Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 27. května 2014 ve 14:17@ lamak.david

dobry den chci se zeptat kdyz chcu chytat kapry na biolies tak mam mit splavek nebo bez?protoze ja bych chtel chytat na slezke harte a tam je velka hloubka.tak nevim jestli to mam nechat spadnout uplne dolu. dekuji.

Neděle 25. května 2014 ve 20:07® mirek66
mirek66

Tak jsem si jel k vodě odpočinout a povedl se mě muj první opravdový osobáček 72cm a 7kg.Radost obrovská.:-)

Tento příspěvek byl editován 25.5.2014 20:07:48 uživatelem mirek66.
foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img107112.jpg
Čtvrtek 15. května 2014 v 10:40® Janko
Janko

Dobrý den, prosím o pomoc. Vím, že to sem moc nepatří, ale nevím kde se mám zeptat. Chci si vyjet na řeku zkusit úhoře. Chtěl bych se zeptat na co? a jaký místo na řece bude pro úhoře nejlepší? Popřípadě jaké místo bude nejnadějnější na úlovek úhoře. Děkuji za pomoc :-)

Úterý 13. května 2014 ve 21:49® hoan fish

Ano , bilies na feederu ma skoro porat, je to sice tezsi nastraha ale berou tak co

Pátek 9. května 2014 ve 20:41® Inferno08

Ahoj všem,

s dovolením, jen jedna otázka: Máte někdo zkušenosti s chytáním feederem na boilies??

Pátek 9. května 2014 v 7:46® cervena
cervena

posilam prvně tak eště nevim jak nate predchozi fotce jsme na kaprech chytame na pařeny rohlik zatim mali kapři

foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img106661.jpg
Pátek 9. května 2014 v 7:41® cervena
cervena
Uživatel nenapsal žádný text, pouze vložil následující fotografie.
foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img106660.jpg
Pátek 9. května 2014 v 7:41® cervena
cervena
Uživatel nenapsal žádný text, pouze vložil následující fotografie.
foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img106659.jpg
Středa 7. května 2014 ve 23:00@ Palivec

zadar> Když jsem byl mladý kluk, tak jsme s kamarády provokovali starší a prachatější, aby jsme z nich vyrazilipivo . Sázeli jsme se, že udržíme plavce na obyčejném levném prutu a vlasci s pevností 4 kila. A vyhrávali jsme. Běžný dospělák, nemá šanci mrskajíce rukama nohama překonat ten pružný prut a ten čtyřkilový vlasec. Prostě se mrcasí na místě.

Středa 7. května 2014 v 19:38® lunimus

zadar> priateľu nič v zlom, ale zrejme si si zle prečítal môj príspevok :-) … napísal som presne to, čo ty … a síce že 20Kg kapra neťaháš silou 20Kg … resp. že ak by číslo ideálnej záťaže prúta uvádzalo jeho max nosnosť, tak by sme s ním toho 20Kg kapra nikdy nemohli dostať z vody, lebo by to prút neuniesol :-) Aj keď reálny ťah vyvíjaš tých cca 3kg, čo píšeš, je to stále niekoľko násobne viac, ako by bolo tých 2 3/4Lb čo máš uvedené na prúte … takže ak by to tak malo platiť, tak by nám pomaly nestačil sumcový prút na plotice :-) Ak som ťa teraz náhodou zamotal, tak sorry :-) … ale zhrniem to:

platí, že záťaž uvádzaná na prúte je ideálna záťaž pre nahadzovanie … a nemá nič spoločné s tým, akú veľkú rybu bude človek zdolávať.

