na rybník jinak opravdu jen na Oslavu. Dnes jsem se k ránu zase v pul 7 vydal na Balinku … Seděl jsem tam asi do půl 11 a zase ani ťuk. Jako bylo tam moc hezky, ale už bych taky chtěl nějakého toho kapříka vytáhnout. Snad to vyjde už konečně o víkendu :-D

Čtvrtek 17. července 2014 ve 21:55® S23711
S23711

Janko> Jakou jezdíš přehradu ??

Tento příspěvek byl editován 17.7.2014 21:56:45 uživatelem S23711.
Čtvrtek 17. července 2014 ve 21:53® S23711
S23711

Stehlik75> díky za odkaz a ostatním taky za rady. Sem Kaprař v plenkách největšího kapra mám 6,8 kilo jsem v začátcích tak každá rada je fajn :-) a doufám, že letos těch 10 kilo překonám. :-D

Tento příspěvek byl editován 17.7.2014 21:56:23 uživatelem S23711.
Čtvrtek 17. července 2014 ve 20:02® bruny

Janko> Dík tobě taky přeji štěstí. A když tak pošlu foto.

Čtvrtek 17. července 2014 v 19:18® Janko
Janko

bruny> Mě je to jasný … ale tak třeba zaprší a zlepší se to. Jinak ti přeji hodně štěstí na ten víkend pokud někam pojedete. Taky se někam pojedu kouknout tak to snad bude už lepší. :-)

Čtvrtek 17. července 2014 v 17:31® bruny

Janko> Já radši jedu na tu přehradu. Sice je tam hodně rybářů, ale je to lepší než ty rybníky co jsou u nás. Protože tady si ani nemáš kde sednout, lidi se tu vyhřívají jezdí na madracích a koupouse. A přitom hned vedle je koupaliště :-((

Čtvrtek 17. července 2014 v 17:09® Janko
Janko

bruny> No já byl dneska na rybníku. Není to zrovna nejlépe zarybněný rybník, ale seděl jsem tam od 6 do nějakých půl 12 a přišel jen ten jeden malej kapřík. Na řeku, když jdu, tak tam jsem chytl kapra naposledy v ten den jak naposledy pršelo. Když dřív pršelo tak to bylo docela hezký, že každou výpravu jsem taky jednoho a víc kaprů chytil, ale teď je to bída. Na přehrady nejezdím. Chodím na menší rybníky a na řeku Oslavu. Nikam jinam chodit nechodím, ale je to tady teď bída … Potřebovalo to, aby pořádně zapršelo :-((

Čtvrtek 17. července 2014 v 16:21® bruny

Janko> Já jezdim na přehradu a vždy si dobře zachytám před dvěma týdny to bylo patnáct kaprů za cca 4 hoďky a minulou sobotu jsem jich chytil asi devět. Ted o víkendu jedu znova tak snad bude dobrá chytačka.

Čtvrtek 17. července 2014 v 15:21® Janko
Janko

Ahoj, jak se Vám v posledních dnech daří? Já byl dneska ráno na kaprech na rybníku a za 5 hodin jen jednoho malinkého kapříka jinak ani ťuk.

Středa 16. července 2014 v 7:53® Stehlik75

S23711> Zajimavé články jako velikosti boilies používat najdeš na http://www.inrybar.cz/lov-kapra/ Z vlatních zkušeností ti doporučuji nebát se u každe vody experimentovat. Pokažde to kouše na něco jiného. U mě se vyplatilo čím větší zima tím menší boilies

Úterý 15. července 2014 v 18:44® bruny

Já zatim chytám jen na malé kuliky průměr tak kolem 5 mm. Jakmile tam dám něco většího tak ryby na to kašlou, ale když tam dám málý tak tam je ryba za pár minut, ale ty větší tam mohu máčet celý den a nic.

Úterý 15. července 2014 v 18:15® Janko
Janko

Já používám většinou 14–20 mm. na větší nechytám nikdy. Spíše tam kde chytám, ale preferuji normální kukuřici. Tlak rybářů na té řece je skoro nulový a tak se dají pěkné ryby chytit i pouze na kukuřici, ale velké kapry se na to nechytí, takže když du na velké ryby tak použiji nějaké ty koule kolem toho 14–20 mm. a sem tam se na to nějaký ten větší povede :-)