Takže znova zopakujem, že moja tabuľka slúži len na orientačný prepočet pre neznalých, aby si vedeli prepočítať, akú ideálnu hmotnosť kŕmitka môžu použiť pre svoj prút, aby sa im optimálne nahadzovalo …
Nič viac, nič menej :-)

Středa 7. května 2014 v 17:09profil byl smazán

lunimus> Ahoj, ono u prutů záleží především na tom, jak kvalitní jsou a také jak dobrý vrhač jsi. Třeba u mojeho prutu 2 3/4 lb mám vyzkoušeno, že hází nejlépe 90g zátěží. Další co píšeš mylně je to zdolávání, když zdoláváš kapra 20 kg, neznamená to, že na prut vyvíjíš sílu 20 kg. 20 kg kapr jde v pohodě zdolat na silon o nostnosti 3–4 kg a to to se do něj klidně opřu pokud vím, že je nový a tu nosnost má. Mám pokusně zjištěno na velice kvalitních prutech se ani s nima se člověk neodváží táhnout větší silou než je okolo 3 kg, prostě jsme vzali váhu, dali jí na konec vlasce a kámoš zkoušel táhnout do maxima co by si při zdolávání ryby dovolil, výsledek by překvapující, byla to necelá 3 kg.Byl jsem svědkem zdolání říčního kapra o váze skoro 20 kg na starý teleskopický prut s malým navijákem, na kterém bylo tak polovina cívky naplněno vlascem asi 0,25mm, který pamatoval ještě doby, kdy se chytalo na koňské žíně. Tak ono vždycky teorie docela pokulhává za praxí.

Tento příspěvek byl editován 7.5.2014 17:10:53 uživatelem .
Úterý 6. května 2014 v 8:47® lunimus

zadar> Ahoj … prepáč, že reagujem trochu neskôr, ale nestíhal som :-) Máš pravdu, že prúty sa môžu preťažovať. Ani ja s tým nevidím žiaden problém. Tabuľka, ktorú som sem dal, nie je kvôli tomu, že sa prúty nesmú preťažovať, ale preto, že veľa ľudí sa pýta, koľko gramové olovo je ideálne zavesiť na 3Lb prút … v tej tabuľke o nič iné nejde.

Ak by prút, kde máš možnosť zavesiť 100g olovo nezniesol viac, ako má na sebe uvedené, tak by si s ním nikdy nedokázal zdolať 20Kg kapra …

Samozrejme je rozdiel medzi nahadzovaním a zdolávaním. A aj samotné preťaženie nebude robiť extra veľký problém, ale na 100% nevyužiješ ideálne potenciál prúta, ak naň zavesíš ťažšiu, alebo naopak ľahšiu záťaž, než je napísané na prúte. V praxi to znamená, že nehodíš možno 100m ale len 80m

… pre mňa, čo na 90% chytám 30m od brehu je to tiež jedno, takže znova opakujem, že tabuľka je len prepočtová a nehovorí nič o možnom preťažovaní prútov.

Sobota 3. května 2014 v 18:13® CarpLuki

Jakou byste mi doporučuili nejelpší montáž na boilies na reku? Prutok není velký. http://www.inrybar.cz/…v-s-boilies/

Pátek 2. května 2014 v 19:45® KAPRU
KAPRU

ahoj kolegove jedu na kratku vypravu na 6 hektarovu vodu rybnik hustopeče u brna nevyte co se tam tet na chytalo za kapry amuri a uhoře petruv zdar děkuji zaodpovědy

Pátek 2. května 2014 v 18:54profil byl smazán

pilot> Ahoj, ze Žehrovic nejsem, jsem ze Stochova. Před několika lety jsem vám posílal fotky ze Srb, tam ten domek u trati.

Pondělí 28. dubna 2014 ve 12:09® pilot

zadar> nejsi kámo z Kamených žehrovic?

Sobota 26. dubna 2014 ve 14:45@ Palivec

Candatar> Či je sbiro to pravé na kapra je věc názoru a terminologie, ale párkrát jsem v minulosti použil i velký plavák (štika, sumec), kterým dohodíš skutečně daleko a pod ním na krátkém návazci lákavou nástrahu, právě kus pečiva a pod., která plavala nedaleko na hladině.. I krmítko se dá použít. Používá se to i při lovu tolstolobiku na „srkačku“. Z krmítka vypadává návnada a háček je zvešený hned pod ním a ryba hop nasaje. Plavajíci sbiro je vlastně plavák. Jaký je rozdíl? Definice sbira není nikde. Kdysi se říkalo „podvodní plavák“, ale to je také srandovní.Zvláť, když plave na hladině. Můj známy používá plavající sbiro až 70 gramů na lov duhaků na mušku na hluboké velké vodě (přehrada). Při optimálním prutu s tím šlahne daleko a nechá mušku (suchý, dobře namaštěný palmer) plavat na hladině, občas trochu potáhne. Návazec používá dlouhý. I 3 metry. Chytá na mušku tam, kde ji jinak ze břehu nedostane. Stejně tak poslouží veljký plavák na lov kapra na hladině ve velké vzdálenosti.

Sobota 26. dubna 2014 ve 14:00® Candatar

Zdravím kolegové. Mám takový speciální dotaz. Máte někdo zkušenosti s lovem kaprů, popřípadě amurů z hladiny pomocí sbirulina? Mě tak napadlo, že by to nebyl špatný nápad jak lovit na kus pečiva dál od břehu. Co vy na to?

Pátek 25. dubna 2014 ve 20:19@ mates _18

Ahoj.. zdravím všechny kapraře s prosbou o lajk v jedné soutěži o krmení na facebook.. Káždému kdo dá like budu moc vděčný :-) p.s.- rozklikněte odkaz a klikněte na tlačítko „to se mi líbí“.. . . . https://www.facebook.com/photo.php?…

..... Díky

Čtvrtek 24. dubna 2014 ve 22:41® milfej

zadar> To místo už nenajdeš,protože tu vrbu na jaře sežrali bobři:-D

Středa 23. dubna 2014 v 6:51profil byl smazán

Vaclav 12> Nejlepší to je na Vltavě. Je tam taková ohnutá vrba nad vodu, tak asi 15 m pod tou vrbou. Nahazovat 48 m od břehu a chytat na boiles od Těšínského bioenzym fish. Krmit 3–5 kg na den a rybu nusíš chytit.

Úterý 22. dubna 2014 v 9:34® Vaclav 12

Dobry den,chtel bych se zeptat kam Na Orlik Korensko na Kapry.dekuji

Sobota 19. dubna 2014 v 18:29profil byl smazán

lunimus> Ta tabulka je sice pěkná, ale k ničemu. Pruty můžeš bez problému přetížit a nic se mu nestane. Mám prut 2,75 lb a ideální zátěž je pro něj 80–90 g, na řece používám zátěže 180 g a házím to normálně na hulváta a prut drží řadu let. Není to žádný super prut, je to starý zebco. Kámoš má sportex FBC ve stejné gramáži a rve to ještě více.

Středa 16. dubna 2014 v 8:39® lunimus

Priatelia – nie som v žiadnom prípade kaprár a tak mi odpustite vstup do vašej časti fóra :-)
Keďže sa občas stretávam s otázkou, aká je vhodná záťaž pre X librový prút a dotyčný potom dostáva kopec rôznych odpovedí, tak som si dovolil spraviť XLS prepočtovú tabuľku, kotrá prepočíta dovolenú záťaž prúta udávanú v Lbs na ekvivalentnú záťaž v gramoch (maximálnu + ideálnu)
súbor nájdete voľne k stiahnutiu na stránke chytej: http://www.chytej.cz/…ataz-prutov/

Neděle 13. dubna 2014 v 18:06® tiborak

Ahoj kolegové, kdo mě může poradit, co za návnadu a za krmení na přelomu května a června na Vrbenský ? Díky.

Pátek 11. dubna 2014 v 9:20@ Jarda76

Poradíte někdo, jestli tady mají dobré kaprové pruty Díky

Úterý 8. dubna 2014 v 18:45® super rybar
super rybar

Chtěl bych se zeptat,jestli nevíte o nějakém dobrém revíru okolo Tábora,s dobrou obsádkou kaprů i větších velikostí,který bude vhodný na bivakování a týdenní lov.

Sobota 29. března 2014 ve 12:55® štička17

Ahojky,rybaříte někdo na Sázavě 6 ?? nevím totiž jestli si mám na jarní prázdniny brát nějaké věcičky na kapry??p

Středa 26. března 2014 v 15:00® pitrras
pitrras

RYBAŘINA NA LIPNĚ CCA 8 LIDI LOKALITA UBYTOVÁNÍ ROZUMNÁ CENA PORADTE DÍKY

Úterý 25. března 2014 ve 21:43® Grufikk

sonykarp>Díky za informaci